Moskva: nové metody léčení COVID-19 a další klinické studie

Ministerstvo zdravotnictví Ruské federace vydalo nová doporučení v oblasti boje proti koronavirům. Odborníci rozšířili seznam léčivých přípravků, které lze použít k léčbě COVID-19, uvedlo ministerstvo pro Gazeta.ru. Byly rozšířeny v závislosti na závažnosti onemocnění a režimu lékové terapie. 

 Některá léčiva v současné době procházejí klinickými studiemi u pacientů s COVID-19. Podle informací uvedených v dokumentu byly stanoveny na základě analýzy zkušeností s léčbou pacientů se SARS spojenými s koronaviry.

„Patří mezi ně lopinavir + ritonavir, chlorquin, hydroxychlorochin a interferonové přípravky.
Mezi léky, které jsou ve stadiu klinických studií u pacientů s COVID-19, lze také zaznamenat umifenovir, remdesivir, favipiravir, “uvádí se v doporučení. 

Může někdo českým občanům vysvětlit, proč je takové divadlo s jedním americkým lékem, když Rusové ho testují také, tudíž ho mají a navíc testují další kombinace?

Je pro Čechy lepší nenávidět Rusy, než s nimi spolupracovat na záchraně českých občanů? 

“Exponované části těla lékařů budou ošetřeny antiseptikem kůže.” Vypláchněte ústa a krk 70% ethylalkoholem a do nosu a očí přidejte 2% roztok kyseliny borité. <…> Lékařský kontakt je doporučen pro osoby, které kontaktují pacienta,“ říkají odborníci.

Lékařům se také doporučuje, aby racionálně používali osobní ochranné prostředky – například pro práci s několika pacienty používejte stejný respirátor. Od nemocnic bude rovněž požadováno, aby snížily počet lékařů v kontaktu s infikovanými lidmi a zavedly dálkové poradenství pro ty, kteří mají podezření, že mají COVID-19.

Nová verze doporučení již byla zaslána všem subjektům Ruské federace k použití v práci.

Ministerstvo zdravotnictví navíc oznámilo spuštění nejnovějšího testovacího systému pro diagnostiku koronaviru. “Nový testovací systém z analogů, které jsou v současné době na trhu k dispozici, se vyznačuje vyšší citlivostí na RNA z koronaviry – dává pozitivní výsledek s nižším obsahem virů ve vzorku,” vysvětlila tisková služba novin “Gazeta.ru”.

Nyní ruští odborníci plánují dělat nejméně 10 tisíc nových testů denně s následným zvýšením na 50 tisíc testů denně.  Zajímavé, že Wikipedie jeden z možných léků zná, přesto se o něm nemluví.

Proč? Protože jsou ruské?

Umifenovir je léčivá látka dostupná v Rusku a Číně jako antivirotikum pod názvem Arbidol (rusky Арбидол, čínsky 阿比朵尔) jako hydrochlorid-monohydrát. Chemicky jde o vysoce substituovaný derivát indolu. 

Byl objeven už v roce 1974 v Sovětském svazu. V Rusku byl také testován a uveden na trh. Původně tam byl klasifikován jako imunistimulační látka. 

V západních zemích doposud nebyl jako léčivo schválen. Mechanismus antivirového účinku umifenoviru spočívá v inhibici virové membránové fúze. Podle klinických studií uskutečněných v Rusku je účinnost umifenoviru při léčbě chřipky srovnatelná s oseltamivirem (Tamiflu).

Věrohodnost těchto studií však (PRÝ) zpochybňuje Světová zdravotnická organizace. 

ALE je normální zpochybnit bez testů? 

Byly prokázány i účinky proti virům dalších onemocnění jako jsou hepatitida C, Ebola, HHV-8 nebo Zika.
V současné době se umifenovir zkoumá i jako nadějná látka pro léčbu klíšťové encefalitidy. 

Nebyly zjištěny závažné vedlejší účinky, kromě alergických reakcí u citlivých jedinců a sensitizace u dětí.

A to už tam není: 
právě tento lék se používá jako základ kombinací na klinické studie proti koronaviru COVID-19.

Skrytá pravda
https://bit.ly/2QOVJRe

sdíletj na