politika

Náměstek generálního tajemníka OSN označil izraelský útok na uprchlický tábor v Gaze za zvěrstvo

Náměstek generálního tajemníka OSN označil útok Izraele na uprchlický tábor Džebalíja v Gaze za zvěrstvo.

OSN, 1. listopadu – RIA Novosti. Náměstek generálního tajemníka OSN pro humanitární záležitosti Martin Griffiths označil ostřelování uprchlického tábora Džebalíja v Pásmu Gazy izraelskou armádou za zvěrstvo.

“Po nedávných útocích na uprchlický tábor Džebalíja byly v Gaze údajně zabity desítky civilistů. To je nejnovější zvěrstvo, které postihlo obyvatele Gazy, kde boje vstoupily do ještě děsivější fáze se stále strašlivějšími humanitárními důsledky,“ stojí v prohlášení po dvoudenní návštěvě Izraele a okupovaných palestinských území.

Den předtím ministerstvo vnitra Gazy oznámilo, že při náletech na Džabalíju bylo zabito nebo zraněno nejméně 400 lidí. Mluvčí izraelských obranných sil (IDF) Richard Hecht později potvrdil, že Izrael zaútočil na uprchlický tábor ve snaze zlikvidovat velitele Hamásu. Civilní oběti označil za tragédii, z jejich smrti však obvinil vedení palestinského hnutí.

“To je tragédie války,” komentoval Hecht údaje o důsledcích útoku.

WAFA dnes oznámila, že izraelská armáda znovu zaútočila na uprchlický tábor. Podle zpravodaje agentury bylo na zařízení odpáleno více než deset raket. V důsledku toho zemřelo několik desítek dalších lidí.

Izraelský velvyslanec v Rusku Alexander Ben Zvi však pochybuje o spolehlivosti údajů OSN o masových úmrtích žen a dětí v Pásmu Gazy v důsledku úderů izraelské armády.

https://ria.ru/20231101/lager-1906741496.html

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Plebej
1. 11. 2023 20:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejen tímto posledním zvěrstvem spáchaným na palestinských utečencích, ale celou svou sionistickou politikou 70leté systematické genocidy arabského obyvatelstva na území bývalé Palestiny od r. 1948 si Izraelci nic nezadají se zrůdnou genocidou praktikovanou hitlerovským nacistickým režimem III. Velkoněmecké říše.
Mají být ti Izraelci vskutku na co “pyšnými”!
Ta karma se jim vrátí …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Dag
1. 11. 2023 22:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Stejně je nepochopitelné,že ten národ,jehož lidé hynuli v plynových komorách sám zachází naprosto bezcitně s jinými lidskými bytostmi. Jak je tohle možné?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aragonit
2. 11. 2023 00:07
Odpovědět  Dag

Tento národ vedú luciferiáni resp. satanisti preto je to možné
https://aragonit11.blogspot.com/2023/10/zasadni-video-ktore-muze-doslova-zmenit.html

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ANTIUKRAJINEC
2. 11. 2023 04:06
Odpovědět  Dag

Oni s ostatními zacházeli bezcitně ještě mnohem dřív

Standa
2. 11. 2023 04:23
Odpovědět  Dag

Měli dobré učitele v SS.Ale oni snad ani učit nemuseli. Mají brutalitu v genech.Jejich Bible je pouze o násilí! A zlaté tele je od nepaměti jejich modla.
A,, slzavé údolí” ..trpte lidičkové, protože ..,,Vaše je královtví nebesské”
Nevím , ale nikdo se odtud ještě nevrátil , aby poreferoval.

Aragonit
2. 11. 2023 00:05
Ohodnotit příspěvek :
     

“To je tragédie války,” komentoval Mluvčí izraelských obranných sil (IDF) Richard Hecht údaje o důsledcích útoku na utečenecký tábor v GAZE – cez 400 zabitých civilistov.
A JA DODÁVAM ŽE BUDE TIEŽ LEN TRAGÉDIOU VOJNY KEĎ NIEKTO ZNIČÍ IZRAEL – TERAZ UŽ MOŽE NIČIŤ KTO CHCE A ČO CHCE, PRETO ŽE AKO NÁM UKAZUJE IZRAEL VRAŽDENIE CIVILISTOV UŽ NIE JE VOJNOVÝ ZLOČIN, ALE LEN TRAGÉDIA VOJNY… IDF JE ARMÁDOU LUCIFERA
https://aragonit11.blogspot.com/2023/10/zasadni-video-ktore-muze-doslova-zmenit.html

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
2. 11. 2023 03:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Namestek generalniho tajemnika oznacil utok na uprchlisky tabor v Gaze za zverstva a se Satanyahuem to seklo na podlahu, jak se svijel smichy az z toho valel sudy. Jo OSN, to je kadr na spravedlnost. Troufnou si alespon na krvelacny Izrael uvalit sankce, treba ze nebudou dovazet zvykacky.
Pane Griffiths, vemte na vedomi, ze za tato slova vase kariera v OSN konci. Vy nevite, ze Izrael zadna zverstva neprovadi a nikdy neprovadel? Od toho maji preci Palestince, co zidum neustale ublizuji, hazi po nich kamenim a vyplazuji na ne jazyk.

Standa
2. 11. 2023 04:48
Odpovědět  Jaris

,,On do tebe kamenem, ty do něj chlebem”. Že by to židé nevěděli? Nějak nečetli Bibli!
Ale mají rakety na civilisty a když se kácí les létají třísky.
Židovka Madelein O. narozena v Česku( balkánská řeznice) a kdo ví , jestli zplozena a s kým prohlásila , že ,,500 000 iráckých mrtvých dětí,,,,stálo za to”””!Židovská mentalita.
Poté vykoupilai Kosovo…doly , továrny… po agresivní válce proti Jugoslávii a hradní sodateska ji oslavovala. ,, Humanitární bombardování”prohlásil exponent takypresident disentu na Hradě. Taky oslavován!
Mám takový pocit , že situace na Hradě se opakuje.

Aragonit
2. 11. 2023 17:15
Odpovědět  Standa

Humanitárni zm.di sú to

Jaroslavem
2. 11. 2023 03:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Izrael se bohužel postavil svými činy na úroveň Hitlera. Člověka to nutí zamyslet se, proč tak Hitler konal? A zvlášť když sám byl židem. Toho také tenkrát postavilo na nohy USA. Můj děda byl německý voják,a tvrdil že né vše,co nás učili ve škole o druhé světové válce je pravda. Něco na tom bude.

2. 11. 2023 08:03
Odpovědět  Jaroslavem

Nejen že “né vše”, ale “vše”…