Může se Aljaška znovu stát ruskou?

Zaměstnanci mezinárodní advokátní kanceláře „Garrett, Patterson a Šugaev“ studují otázku zrušení dohody o prodeji Aljašky.

Aljaška na mapě carského Ruska:

Šek na 7 milionů 200 tisíc dolarů na nákup Aljašky:

To znamená, že Rusko dalo své bohaté severní území pouze za 6 kopějek za hektar.

Zatím se ti kdo studují tuto dohodu zajímají o to, proč severní země byla prodána tak levně.

Odborníci tvrdí, že k tomu došlo kvůli různým obtížným okolnostem, které v té době v Rusku převládaly:
konec krymské války, konec nevolnictví, kdy byla ruská pokladna prázdná. Navíc v té době, byly Rusko a Spojené státy spojenci a ruský car si uvědomoval, že toto území bude velmi obtížné udržet.

Letos skupina mezinárodních právníků našla argumenty, které zpochybňují legitimitu transakce. 
A to je senzace.

Jak se ukázalo, nejdůležitější dokument – kupní smlouva – nebyla. Ve smlouvě ani slovo „prodej“ – není. 
Existuje slovo sessions – relace. V právní vědě se to nazývá ústupek nebo převod, například práva na území,
pod nějakým druhem povinnosti a záruky.

„Vzhledem k tomu, že lhůta pro převod nebyla ve smlouvě stanovena, má Rusko kdykoli právo požadovat Aljašku zpět,“ 

řekl Ivan Borisovič Mironov, kandidát historických věd. 

Eduard von Stoeckl

Taková je mezinárodní praxe. Jako kompenzace za tuto „relaci“ bylo Rusku přislíbeno v dolarech 7 milionů 200 tisíc ve zlatě, ale ruská Koruna peníze neuviděla. 

1. srpna 1868 zprostředkovatel této transakce, Baron Eduard von Stoeckl, obdržel šek na 7 mil. 200 $, ale ne na zlato, ale na státní dluhopisy. A to je další nesporný argument ve prospěch Ruska.

Kromě toho pouze jedna komora Kongresu schválila ratifikaci smlouvy, což je také hrubé porušení. 
A to již dává právo uznat převod Aljašky nezákonným a vrátit severní zemi pod ruskou vlajku.

Co je tedy třeba udělat, aby se Aljaška opět stala ruskou?

https://zen.yandex.ru/media/znaika61/mojet-li-aliaska-snova-stat-russkoi-neojidannyi-povorot-sobytii

Ohodnotit příspěvek (5 / 1)
Přihlásit: Login
simple-ad

This is a demo advert, you can use simple text, HTML image or any Ad Service JavaScript code. If you're inserting HTML or JS code make sure editor is switched to "Text" mode.

2500
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Komentáře vlákna
10 Odpovědi vlákna
0 Sledování
 
Nejvíce komentované
Nejméně komentované
2 Autoři komentářů

  Souhlas  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

Ahoj O dnešní Aljašce toho je mnoho na přetřes. Třebaže tam už proběhla verbální referenda (třeba od Palinové), o připojeníse k Rusku. Pro bylo zhruba 37 až 43 procent obyvatelstva. Proto také byla Palinová tak nenáviděna v mediích USA. Zesměšňována, vláčena a hlavně tlačena „psychiatry“ k vyšetření golovy. Spousta mesteček tam má dodnes v názvu ruský základ (např. Sitka). Minimálně se chtějí odtrhnout od USA, stejně jako Texas, New Mexico, nebo Kalifornie. I proto se staví urychleně „čínská zeď“ s Mexikem. „…..já dávno si přál, vodsud vodejít, i když vod mládí jsem tu zvyklej žít…….ble ble ble ble…..budem stáda svý,… Číst vice »

smile Zdravím tuláku.

Ahoj zálesáku. To jsou sice obě verze rimejku od Johnna Hortona, z kterého se tehdy vycházelo. Poprvé se u nás vynořil (ten song) ve filmu „Na sever Aljašky“ s Jeníkem Víno. My jsme si to stahovali přímo na kotoučák v promítací kabině kina Luna v Ově. Za flašku červeného. Tehdy na Alaska River se prodávalo jedno vejce za 5 dollarů. omyl!! spletl jsem se. Byl tento song. Vzpomněl jsem na tebe, když jsem na youtube studoval, co mě na horách čeká. Musím nechat sejmout starou monumentální lípu (s jakýmsi povolením MNV) Ovšem moje lípa je těžce nakloněná přes chalupu. Kdyby… Číst vice »

Opulně jedno, všechno je to pěkný a povedený..Já sem pro podobný kousky chodíval v 70′ na am.ambassy za cvrkotu spouští jsem vcházel dovnitř, jak vip figura pro Oskara a rudě podlitých očí šmíráků z dřevěný boudy naproti vchodu, kde špiclové se neměli ani kam krom flašky vychcat. Ambassy byl zdroj…knihovna, studijko a čas a nebo 10ks velkejch kotoučů na tejden, co vypadávali hned jako stříhaná metráž na am.country radiích. Bylo tam všechno rock, pop,….country. Pak nozvou crkot, rudý voči a někdy kroky co tě špízujou tomu dodávali atmosféru. A já byl doma king se svejma vychytávkama co jsem hnedka archivoval.… Číst vice »

No to už je asi v nenávratnu. Ale mi už stačí taromantika v hlavě, protože my máme na co vzpomínat. Ten film nabifluju. Teď jsem si vzpomněl zase na kámoše z Floridy (+), který mi, když nebyl po ruce skype, volával na mobil. On byl brňák, jak poleno a navíc ráčkoval, jak Vyčítal s Havlem dohromady. (sóduhu majoue oni ještě jijó. Noa ten telefonát. Ja: Kde si kurwa? Na Aljašce v telefonní budce. Jak je tam? Je tu zima jak cíííp. (Nikdy se nenaučil ostravsky CYP. Krátce.) Jak to jde? Buacho (říkal mi brácho), složil jsem song. Poslóché. Pak mi… Číst vice »

Film pěkný, sem se viděl,..i když smutný konec. 86% https://www.csfd.cz/film/229841-utek-do-divociny/prehled/
Také jsem takl volával, ale s tím rozdílem, že na druhý straně teplo a tady s drátem v automatu a po kotníky sníh;) Na vojně sem nebal, ale je to pravada, za dva roky máš parťáky prokouklý a víš komu podat ruku.

Ten poslední lik nejde. Synek má tedy bezva adrenalinový job. Mohl by pro spestření do usa a horolezčit na sekvoje pro semenáče. Myslím, že to může být super zážitek. Nebát se výšek, no. Dříve se usa používali na stavební práce na mosty a mrakodrapy převážě indiáni, protože netrpí závratěma a nebojí se výšek. Asi jako tohle kousci A tu lípu, co tam máš, no škoda. V usa, když máš u baráku přerostlou palmu a už ti z ní de strach a je pěkně rostlá, tak zavoláš přijede servis a vytáhnou jí ze země a dají je někam na rivieru, podél… Číst vice »

…kterej link máš na mysli?

No a tehdy ten můj mladší čekával dole na tatínka a dnes svižně v Germánii skáče po GMS stožárech
Klep klep!!

http://nd05.jxs.cz/757/854/37046e77ec_105633511_o2.jpg

….no ten png link to bude asi nějaký link zkurvysyn. Tam byla fotka těch vodojemů.

Tak už ok, já jsem asi na něj moc rychle šáhnul.;)
https://g.denik.cz/images/dv4/lupa-plus.png