Mluvčí LM DLR Basurin: letadla USA dopravila v listopadu chemické zbraně na Ukrajinu 

Oficiální zástupce Lidové milice DLR Eduard Basurin oznámil, že první dodávka chemických zbraní a antidotu na Ukrajinu byla uskutečněna americkými letadly v říjnu do Borispolu.

  • Datum příspěvku 26. prosince 2021

přeloženo Další články autora

“První dodávka, což bylo antidotum, a to nejsou chemické látky, ale přece jen se to dá nazvat zbraní, byla doručena letadly Spojených států amerických. Bylo to v říjnu, vykládalo se v Borispolu”, vysvětlil  ve vysílání televizního kanálu Rossija 24.

Basurin podotknul, že samotné chemické zbraně přišly v baňkách po 45 mm. Zástupce Lidové milice DLR dodal, že nyní se nacházejí ve skladech v Charkovské oblasti.

Dříve Denis Pušilin, hlava samozvané Doněcké lidové republiky, vyjádřil názor, že na území Ukrajiny jsou chemické zbraně.  Zatím nikdo nemůže zaručit, že nebudou použity na Donbasu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://argumenti.ru/politics/2021/12/752447?utm_referrer=mirtesen.ru&utm_campaign=transit&utm_source=mirtesen&utm_medium=news&from=mirtesen

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
27. 12. 2021 15:58

oni to budou porad zkouset jim uz ani nejde o to aby jim nekdo veril im staci kdyz presvedci sami sebe aby meli duvod na nejaky zasah

Anonymní jméno komentáře
28. 12. 2021 22:18

Stejné akce jako v Sýrií . Tam byly a jsou bílé přilby a na UA zase bandera-neonacisté s požehnáním EU US zupostánu a včetně hnusu z ČR ,kteří se zdrželi hlasování při schvalování zločinců . Co více bychom si měli přát – s úsměvem na jatka ? Ani nápad !!!
OKO ZA OKO , ZUB ZA ZUB !!! To je ta správná a JEDINÁ CESTA .