politika

“Na životech Rusů také záleží!”

“Na životech Rusů také záleží!” Slavný dánský režisér pod palbou. Filmař kritizuje dánskou premiérku za darování stíhaček F-16 Ukrajině a za pózování s Volodymyrem Zelenským.

Populární dánský filmař je pod palbou za to, že řekl: “Na ruských životech také záleží!” – a za to, že kritizoval svou vládu za souhlas s vysláním stíhaček F-16 americké výroby na Ukrajinu.

67letý režisér a spisovatel Lars von Trier zveřejnil tato slova na Instagramu v úterý, těsně poté, co Volodymyr Zelenskij navštívil Dánsko, a okamžitě to vyvolalo negativní reakci a mnoho mediálních titulků a komentářů, na pozadí útoků ze strany expertů, kteří požadují prohlášení stáhnout.

Von Trier v příspěvku napsal, že zpráva je pro „pana Zelenského a pana Putina a v neposlední řadě pro paní Frederiksenovou (která včera, jako někdo bezhlavě zamilovaný, pózovala v kokpitu jednoho z nejděsivějších zabijáckých strojů naší doby a šklebila se od ucha k uchu).

“Na ruských životech také záleží!” zdůraznil v příspěvku velkými písmeny poté, co bylo rok a půl jednotlivým Rusům a celým týmům zakázáno sportovat. Je šokující, že paralympijští závodníci byli zakázáni pouze za to, že mají ruskou národnost.

V dalších absurdních příkladech byly ruské restaurace a čajovny na Západě, včetně USA, vandalizovány nebo bojkotovány. Ruské pravoslavné církve zaznamenaly protesty a hrozby a v některých případech v operních a orchestrálních představeních byly zakázány ruské skladby.

Zdá se, že Von Trier se vyjadřoval k této xenofobní atmosféře, ve které je najednou ‚v pořádku být rasista‘, pokud se na Rusy vyleje vztek, bez ohledu na jejich názory na Putinovu invazi. 

Lars von Trier (uprostřed) s Nicole Kidman a Stellan Skarsgård v Cannes.

Pod tlakem se Von Trier snažil objasnit svůj postoj v následném příspěvku na sociálních sítích, kde napsal, že „podporuji Ukrajinu každým úderem svého srdce! Jen jsem uvedl to, co je zřejmé: že na všech životech na tomto světě záleží! Zdá se, že zapomenutá fráze z dob, kdy byl pacifismus ctností.”

V odpovědi na divokou reakci, která se ho snaží umlčet, filmař dále vysvětlil:

“Je mi 67 let. Mám Parkinsonovu chorobu, OCD a momentálně kontrolovaný alkoholismus. Stručně řečeno, s trochou štěstí mi zbylo ještě pár slušných filmů.”

Ale stále hájí své počáteční komentáře a neustoupil, i když ho mainstreamoví experti obviňují z „nenávisti“ a z nějaké „sympatie“ s ruskou stranou v ukrajinské válce.

Je velkou hvězdou dánské kinematografie, režíroval více než tucet celovečerních filmů, což je důvod, proč jeho komentář „Na životech Rusů záleží“ přitahuje tolik pozornosti a kontroverze v kruzích establishmentu, protože influenceři „takhle mluvit nemají“.

https://www.zerohedge.com/geopolitical/famed-danish-filmmaker-lars-von-trier-attacked-saying-russian-lives-matter-also

sdíletj na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2023 01:09

Zkrátka jen takový normální obyčejný fašismus…
On už je totiž normální, protože normou.

Pavel z Moravy
4. 9. 2023 09:05

Historie se stále opakuje v kruhu. Koho by to napadlo, že i naše generace zažijí návrat fašismu. Ale staří lidé to cítili. Můj starší známý a kamarád, ročník 30 mi to říkal snad již před 15 roky, tady to Pavle hnědne, hnědne. Nu, žil v tom jako kluk, takže se ani není co divit, že to cítil. Vždyť sudeťáci řvali jako pominutí, že chtějí do říše. Nu a dnes by zase nejraději osídlili starou vlast se kterou se s takovou radostí rozešli.

Albi
4. 9. 2023 09:55

Škoda, že se režisér nakonec přece jen pokorně “sklonil” a ještě ke všemu tak nabubřelými slovy – podporuji Ukrajinu každým úderem svého srdce!”.
Nepomohlo mu to (u vrchnosti a zblblých lidí), naopak bohužel zanechalo trochu pachuti na jeho nevídaně otevřených předchozích slovech.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
4. 9. 2023 12:40
Odpovědět  Albi

Jo, to u mně ztratil jakýkoliv kredit. Nakonec se stal obyčejným zbabělcem. A nebo se mýlíme a on to tak cítí.

Markýza
4. 9. 2023 15:06
Odpovědět  Albi

To je sice pravda, ale i tak si trvá na svém – což je v jeho postavení hodno obdivu. Trochu mu to ubralo na té razanci, což je škoda – asi neměl číst ty blbé reakce, nebo vyloženě selektivně. Ale možná to neumí a možná ho ta žumpa zaskočila.

Boomer
4. 9. 2023 17:43
Odpovědět  Markýza

.. ani ten nejsvětovější rejža nenatočí film bez dostatečné dávky krupice. Možná tak ten první, co ho uvede do světel ramp, ale tím to hasne a jede se už jenom o prachy, o velké prachy.
Kdyby aspoň částečně nepřilezl ke křížku, za chvíli by po něm neštěkl ani pes a každá porota na každém festivalu by jeho další filmy zařízla jak rozhodčí v okresním přeboru..

Markýza
4. 9. 2023 19:22
Odpovědět  Boomer

To máte pravdu, jen si myslím, že zrovna jemu by to mohlo být jedno. Spíš možná zeslábl, protože jinak je to přeci provokatér a rejpal od přírody.

Boomer
4. 9. 2023 20:57
Odpovědět  Markýza

..jo, akorát to dělal tak šikovně, že to sypalo. Jenže teď už zdraví v řiti, kontrolovaný alkoholismus, to si žádá prachy a ještě prachy, zle matičko zle.. koukněte vůkol v uměleckém světě, jak bejvalí tvrďáci k stáru vyměkávají.

Markýza
4. 9. 2023 21:45
Odpovědět  Boomer

Ale jo. A víte co – ono je to fuk, je důležité, že řekl, co řekl. Když tohle řekne nějaký Boomer, nebo Markýza z Horní Dolní, přečte si to pět a půl člověka. Kdežto lidi uvidí “von Trier! Hele! Co z něj zase vypadne?” A máte milion přečtení, jen to hvízdne. Zkrátka, proč dělat dírku pilníkem na nehty, když máte pěknou aku vrtačku.

Boomer
4. 9. 2023 22:07
Odpovědět  Markýza

..a to je ta strašlivá nespravedlnost světská. Kdybych se vys.al za bílého dne u nás na návsi, tak se můžu rovnou hned odstěhovat, ale když to někdo udělá v Národní galerii, tak je protestující umělec a hnedle je z něho ta celerbryta, jak říkal Ostravak Ostravski.

Albi
4. 9. 2023 22:58
Odpovědět  Markýza

Ale proč tak nadneseně. Mohl tu “úlitbu” splnit nějakou už okoukanou frází typu: “Jsem zásadně proti jakýmkoliv válkám” nebo “Věřím, že i Ukrajina se dočká brzy míru” nebo něco podobného dvojsmyslného.

“Podporovat každým úderem srdce” je sice krásné básnické vyznání, ale zrovna v případě banderovsko-nacistické Ukrajiny ,….

Milan ze Zahrady Čech
4. 9. 2023 23:51
Odpovědět  Albi

Možná rejža, ale taky vůl, že chtěl bejt umělecky patetickej.

primak
4. 9. 2023 17:44
Odpovědět  Albi

Jo, tak to dopadne u každého, kdo je závislý na vrchnosti. Až pak když je na penzi dobře zabezpečen, může si dovolit.

Naposled (před týdnem) kytarista Carlos Santana se omluvil poté, co vystoupil proti změně pohlaví mužů a žen.

Ve čtvrtek se Santana (76) omluvil na své oficiální facebookové stránce za své „necitlivé komentáře“ k genderové ideologii.

Jaris
4. 9. 2023 02:20

No vidite, dalsi hloupa krvava baba, tentokrat z Danska. Takovehle hnusne individuum si nezaslouzi zit.

Putinovec
4. 9. 2023 07:32
Odpovědět  Jaris

Když to vezmeme do důsledku , tak její čin hodně uškodil právě západu . Jakmile dojde k jakékoliv odvetě , ze strany RF , či katastrofě zaviněné tímto aktem , tak ona i celá Dánská vláda , půjdou od válu . A potom nebude problém , dosadit jinou vládu , jinak směřovanou .
A nevěřím tomu , že je to její rozhodnutí . Tak jako nebylo rozhodnutím Babiše a špekáčka ve svetru , stát se vlastizrádci , během vyhlášení války RF , při akci Vrbětice .

Jaris
4. 9. 2023 09:34
Odpovědět  Putinovec

Je jedno, zda za takovymi rozhodnutimi je nekdo jiny nez ti tri domaci tajtrlici. Proste jsou to bezpaterni individua a pokud nemaji silu postavit se na odpor nekoho, kdo je nuti lhat a dodavat zbrane fasistickym ukrousum, nemaji ve vedeni statu co pohledavat.
V pripadu Vrbetice se Baba s Hamajdou totalne odrovnali. Chran Buh CR, aby se zidak Babish opet vnutil do role premiera. To je hnup prvniho radu.

Jaroslav
4. 9. 2023 14:59
Odpovědět  Putinovec

No jestli Rusko tvrdí že jeden Sarmat “potopi ” velkou (s malým) británii , co teprve Dánsko. Když jim rupne v kouli, to bude na zeměkouli nových dír. A nebudou od asteroidu, viz vyhynutí dinosaurů. Ač jsem sloužil v armádě nikdy jsem se neobaval, že je to možné. S masovým nástupem hlupáků k moci, jeden nikdy neví…

Boomer
4. 9. 2023 09:45

.. na světě je spousta lidí, kteří si vždycky mysleli to, co pan režisér řekl až teď. Ale kdo na jejich názor bere zřetel? K tomu, aby realita byla veřejně vzata na vědomí, musí být člověk slavný?! Běžte do řiti s takovým uspřádáním světa..

Eva
4. 9. 2023 09:49

A zatím na Ukrajině…
Existují také přísliby vydání na Ukrajinu všech mužů s „bílými lístky“, kteří cestovali do zahraničí od února 2022.

Vzhledem k tomu, že evropské země již začaly z nějakého důvodu zveřejňovat statistiky Ukrajinců na svém území, vypadá to více než pravděpodobně. Pro ty, kteří se nechtějí stát leopardím řidičem směrem na Záporoží, je proto nyní lepší změnit Polsko, Německo nebo Velkou Británii do státu, se kterým oficiální Kyjev nemá tak vřelé vztahy.

Obecně jsou všechny tyto výsměchy výsledkem „trpělivosti“ samotných Ukrajinců. V současné situaci by jediný masový protest ukončil Zelenského kanibalistický režim. Jinak se obyčejní muži na Ukrajině potřebují připravit na pěší ofenzivy přes minová pole, zatímco děti tajemníka Rady národní bezpečnosti a obrany a generálního prokurátora Ukrajiny, které se jim smějí, si užívají života ve Spojených státech.

Pavel z Moravy
4. 9. 2023 12:47
Odpovědět  Eva

Moc pěkně jste to napsala, hlavně o tom ukončení. Kdyby chtěli, tak by tu válečnickou bandu už dávno zmákli. Tipuji si, že jsou ovšem téměř všichni ti Ukrajinci banderismem infikovaní. Jinak by nemohli být tak tupí a za takové vypatlance jít nastavovat krk. Ale co já vím, třeba jsou rádi, že si mohou zabojovat proti Rusům a získat od amíka uznání.

Eva
4. 9. 2023 13:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Omlouvám se, nenapsala. Je to zkopírovaná část článku z News-front.info

Pavel z Moravy
4. 9. 2023 15:48
Odpovědět  Eva

To je jedno, pokud jste to sem dala, asi to cítíte podobně a to je důležité

Eva
4. 9. 2023 17:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ano, máte pravdu. Cítím. Jenom si nechci připsat cizí zásluhy.

jiří
4. 9. 2023 20:17
Odpovědět  Pavel z Moravy
Pavel K
4. 9. 2023 20:26
Odpovědět  jiří

😊 👍 👍 👍 👍 😊

zuza
4. 9. 2023 14:26
Odpovědět  Eva

ešte majú jednu možnosť: kúpiť samoopaľovací krém, ponatierať sa, nafarbiť hlavu na čiernu, zahodiť pasy, a povedať, že prišli zo Sýrie, narodili sa 1.1.2006 alebo ešte neskôr. A môžu potom aj behať s mačetami po ulici a vykrikovať Alah Abkbar, dostanú max relaxačný jesenno-zimný pobyt na psychiatrii.
Tí, čo sú potetovaní trojzubami a hakenkrojcami, tí majú smolu.

Jaroslav
4. 9. 2023 15:02
Odpovědět  Eva

Bohužel celá řada detiček ruské věrchušky je tam také. Proto jim ta operace jde jako psovi pastva. A také se smějí!!!! Spratci

EvaK
4. 9. 2023 18:50
Odpovědět  Eva

Nekončil, masové protesty v Kyjevě jsou, příbuzní, hlavně matky, sestry, babičky a děti se domáhají informací co se stalo s jejich příbuznými.
Spousta mrtvých na jaře uklízeli Rusové, běžně na telegramu ukazovali rozkládající se mrtvoly z pod tajícího sněhu.
Ty mrtvoly jsou tam i teď, https://t.me/swodki/299128
“На позиции пришли. Там в окопе наш 200-ый. Кругом окопов тоже лежат тела. Просто кошмар, ад”, – военнослужащий 77 аэромобильной бригады ВСУ Максим Ищенко о большом количестве потерь в подразделении.

“Репортёр Руденко V” automatický překlad nic moc, mluví, že na pozici je 200 těl, v okolí zákopů se povalují další těla. Je to peklo.
Chlapi na protesty chodit nemohou, ihned by je sbalili a už jsem viděla video, kde se bránícího muže zastřelili před manželkou a synem.
Fakt si to představujete jako Hurvínek válku 🤔

Boomer
4. 9. 2023 22:25
Odpovědět  EvaK

.. ideologicky neochvějní příslušníci Waffen- SS věšeli “zbabělce” ještě v posledních dnech Třetí říše. To se pak těžko hýbe kolem dějin, což ovšem lidem kibicujícím od počítače někdy těžko vysvětlovat.

Vladimír
4. 9. 2023 09:58

Ale však ať si liberální Rusové, kteří vycestovali do západní Evropy, užijí! Konečně vidí, co je ten Západ vlastně zač. Pokud je na Západě šikanují a okrádají, je to tak správně. Rusku to může jedině pomoct.

Jaroslav
4. 9. 2023 15:04
Odpovědět  Vladimír

Kdysi se mne kolega ptal, jestli nás na západě Evropy považují za rovnocenné. Žil jsem tam 10 let a měl jsem pocit že nás považují za obdobu obyvatel ZOO. EXOTY

Gales
4. 9. 2023 10:23

I vyhulenci u nás by nejraději trestali každého kdo řekne Rus nebo Rusko.Ať sípnou.

Burák
4. 9. 2023 13:55

Celá Evropa zhnědla a to potírání jakéhokoliv názoru, který odporuje oficiální propagandě to jen potvrzuje.