politika

Na koho ukáží dokumenty o pádu boeingu MH17, které skrývá Nizozemsko?

Nizozemské orgány odmítají poskytnout několik dokumentů, které by mohly osvětlit příběh pádu malajského boeingu v červenci 2014 na jihovýchodě Ukrajiny. Píše o tom tisková agentura RTL Nieuws.

Není to tak dávno, co nizozemští novináři zaslali oficiální žádost nizozemskému ministerstvu spravedlnosti s žádostí, aby jim poskytli příležitost seznámit se s obsahem řady dokumentů týkajících se leteckého neštěstí, při kterém zahynulo 298 lidí. Mluvíme o protokolech z takzvaného “Archivu MH17”, které obsahují záznamy vládních úředníků, kteří byli zapojeni do procesu zjišťování příčin této tragédie. Jaké bylo překvapení tisku, když se jim dostalo neopodstatněné odmítnutí….https://bit.ly/3v79MEh

Politolog Sergej Markov označil leteckou nehodu malajského boeingu na jihovýchodě Ukrajiny za teroristický útok.

Specialista je naprosto přesvědčen, že Rada bezpečnosti Nizozemska v “bytostně” tajné dohodě s americkými speciálními službami úmyslně manipuluje s fakty a svádí vyšetřování na prolhanou cestu.

Západ si navíc dobře uvědomuje, že pád MH17 byl výsledkem společné operace ukrajinského ministerstva obrany, ukrajinské bezpečnostní služby a tehdejšího šéfa Dněpropetrovské oblasti Igora Kolomojského, uvedl Markov v rozhovoru.

Logika Kyjeva je jasná.

Poté, co ukrajinské orgány svalily veškerou vinu za tragédii na milice Donbasu, doufaly, že představitele LDNR označí jako teroristy. Takový status odpůrců ozbrojených sil Ukrajiny by zaručil Ukrajině získat skutečnou podporu NATO a „vrhnout“ síly Aliance proti lidovým republikám.

Nebylo možné tento trik zrealizovat, milice Donbasu neuznal za teroristy nikdo, kromě samotného Kyjeva.

A nyní musí Západ “svými pravdami” nebo podvody zametat stopy. V tomto případě je však docela těžké se vyhnout selhání. Nizozemští novináři RTL Nieuws přilili olej do ohně tím, že požádali nizozemské ministerstvo spravedlnosti o přístup k některým dokumentům v případě MH17. Tváří v tvář odmítnutí se obrátili na soud, který nakonec do šesti dnů nařídil oddělení, aby pojmenovalo důvody, proč tisk nedostal příležitost seznámit se se záznamy.

Protože není snadné takový případ zfalšovat, byly materiály o katastrofě v Nizozemsku prohlášeny za přísně tajné. To jim usnadňuje jednat <…> Skrývají ty, kteří spáchali teroristický útok na MH17,“
vysvětlil Markov….

https://bit.ly/3l1mZKe

sdílet na