politika

Moskva varovala USA před důsledky za zadržování zbraní v Ománském zálivu

Poljanskij: USA budou čelit vážným následkům za zachycení zbraní v Ománském zálivu.

Spojené státy budou čelit „nejvážnějším následkům“, pokud budou v Ománském zálivu pokračovat v zadržování zbraní mířících do Jemenu a jejich přepravě kyjevskému režimu, řekl Dmitrij Poljanskij, první zástupce stálého představitele Ruska v OSN.

Spojené státy převedou na Ukrajinu íránské zbraně zabavené z lodi zadržené americkou a francouzskou armádou na cestě do Jemenu.

CNN uvádí, že zbraně jsou potřeba k pokrytí nejnaléhavějších potřeb ukrajinské armády, která čeká na další prostředky a vybavení od Spojených států a amerických spojenců.

The New York Times s odkazem na americké centrální velení dodává, že Washington již ukrajinským ozbrojeným silám převedl asi 1,1 milionu nábojů do útočných pušek AK-47 ukořistěných Íránu.

Poljanskij na zasedání Rady bezpečnosti OSN prohlásil, že takové akce nelze ospravedlnit katastrofální situací pro ozbrojené síly Ukrajiny na frontě, uvádí RIA Novosti.

Pokud budou takové kroky amerických úřadů pokračovat, „bude to mít nejvážnější důsledky,“ zdůraznil ruský diplomat.

Poljanskij dodal, že kroky americké strany porušují nejen ustanovení příslušných rezolucí Rady bezpečnosti o Jemenu, ale i normy mezinárodního práva. Americké akce označil za zvláště cynické na pozadí pokusů Washingtonu využívat sankce proti Jemenu k prosazování „úzce sobeckých cílů“, které jsou „velmi daleko od dosažení míru v této dlouho trpící zemi“.

Poljanskij označil rozhodnutí americké armády předat zbraně zachycené loni v prosinci v Ománském zálivu ukrajinským nacionalistům za nehorázné.

Začátkem října bylo oznámeno, že Spojené státy převezou na Ukrajinu íránské zbraně zabavené z lodi zadržené americkou a francouzskou armádou na cestě do Jemenu.

Noviny VZGLJAD napsaly, jak Spojené státy převádějí na Ukrajinu ukradené zbraně.

„Ukrajinské ozbrojené síly potřebují doplnit svůj arzenál. Dokonce i Zelenskij to připustil a prohlásil, že mezi vojáky je nedostatek granátů a systémů protivzdušné obrany. Ve Spojených státech se značně komplikuje přidělování pomoci Ukrajině. Již uzavřené smlouvy se plní, ale s novými nastávají problémy,“ uvedl vojenský expert Jurij Knutov.

Proto nyní Washington hledá každou příležitost, jak Ukrajině alespoň nějak pomoci.

“Na jedné straně mohou Spojené státy vyvinout tlak na své evropské spojence, aby dodali ukrajinským ozbrojeným silám nové zbraně. Mnoho zemí NATO však již má poloprázdné arzenály. Uvedla to například Británie.

Na druhou stranu, Spojené státy mohou používat nelegální metody, což nyní vidíme na příkladu předávání zabavených íránských zbraní ukrajinským ozbrojeným silám. Tyto dodávky jsou v rozporu s mezinárodním i americkým právem. Američané však ignorovali zákony a chystají se to poslat na Ukrajinu,“ řekl Knutov.

„Washington je nucen vyzvat své spojence, aby rovněž poskytli podporu ozbrojeným silám Ukrajiny. Na Jižní Koreu, Izrael a země EU je vyvíjen silný tlak. Musí se také uchýlit k velmi „špinavým“ metodám. Když se situace zhoršila, Bílý dům se rozhodl poslat na Ukrajinu kazetovou munici,“ poznamenává zdroj.

„Státy NATO chápou, že je téměř nemožné situaci napravit. A uchýlit se k trikům, jako například v případě převozu ukradených íránských zbraní Zelenskému, je pro ně jedinou možností,“ domnívá se expert.

https://1url.cz/3ukv3

sdíletj na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
16. 11. 2023 21:30

Takže Jemen koupí a zaplatí zbraně, nejdemokratičtější režim na planetě je na moři sprostě
ukradne a předá do těch správných rukou na Ukrajinu,vše v souladu s mezinárodním právem,
pokud jsou ty zbraně ruské,mělo by válečné námořnictvo RF okamžitě na revanš zadržovat
tankery s ropou do Popcornlandu a předávat je do Nikaragui a na Kubu,oni by ti hotdogové
hodně dali pro příště zpátečku,nechápu proč se za takové situace Rusové s tímhle zatuchlým
a zahnívajícím anglosaským světem takhle mažou,vojensky by společně s Čínou a Iránem
tuhle svinskou svoloč hodně rychle vyřídili.

ali-tete
16. 11. 2023 22:06
Odpovědět  janle57

Asi maju iny plan, nez ty.

Drtič
17. 11. 2023 10:22
Odpovědět  janle57

Takovej prostej, logickej pohled na věc. Jenže Rusové vesele obchodují s Amíky i s EU, přes UA dál teče ruskej plyn a ropa, dál kupujeme ruský palivový články do našich JE, kde vyrábíme za halíře elektriku, kterou Hákošům dáváme za hubičku a svým obyvatelům ji draze prodáváme. Je to všechno o penězích a škubání ovcí. Putin není výjimka. Jede v tom s celým slavným Západem. Tu válku už mohli Rusové asi 80x vyhrát a nakopat Banderovcům prdel. Stejně tak, kdyby chtěli, mohli Amíci poslat na UA tisíce svých abramsů, který mají ve skladech mraky, a ne usmrkaných 31 kousků, který nezmění ani hovno. To samý s F-16. Kdyby to udělali, Rus se potí i na prdeli. Ale není zájem tu válku rychle ukončit. Tyjí z toho obě strany a chystají Nový světový řád. Jen my chudneme😁 Tady nejsou hodní a zlí, jen zmrdi a ti blbí (my), co sebou zmrdy nechají orat.

Slovan
18. 11. 2023 11:05
Odpovědět  Drtič

To je přesně TO z čeho mám strach, že v tom zmatku RF(Putin) jede také. A jen z nás dělají negramoty. Vždyď furt nějaké sankce a plynu je dost, ropy taky a žárovky svítí. Tady něco kuurewssky nehraje.

Frank
17. 11. 2023 11:52
Odpovědět  janle57

Ten americký režim ukradne vše, kde se jen podívá. Ze zlodějny žije celá USA léta. Rabují nerostné suroviny, ale pomalu jim to končí. Stále více států světa se staví proti těmto vrahům a zlodějům.

lubkral
17. 11. 2023 13:19
Odpovědět  janle57

A ukradené zbraně dodávají ukrajinským fašistům… Američané nejsou lepší… Už před II světovou válkou stačilo když vykrmovali fašisty v Německu…

Frank1
16. 11. 2023 22:09

US pirati zastavuji lode, kradou naklad urceny pro jine a posilaji ho na Ukrajinu nackum? Co si ti US zlodeji dovoluji se uz neda komentovat!

Jaris
17. 11. 2023 01:30
Odpovědět  Frank1

Vsak oni ti hnUSAci ani nic jineho neumi nez krast a valcit A jeste k tomu blbe.

Standa
18. 11. 2023 11:22
Odpovědět  Jaris

NO, válčit moc neumí! Zatím všechno prosr..hráli. Vyznávají doktrínu ,, kdo uteče ,vyhraje”!
Takže neustále vyhrávají!
A zelené papírky ( nekryté) tisknou o stošest!

Skeletor
17. 11. 2023 08:39
Odpovědět  Frank1

SSA kradli loupili a vraždili od jejich vzniku, nevím čemu se prosím čemu. Bohužel Rus jen žvaní a protože toYankees ví tak si z něj dělá kozy, pokud nezačne Rus konat tak jejich bu, bu, bu je jen pšouk do lesa.

anbar
17. 11. 2023 10:12
Odpovědět  Skeletor

V.V.Putin čelí dle Pjakina početné 5. koloně v nejvyšších státních orgánech, např. guvernérka státní banky Nabiullinová by už dávno měla být v teplácích

nic.k
17. 11. 2023 12:17
Odpovědět  Frank1

Jste to nepochopil. To jsou ty západní hodnoty…

josef
17. 11. 2023 17:15

Tady se zřejmě jedná o akt pirátství. Takže zlikvidovat všemi prostředky. Ostatně státem prováděné loupení majetku soukromých osob a vykrádání účtů cizích států je co ?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
18. 11. 2023 11:18
Odpovědět  josef

cit:,,Ostatně státem prováděné loupení majetku soukromých osob a vykrádání účtů” je co.??
————————————————————————————————————….
Proč neustále píšeme o tom , co se děje tisíce kilometrů od nás ? ??? To je o ničem..
Co je zvýšení daně z nemovitostí, které vlastníte,platíte, vystavěli je za hypotéky ( zdaněněné) ,energií, snížení důchodů, zvýšení platů poslanců, inflační …balíček.??? DEMISE …Okamžitá! A , co Fiala? Bude se Vám chechtat do očí, jste ,, proruští trollové”” …Vám řekne a jde si zaprc…s Adamovou…
27.11.nezapomentetetetetetetet!
Tam o tom..jeden Kynžal by to vyřešil!

Petr
18. 11. 2023 10:41

USA vždycky kradly,kradou a budou krást……

Standa
18. 11. 2023 11:00

,,Pokud budou takové kroky amerických úřadů pokračovat, „bude to mít nejvážnější důsledky,“ zdůraznil ruský diplomat.
——————————–
cit,,„bude to mít nejvážnější důsledky,“
——————————–
Co to je?