Moskva zakazuje americkým a českým velvyslanectvím najímat Rusy

Velvyslanectví Spojených států a České republiky v Moskvě bude mít zakázáno najímat ruské občany, protože najímání Rusů je součástí náborové práce, uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

“Co se týče Spojených států, (existuje) velmi zajímavý detail, který spousta lidí přehlíží. Faktem je, že když Američané najímají občany té země, kde je otevřeno jejich velvyslanectví, jako součást svého týmu, okamžitě předloží takovou podmínku – návrh v podobě vydání povolení k pobytu a následného vydání občanství. Ve spojení s platem, výplatami bonusů, to lze kvalifikovat jako součást náborové práce, zajímavé a flexibilní,”- uvedla Zacharova pro televizní kanál «Россия 1», RIA Novosti .

Jak diplomatka poznamenala, „lidé, kteří přicházejí takto pracovat, jako by na základě pracovních dohod, začínají pracovat pro svůj budoucí stát, a od kvality jejich „práce“, kterou vykonávají, závisí jaký status ve svém budoucím státu obdrží”. 

„Nyní ani Spojené státy ani Česká republika již nemají takovou možnost najímat lidi mezi občany naší země, aby pracovali pro jejich velvyslanectví,“ dodala.

https://bit.ly/3mZBbEm

sdíletj na