politika

„Moskva nám jde příkladem“: Čína tleská tomu, jak Rusko zabavilo aktiva americké banky JPMorgan

Valentin Katasonov: USA se už nebudou dotýkat „ruských dolarů“.

Michail Zubov

Zatčení aktiv a nemovitostí amerického finančního konglomerátu JPMorgan Chase v Rusku způsobilo na Západě takový šok, že o této události neinformovalo ani jedno obchodní médium v ​​Evropské unii nebo Spojených státech, ale místo toho jednomyslně zvedli odvádějící téma – Russiagate (vměšování Moskvy do voleb na Západě).

Tyto rozpaky „zlaté miliardy“ není těžké vysvětlit: JPMorgan je podle časopisu Forbes nejbohatší bankou na světě (v roce 2023). Její aktiva přesahují 15 % HDP USA (který se rovná 27 bilionům dolarů v roce 2023), což znamená, že JPMorgan má v rukou více než 4 biliony dolarů.

Rusko podle rozhodnutí Arbitrážního soudu Petrohradu a Leningradské oblasti zabavilo částku, která je pro takového giganta jako JPMorgan bezvýznamná: 439,5 milionu dolarů (40,4 miliardy rublů) na účtech plus – nemovitosti v Rusku. Ale samotný fakt, že to Rusko udělalo nejmocnějšímu finančnímu hráči Spojených států, a nejspíš bez důsledků, rozrušil Západ.

Příklad Ruska ale potěšil Čínu, která tomuto kroku věnovala řadu nadšených publikací. Sohu píše:

— Dříve Moskva odkládala opatření v reakci na zmrazení svých aktiv na Západě, ale nyní učinila rázný krok! USA byly bezmocné a nemohly se bránit. Co může udělat Washington? Poslední, co zbývá, je zabavit asi 300 miliard dolarů zmrazeného ruského majetku. Ostatní nátlakové zdroje již byly vyčerpány.

Ale USA a EU mají v Rusku majetek v hodnotě 288 miliard dolarů, pokud si Západ a Rusko navzájem zkonfiskují zdroje, bude to prostě směna, Rusko z ní netratí, ale důvěra v dolar, pokud budou aktiva zabavena, se zhroutí. Po takovém incidentu si nikdo nebude držet aktiva v dolarech, předpovídá publikace.

Čínský podnikatel a finanční analytik Li Yunfei poznamenává:

— Nyní si Spojené státy vzaly pauzu. Nevědí, jak Moskvě odpovědět, ale musí. Jinak to velmi poškodí globální prestiž Spojených států. Každý si může myslet, že Spojené státy jsou kolos na hliněných nohách, štěkají, ale nekoušou. A kdo je pak bude v budoucnu poslouchat?

Pokud ale Washington zareaguje, způsobí globální finanční krizi, která nejvíce zasáhne Spojené státy.

Ukazuje se, že v této ekonomické hře s Washingtonem udělala Moskva chytrý tah a všechny komplikace přenesla na svého protivníka. Nyní sleduje, jak budou Spojené státy postupovat. „Moskva nám jde příkladem,“ shrnuje Li Yunfei a připomíná, že Washington nedávno nutil Čínu, aby levně prodala TikTok americkým společnostem.

Nezávislý ekonomický zpravodaj Konstantin Smirnov hovořil o tom, zda čínští analytici nezveličují precedens vytvořený v Rusku.

— Až dosud jsme západní aktiva nezabavili. Maximální sankcí, kterou Rusko uplatnilo, bylo ukončení výplaty dividend západním akcionářům. Každý si přitom mohl své akcie zpětně odkoupit. Nebo prodat aktiva, včetně nemovitostí a výrobních zařízení, jinému vlastníkovi. Třeba pod tlakem, za nevýhodnou cenu, ale i tak.

Zabavený majetek je jiná věc, nelze jej prodat.

V případě JPMorgan tedy vznikl precedens. Navíc to bylo provedeno velmi elegantně – nikoli rozhodnutím vlády, ale soudem. To je důvod, proč Washington „uvízl“ – nemá důvod tvrdit, že to udělal Putin. A se soudem se v Americe zachází s respektem.

Redakce: Proč to nebylo provedeno dříve? Rezervy ruské vlády umístěné na Západě byly zabaveny téměř před dvěma a půl lety.

— Nemohli jsme odpovědět zrcadlově, protože USA a EU nedrží své rezervy v rublech. Reakci jsme proto začali připravovat až poté, co Západ začal zmrazovat aktiva komerčních podniků a ruských bank.

Druhý důvod. Postupujeme naprosto správně, že se nedotýkáme aktiv společností, které nadále působí v Rusku. Například způsobovat jakékoli nepříjemnosti dceřiné bance rakouské skupiny Raiffeisen Bank Internationala by bylo hloupé a pro nás škodlivé. Raiffeisenbank je zařazena na seznam systémově významných ruských bank a plní veškeré závazky vůči ruským klientům.

A rozhodnutí zabavit aktiva JPMorgan bylo učiněno až poté, co banka oznámila svůj odchod z Ruska. Do té doby se jí také nikdo nedotkl.

Redakce: Mnozí byli překvapeni, že arbitrážní soud v Petrohradě a Leningradské oblasti oznámil přesnou částku, kterou se rozhodl zabavit – 439,5 milionu dolarů. Jak mohl, vzhledem k nedotknutelnosti bankovního tajemství, zjistit jakými aktivy JPMorgan disponuje v Rusku?

— To ani soud neví. Částka, kterou určil s takovou přesností, se shoduje s tou, kterou v USA zmrazili naší VTB bance.

Asi před dvěma lety americká vláda nařídila zmrazit aktiva naší úvěrové instituce, nicméně VTB se dohodla s řadou amerických bank na rychlém stažení svých dolarů. Výsledkem bylo, že ve Spojených státech uvízlo 439,5 milionu dolarů. Právě tuto částku odůvodnil šéf VTB Kostin v arbitráži, aby ji zabavil americké bance.

Právně bylo vše provedeno bezchybně: Spojené státy mohou na soudní rozhodnutí reagovat pouze dalším soudním rozhodnutím, což se také stane. JPMorgan podala protižalobu u amerického soudu.

Ale – symbolicky – jsme zasadili velmi významnou injekci, protože JPMorgan je hlavní bankou „deep state“ a její zakladatel John Pierpont Morgan je také zakladatelem americké centrální banky.

Není divu, že země, které jsou vystaveny finančnímu tlaku ze strany Spojených států, přijaly ruský krok s velkým nadšením: I Spojené státy mohou být vystaveny zrcadlovým žalobám prostřednictvím vnitrostátních soudů.

A čínský ekonom Li Yunfei dokonce vyslovil myšlenku, že v reakci na TikTok by bylo potřeba naprosto legálním způsobem z amerického byznysu něco „vymáčknout”,“ konstatuje Konstantin Smirnov.

Doktor ekonomických věd profesor Valentin Katasonov vyjádřil pro redakci konspirační teorii o zabavení majetku JPMorgan v Rusku.

— Krátce před únorovou revolucí v roce 1917 v Rusku byla v Petrohradě otevřena pobočka americké National City Bank.

Existuje verze, podle které se naši spojenci v První světové válce báli, že Rusko slízne všechnu smetánku z vítězství nad Německem. A tak prostřednictvím této banky zafinancovali svržení cara Mikuláše II.

A v roce 2022, kdy všechny americké společnosti na příkaz opustily Rusko, JPMorgan z nějakého důvodu zůstala a nebyla za to vystavena žádné kritice z Washingtonu. To znamená, že zůstala se souhlasem americké administrativy. Hádejte proč?

Teprve po vítězství Putina ve volbách si tato banka začala balit kufry a tehdy byl zabaven její majetek.

Redakce: Lze toto zatčení aktiv vnímat jako místní vítězství Ruska ve finanční sankční válce?

— Tato válka má velmi záhadný a selektivní charakter. Ruské finanční úřady dokonce přestaly zveřejňovat základní dokument – ​​Mezinárodní investiční pozice Ruské federace – který ukazuje, kolik zahraničních aktiv máme my a kolik našich je v zahraničí. Naposledy byl publikován v dubnu 2021.

Pokud by ale vyšel loni v dubnu, viděli bychom přibližně stejná čísla.

Západ zmrazil už počátkem roku 2022 necelých 300 miliard dolarů peněz ruské vlády a během následujících dvou let více než 100 miliard dolarů soukromých aktiv ruského byznysu. To je známo.

Ale z toho, co nepropaguje ani Washington, ani Moskva, asi další 1 bilion dolarů ruských peněz se tiše účastní ekonomického života západních zemí. Nikdo je nezmrazí a jejich ruští majitelé tyto peníze klidně a výhodně investují bez sebemenšího strachu, že o ně přijdou. Mají nějaký důvod být přesvědčeni, že Spojené státy se již nedotknou „ruských dolarů“.

Západ se ve větší míře obává omezení podobných investic – jeho vklad v Rusku se snížil o třetinu. Ale zase – jenom o třetinu.

https://svpressa.ru/economy/article/413688/

sdílet na

32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
cool
3. 5. 2024 20:57
RASputin
3. 5. 2024 21:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Hra drobných kloboučků s useknutou předkožkou

Albi
4. 5. 2024 00:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Promiňte, že můj příspěvek opět není přímo k tématu článku, ale možná se rádi podíváte. Nsemusí se bavit jen Číňané. 🙂

Vzpomínáte si, jak jsem tady před pár dny překopírovala info od jednoho Australana , že “Ivan, syn čerstvě jmenovaného velitele celé ukrajinské armády Oleksandra Syrského, přišel s kozáky na ruský konzulát v Austrálii, poblahopřál Rusům k vítězství u Avdijivky a zvolal „Sláva Rusku“?
Tak tady je ta událost “živě”! 🙂

https://twitter.com/venik44/status/1759952045887352887?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1759952045887352887%7Ctwgr%5Ef00b8a690069a50f5ae44c77ab663b51dfff0eb0%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.novinky.cz%2Fclanek%2Fvalka-na-ukrajine-nevlastni-syn-velitele-ukrajinskych-sil-pozadal-putina-o-ruske-obcanstvi-40464553

Kelly
4. 5. 2024 01:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Když tato hajzlovská Fialova vláda zatkla moje peníze u Sberbanky před více než dvěma roky, , tak to bylo podle této hajzlovské Fialovy vlády v pořádku. Jen ať Rusko zabaví vše západní u nich, okrást zloděje přece není hřích.

Frank1
5. 5. 2024 10:50
Odpovědět  Kelly

KoZa nejdrive zrusil bankovni tajemstvi dokonce i ve Schweizu (kvuli 100 % kontrole) a ted zacal krast aktiva klientum. Rika tomu zmrazeni vkladu, komuniste jim rikali vazane vklady. Ty prachy uz klienti neuvideli. Mel jste penize v bani, ale nesmel jste si je vybrat! Lepsi jim je pod polstarem! Za chvili ani hotovost nebude.

Frank
4. 5. 2024 06:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně Rusové přitlačili na pilu. Jedině tak se dá jednat s těmi americkými zmetky.

Albi
4. 5. 2024 09:08
Odpovědět  Frank

Moc se neradujme, ještě zdaleka není konec.
Reálně se předpokládá “nástup” NATO vojsk.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/05/byl-prijat-plan-na-zastaveni-rusu-na.html#more
Ruská armáda drtí nepřátelské vojáky po stovkách v doněckém směru, drtí je u Rabotina a Kupjanska a udržuje je v napětí u Chersonu. Kyjevu reálně hrozí zhroucení fronty. Po pádu Avdějevky bylo Západu jasné, že už není možné otálet. V opačném případě bude pozdě. Podrobnosti si přečtěte v materiálu Cargradu.

NATO vypracovalo plán, jak zabránit úplné porážce ukrajinské armády. Podle rozhodnutí přijatého v alianci budou mezery v řadách OSU zaplněny západními “poradci”. Podle Asia Times Joe Biden nyní čeká na znovuzvolení, aby pak mohl oficiálně nařídit vstup vojsk NATO na Ukrajinu. Nebudou to jen Američané, ale také vojáci z Francie, Británie, Polska a dalších členů aliance.

K zavedení kontingentu NATO však může dojít již dříve. Pravděpodobně v prvních letních měsících. A nikdo nebude čekat na volby ve Spojených státech. Každým dnem se totiž situace OSU na frontě jen zhoršuje.

Albi
4. 5. 2024 09:27
Odpovědět  Albi

A k té zhoršující se situaci píše MaP:

Včera se na Volyni, kde za druhé světové války Banderovci bestiálně vyhladili takřka všechno ne-ukrajinské obyvatelstvo, sešly místní Banderitky, a zatarasily mezinárodní dopravní tepnu do Polska. A začaly hlasitě protestovat a dožadovat se návratu svých mužů z ruské fronty. V srdci ukrajinského nacionalismu věc nebývalá. …..

Momentální situace na Ukrajině se jeví asi takto – pokračování MaP:
Ukrajinská armáda nemá už skoro žádné těžké zbraně, a tak proti ruským tankům vrhá lehce vyzbrojené zmobilizované pěšáky. A všechny Ukrajinky už začínají chápat, že takhle se válka nevede. Beze zbraní prostě nelze s žádným nepřítelem bojovat. A s vyzbrojenými Rusy už tuplovaně ne.
https://www.michalapetr.com/map-1981-dve-videa-z-ukrajiny-reknou-vic-nez-tisic-slov/.

Zelenskij by to měl ve svém vlastním zájmu už konečně odpískat.
Stojí mu za to, dosáhnout pochybnou slávu – obsadit ve světové historii místo vedle – nebo možná i před Hitlerem?

Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 11:09
Odpovědět  Albi

Raduj se Albi, že ty víš jaký je člověk tvor. To je nejdůležitější poznání jedince, že dokážu rozlišit pravdu od lži a slušňáka od grázla. Včera jsem se díval podruhé na film, který mám nahraný s názvem NA PRAHU VÁLKY. Jde o snímek tak hluboký, až se při jeho koukání člověku tají dech. Je to film o rakouském sedlákovi, který odmítl přísahat věrnost Hitlerovi. Je to podle skutečnosti a ve filmu jsou i ukázky z dopisů, které probíhaly mezi mladými manžely. Ten člověk měl 3 děti a přitom nedokázal souhlasit s něčím co považoval za odporné, tedy s fašismem. A jeho žena ho v jeho rozhodnutí neodrazovala, ona ho podpořila i když ho neuvěřitelně milovala. Doteď jsem měl za špičkový film z hlediska prožitku Heidi, ale tento to možná ještě překonal. Jo, jsou lidé, jimž je čest a důstojnost nadevše. Jak pravila nějaká básnířka, která je citovaná na konci filmu, právě tito neznámí lidé jsou ti, kteří nás drží nad vodou.

Frank1
5. 5. 2024 11:00
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Filmy jsou fikce. Ukazuji nam vymyslene pribehy od idealistickych spisovatelu jak by se meli lide k sobe chovat. B. Nemcova, J. Spyri (Heidi), A. Dumas Tri musketyri, Hrabe Monte Christo aj.
Nejkrasnejsi pribehy, ktere lide miluji a po generace ctou, jsou vymyslene!
Jsou ale lepsi jak nic.
Kultura neoliberalismu je dystopicka, naplnena hruzou, a uchylnostmi, kterym podlehne spousta lidi.
Holywood uz po desetileti nenatocil jediny film o tradici rodiny, rodinnem stesti, krasnem pocitu neco sam vybudovat a nenakrast si na to.
Krmi nas uchylnymi fikcemi, ktere nas strasi hroznou a bezvychodnou budoucnosti.

Jura
4. 5. 2024 21:52
Odpovědět  Albi

Ale kdyby ty banderitky věděli , že jejich banderité vítězí , tak by slavily, takoví jsou banderité, takže tak.

Albi
4. 5. 2024 22:44
Odpovědět  Jura

Takový je každý.
Teprve když dojde na “lámání chleba” zjistí, že největší cenu má vlastní život.

Paradoxní je – před pár dny jsem na mainstreamu četla, že přes velkou podporu Čechů pro legální (dobrovolnou) eutanásii,se o ní vůbec neuvažuje, protože “lidská práva” atd
.
Tedy – mladého a zdravého člověka “utratit” v nesmyslné válce je OK. Těžce a dlouho s bolestmi umírajícího člověka stát proti jeho vůli nutí, aby takové umírání trvalo co nejdéle, jen ať si ho “užije” co nejdéle – protože život je najednou dar nejcennější a eutanasii zákon považuje za vraždu. Takové pokrytectví, ze kterého se dělá ctnost, když se to týká jiných, se hned tak nenajde!

Boomer
5. 5. 2024 08:33
Odpovědět  Albi

..ve věci volby vlastní smrti má každý člověk volné ruce, odborné asistence netřeba..

Albi
5. 5. 2024 10:03
Odpovědět  Boomer

Jak netřeba?
Je velký rozdíl skočit z okna, nebo pod vlak a zemřít v “umělém” spánku.
Navíc tedy pokud neuvažujeme, že se to taky nemusí povést a dotyčný “přežije” jako těžký invalida, takže svou smrt v podstatě prožije, resp. přetrpí 2x.

To je jeden pohled. Druhý a možná důležitější je ten nebetyčný rozdíl mezi válečnou smrtí státem přikázaniou a eutanázií státem, tedy celou společnosti povolenou.

Stát (společnost) se na rozhodování jen jen třese (války, popravy), se zodpovědností ale nechce mít nic společného. Najednou je to sice věc každého, nicméně taky se to v podstatě zakazuje (i pomoc takovému člověku je trestná).

Opravdu se vám to nezdá pokrytecké?.Považujete pokrytectví za kladnou vlastnost?

katango
5. 5. 2024 11:09
Odpovědět  Albi

Jsou zaručené způsoby, ale psát o nich nebudu.

Boomer
5. 5. 2024 19:22
Odpovědět  Albi

..psal jsem jen o tom, že každý se může rozhodnout, a nepotřebuje k tomu odbornou asistenci, viz. příspěvek: katango; 5. 5. 2024 11:09

Když se rozhodnu pro cosi takového, zvolím postup, který nenadělá mně i okolí více problémů než je bezpodmínečně nutné…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
5. 5. 2024 11:05
Odpovědět  Albi

Lide jsou otupeli. Nereaguji na tyto paradoxy.
Srovnani: Na ruskem radiu vyzyvaji k pomoci pro dite, ktere potrebuje nutnou a drahou operaci a leceni, ktere si jeho rodice nemohou dovolit.
Na druhe strane mate zpravy, ze kazdy den umira ve valce kolem 1000 mladych Ukrajincu, o ruskych ztratach se nedozvite, leda prehnana cisla na KoZa.

Pavel121
4. 5. 2024 12:52
Odpovědět  Albi

…žádný lidský plán nevyjde dokonale, ale plány EU nevyjdou nikdy!

Aleš
4. 5. 2024 07:21
Ohodnotit příspěvek :
     

USA světový vrah a zloděj č.1 a jeho prasečí pes EU.

Frank1
4. 5. 2024 09:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Morganove jsou historicky nejdulezitejsi financnici a meli hlavni roli pri zalozeni FEDu.
Sankce a zlodejny ruskych penez Americany se jim vraci jako bumerang a hrozne to boli. A to Rusove nevyuzivaji skoro zadne paky na USA, ktere maji, protoze by je to poskodilo take.

Frank1
5. 5. 2024 11:13
Odpovědět  Frank1

Zakladatel J.P. Morgan byl i zakladatelem FEDu. Protoze vlivni bankeri v USA byli proti FEDu, pozval je na Titanic, rekl ze jede taky. Kratce pred vyplutim lod opustil a ta pak ztroskotala, ti bankeri utonuli. Zbaven tak svych oponentu a odpurcu, protlacil pak zakon o FEDu. Tak se postupuje v USA. A je to stale nepotvrzene a plati to jako konspirace. A ta se nestala pravdou ani po tolika letech v Americe. Stejne jako tvrzeni, ze JFK zabil namornik Oswald a ne CIA. Ta tu vrazdu vysetrovala v cele s A. Dullesem z CIA. Jeho bracha J.F. Dulles, ministr zahranici delal vse proto, aby Warenova komise prave pachatele nenasla.

Albi
4. 5. 2024 11:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropa – geniální poznání, ale hlavně ty závěry. 🙂
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-francie-spocitala-padle-rusy-vojenske-selhani-ruska-je-jasne-rika-ministr-251171#
Francie spočítala padlé Rusy. Vojenské selhání Ruska je jasné, říká ministr.
„A kvůli čemu? Pro nic,“ komentoval ztráty šéf diplomacie Stéphane Séjourné. Odhady o počtu padlých Rusů při jejich invazi na Ukrajinu se liší, zatímco BBC v dubnu hovořila o 50 tisících, Francie zveřejnila trojnásobný odhad.
Počet ruských obětí ve válce na Ukrajině, která trvá již 801 dní, v součtu mrtvých a zraněných již dosahuje půl milionu. V rozhovoru pro ruské nezávislé noviny Novaja Gazeta Europe to uvedl francouzský ministr zahraničních věcí Stéphane Séjourné.

„Evropa a její partneři zůstanou jednotní a odhodlaní, dokud to bude nutné. Vojenské selhání Ruska je již zřejmé. Odhadujeme ruské vojenské ztráty na 500 tisíc, včetně 150 tisíc mrtvých,“ uvedl. „To vše kvůli čemu?“ zeptal se řečnicky. „Dá se to shrnout do dvou slov: pro nic,“ dodal.

Do posledního Evropana???
Tak to už je opravdu začátek – ale čeho? Demence? Shizofrenie? Těžké frustrace?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 12:23
Odpovědět  Albi

Tak když to máš se Seznamu, nic pravdivějšího už být nemůže. Pěkný víkend.

Pravdomluvny
4. 5. 2024 13:37
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Seznam,Hovinky, Blicí listy atd. jsou NEskutečně “”””pravdivá média “””””…… stejně,jako Goebbels 24 🤡

Albi
4. 5. 2024 17:02
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ano, sice ze Seznamu – ale je to citace slov francouzského ministra zahraničních věcí Stéphane Séjourné.pro ruské médium.

Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 18:14
Odpovědět  Albi

Důvěryhodnost všech západoevropských politiků a jejich poskoků z hlavního sdělovacího proudu je tak profláknutá, že bych za ni nezaplatil ani rezavým hřebíkem. Je to všechno globalistická banda zformovaná Sorošem a Švábem a s pozadí řízená všemi těmi bankstery a grázly, kteří se třesou na ten nový svět pod jejich područím. Začínám mít dojem, že tam najít mezi politiky a další ekipou vládců slušňáka je nemožné. U nás těch slušňáků je také jako šafránu. Už se nedá říkat, věř a víra tvá tě uzdraví. Spíše, pozoruj v jakém marasmu žiješ. Je to již pár roků, co mi toto řekla jedna paní učitelka na poště, když jsem.něco pronesl. VŠAK VÍTE PANE V ČEM ŽIJETE, NE? Dnes už není mezi námi. Já věděl samozřejmě už tenkrát v čem žiji, nemuseli tady být ani ti poslední škůdci, abych chápal, že kapík to tady zničil.

Albi
4. 5. 2024 22:54
Odpovědět  Pavel z Moravy.

No, však s tím taky nesouhlasím a proto jsem ten článek taky odkázala.
Pokud bychom nečetli, neslyšeli i “druhou stranu“, co jiného bychom dělali, než rusofobové? Opakovali bez “protiinformací” hesla a mantry jen proto, že to bylo uveřejněno na alternativě?

Kde potom vidíš nějaký rozdíl?
Jeden cituje mainstream, druhý alternativu, vlastní názor (samozřejmě může být i chybný) nemá nikdo.
Ovce jako ovce, rozdíl je jen v barvě dresu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
4. 5. 2024 13:34
Odpovědět  Albi

A teď ta pohádka o tom, že Frantici nePODEPSALI v odstaveném vlaku v Compiégni Dolfovi kapitulaci 😉

Frank1
5. 5. 2024 11:16
Odpovědět  Albi

Nechat zabozrouty pocitat ruske ztraty? Sami se pred Hitlerem pos.ali behem nekolika dni. Francie se rozpadla na Vichy rezim a po valce zase jakoby nic…

Boomer
4. 5. 2024 20:27
Ohodnotit příspěvek :
     

 “..důvěra v dolar, pokud budou aktiva zabavena, se zhroutí. Po takovém incidentu si nikdo nebude držet aktiva v dolarech, předpovídá publikace.”

Boomer; 2. 5. 2024 19:56     
.. v souvislosti se zákrokem proti J.P. Morgan v Rusku, může jedním z předpokládaných synergických efektů být občanský run na některé banky v USA. Banka se pravděpodobně bude snažit zahojit svoji ruskou ztrátu “někde jinde” a prostý americký občan si může uvědomit, že to “někde jinde” můžou být právě jeho aktiva/peníze v bance za rohem…
———————-

.. voni mě myšlenkově vykrádají! ;o)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
5. 5. 2024 10:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Moskva reaguje jen zrcadlove, na to, co provedl KoZa jejich bance a zabavila stejnou sumu J.P. Morgan, jeste pred jejim odchodem z Ruska! Cekala, ze Rusko prohraje.
Jestlize skutecne posle KoZa tech 300 miliard na Ukrajinu, pak znarodni Rusko i aktiva KoZa v Rusku. Tam je problem v tom, ze tech ukradenych 300 miliard $ patri ruskemu statu za suroviny a ty aktiva KoZa v Rusku patri privatnim firmam a bankam KoZa.

Frank1
5. 5. 2024 10:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes je vyznamny den. Oslavy dne vitezstvi nad nacismem (jen v Rusku, KoZa svou prohru nechce uz slavit), navsteva Siho ve Francii, volba premiera v Rusku asi z 5 kandidatu. Doufam, ze vyhraje Belousov.