Moskva přechází na nový princip vztahů s Washingtonem

Ruská federace bude spolupracovat se Spojenými státy pouze v těch oblastech, které jsou pro Moskvu zajímavé. Píše «Коммерсант» s odkazem na vysoce postavené zdroje v ruských státních strukturách.

Podle nich Moskva nakonec upustí od pokusů o budování dvoustranných vztahů s Washingtonem.

„Se Spojenými státy budeme spolupracovat pouze tam, kde je to pro nás nezbytné a zajímavé. Strategická stabilita, nešíření zbraní hromadného ničení, Arktida, Afghánistán, atd.,“ uvedl jeden z partnerů publikace.

Podle jeho slov tohoto přístupu se Spojené státy drží již dlouhou dobu a všechny ostatní země berou v úvahu především prostřednictvím hranolu toho, jak užitečné mohou být při provádění priorit americké zahraniční politiky.

„V případě Spojených států je čas přejít k tomuto principu,“ domnívá se zdroj ruské vlády.

Vztahy mezi Moskvou a Washingtonem se opět zhoršily poté, co americký prezident Joe Biden urazil ruského vůdce Vladimira Putina a označil jej za „zabijáka“.

Poté byl ruský velvyslanec odvolán z Washingtonu.

https://bit.ly/3diVd8p

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
30. 3. 2021 13:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadá to na “nobody gonna shit on my head anymore “ a tím se vyjasní pozice . Další státy se budou pomalu nabalovat samy na spojení s RF . Pomalu a jistě to začíná , první byl Pákistán , Írán (ten bude pod kontrolou RF, Číny) Indie je pro svou celkem nezávislost brána západem jako nedůvěryhodná atd. Nesmí se zapomínat ani na Jižní Ameriku ,kde Amíci nemají až tak moc ustláno na růžích .