Mohla by se zúčastnit SVO: politolog Korovin o kubánské armádě

27. dubna 2023 během jednání kulatého stolu na téma „Základy spolupráce mezi Ruskem a Kubou, založené Fidelem Castrem: vývoj rusko-kubánských vztahů v současné fázi – ideologie a praxe“, které se konalo ve Veřejné komoře parlamentu Ruské federace v Moskvě, řekl ředitel Centra pro geopolitické expertizy Valerij Korovin, že kubánští vojenští specialisté by se mohli zapojit do bojů na území bývalé Ukrajiny.

Podle experta musí každá armáda obnovovat a vylepšovat kvalitu svých bojových zkušeností. Navíc to bude nejlepší potvrzení přátelství a vzájemné podpory mezi Ruskem a Kubou.

„Kuba vyhrála skutečné vojenské vítězství nad americkými ozbrojenými silami v Zátoce sviní, není to tak dávno, co se slavilo výročí vítězství Kubánců nad americkými útočníky,“ připomněl Korovin a poukázal na to, že kubánská armáda je jednou z nejmocnějších armád na světě – ne v početnosti, ale efektivnosti.

Řečník také upozornil na skutečnost, že kubánské ozbrojené síly se účastnily mnoha ozbrojených konfliktů na různých kontinentech a hájily myšlenky míru a spravedlnosti.

„Kubánští vojenští specialisté by se mohli zúčastnit bojových akcí na území bývalé Ukrajiny. Faktem je, že každá, dokonce i nejúčinnější armáda, se musí aktualizovat a kvalitativně vylepšovat své bojové zkušenosti.  Navíc to bude nejlepší potvrzení přátelství a vzájemné podpory mezi našimi zeměmi. Rusko by opět mělo vnímat Kubu jako našeho hlavního zahraničního partnera. Společně svrhneme ďábla zpět do propasti!“  shrnul Valerij Korovin.

Kulatý stůl byl načasován na 60. výročí návštěvy vůdce kubánské revoluce Fidela Castra v Moskvě. V ten den byla také ve Sněmovně otevřena výstava fotografií z návštěvy, z nichž mnohé jsou vystaveny vůbec poprvé. Obě akce pořádala nadace Fidela Castra.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/44xqrTi

sdíletj na

4.1 17 hlasy
Ohodnotit příspěvek
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jmm
5. 5. 2023 06:08

Kuba si yenkee NO!

Pavel z Moravy
5. 5. 2023 09:33

Mají pravdu, Kuba hodně pomáhala těm slabým a utlačovaným na africkém kontinentu proti kolonialistům z Evropy a amíkům. A také zdravotníci bezplatně působili v cizích zemích. Ta internacionální solidarita je u nich hluboce zakořeněna. Je vidět, že Fidel ten lid vedl jinak než u nás, kde si spousta na socialismus pouze hrála, protože se z něj měli dobře. Tento náš národ už má ale asi toto své chování v genech.

Pedro
5. 5. 2023 10:11
Odpovědět  Pavel z Moravy
zuza
5. 5. 2023 12:45
Odpovědět  Pedro

Elán som nikdy nemala príliš v obľube, ale táto skladba a video, je fakt super. A klobúk dolu za odvahu. Viem, že Rusko malo svoje problémy, ale je fakt škoda, že po r. 1990 sa na Kubu Rusko vykašľalo. Tých 30 rokov bez pomoci a za hnUSAckych sankcií a podrazov boli pre kubáncov naozaj ťažké. Snáď sa to teraz zmení k lepšiemu. Kubánske zdravotníctvo aj farmácia je naozaj na úrovni, pomáhali kade – tade po svete. Ešte aj Taliánom počas kovidcirkusu. K Fidelovi len toľko – toho kanadského ľavobočka si mohol fakt odpustiť.

zuza
5. 5. 2023 12:51
Odpovědět  zuza

ešte mi napadlo, keď môžu byť Havajské ostrovy 50. štátom hnUSA, prečo by nemohla byť Kuba federatívnym štátom Ruska? Dám krk na to, že na Kube by s tým súhlasilo viac domorodcov ako je nadšených havajcov z poručníctva hnUSA

Teuton
5. 5. 2023 09:34

Ukrošvábů už je u nás jako sarančat nad savanou, 700 000 je prostě moc. 70 000 by nevadilo, tři čtvrtě milionu je nepřijatelné množství. Fialova vláda jim dává evidentně přednost před námi a uvolňuje na ně zdroje, které nejsou bezedné. Zvyšují se ceny, zvedají daně, kvůli Ukrošvábům se dokonce ruší poštovní pobočky. A do toho to jejich jedovaté obilí… Něco se musí stát.

Helena
5. 5. 2023 12:51
Odpovědět  Teuton

Známý, co ukrošům pronajímá byt – tak udělali nedoplatek 25 000,-. Ale známý říká, že ukroši jsou nejlepší nájemníci, podle nájemní smlouvy mu nájem proplatí stát, ale prý nejen nájem, ale i energie. Takže mu odpadá starost např. s neplatícími nájemníky. To by měli vědět ti chudáci, co dostali fakturu na zaplacení 200 000 nedoplatku a nejspíš o to bydlení s exekucí přijdou – protože tohle je pro ty chudáky nesplatitelné.

Autor
5. 5. 2023 20:21
Odpovědět  Helena

Ano, je klid před bouří, protože mnoho lidí si dosud neuvědomuje i přes mnohem vyšší zálohy, že případné doplatky mohou být existenční. A to byla zima mírná. Bohužel se to bude týkat především těch, co již stejně byli chudí ažili od výplaty k výplatě. Ti hlupáci, co to umožnili svými hlasy jsou však především tzv. “střední řída”, či se za ni považují a jakž takž ještě přežijí. To je to, co mne štve. Právě tihle sice nakonec o všechno také přijdou, ale do té doby budou všemi hlasy pro – třeba – Fialový hrom – což je také povídka Jaroslava Haška.

miro
5. 5. 2023 09:34

Vše co spojí národy proti USA je dobré.

unor 2022
5. 5. 2023 09:42

A proc jen Kuba? Ukrajinsti naciste/fasiste jsou ze 100% vybavovani a podporovani zapadem. I kdyz mnozi z toho zapadu na zaklade vydirani.
Neni nacase, aby se zbyly antifasisticky svet spojil nejen slovy na podporu Ruska? Ne, ze by to Rusko prave potrebovalo. Ale bylo by to jasne vyjadreni kdo je kym, jake hodnoty vyznava.

František
5. 5. 2023 14:03
Odpovědět  unor 2022

Rusko bojuje za celý svět. Je na čase, aby ten svět nestál jen za bukem a aby Rusku pomohl. Když se mohou na Ukrajině sjíždět žoldáci z celého světa, proč by tam nemohla jít pomoc Rusku?? Země, které se chtějí zbavit nadvlády USA by měly také pomoci.

Eva
5. 5. 2023 09:44

No konečně!!!
Ještě přibrat KLDR a Čína, Indie a arabské státy krýt záda.
Proč by Rusům konečně někdo nemohl pomoci?
Proč zase oni sami proti zblblé části světa ale za celý svět?!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
5. 5. 2023 12:57
Odpovědět  Eva

Vy i únor máte naprostou pravdu. Možná se chce jen někdo vézt v závěsu a čekat.

zuza
5. 5. 2023 14:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

bohužiaľ aj tá Čína patrí k tým , čo sa vezú v závese a čakajú,,,, hoci vedia, že sú ďalší na rade

Autor
5. 5. 2023 20:26
Odpovědět  zuza

Nechci a nebudu Čínu obhajovat, dost se mi toho tam nelíbí, ale jinak než většině, ale chci říci, že nevíme, co se skutečně děje v zákulisí, kam není vidět. Ta pomoc nemusí být taková, aby o ní každý věděl. Ale v podstatě kryje Rusku nejméně poměrně dlouhé “křídlo” od nepřátel. A ta spolupráce může být tak důležitá, že je možné že se jedná o tajné výzvědné informace. Čína zcela určitě dosáhne na mnohá místa”naší civilizace” kam Rusko nemůže . Ale to je jen dohad.

Pijack
5. 5. 2023 11:22

He he, vyměnit zpovykané české lampasáky a tlusté důstojníky kapitalistické a zkorumpované ČSA bez mužstva za Kubáskou armádu je majstrštyk. Zatím co naši potetovaní mamánkové zapomněli na výcvik 2leté služby, Kubánci se vzdělávají a modernizují. My se modernizujeme v kecání nesmyslů, to nám jde. Dobře to Rusové řídí, dobře. Věděli už dávno, že na nás není spoleh. My umíme jen lozit páníčkům do různých otvorů a mají si myslet, že jsme jejich spojenci. Spojenci možná, ale přátelé už tuplem ne. Oplátkou za naši podlézavost nás považují za štěkající pudly 🙂

Pijack
5. 5. 2023 11:55

Ode dneška v Plzni oslavy osvobození až do pondělka… doslova fanatická adorace báječných a hrdinných Američanů ze strany ČT…. bez jediné zmínky o tom, že tomu osvobození předcházelo cynické bombardování Plzně, při němž zahynulo asi 6-8x víc civilistů než kolik padlo Američanů při bojích na území Československa a bylo úplně zničeno přes 120 domů a ještě větší počet byl těžce poškozených…
(asi tak jako když Američani například “osvobodili” francouzské Caen, které v podstatě nejdřív srovnali leteckými pumami se zemí aby ho pak mohli “osvobodit”)

Ale osvobození Ostravy, Brna,… to už je jiná…o tom na ČT žádná zmínka, žádná připomínka. natož oslavy… maximálně tak s Ukrajinskou vlajkou.

Američanů padlo při bojích v Československu 116 (slovy sto šestnáct)… vojáků Rudé armády padlo přes 100 tis… od Dukly až do Prahy. Ale jak už jsme si zvykli “demokraticky” počítat: jeden mrtvý Američan je víc jak 10 tis Rusů nebo Vietnamců, Iráčanů, Afgánců, Jemenců, … 

Pavel K
5. 5. 2023 12:54
Odpovědět  Pijack

…a do toho ta šaškárna v anglii a Witovská teče blahem, že by se rozplinula událostma. Ta tam bude mít určitě Venušiny kuličky. To je lepší nekomentovat.

Eva
5. 5. 2023 15:22
Odpovědět  Pijack

Tak ostravané nezapomněli, byla i ruská, i sovětská vlajka, fotky neumím vložit, tak jenom text:

Přestože Magistrát města Ostravy neuctil 78. výročí osvobození města, Ostravané nezklamali ♥

Děkuji všem za uctění památky padlých a za vzpomínku i na Miloše Sýkoru, který položil svůj mladý život za záchranu mostu přes řeku Ostravici, aby tanky osvoboditelů mohly projet na Slezskou Ostravu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuzana
5. 5. 2023 12:10

Jaká ironie, kdyby „volný trh“ USA byl překonán ještě volnější měnou vytvořenou takovými zeměmi, jako je Rusko, Čína a Írán.

https://aktax.cz/muze-nova-mena-brics-neco-zmenit-mozna/

Pavel z Moravy
5. 5. 2023 13:15
Odpovědět  Pavel K

Asi ukázal na videu svoje zabité chlapce a pravděpodobně si stěžuje na špatné zásobování střelivem. Dostal asi jen 30% toho oč žádal. Někteří škůdci jim do toho hází vidle. Je to podivná situace. Zrádců je tam asi plná prd.el. Začínám mít obavy, že ti západní parchanti by mohli využít ruské slabosti a nerozhodnosti. Těm se nesmí ukázat slabost. Četl jsem to na Lentě o tom videu a střelivu. My o tom sice víme kulový, ale kdyby mně soused kopal do dveří nebo napadal, to by byl potom fofr. Nestačil by se divit. Proto se mi to zdá nějaké podivné. Ale největší pravděpodobnost je, že to bojkotuje ta pátá kolona. Vladimír by ale měl vědět co s tím.

Autor
5. 5. 2023 20:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Podobné to bylo i za sovětské Velké vlastenecké války. Například byly problémy s počty děl konstruktéra Grabina, který zjistil, že sice Generální štáb řekl, že jich má dost, ale ve skutečnosti jich bylo velmi málo, tak je GRabin jako ředitel podniku nechal vyrábět na “sklad” a tenkrát za to přímo hrozila i poprava za neplnění příkazů na vojenském závodě. I když i tak nebylo dost – 76,2mm divizní kanón vz. 42I – ZIS 3 (Zkratka ZiS – Zavod imeni Stalina, Stalinovy závody), protože výroba nemohla být plnohodnotá v počtu – suroviny a jiné úkoly. Toto dělo je i dodnes v některých armádách ve stavu …! A do výroby bylo toto dělo zařazeno přitom před válkou na přímý zásah Stalina (tak proto možná jich “bylo dost”).
Teď si nevzpomenu přesně o co jiného šlo, ale jednalo se o něco významného a bylo to prosazeno také Stalinem, ovšem po válce tento jiný konstruktér úplnou náhodou potkal jistého úředníka,který to měl na Genrálním štábu na starosti a ten mu řekl: “Měl jste štěstí, že jsme se zrovna stěhovali do Kujbyševa (náhradní hlavní město), jinak bychom vám to nepustili a nebo zastavili i přes příkaz Stalina!” Takže zrádců je plno za každé doby.

ZMann
5. 5. 2023 18:01
Odpovědět  Pavel K

Wágnerovce brzdí ruská pátá kolona, hází jim klacky pod nohy.

Pavel K
5. 5. 2023 18:55
Odpovědět  ZMann

To o ní Wágnerovec tedy neví, že bohuje na Kreml???🤦‍♂️🤦‍♂️🙏😢

x-13
5. 5. 2023 21:05
Odpovědět  Pavel K

Jejich děti studují na západních prestižních univerzitách, dospělé děti se provdaly a oženily na Západě, takže tito ruští generálové nechtějí jít proti Západu. Proto si všimněte té absurdity, že USA a ani Evropská unie neuvalila žádné sankce na ruskou generalitu, protože terčem sankcí jsou vybraní politici v Kremlu okolo Putina, ale ne ruští generálové. Zvláštní, že? Ne, není to překvapivé, naopak to dokonale zapadá do sebe spolu s tím, jak divná a jalová operace Ruské armády na Ukrajině probíhá.

https://aeronet.news/video-jevgenij-prigozin-natocil-zabite-operatory-pmc-wagner-group-a-za-jejich-smrt-obvinil-ruskeho-ministra-obrany-sergeje-sojgu-a-nacelnika-generalniho-stabu-valerije-gerasimova/

José
5. 5. 2023 12:59

A teď babo raď! Byl tam Kadyrov, odešel. Byl tam Wagner, brzy odejde také. Než přijedou Kubánci, tak Ukrajinci dosáhnou ruských hranic a dobyjí Krym.
Nebo se mýlím?

ZMann
5. 5. 2023 18:03
Odpovědět  José

Celá tato válka je jenom zastírací manévr na nasouvání NWO a likvidaci Slovanů.

Autor
5. 5. 2023 20:44
Odpovědět  José

JO, mýlíte se. Ukrajinci nedobudou ruské území a na hranicích de facto jsou i tak a stále okupují část území, které patří Donbasu.

zuzana
5. 5. 2023 13:22

Svět je na pokraji probouzející se totality, protože vlády se snaží zlikvidovat svobodu projevu

https://aktax.cz/svet-je-na-pokraji-probouzejici-se-totality-protoze-vlady-se-snazi-zlikvidovat-svobodu-projevu/

zuzana
5. 5. 2023 15:55

Bývalý důstojník CIA tvrdí, že o útoku drony na Kreml rozhodly Spojené státy

https://aktax.cz/byvaly-dustojnik-cia-tvrdi-ze-o-utoku-drony-na-kreml-rozhodly-spojene-staty/

aamater
5. 5. 2023 16:20

Mali sa dohodnúť na tom aby sa Ruské vojská vrátili na Kubu!!! a to čím skôr!!!

Pozor
5. 5. 2023 17:08

Škoda že sme sa nič nedozvedeli o ruských základňach na Kube, dúfam, že aj to bolo predmetom rozhovorov.

Pav-el
5. 5. 2023 19:07

Prigožin je strašně naštvanej na generální štáb ruské armády. Nazval je línejma pupkáčema. Protože už mu několikrát nedodali munici a jídlo. Když žádal o posily do Bachmutu, taky nic. Nakonec museli přiletět jeho muži z Afriky. Nadával, protože zbytečně přišel o své muže. Přijde mu to, že ho zneužili a slávu za Bachmut chce slíznout velení ruské armády. Ještě to bude zajímavé!

x-13
5. 5. 2023 21:17

Na Ukrajině je vedena ta nejpodivnější válka v historii. Přestože Rusko bojuje proti Ukrajině, tak Ruská armáda nijak neničí ukrajinské železnice, neničí železniční mosty přes řeky na západě Ukrajiny, kudy probíhají transporty zbraní z Polska. Ruská armáda z neznámého důvodu nechává v provozu největší ukrajinskou rafinérii, která vyrábí palivo v Kremenčuku v Poltavské oblasti pro celou ukrajinskou armádu! Rafinérie má totiž silné majetkové vazby na ruské oligarchy (Minnichanov, Děripaska) a ruský Tatněft, takže nedovolili Kremlu rafinérii poškodit! To je komedie, že? Není dovoleno! Takže rafinérie jede naplno, chrlí palivo pro ukrajinskou armádu a ruští vojáci a dobrovolníci, jako jsou ti na videu s Prigožinem, umírají. https://aeronet.news/video-jevgenij-prigozin-natocil-zabite-operatory-pmc-wagner-group-a-za-jejich-smrt-obvinil-ruskeho-ministra-obrany-sergeje-sojgu-a-nacelnika-generalniho-stabu-valerije-gerasimova/