politika

“Můj dědeček a nacisté”. Rodinné tajemství německé ministryně zahraničí Annaleny Berbockové

“Nikdy se neptejte ženy na její věk, muže na jeho plat a Němce na jeho dědečka.”

Na snímku je německá ministryně zahraničí za Zelené, jedna z nejzběsilejších rusofobek na kontinentu

“Nikdy se neptejte ženy na její věk, muže na jeho plat a Němce na jeho dědečka.” Německý Bild porušil toto ironické pravidlo, když zveřejnil článek s názvem “Můj dědeček a nacisté”. Píše se v něm o dědečkovi šéfky německého ministerstva zahraničí Annaleny Berbockové, který během Třetí říše aktivně spolupracoval s nacisty.

Co ví německá ministryně zahraničí o svém dědečkovi a druhé světové válce? Annalena Berbocková ráda vypráví na vzpomínkových akcích o svém dědečkovi Waldemarovi a o zkušenostech z jeho válečného osudu.

Její dědeček byl za války ženistou v jednotce, která opravovala protiletadlová děla. Spis obsahuje hodnocení, že plukovník Waldemar Berbock byl nejen důstojníkem wehrmachtu, ale i horlivým stoupencem nacionálněsocialistické ideologie.

V osobním spisu důstojníka se doslova uvádí, že byl “přesvědčeným národním socialistou”, vyznamenaným studentem politologie na základě Hitlerovy knihy Mein Kampf* a nějakým způsobem “prokázal loajalitu k národnímu socialismu”. (*Kniha je extremistickým materiálem, který je v Rusku zakázán k distribuci.)

V roce 1944 byl Waldemar Berbock vyznamenán Válečným křížem s mečem za zásluhy ve válečném tažení.

Věděla Annalena Berbocková, když se ve svých projevech zmiňovala o svém dědečkovi, že na počátku 30. let byl nejen důstojníkem, ale,  pokud lze věřit dokumentům, i v srdci přesvědčeným národním socialistou?”, – klade si otázku Bild.

Němečtí novináři se na to zeptali přímo ministerstva zahraničí, které Annalena Berbocková vede, a dostali vyhýbavou odpověď: “Ministryně zahraničí o těchto dokumentech nevěděla.”

Ve skutečnosti ovšem minulost plukovníka Waldemara Berbocka nebyla pro jeho vysoce postavenou vnučku žádným velkým tajemstvím.

Jak se Bildu podařilo zjistit, bývalý důstojník wehrmachtu své rodině dlouho neříkal nic o tom, co prováděl za druhé světové války. Na sklonku života se jim však přece jen přiznal, že sloužil ve wehrmachtu, a dokonce o tom napsal malé paměti, které jsou uloženy v rodinném archivu.

Annalena Berbocková často vzpomínala na svého dědečka v procítěných veřejných projevech.

Obvykle ho představovala jako válečného uprchlíka – aniž by zdůrazňovala, že plukovník Waldemar z jakýchsi neznámých důvodů utíkal z východu, přes území Polska, jež Rudá armáda osvobozovala od nacistických okupantů.

Toto neomalené pokrytectví nakonec začalo štvát německý tisk tak, že nešetřil jízlivými komentáři na adresu Annaleny.

“Tak takového dědečka má ministryně zahraničí Berbocková. Paní ministryně se neubránila slzám, když švýcarský novinář Marcel Reif před týdnem promluvil v Bundestagu k uctění památky obětí nacionálního socialismu.

Možná plakala i proto, že si porovnala fakta. Národní socialismus měl armádu zvanou Wehrmacht, její dědeček v ní za druhé světové války sloužil a pak o tom desítky let mlčel,” uvedl deník Bild.

Podobné kostlivce má ve skříni mnoho německých politiků.

Poté, co veřejnost začala diskutovat o minulosti Waldemara Berbocka, se o této záležitosti konečně začalo mluvit nahlas. A mezi těmi, kdo se rozhodli veřejně odhalit svou rodinnou historii, byli i významní Němci, kteří nechtěli čekat, až se o jejich dědečkovi bude psát v novinách.

Sasko-anhaltský premiér Rainer Haseloff novinářům řekl, že jeho otec sloužil v německé armádě a v roce 1944 byl zajat. Legendární fotbalista Lothar Matthäus vyprávěl o svém dědečkovi, který padl ve službách wehrmachtu. Renomovaný právník Gerhard Rahn přiznal, že rodiče jeho otce byli členy nacistické strany.

Herec Francis Fulton-Smith uvedl, že jeho dědeček byl zajat sovětskými vojsky na Ukrajině, zatímco politička Dorothea Bär z bavorské Křesťanskosociální unie řekla, že její dědeček byl zajat v Itálii.

Zájem o toto téma byl tak velký, že mu noviny Bild věnovaly samostatný článek: “Proč my Němci víme tak málo o svých prarodičích?”.

“Na pozadí příběhu zveřejněného spisu o dědečkovi německé ministryně zahraničí Annaleny Berbockové, jehož nacistická minulost vzbudila celosvětovou pozornost, se znovu vynořuje otázka: Co vlastně víme o osobní účasti našich rodin na útočné válce nacistického Německa? Co dělali naši rodiče a prarodiče během války?”,” píše tento list.

Podle německého historika Stefana Brauburgera byla otázka nacistické minulosti, kterou má řada Němců za sebou, na území SRN, kde denacifikace ve skutečnosti nikdy neproběhla, dlouho tabu.

” Vznikla spirála mlčení: trauma, sebeobrana a stud nutily pachatele a spolupachatele mlčet. Jejich děti tuto hradbu mlčení pociťovaly a často se neodvažovaly klást otázky,” říká Brauburger.

Nyní se o tom konečně mluví, ale naprostá většina nacistů je dávno mrtvá a současní němečtí politici – například představitelé Zelených, reprezentovaní Annalenou Berbockovou – nemají problém spolupracovat s ukrajinskou krajní pravicí, která Třetí říši otevřeně obdivuje.

Ukrajinský prezident Zelenskyj při tradičním rukyžmolu s německou ministryní zahraničních věcí Annalenou Berbockovou, velkou rusofobkou a velkou příznivkyní banderovsko nacistické junty v Kyjevě.

Stojí za to připomenout, že němečtí antifašisté již v minulých letech diskutovali o minulosti Waldemara Berbocka. Němečtí novináři však takové zvěsti obvykle označovali za maškarádu Kremlu – přestože měli možnost prostudovat osobní spis bývalého důstojníka wehrmachtu.

Náhlý zájem německého tisku o rodinné záležitosti ministryně zahraničí může být reakcí na výrazné selhání spolkové vlády, ztělesněné především postavami Berbockové a Olafa Scholze.

Německo právě zveřejnilo čerstvé statistické údaje, podle nichž průmyslová výroba v prosinci klesla o 1,6 % a celkově se za celý rok snížila o 1,5 %. A vývoz, který je hlavním zdrojem příjmů německé státní pokladny, se v prosinci propadl o 4,6 %.

SRN otřásají masové protesty a stávky, zahraniční politika země se ocitla na mrtvém bodě a doslova všude se hovoří o nutnosti odstoupení vlády.

Na tomto pozadí vypadají i články o nacistickém dědečkovi jako zcela pochopitelná narážka na Annalenu, jejíž neschopnosti už mají všichni dávno plné zuby.

**

Alexandr Savko, Ukrajina.ru (12:46 13.02.2024), z ruštiny pro Novou Republiku přeložila PhDr. Jana Görčöšová

sdílet na

106 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
14. 2. 2024 21:34
Odpovědět  scipio

Však i NATO zakládali Náckové 😀 Nechápu že to tolik lidí, nevidí,ignoruje…
Je to jako nechat řídit Nemocnici masovým vrahem…

Pavel
14. 2. 2024 22:18
Odpovědět  Veny232

a proč né alespon by se mu práce stala koníčkem

katango
14. 2. 2024 23:54
Odpovědět  Pavel

Nebo koníček prací.

Evžen
15. 2. 2024 02:14
Odpovědět  Veny232

Fico to řekl že, Wermacht byl u zrodu Budesferu a na Slovensku se mohli pokakat,Fico má pravdu…!

anbar
15. 2. 2024 11:13
Odpovědět  Evžen

dejme tomu. ale z ze zločinecké organizace nato Slovensko nehodlá vystoupit

Pravdomluvny
15. 2. 2024 11:25
Odpovědět  anbar

Blbiš také NE!

hart
15. 2. 2024 19:32
Odpovědět  Pravdomluvny

Kdo to je blbiš.Vy jste asi pěkný hňup

Pravdomluvny
17. 2. 2024 05:53
Odpovědět  hart

Po tobě volotrku

janle57
14. 2. 2024 22:45
Odpovědět  scipio

Rusové udělali v roce 1945 velkou chybu,že tenhle národ nezlikvidovali,tak jak
si to přál jejich führer,tahle Annalena je toho obzvláště dobrým příkladem kam
vede to,když projevíte slovanskou humanitu,přesto,že Vás chtěl tenhle odporný
zotročit a vyhladit.

janle57
14. 2. 2024 22:48
Odpovědět  janle57

vynechal jsem slovo ” národ “,aby to bylo každému jasné !!

Róbert
15. 2. 2024 05:59
Odpovědět  janle57

alebo tak ako to mali v plane este predtym nez to cele zacalo

Pijack
15. 2. 2024 09:20
Odpovědět  janle57

To samé tvrdím i já. Němce měli zahnat do moře a utopit jak králíky !!! Bohužel doba byla taková, že se už nikomu nechtělo válčit a Slované jsou navíc velmi tolerantní a mírumilovný národ, což by se jim příčilo. Rusové si váží života. Nejsou to barbaři jako Germáni, či Anglosasové. To je naše výhoda i nevýhoda – svět je prostě duální.

Pravdomluvny
15. 2. 2024 11:26
Odpovědět  Pijack

Králíka bych neutopil, mouchu tahám z louže….ale v případně lidského odpadu žádné city NEMÁM!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
stan
17. 2. 2024 16:04
Odpovědět  Pravdomluvny

Přesně tak to mám i já

Ivo
17. 2. 2024 01:57
Odpovědět  Pijack

Anglosasové přijeli přes Normandii Němce zachránit. A taky se jim to povedlo. Tisíce jich odvezli a nebo nechali uprchnout do Kanady a Jižní Ameriky.
Tak že by Rusové měli problém kdyby je chtěli vyhladit.

hart
15. 2. 2024 19:45
Odpovědět  janle57

Přečtěte na poblijonkách,ježiš,špatně,na novinkách co napsal(nevím jak se vyjárřit)nějaký(zase nevím jak to napsat)prý novinář.Rurá armáda nás neosvobodila,ale okradla.Co dodat.Kdyby sem Rus nedošel a řádil tady Němec,tak by se takový prase možná ani nenarodilo

stefan
16. 2. 2024 22:12
Odpovědět  janle57

Fasizmus sa likviduje do siedmeho kolena. Do zabudnutia. Predkove nas varovali. Fasisti sa zgrupuju a sa vratia. Staci trocha povolit. A rok 1989 bol NATO. Na navrat fasizacie europy a jej likvidaciu. Zid sionista NATO dohliada ich stvoritel.

Frank1
16. 2. 2024 09:38
Odpovědět  scipio

Nedivte se. USA a Naciste v Nemecku meli prece stejny cil – porazit Rusko. I dnes se odehrava to same rukama Ukrajincu a penezmi KoZa.

14. 2. 2024 21:30
Ohodnotit příspěvek :
     

😀 😀 😀 A tací jsou tam všichni…k nám to nastrkali také. Tohle Zhnědnutí Evropy potomci Nácků za Oceánem připravují už od války…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
15. 2. 2024 08:32
Odpovědět  Veny232

T6ak jsem si vzpomněl na minulost. Občas jsem poslouchával Svobodnou Evropu, jen sem tam, abych taky věděl, co říkají, aniž bych jim věřil. No a čerte tumáš krompáč, slyšel jsem také kousek nějakých vzpomínek Václava Havla, či popvídání o něm. A tu poslouchám, že mu líbili nacistické uniformy, že jednomu – nevím komu – z nich sedával na kolenách jako děcko ….

Tak stejně jako s “hrdinkou” článku, měl zřejmě tu nejlepší kvalifikaci pro evropskou i světovou politiku … lásku ke zdvojenému znaku Opla, “jen” o čtvrt kruhu otočenému …

comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
15. 2. 2024 09:23
Odpovědět  Peter 008

Rodina Havlů spolupracovala s gestapáky. To je historicky doložený fakt, dnes tomu říkají dezinformace.

Pravdomluvny
15. 2. 2024 11:28
Odpovědět  Pijack

Jejich příbuzný dělal dozorčího v Letech u Písku….i Heydrich si ho prý pochvaloval.

anbar
15. 2. 2024 11:16
Odpovědět  Peter 008

nacističtí váleční zločinci volně po II. světové válci vpluli i do soudnictví, přece by byla škoda nevyužít jejich letité zkušenosti..1933 ->

Jura S
15. 2. 2024 15:39
Odpovědět  Peter 008

VAŠÍKA houpal na kolenou Reinhard Heydrich…

Boomer
15. 2. 2024 23:48
Odpovědět  Jura S

.. nikoli, houpatelem byl K.H.Frank…

14. 2. 2024 21:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavý, jak se někomu jeho duše promítne do xichtu. Škoda že to nepla obecně. Třeba taková Jourová – na první dobrou vypadá jako že je jenom veselejší v rozkroku a co je to panečku za svvini. Aspon že Afropýča s Pekari neklamou – vypadaj jako absoventi zvláští školy a skutečně jsou bl-bé až trapno poslouchat.

14. 2. 2024 22:17
Odpovědět  scipio

Dpbrýýýý! Podobnej.
Taky inspektor, taky sprostej Pepíček (můj sprostej strejda Jozef, co mi ten frk vyprávěl, tak říkal, že všechny ty frky o Pepíčkoj jsou o něm když byl malej), taky ty písmena, ale právě proto souška Pepíčka nevyvolá. Až na konci hodiny řekne “t”. Pepíček se zase hlásí div se nepřetrhne a souška se zamyslí: “t”, hm… “t”…, to bych ho snad mohla vyvolat. Tak ho vyvolá. A Pepíček ukáže rukou do výši pasu: Takovejhle trpaslíček,” a pak rozpaží: “ale s takovýmdle vocasem.”

katango
15. 2. 2024 23:29

Ale kdeže, ta duši v ksichtě taky má.

17. 2. 2024 20:53
Odpovědět  katango

Ted už jo. Ale když začínala, tak v něm měla vepsanou hlavně… tedy bylo to ve vočích. Měla je takový šukuchtivý.

stan
14. 2. 2024 21:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč jen mě to nepřekvapuje.Protože v němcích ten nacismus je zažranej jak nevydrbatelná špína. Kdybychom si vzali jednotlivě všechny bílé a opravdové němce, tak si troufám tvrdit, že 80% z nich se přihlásí k tomu, že jim éra nacistického Německa imponuje a ,že vlastně jsou na tohle období hrdí. Mrzí je jen , že Hitler to prostě nedotáhnul do konce.Pro mě jsou němci největší prznitelé Evropy. Všechno špatné co se tu událo má německou stopu.

Evžen
15. 2. 2024 02:20
Odpovědět  stan

To je na velké zamyšlení!V každém národě najdete lidí s touto myšlenkou!

Tupý hulvát
15. 2. 2024 09:27
Odpovědět  stan

Je zajímavé,jak ten dvojí metr funguje vlastně u všech,podle toho,jak se to hodí.Komunisty tady už pětatřicet let kdekdo napadá za to,že bránili dětem kulaků a podobných ve studiu a ve vykonávání důležitějších funkcí.Jenže stejně jako u nacizmu ty děti vyrůstaly v určitém prostředí a to je nutně poznamenalo na celý život.A své děti často vychovávali podobně.Dnes často čtu jak pitomý synáček podnikatele vyřvává o lopatách a sockách protože to doma slyší denně.Takoví jsme a komunisté měli pravdu,byla to vlastně obrana systému.

Pavel z Moravy
15. 2. 2024 10:38
Odpovědět  Tupý hulvát

Hlavně co sra.ček tady ti rekruti od pravdy a lásky na komunisty za těch 34 roků vypustili. Za ten počet toho co je komunistům připisováno za vinu by se nemuseli stydět ani ti největší tyrani v dějinách. Je to jako kdyby zde socík byl již od Bílé hory. Ale ono se také říká, že když chci zakrýt svoje prasárny, musím ukazovat na někoho jiného aby odvést pozornost. A potvrzuji tím, že to co špiním mne zdaleka hodnotově převyšovalo. Je neuvěřitelné, že po 34 letech rozkrádačky, zaprodávání a degenerace tohoto národa ještě funguje u některých lidí nenávist k socíku, který tu již tak dlouho není. Je to opravdu úsměvné když všeliké prasárny, které provádí tato kapitalistická společnost jdou svést na socialismus a komunisty, kteří jsou již 34 roků minulostí. To je fenomén hodný českých současných komunistobijců.

stan
15. 2. 2024 14:02
Odpovědět  Tupý hulvát

Víš, problém je v tom, že slovanské národy jsou pro Západ odpad. Vždycky byli a budou. Na tom nic nezmění ani Fialova demolice, která si myslí, že když USA polezeme do řiti, budeme kupovat jejich šrot, tak , že nás Západ vezme do party. Tohle nikdy, opravdu nikdy nebude a vlastně ani nebylo.Jen si vem, že když spousta našich vojáků bojovala v Bitvě o Británii, tak to nakonec dopadlo tak, že jsme Británii museli zaplatit do poslední libry vše co nám Británie jakoby dala. To znamená uniformy, boty, hygienické potřeby, jídlo …..prostě všechno nám spočítali.Takhle se chová spojenec? Nebo válečné reparace od Německa…..ticho po pěšině.Hlavně , že se Havel omluvil za odsun sudetských němců. A mohl bych takhle pokračovat dál a dál. Ano, taky se mi spousta věcí na komunismu nelíbila, beru to jako ne zrovna příjemnou zkušenost, ale bylo to poválečné uspořádání. Jenže když vidím dneska , jak si s námi Západ vytírá prdel, jak jsme jen kolonie dobrá na práci a na to držet hubu a krok, tak prostě od Západu nikdy nemůžeme čekat nějakou podanou ruku. A protože jsem po mámě poloviční polák, tak mě strašně vytáčí přístup Polska k Rusku. Bohužel poláci se nikdy nezbavili svého mindráku vůči Rusku

Bety
15. 2. 2024 16:58
Odpovědět  stan

Tady nám říkají, jak si Británie váží pomoci našich letců Dívala jsem se na dvouhodinový pořad BBC o letecké válce o Anglii. Pořád jsem čekala na tu chválu, ale nedočkala jsem se.Byla tam jen kratčká zmínka, že se té bitvy účastnili i někteří zahraniční letci. To bylo vše.

Boomer
15. 2. 2024 23:45
Odpovědět  Bety

.. no jo, my taky donekonečna opěvujeme hrdinský odpor posledních Moravanů praporce Šlikova, 8. listopadu 1620 u letohrádku Hvězda. A nijak se netrápíme nad tím, že šlo o žoldáky ponejvíce německy hovořící, kteří se ještě mnoho let po svém “hrdinském padnutí do posledního muže” domáhali u Císařské kanceláře ve Vídni ušlého žoldu, a samotný Jindřich Šlik z Holíče a Pasounu už sedm měsíců nato vesele válčil pod císařským praporem v Uhrách…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
stan
17. 2. 2024 13:07
Odpovědět  stan

A ještě bych sem proslov, který měl Himmler v roce 1943 v Poznani. Myslím, že naprosto přesně odpovídá tomu, co si o nás Západ myslí a čím jsme pro Němce, ale nejenom pro ně…..
Jeden základní princip musí být pro SS absolutním pravidlem: musíme být čestní, slušní, loajální a kamarádští k příslušníkům naší vlastní krve a k nikomu jinému. Co se stane s Rusem a s Čechem mě ani v nejmenším nezajímá. To, co mohou oba národy nabídnout dobrou krví našeho typu, si vezmeme, bude-li to nutné i tím, že jim uneseme děti a budeme je vychovávat po našem. Zda oba národy žijí v blahobytu nebo umírají hlady, mě zajímá jen potud, pokud je potřebujeme jako otroky pro naši kulturu; jinak mě to nezajímá. Zda 10 000 ruských žen padá vyčerpáním při kopání protitankového příkopu, mě zajímá jen do té míry, dokud je protitankový příkop pro Německo vykopán. Nikdy nebudeme drsní a bezcitní, když to není nutné, to je jasné. My Němci, kteří máme jako jediní na světě slušný vztah ke zvířatům, zaujmeme také slušný vztah k těmto lidským zvířatům. Ale je zločinem proti naší vlastní krvi se o ně starat a dávat jim ideály, a tím způsobit, že naši synové a vnuci to s nimi budou mít složitější.

Jaris.
18. 2. 2024 06:14
Odpovědět  stan

Ano, a takovi jsou nemcouri dodnes-arogantni, povyseni nad ostatni. Trochu je srovnali do late po valce zidi, ale ti sami ted potrebuji postavit do late za sva svinstva na Palestincich od r.1948. Zrejme si vzali mustr z chovani esesaku, zdokonalili jej a uvedli do praxe.

stan
18. 2. 2024 09:24
Odpovědět  Jaris.

A nejenom Němci, tu povýšenost Západu vidíš i na ostatních státech. Když jsme letos byli na dovolené v Neapoli, tak i když to tam vypadá jak někde v bordelstátě, všude špína, odpadky, černoši, tak prostě je vidět že nás Čeko pořád berou jako druhou kategorii.Klasicky to bylo poznat při večeři. První kdo byl obsloužen byli tři stoly němců, až se nažrali, tak teprve potom přišli na řadu Čeko…..jsou to takový jemný nuance, který třeba nepostřehneš hned, ale pořád tam jsou…..a budou

Jaris.
19. 2. 2024 01:06
Odpovědět  stan

Neco podobneho jsem zazila ja, kdyz jsem byla pred lety nanavsteve v Cechach v jedne ceskobudejovicke restauraci. Cisnik se mohl pretrhnou s obsluhou helmutu ze sajrajtu a nas si dlouho nevsimal. Kdyz jsem si chtela zakoupitlistek do Narodniho divadla, ozvalo se mi zname a strohe – nemame. Muj tatinek, ktery umel perfektne nemecky do divadla zavolal a pozadla o listky a hle, nebyl problem, listky byly. Byla jsem take svedkem, kdy nemcoursky par nastoupil do tramvaje bez listku a prisel revizor, starsi pan. No a ti helmuti rozhazovali rukama, ze nerozumi, nacez pan revizor na ne spustil nemecky a dal jim k memu poteseni radnou pokutu.

stan
18. 2. 2024 09:18
Odpovědět  Tupý hulvát

Máš naprostou pravdu. Zažívám to doma, mám tři nevlastní děti(bohužel….krev není voda) , všehno studenti VŠ. Potud dobrý, ale když otevřou pusu, tak obyčejnej člověk je pro ně lopata, dělník……a to jsem pro ně i já……bohužel smutná realita

Jaris.
19. 2. 2024 01:14
Odpovědět  stan

Nic si z toho nedelejte. Remeslo ma zlate dno, at je jakekoliv. Dneska je to takova choroba, ze bez univerzity to je jakoby clovek nebyl. Ty chrli absolventy jak na bezicim pasu a je jich prebytek. Nemohou najit praci. Ale hlavne ze maji diplom.
Osobne bych dnes deti po stredni skole dala na uzitecne remeslo a nikoliv na neuzitecna studia vselijakych fakult, ktere deformuji znalosti a mysleni studentu.

stan
19. 2. 2024 09:34
Odpovědět  Jaris.

Jaris, reaguju na oba vaše příspěvky. Nejprve ohledně toho, jak se leze němčourům do zadku. Ono se stačí podívat na naše dnešní politiky, ale nejenom dnešní i když se podíváte kousek do minulosti. Havel se omluvil za odsun sudetských němců. Přitom z válečných reparací od Německa jsme nedostali ani euro.A takhle to je v podstatě pořád, nová generace doroste a může se posrat ze Západu,jak je to tam super, co všechno dokázali, spousta památek……..tohle slyším od těch svých nevlastních dětí, jak jsem psal výše.Bohužel to je v lidech , ale zažraný, všechno co je na východ od nás je fuj, chudina, sračky…..Když jsme byli letos na dovolené v Itálii, tak jsem projeli jižní Itálii. Co jim tam lze závidět je počasí, pěkný klima. Ale když vidíte Neapol a okolí, tak teda nic moc. Tolik opuštěných domů jako tam jsem nikde neviděl, v podstatě se dá říct, že kolem Neapole je to taková vybydlená zona.Kamarád byl letos v Petrohradě a říkal, že byl překvapený nejen čistotou města a okolí , ale i nádherným městem. Jel bych se tam také podívat, ale budu letos bohužel řešit rodinné problémy a tak na to nemám myšlenky a ani peníze.

stan
19. 2. 2024 09:41
Odpovědět  Jaris.

Jaris, dneska bohužel každý chce aby jeho dítko mělo minimálně maturitu a šlo si sednout do tepla do kanclu.Vidím to kolem sebe, ty tři nevlastní děti co mám doma bych vám přál slyšet když si povídájí mezi sebou. Socky a lopaty jsou pro ně všichni ,kdo se živí rukama.Za celou dobu mi nepomohli na baráku s ničím, ale kritizovat to jim jde náramně. Manželka je na ně strašně pyšná a hrdá, že má tři vysokoškoláky…..a protože jejich tatík je zčásti němec, tak mají i pocit, že jsou něco víc.No nic dál už nebudu pokračovat, protože je to příliš osobní a navíc už je v tom i zklamání osobní……

Markýza
19. 2. 2024 09:45
Odpovědět  Jaris.

Musím s vámi souhlasit – i když tedy sehnat dobrého řemeslníka je problém vždycky a všude (vzpomeňte na Muže z Acapulca a výměnu bojleru :-D) Ale ono si to sedne – znám několik lidí, co praštili školou, nebo zaměstnáním a začli s řemeslem….jeden dokonce praštil Matfyzem.

Bety
15. 2. 2024 11:58
Odpovědět  stan

Kdysi jsem se setkala v NDR s jedním Němcem – sudeťákem. Trpce si stěžoval, že tam mají pořád ruské posádky. Moje o patnáct let starší kolegyně mi pak řekla – kolik mu bylo? Já – tak přes padesát. A ona na to: měla ses ho tedy zeptat, kde byl a co dělal za války. Do té doby mě to ani nenapadlo, ale na to poučení jsem nezapomněla. Další sudeťák (tomu bylo už přes osmdesát, mě poučoval, že celé naše pohraničí je německá země, a že sudeťákům patří vše, co jsme na ní bez jejich dovolení postavili.To bylo už po převratu. Mimo jiné jsem se od něj dozvěděla, jak mají všichni rádi Václava Havla, protože pro “jejich věc” dělá vše, co může.
Takže fakt nechápu lidi, co Němcům lezou do zadku.

stan
15. 2. 2024 21:25
Odpovědět  Bety

Bety, ale to je přesně to co jsem popisoval výše. Náš řitní alpinismus je nepoučitelný. Pořád vzhlížíme k těm velkým na Západě, lísáme se a co z toho? Akorát jsme pro ně jen onuce o které si otřou své naleštěné botky.Já komunismus fakt nemusel a jsem rád, že je to za námi, ale pamatuješ si Bety, když přijel třeba Brežněv. Bylo to vítání sice okázalé a křečovité, ale představ si , že jsme v té době největší zemi světa Sovětskému svazu stáli za to, aby přijel jejich nejvyšší představitel . Nebo si vem to, že třetí národnost v kosmu byla po sovětech a američanech česká. Sovětský Svaz nás opravdu neměl na háku. A srovnej to s dneškem. Jedinej ,kdo v USA byl king tak to byl patolízal Havel. Tomu tam udělali reklamu, ale jinak jsme byli USA uplně u prdele. A tak bych mohl pokračovat. My se pořád prostě cpeme do prdele těm co o to vůbec nestojí.

me2d44
16. 2. 2024 09:16
Odpovědět  stan

Jako pamětník – a přiznávám, i bývalý komunista (když chtěl někdo v armádě karieru, tak to jinak nešlo), si vzpomínám, že nejvíc politických vtipů se dávalo k dobru na politických odděleních armády (tehdy ČSLA). Nachomýtl jsem se u toho, jak jeden z vyšších politruků dal dotaz:”a víte proč Husák vítá Brežněva s rukama nad hlavou a Brežněv mu odpovídá už na schůdcích z letadla rukama sepjatýma? No Husák předem hlásí: “Už nic nemáme” – a Brežněv odpovídá: “Stejně z vás něco vymačkáme!” – Sověti nás před listopadem považovali za “Malou ameriku” – měli sem volný přístup a i po Kocábově odsunu jich tu spousta zůstala. Do Gorbačovova a pak Jelcinova chaosu se málokomu chtělo.

stan
16. 2. 2024 09:42
Odpovědět  me2d44

Já teda komunista nikdy nebyl a to co popisuješ v podstatě odpovídá tomu, co jsem cítil i já. Se SSSR na věčné časy a nikdy jinak a další hesla , fronty před tuzexem, nedostatek spotřebního zboží, zvláště elektroniky. Jo tohle všechno si pamatuju a fakt bych to vracet nechtěl ani náhodou. Ale to co zažíváme dneska , je tomu v minulosti hodně podobný. Taky neskutečná servilita k USA, Německu, Bruselu, Ukrajině, ale hlavně neskutečně ulhaný mééédia, který nám pořád vnucujou jak Je Rusko fuj a USA+NATO záština míru, lásky a pohody. Jen vyhubit rusáky a budeme se všichni mít moc fajn.Ale i Putin přiznal, že vstup vojsk Varšavské smlouvy na naše území byla chyba a omyl.Slyšel si někdy z úst nějakého amerického prezidenta, že by přiznal omyl a omluvil se ? Tohle je totiž pod jejich úroveň. A jen tak mimochodem USA hodili na Japonsko atomovky, ve Vietnamu použili napalm a doslova vypálili několik vesnic, vybombardovali Irák, Sýrii……slyšel bys někdy , že by se omluvili za tyhle zvěrstva? Ano SSSR má taky kostlivce ve skříni. Katyň……….dlouho to trvalo, ale nakonec se Rusko za tohle zvěrstvo omluvilo. USA se neomluvili nikdy nikomu……

Slovan
16. 2. 2024 10:25
Odpovědět  stan

Si z jisti pačemu éto byló. Já tóžeň ně komunyst a něchačuť navratilja doba nazad. Já tože pastával u Tuzex ako chuj na hrací bedynky lebo kaťata wranglerové, ale panimaj, pačemu tak bolo?

Bety
16. 2. 2024 09:51
Odpovědět  me2d44

Nevím, že by z nás něco mačkali, ale pokud ano, musíte uznat, že Západ byl a je v tom mačkání mnohem, mnohem úspěšnější. Až podle jejich gryndýlového receptu
nebudeme mít nic a budeme šťastni, budete vy a vaši potomci konečně spokojení?

Bety
16. 2. 2024 10:38
Odpovědět  Bety

A k tomu – pořád vám ještě platí tu výsluhu (výpalné) za předčasné opuštění armády?

Putinovec
14. 2. 2024 22:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Když se na mladého dědečka podíváte , tak si můžete všimnout té podoby s nejednou oporou třetí říše . Takový košer .
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjY3LqT5quEAxVW2AIHHRe7D3AQFnoECCIQAQ&url=https%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FJoseph_Goebbels&usg=AOvVaw2k8bhwrvMLZoogotl9PfiN&opi=89978449

sergej
14. 2. 2024 22:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Fakt bude asi ten, že nikdy za ně dluhy parazitů zaplatit nemůžete, vezměte to na vědomí. A je jedno jestli si si samozvané zrůdy parazittací říkají WHO nebo WEF. Něco u zrůd nemůžete pochopit? Zeptejte se skořápkáře instituta.
Ten vůl je před stejným pozadí vrahů světa. Bliju na tebe vašíku odpovědně.
A hele businessmani to vymysleli s ukr a pobídkami? Ne to není možné, jak by na zrůdy přišly.
https://www.youtube.com/watch?v=zK87uDviI7M

Mike
15. 2. 2024 00:04
Ohodnotit příspěvek :
     

A co? Zas Nic. Analéna dostane vyznamenání za zásluhy pro Třetí říši za dědu a v důchodu i příplatek.
Ty woe, dyť je ta Evropa vod toho osmatřicátýho furt stejná, ale furt! Teda jen s tím rozdílem, že dneska už nás nikdo nezachrání. To je k blití.

PENNYS
15. 2. 2024 06:40
Ohodnotit příspěvek :
     

ČETL JSEM NÁZOR uplně zbytečného PANA “SERNÁTORA HILŠERA”
JINEJ BY Z TOHO BYL V ŠOKU JACÍ LIDÉ SE DOSTALI DO TAKOVÝCH VYSOKÝCH FUNKCÍ,ALE MĚ A DOUFAM ŽE HODNĚ OBČANU UŽ NIC NEPŘEKVAPUJE V TOMTO STÁTE!
Marek Hilšer… Nebo Hitler? „Poslal bych ho do lágru,“ řekl vážně senátor ANO TACÍ UPLNĚ ZBYTEČNÍ,NIC DOBRÉHO NEVYPRODUKUJÍCÍ SENÁTOŘI SI OBČANÉ ZVOLILI.

Pravdomluvny
15. 2. 2024 11:29
Odpovědět  PENNYS

Na PL listech příznačný titulek…..Hilšer nebo Hitler.?!

Helena
15. 2. 2024 12:31
Odpovědět  PENNYS

Konec zdražování, konec stresu, komentoval radostně Fiala dobré výsledky inflaceA dnes ráno u benzínky 1 litr benzínu 38,90. Jestli tyhle swině nevykopem, budou se nám chechtat a chechtat od rána do večera, jací jsme tupci a vše co máme i s našimi dětmi nám ukradnou v exekucích, do kterých nás dostanou, ať chceme nebo ne.

Pravdomluvny
15. 2. 2024 14:48
Odpovědět  Helena

Viděla jste tu animovanou pohádku Fimfárum?
Tam se právě v povídce Fifárum radoval pan knýše z čehosi….až se poscal.-)
Petro Banderonacistovič Fyjalenko je zrovna takovým knýšetem…..ale není sám.

PENNYS
15. 2. 2024 18:07
Odpovědět  Helena

Vládnoucí fijalová žumpa se jen tak nedá vykopnout od koryta-
bylo by třeba aby se všichni občané kteří nejsou “infikovaní” rusofobii se probudili i když v dnešní zkuvenéfijalovém době je i zde hodně nebezpe Čno! JINAK 100% SOUHLAS

Ladislav 💤
15. 2. 2024 07:28
Ohodnotit příspěvek :
     

A nemohli si pomoct a řídit. Západ vždy klame. Pokud mu dáte příležitost, nebude váhat klamat, a pokud ukážete slabost, zaútočí, loupí a promění se ve svou kolonii. Vychytralost a agresivita jsou součástí jejich kulturního kódu. V přelidněné Evropě, kde bylo velmi málo zdrojů a bylo tam hodně lidí, byla strategie přežití budována od pradávna okrádáním národů a zemí z jiných regionů. Koloniální minulost a vlastně i neokoloniální současnost je pro Evropu a Spojené státy jediným způsobem, jak přežít. Nic jiného nevědí. Abych byl upřímný, neumějí žít jen ze svých zdrojů, v rámci svých možností, neuměli a nenaučí se. A nemohou, budou muset populaci ztenčit faktorem 5, aby mohli začít žít z vlastních zdrojů, aniž by dále okrádali Asii, Afriku, Jižní Ameriku a další oblasti naší planety. Takže útočit jako dravec, zabíjet, loupit, a když nemají dost síly, tak alespoň klamat jako liška je pro ně přirozené chování. Část jejich povahy. Byla chyba věřit hladovému predátorovi.

Toto byl názor ruského čtenáře.

Autor
15. 2. 2024 08:48
Odpovědět  Ladislav 💤

Pokud budou žít je ze svých zdrojů, pak nevyhnutelně nastane nová “staletá” válka, protože se budou bít mezi sebou!
A o zkracování obyvatel … uvědomte si, že např. Anglie tohle v největším rozsahu dělalai tehdy, když byla nejbohatší zemí světa v přepočtu na jednoho obyvatele! Byla ke “svým nadbytečným” nejkrutější zemí vždy!
Na Outsidermedia vycházely články Vyznámí bývalé anglofilky – přečtěte si to. Opravdu to stojí za to, i když v celku je to dlouhé a stejně je to jen malý úryvek z jejich dějin …

Takové památníky by měly být všude, kam vkročila noha anglického “guvernéra a zástupce koruny” …

comment image

Pavel z Moravy
15. 2. 2024 10:59
Odpovědět  Ladislav 💤

Oni, tedy ti příslušníci západní společnosti se nemohou změnit. Ty geny dobyvačnosti jsou v nich hluboce ukotveny. Je naší chybou, že jsme si s nimi začali. Kdyby naše slovanské národy přemýšlely nemuselo k tomu dojít. Ale parchanti toužící po moci a chechtácích lid na to pozlátko dostali. Teď by se s nimi, tedy s těmi parchanty musel lid rozloučit. To ale není tak jednoduché, neb mnoho z toho nesprávného se již zabudovalo do myslí zdejší populace. Teď se již musí tyto národy východu spoléhat pouze na pud sebezáchovy. Ale mám obavu, že ten již u současné populace přestává fungovat. Prostě ti drzejší a arogantnější vítězí. A nechtějí li být ti naši současní mladí navždy otroky, musí se proti tomu postavit. Jiné cesty není.

stan
19. 2. 2024 12:16
Odpovědět  Ladislav 💤

Ten ruský čtenář byl a je velmi dobrý pozorovatel, popsal to naprosto přesně

Pijack
15. 2. 2024 08:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Liberálové a jejich sociopati s oblibou říkají, že potomci za činy svých předků nemohou a myslí si, že tím omluví činy potomků, které dělají dnes. NENÍ TO PRAVDA. Potomci nacistů jsou většinou geneticky vybaveni tak jako jejich předkové. Mladý Kolář – starý Kolář a jejich dědeček – dokonalí náckové, to je vidět jak facka. Rodina Fialů – obdivovatelé 3 říše. Synáček lempl Péťa dokonale jejich geny přenáší do České politiky. A takových známe mnohem víc, netřeba s nimi ztrácet čas. Nacizmus se stal jejich světovým názorem a jen se snaží tomu dát jiný obal. Bertold Brecht řekl citát – “Neradujme se z porážky nacizmu předčasně. Bestie, která ho stvořila, je březí”. TO PLATÍ STÁLE I DNES.

Helena
15. 2. 2024 08:59
Odpovědět  Pijack

PŘESNĚ!! GENY PROSTĚ NEVYČŮRÁŠ !!!! To vždy platilo a platit bude. A to si pamatujte i pro osobní potřebu. To platí napříč nejen člověčí společností, ale i zvířecí.

Pijack
15. 2. 2024 09:14
Odpovědět  Helena

Geny může dokonce sledovat i obyčejný člověk, aniž by byl genetickým inženýrem. Například u židů je přenos chování a inteligence tak okatý, že ho nelze popřít ani sebevíc negující propagandou. Vyznačuje se lakotou, chamtivostí, podlostí, podlézavostí, mamonem. Kdo se kdy “pracovně” kontaktoval s židem, ten potvrdí, že takový entuziazmus nelze získat studiemi, ale jen zděděním genů. Nejvíc jich najdeme právě ve finančním sektoru, sběratelství a jiných forem vlastnictví (čehokoliv). Zavedli půjčky, úvěry a úroky, což podporuje ekonomickou činnost těm, kteří jsou dravější a bezohlednější. A jsou v tomto ohledu stejní jako před 4000 lety.

Tupý hulvát
15. 2. 2024 10:12
Odpovědět  Pijack

Ten dluh a úrok je podstata,jen ani oni nevidí,že je to zničí.

Pijack
15. 2. 2024 11:12
Odpovědět  Tupý hulvát

Ano, ničí. To jsem kdysi poslechl pohádku, jak jeden žid chtěl našetřit jeden milión. Tak kšeftoval, šetřil, trpěl hlady, kalkuloval a pořád zvětšoval své konto. Nakonec našetřil 999.999 korun a l milionu mu zbývala jediná koruna. Potkal jednoho kšeftaře a ten mu nabídl, že když ho za tu jednu korunu koupí, že získá konečně ten milion. Žid se zaradoval a tomu kupci se prodal. Kupec mu zaplatil jednu korunu. Zaradoval se, že už má konečně celý milion… ale vůbec si neuvědomil, že ten milion i s ním patří už tomu obchodníkovi. A tak je to s nimi pořád… 🙂

Ladik
15. 2. 2024 16:00
Odpovědět  Pijack

Tou březí bestií je kapitalismus.

Frank1
15. 2. 2024 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Je zajimave, ze vetsina potomku nacku v Nemecku se cpe do politiky a jejim korytum. Neni divu.
Od zacatku zalozeni SRN byli preferovani pri obsazovani dulezitych funkci v politice i v armade okupacni mocnosti USA. Naopak, jejich pusobeni za nacistu je predurcovalo k jejich protezovani. Ten trend i nadale pokracuje. Prenesl se na jejich deti i vnuky.
Jejich soucasne pusobeni ve funkcich je pro Nemecko stejne skodlive jako bylo za Adolfa Hitlera a jeho loutkovodicu. Nic se nezmenilo. Vsechno jsou to uzitecni idioti napomahajici Sionistum proti Rusku a jeho spojencum.

Gales
15. 2. 2024 11:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Diskuzní příspěvek z Ajronetu – Možná bychom si to přáli, aby byla Ukrajina posledním vzepjetím americké moci Pax Americana v evropských zemích, a také onou labutí písní USA v Evropě po II. sv. válce, jak je uvedeno v dnešním článku, ale bohužel zatím to tak nevypadá. Právě televizní štáb německé ZDF, který zprostředkoval rozhovor se Syrským, zřejmě záměrně ignoruje situaci ve své vlastní zemi, kde probíhá generální stávka, jakou Německo za celou svoji historii ještě nezažilo. Nejen německá, ale rovněž česká média zarytě mlčí, v lepším případě vše bagatelizují. Vždyť stávky se účastní nejen farmáři a autodopravci s více jak sto tisíci traktory a náklaďáky po celém Německu, ale také provozovatelé restaurací a hotelů, včetně železničářů, které dle průzkumu veřejného mínění podporuje 95% obyvatel Německa! Je to důkaz toho, že ve skutečnosti jde o jev zásadního historického významu. V roce 2015 se svět dozvěděl, díky uniklému videu z konference tajných služeb Spojených států v Chicagu, že je v zájmu USA hospodářsky zničit Evropu, a že hlavní úder bude veden proti německému hospodářství.

Gales
15. 2. 2024 11:17
Odpovědět  Gales

Dílčí úkoly byly rozpracovány a příslušné pokyny rozeslány na jednotlivé ambasády a expozitury příslušných služeben, jako je např. oddělení pro řízení a manipulaci volebních procesů, které různými sofistikovanými nástroji působí na ovlivňování volebních výsledků v jednotlivých zemích. V této souvislosti si lze vzpomenout na účelovou manipulaci s volebním zákonem v ČR zajištěnou agentem Rychetským, jehož cílem bylo dosadit k moci Fialovu pětikoalici. Nejen to, bylo také konstatováno, že na území Evropy budou cíleně vyvolávány válečné konflikty se záměrem ji oslabit, aby bylo zabráněno spolupráci mezí východem a západem Evropy. Tedy žádné suroviny z Ruska a žádné obchody mezi Evropou a Ruskem. Je obdivuhodné, jak je tento satanův plán do detailu plněn. Velký protektor má ve většině zemí pod kontrolou justici, silové složky, většinu médií a neziskový sektor. V čele EU jsou lidé, vybraní pro tento úkol, kterým byla slíbena beztrestnost a jsou jim poskytovány pohádkové příjmy. Vzpomeňme na skandální nákup vakcín paní Von der Leyen, za který obdržela miliardové provize. Válku na Ukrajině se jim podařilo rozpoutat přesně podle harmonogramu a ještě se při tom dokázali bavit nad prognózou,

Gales
15. 2. 2024 11:20
Odpovědět  Gales

jestli Putin začne v pondělí nebo pátek. Dosazená protektorátní správa v jednotlivých zemích EU, většinou potomci nacistických funkcionářů, jako např. Leyen, Scholz, Tusk, ale i Rakušan, cítící se zcela beztrestně, se již pustila do plnění zadaných úkolů. K pomoci jim slouží aktivovaní agenti a předem vyškolení a placení novináři s nechvalně známými aktivisty z neziskovek. Nejedná se o vlády v pravém smyslu slova, ale jde o „LIKVIDAČNÍ KOMANDA,“ tak jako tomu bylo v případě vlád Ukrajiny. Je chvályhodné, že stávkujícím farmářům v Německu nejde jen o jakési zachování daňových úlev, ale o změnu sytému a výměnu onoho vládnoucího likvidačního komanda. Němci, kteří zpravidla drží hubu a krok, a byli vždy považováni za disciplinované stádo ovcí, se nyní rozhodli říci dost! Německý ministr hospodářství Habeck, jeden z hlavních likvidátorů Německa, se v pocitu naprosté záštity ze strany Velkého protektora rozhodl požadovat silové potlačení demonstrujících farmářů. S argumenty, že je to spodina, náckové a útok na demokracii doprovázený pokusem o politický převrat, požadoval silovou reakci.

Gales
15. 2. 2024 11:21
Odpovědět  Gales

 Jako přípravu na silový zásah proti stávkujícím spolková vláda dala vypnout všechny kamery na veřejných komunikacích. Na důkaz naprostého pohrdání většinou obyvatel a arogance moci Scholzova vláda dokonce ještě v rychlosti a demonstrativně schválila všechno, proti čemu se dnes v Německu stávkuje. Jenže jak se zdá, objevují se první trhliny. Dnes mluvčí německých policejních odborů veřejně deklaroval, že němečtí policisté podporují požadavky stávkujících a stojí na jejich straně. Začíná to připomínat rok 1989. Ukazuje se, že rok 2024 bude rokem, kdy Evropané buď povstanou proti satanským plánům Velkého protektora, zbaví se protektorátních správců a politicky se emancipují, nebo se svojí nečinností vydají na cestu sebelikvidace a Evropu čeká série krvavých událostí. Držme proto německým farmářům, ale i ostatním stávkujícím palce, ať vydrží až do vítězného konce, protože ačkoliv si to většina z nich asi ani neuvědomuje, rozhodují o budoucnosti celé Evropy.

Boomer
16. 2. 2024 00:26
Odpovědět  Gales

.. Bravo, bravissimo, Galesi, dávám vám palec nahoru! Konečně jste si našel svoji parketu, jen tak dál, vytrvejte, nepolevujte, držte se jako klíště Ctrl+C a Ctrl+V a my budeme ušetřeni chujovin z vaší hlavy. Dojetím slzím.

Děkuji, děkuji mnohokrát!

Gales
16. 2. 2024 19:30
Odpovědět  Boomer

Aby si se z toho neposral.Stejně nechápeš o co jde. A to ctrl,ctrl,to je zvuk z tvoji lebeční dutiny jak se ti o sebe třou ty tvoje dva závity.Budeš muset změnit prášky.

Helena
17. 2. 2024 10:05
Odpovědět  Boomer

Naopak je nutné příspěvky, které sedí – jak se říká – jak prdel na hrnec – šířit dál.

Boomer
17. 2. 2024 13:49
Odpovědět  Helena

.. jsem potěšen, že se mnou souhlasíte. Ale poněkud se obávám, že jste nepochopila smysl mého příspěvku..

Pravdomluvny
15. 2. 2024 11:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Prdelní xicht ala chovatel slepic Himmler……takové by měl do pařátů přebrat KRVAVÝ OREL!!!!!

Boomer
15. 2. 2024 11:25
Ohodnotit příspěvek :
     

.. joó, Němci to mají těžké, v období 1935 – 1945 prošlo armádní službou u Wehrmacht(Heer, Kriegsmarine, Luftwaffe..) cca.18 000 000 mužů, padlo cca. 5 300 000, zajato 11 000 000, k tomu nějakých 850 000 příslušníků Waffen SS. Tak si zkusme představit, kolik to je dědečků, tatínků, bratrů?
Kam se na ně hrabeme s naším Vládním vojskem o síle 6342 vojáků, naštěstí byli do bojů nasazeni až na konci války a vyznamenali se především včasným přeběhnutím na druhou stranu hřiště..

Musel bych dát všechny příslušníky Vládního vojska od generála Emingera až do posledního vojáka postřílet, proto je raději pošlu ven z protektorátu, abych odbojnému hnutí rázem udělal přítrž.— K. H. Frank

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Rorát
15. 2. 2024 11:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel, tuto dámu lze vzít jako příklad současného vývoje v Německu (ještě lepší je to s SS-rodinou Scholze). Po válce její rodiče ještě viděli Norimberský proces, vnímali tu hrůzu, kterou Německo rozpoutalo, a proto se řada z nich držela zpět a někteří se i styděli. Ale další generace již toto nemá – pamatují svého dědečka, který je houpal na koleně a tvářil se jako z pohádky. Proč ne! I když často vrah, život a svoboda mu zůstala, naopak, v rámci “denacifikace” byly schopnosti těchto vrahů využity západem, většina z nich pracovala ve státních službách, v polici, armádě, soudnictví, učili ve školách, a na stáří dostali tučné důchody a pro své vnuky tak byli “úspěšnými” občany. Současná generace ráda zapomněla na II.sv. válku a ztotožnila se s tím, že vlastně dědeček bojoval proti slovanským podlidím – o čemž ho přesvědčovala i propaganda jejich okupanta USA. I u nás proběhl podobný vývoj, kdy děti bývalých kolaborantů a udavačů gestapa vylezly z nor jako ti nejvyšší tvůrci pravdy a svobody. V obou případech se ukázala slabost lidskosti, protože nechala přežít semínka, ze kterých vyrostlo mnoho jedovatých stromů, které otravují náš život. Nová generace bude plakat.

Evžen
15. 2. 2024 13:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Němečtí politici mají dědy nacisty, čeští politici měli fotry komunisty. A soudruh PePa byl vše.

Velitel
15. 2. 2024 17:12
Odpovědět  Evžen

Soudruh Pepa je totiž univerzální svině do každé doby, narodit se 1920 měl by dědu Helmuta a velel by nějakému koncentráku, koneckonců není to tak dávno co chtěl koncentrovat Rusy.

Markýza
15. 2. 2024 17:34
Odpovědět  Velitel

No, je to kapánek drsné hodnocení, Veliteli……….ale obávám se, že tak nějak by to bylo. Ne že by velel koncentráku, na to není dost velký drsoň zase on – ale Moravce by jistě vzýval, o tom nepochybuju.

Boomer
15. 2. 2024 18:38
Odpovědět  Markýza

.. s Emanuelem Moravcem(pokud myslíte tohohle Moravce..) by asi společnou notu nenalezli.
Moravcova životní cesta byla stejně kontroverzní jako Gajdova, oba měli hodně společného a jejich hlavní ambicí bylo pracovat pro svůj národ. A oba jsou pro mě záhadní, a o to víc zajímaví

Hradní generál je mimo můj obzor zájmu, ten neměl překročit horizont velitele roty…

Markýza
15. 2. 2024 19:40
Odpovědět  Boomer

Notu myslím netřeba společnou. PePa by mu oddaně sloužil, o tom skoro nepochybuju.

Boomer
15. 2. 2024 22:51
Odpovědět  Markýza

..Moravec vnímal už v třicátých letech nebezpečnost německé nacionální ideologie, varoval, před Mnichovem přesvědčoval Beneše, aby se Československo nepodvolilo tlaku Německa, jenže Beneš se “pos*ral v kině”, byl to pletichář a žvanil. Podělal co se dalo a nakonec do toho marasmu uvrtal Háchu.
No a Němci potom Moravcovi předvedli, co dokázali s jasným cílem a pevným vedením v Německu za pár let.

PePa je něco jako pasovští.. jedno komu, hlavně za kolik!

José
15. 2. 2024 14:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Pravdu má ta první věta. Ona si nemohla vybrat do jaké rodiny se narodí a tudíž nemůže za své rodiče a za svůj původ. To přesně tvrdili socialisti – jak národní, tak třídní.
Jiná věc je, když to někdo ví a záměrně zamlčuje, či dokonce překrucuje. Ona promarnila možnost mlčet, ale litovat ji nebudu.

zuzana
15. 2. 2024 15:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Boris Boris Johnson označil Tuckera Carlsona za zrádce žurnalistiky kvůli interview s Putinem

https://aktax.cz/boris-johnson-oznacil-tuckera-carlsona-za-zradce-zurnalistiky/

Frank1
16. 2. 2024 09:42
Odpovědět  zuzana

Bily Zid Johnson je loutka sionistu v Londyne. Pouzitelna jenom na nejnizsim stupni pomluv a nadavek.

zuzana
15. 2. 2024 16:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Klaus Schwab: Globalisté chtějí „humanokracii“ namísto „technokracie“

https://aktax.cz/klaus-schwab-globaliste-chteji-humanokracii-namisto-technokracie/

sergej
15. 2. 2024 17:34
Odpovědět  zuzana

V jejich představách se zorientuje leda ksichties občanka SA s baterkami a hydraulikou na kárce UI po prezentaci že lidé jsou škodliví a je třeba je odstranit, bác. Možná tam extrém by zas nadatloval ajťák šeherezády z pohádky tisíce a jedné noci, že jo. 🙂

sergej
15. 2. 2024 17:36
Odpovědět  sergej

Ta sophie °!° °!°ci.

Vaska
15. 2. 2024 21:19
Ohodnotit příspěvek :
     

tak nevím jestli je toto video fejk, nebo to opravdu vetchej prohlásil –
https://t.me/selskyrozum/76800

co se tejče ty bejvalý prostitutky – raději bez komentáře

Honzas
16. 2. 2024 00:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Germáni se musí držet zkrátka ale horší germánů jsou jejich pomáči. Lotyši vynikaly nad germány v hubení Židů. Ještě lepší jak lotyši byli Ukrajinci. Můj otec byl tři roky na Krymu, jinak Jim neříkali než suky. Sloužily beze zbraně a když už je dostali tak vždy jenom na nějaké zákeřné bojůvky. Legie Nachtigal potlačovala Slovenské národní povstání. Vypalování vesnic a vraždění žen a dětí jim šlo od ruky, měli natrénováno u nich na Ukrajině na polácích. Otec utíkal se dvěma kamarády z fronty domů. Na cestě na Slovensku je chytili tihle Ukrajinci. Vystoupil jeden důstojník s P38 v ruce a ptal se partyzáni partyzáni? Kamarád byl zraněný a dva jej podpírali Každý z jedné strany. Nějak jako Pokýval hlavou či co protože chtěl něco říct. Ten Ukrajinec s tou esesáckou uniformou mu prostřelil hlavu, jen tak z rozmaru. Tři roky prožil na frontě a na Prahu domova a odprásknul nějaký ukrajinský fašista. Asi 10 km od Brezna je vesnice kterou vypálili tito hrdinové. Dvě ženy to přežili matka s dcerou. Nějak v tom zapáleném kostele dokázali přežít A po válce vyprávěli jak to vše bylo. Říkali rozuměli jsme jim mluvili podobným jazykem jak jsme mluvili my a Věděli jsme Co s námi bude. Otec prožil p

Kelly
16. 2. 2024 03:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Fašounská svoloč pohromadě, chtělo na ně hned hodit sít´.

Frank1
16. 2. 2024 09:38
Ohodnotit příspěvek :
     

V Nemecku asi pred rokem uverejnili, ze Bärbockova byla prilezitostna prostitutka.

Jura S
16. 2. 2024 12:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Ech, kdyby se věnovala pornu a prostituci jako zamlada, tak bych pro ni měl ještě pochopení…ale číše PŘETEKLA…

Janek
16. 2. 2024 17:50
Ohodnotit příspěvek :
     

To kdysi asi před 50 lety v Západním Německu (Badensko-Württembersko) kolega v hospodě prohlásil, :” Můj otec zahynul v koncentračním táboře…” Všichni jsme tedy obecně, vzhledem k tehdejší denacifikace, vyjádřili soustrast a on doplnil. “Otec se zabil pádem ze strážní věže…” Tedy podle hesla, když někdo dělá totéž,není to vždy totéž a může na to být několik pohledů.

stan
17. 2. 2024 16:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Proslov, který měl Himmler v roce 1943 v Poznani. Myslím, že naprosto přesně odpovídá tomu, co si o nás Západ myslí a čím jsme pro Němce a ostatní

Jeden základní princip musí být pro SS absolutním pravidlem: musíme být čestní, slušní, loajální a kamarádští k příslušníkům naší vlastní krve a k nikomu jinému. Co se stane s Rusem a s Čechem mě ani v nejmenším nezajímá. To, co mohou oba národy nabídnout dobrou krví našeho typu, si vezmeme, bude-li to nutné i tím, že jim uneseme děti a budeme je vychovávat po našem. Zda oba národy žijí v blahobytu nebo umírají hlady, mě zajímá jen potud, pokud je potřebujeme jako otroky pro naši kulturu; jinak mě to nezajímá. Zda 10 000 ruských žen padá vyčerpáním při kopání protitankového příkopu, mě zajímá jen do té míry, dokud je protitankový příkop pro Německo vykopán. Nikdy nebudeme drsní a bezcitní, když to není nutné, to je jasné. My Němci, kteří máme jako jediní na světě slušný vztah ke zvířatům, zaujmeme také slušný vztah k těmto lidským zvířatům. Ale je zločinem proti naší vlastní krvi se o ně starat a dávat jim ideály, a tím způsobit, že naši synové a vnuci to s nimi budou mít složitější.

Proslov je uveřejněn na webu Michal&Petr