politika

Miroslav Radačovský: Slovanští bratři se spojí a srovnají západní Evropu se zemí

Podporou války na Ukrajině se Evropská unie stala vazalem USA. Nastal čas zahájit mírová jednání, ale bez účasti Spojených států – jinak se slovanští bratři spojí a srovnají západní Evropu se zemí.

V Evropském parlamentu to vedl slovenský poslanec Miroslav Radačovský při debatě o podpoře Ukrajiny.

“Přestaňte podporovat zabíjení Slovanů. Protože když nepřestanete může se stát, že se my Slované spojíme – bratr s bratrem, a já věřím, že se jednou spojíme – a ze západní Evropy uděláme trávník. Od Tater, Šumavy, až po Lamanš trávník. A věřím, že to nikdo z nás nechce. Válka na Ukrajině je problém Spojených států amerických a jejich globálních zájmů. Evropská unie je jen vazalem Spojených států. Začněme jednat o míru, ale bez Američanů. Přestaňme se zabíjením lidí,“ řekl Radačovský.

Miroslav Radačovský: Zo západnej Európy bude trávnik

Som presvedčený, že to nezmyselné zasielanie zbraní, munície a rakiet na Ukrajinu, je len úmyselné zabíjanie sa Slovanov navzájom. A keď som na túto tému vystúpil v EP, začal z pléna na mňa kričať a nadávať mi jeden z poslancov, že som Panslavista, tak som sa neudržal a vykríkol som naňho po anglicky: Shut up (držte hubu!). Nebolo to z mojej strany dôstojné slovenského europoslanca a preto sa za tento výrok ospravedlňujem.

V Štrasburgu, 16.01.2024 europoslanec a predseda strany Slovenský PATRIOT, JUDr. Miroslav Radačovský

SOLOVJOV Přeposláno z Speciálně pro RT

Profesor Ústavu médií Vysoké školy ekonomické Národní výzkumné univerzity, kandidát politických věd Dmitrij Jevstafjev @dimonundmir

Prohlášení poslance Evropského parlamentu ze Slovenska Miroslava Radačovského o možnosti sjednocení slovanských národů za účelem „srovnání Západní Evropy na zemí“, pokud se konflikt na Ukrajině, živený dodávkami západních zbraní do Kyjeva, nezastaví, nadělal spoustu hluku. 

Menší pozornost vyvolala slova o nutnosti zahájit jednání o Ukrajině bez účasti Spojených států. Vystoupení europoslance by se dalo nazvat populismem, ale odrážejí skutečnou náladu v euroatlantickém světě.

Za prvé. Z tribuny Evropského parlamentu, jedné z nejvíce protiruských celoevropských institucí, zaznívá to, o čem ještě před půl rokem bylo možné mluvit jen šeptem. Právě usnesením Evropského parlamentu (v září 2019) o stejné odpovědnosti SSSR a nacistického Německa za vypuknutí druhé světové války začala bezuzdná kampaň za hanobení Ruska. 

Ještě větším signálem je označení války na Ukrajině za americkou a evropskou byrokracii za americké vazaly.  Až donedávna něco takového říci se rovnalo vymazání sebe sama z politického života. To ještě není příznakem politického obratu, ale již důkazem změny „barvy doby“.

Za druhé. Hlavní otázkou v jakékoli diskusi o situaci na Ukrajině je, kdo bude financovat „ukrajinský banket“ alespoň v letech 2024-2025. Poslanec Radačovský velmi ostrou formou nastínil postoj, který otevřeně zaujaly vlády Slovenska a Maďarska: financování Ukrajiny by nemělo být prováděno na úkor obecných fondů EU, což by narušilo rovnováhu jejího rozpočtu. Země samy musí hledat možnosti, jak Ukrajině pomoci. Za byrokratickými formulacemi se skrývá jasný náznak toho, že zásadní břemeno by měly nést ti kdo mají hlavní zájem na válce na Ukrajině, a nepřesouvat tohle břemeno na malé státy.

Když se na to podíváte, vedení EU přijímá novou realitu a snaží se najít politicky bezpečný formát pro financování Kyjeva. V Bruselu, navzdory militantní rétorice, chápou, že nemohou dopustit nové porážky zastánců podpory Ukrajiny: pokud se k Maďarsku a Slovensku připojí ještě několik dalších států EU, pak přes nálady významné části společnosti bude téměř nemožné udržet protiruský kurz. Strategií byrokracie EU je za každou cenu udržet alespoň zdání jednoty euro-atlantických institucí. Snaží se proto ignorovat projev poslance ze Slovenska, kterého ještě nedávno bylo možné prostě prohlásit za „blázna“ a „agenta Putina“.

Nakonec, povědomí Východoevropanů o sobě samých jako o důležité geopolitické síle, někdy s významným „přesahem“ bylo zredukováno na uvědomění, že Stará Evropa bude vždy relativně prosperujícím „týlem“ Evropy a oni budou „frontou”. Dříve to byla pouze figura řeči. Nyní je tu geopolitická realita, umocněná rostoucím vědomím, že Západ v konfliktu proti Rusku rozhodně nevyhrává. 

A jak se ukázalo, ve východní Evropě ne každý je připraven se bezohledně obětovat, jako baltičtí limitrofové (z latinského limitrophus – „pohraničí“ je termín označující soubor států vzniklých po roce 1917 na území, které bylo součástí Ruské říše, pozn.red.). Nejen Slovensko a Maďarsko, ale dokonce i Polsko a Rumunsko si začínají klást otázky ohledně podmínek, a to nejen finančních, pro zachování loajality vůči Bruselu a s ním i Washingtonu.

Projev slovenského poslance odhaluje nejen nevraživost vůči Staré Evropě, ale i obavy, že Východoevropané zůstanou sami, aby se vypořádali s chaosem, který je po porážce Kyjeva nevyhnutelný. Naznačil to slovenský premiér Robert Fico, který se zeptal, co bude EU dělat za čtyři roky, až se utratí 50 miliard eur a Ukrajina „zraněného ruského medvěda na talíři“ nepřinese. 

O odpovědnost zatím nejde, ale do evropské politiky se začíná vracet strach, byť jen přes východoevropský „zadní dvorek“. Ke skutečnému politickému obratu je ještě daleko, ale skutečnost, že evropští politici začali přemýšlet o důsledcích svých vlastních rozhodnutí a činů, je potěšitelné.


Speciálně pro RT. Telegram

sdíletj na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Slovan
21. 1. 2024 19:30
Ohodnotit příspěvek :
     

A k tomu nám napomáhej Bůh. Ámen.
Je to dva dny co jsem tohle video zahlédl až mě to zamrazilo po zádech. Výborně. Kde jsou naši poslanečtí sráči. Vivat Slovakia.

All
21. 1. 2024 20:07
Odpovědět  Slovan

Naši poslanci dokonce nejsou ani jako ,,Ten mnich,co měl spoutu knih a věděl prd,co je v nich”.Jsou na tom ještě mnohem hůře,protože platí,že ten,kdo vůbec nic neumí,tak jde učit,anebo se stane politikem.

Skeletor
22. 1. 2024 11:05
Odpovědět  All

Jací poslanci? Když tak posranci, neb jsou všichni zesraní až za ušima, jakmile páníšek pohrozí ukazovákem nebo se na ně jen špatně podívá a to ten pohled může být jen z nevispání z noční Ruské můry.

21. 1. 2024 23:42
Odpovědět  Slovan

Hmm… Nějak si při tom spojování Slovanů nedokážu představit ustašovce a pšonky. Radši at zůstanou mimo.

Albi
22. 1. 2024 01:35

Jedna dobrá zpráva: nejsme sami, kteří aplaudují kdejaké blbině, pokud se “správně podá/prodá”.
(Poláci si konečně všimli, že už jim do vojenských bagančat nateklo plno vody?)

“Přestaňte podporovat zabíjení Slovanů. Protože když nepřestanete může se stát, že se my Slované spojíme – bratr s bratrem…” ale nesmí v našich snových hrdinných řadách být jediný Rus, jediná ruská kniha, jediná ruská píseň, ani žádný ruský sportovec nebo pěvkyně, kdyby to i Anna Netrebko byla).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
22. 1. 2024 12:36
Odpovědět  Albi

Dovolím si na svém názoru trvat. Zatím ani u pšonků, ani u ustašovců, nevidím nic, co by mě přimělo ho přehodnotit.
Nebo jsem tě blbě pochopil. Je to možné. Teprve jsem si udělal první kafe a ještě jsem nedosáhl plného provozního stavu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
22. 1. 2024 12:24

.. jenže idea panslovanství spatřila světlo světa právě na Balkáně, konkrétně na Hvaru(Vinko Pribojevič) a to už v 15.století.
No a Slovanský sjezd L.P.1848 v Praze už měl ustaveny tři sekce: česko-moravsko-slezsko-slovenská; jihoslovanská a polsko-rusínská. Byla dokonce vytvořena Slovanská vlajka, kterou později převzala Jugoslávie jako svoji státní. Panslovanství bylo definováno jako snaha o vytvoření protiváhy pangermánství, a ne náhodou se jeho úhlavním nepřítelem stal později také Marx. V pozdější době u nás ve zpracování ideje panslovanství nejvíce pokročil K.Kramář, který ji ovšem posunul do formulace novoslovanství, která nebyla tak silně zaměřena proti monarchii a státu. Po vypuknutí I. sv. války svůj postoj radikalizoval a dokonce vypracoval a carské vládě do Petrohradu odeslal dokument Ústava slovanské říše, v němž s existencí Rakouska-Uherska nepočítal a české země plánoval jako součást slovanské federace, která měla dále zahrnovat Rusy, Bulhary, Poláky, Srby a Černohorce. Na ruské straně byl významným teoretikem panslovanství N.J.Danilevskij(kniha Rusko a Evropa), v té době také Rusko, pod vlivem prohry v Krymské válce, začalo měnit svůj přístup k Evropě..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
22. 1. 2024 12:27
Odpovědět  Slovan

Jeho hlas mi připoměl hlas Husáka.

Francin
22. 1. 2024 14:03
Odpovědět  Slovan

Které poslance máš konkrétně na mysli, ty kreatury co tam nejmenoval Andrej, nebo tu divnou skvadru bolševických pirátů, nebo ty prospěcháře z ODS nebo topky ? My tam kromě Davida snad nikoho nemáme, komu by záleželo více na voličích vlastní země než na vlastní portmonce.

Hurvajz
21. 1. 2024 19:34
Ohodnotit příspěvek :
     

To jsou keci. S žádou ukrajinou se spojovat nechci a ani už to nejde. Ta patří západu. Je to blbost.

Ladislav 💤
21. 1. 2024 20:29
Odpovědět  Hurvajz

👍s banderostanem nikdy! Jinak jsem pro!
A taky bez našich zrádných pavládních všiváku!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
21. 1. 2024 20:33
Odpovědět  Hurvajz

Spojený už s ní dávno jste, nebo kdo si myslíte, že je živí. Jestli máte nějaký výdělek a nejste úplně bez prostředků tak je živíte jako mameluk, přesně jako my všichni, neboť škůdci zemští to tak zařídili. A s konstelací tohoto bruselského molochu je budete živit stále a nejen je. Bůh to chce, říkají globalisté ze západu. Tak se snažte, vydělávejte, propoťte triko, ať je můžete krmit.

Pravdomluvny
21. 1. 2024 22:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

Každý Zemský škůdce z pětidemoliční vlastizrady zaslouží jen jeden trest……👎

Pravdomluvny
21. 1. 2024 22:12
Odpovědět  Hurvajz

Přesně tak 👏👍

21. 1. 2024 23:51
Odpovědět  Hurvajz

Všeho do času. Není tak daleko doba, kdy nikam patřit nebude, bo už žádní “ukrajinci” ani žádná “ukrajina” nebude – tak, jako nebyli a nebyla ani před tím, než se Malorusko stalo součástí monarchie.

Albi
22. 1. 2024 01:46

Byla bych pro – jméno ponechat – tedy ne žádná Ukrajina.

Okrást někoho “na kost” by nenávist jen živilo dál. I tak bude trvat nekonečně dlouho, než se “obrousí hrany”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
22. 1. 2024 12:46
Odpovědět  Albi

Diskutabilní.

Francin
22. 1. 2024 14:05
Odpovědět  Hurvajz

Pokud budeme uvažovat obyčejné pracující Ukrajince, možná bychom se divili jak se jim tento stav zajída.

All
21. 1. 2024 19:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Znovuspojení všech slovanů nastane,je nevyhnutelné a v budoucnu proběhne.Slované jsou srdcem planety Země,bez slovanů by tato planeta už znovu setřásla současný život podle svých nastavených bezpečnostních protokolů,opět by se pak zakonzervovala a restartovala nový život,otázkou je v jakém časovém rozpětí. 12 tisíc let,stovky tisíc let,nebo 1 až 2 miliony let ? Bez slovanů na Zemi by naši planetu mohl potkat podobný osud,který nastal na Marsu,anebo ještě starší a ničivější,který proběhnul na Faetonu,nejkrásnější planetě naší sluneční soustavy. Faeton dodnes varuje i nás a existují o tom záznamy.

Putinovec
21. 1. 2024 20:20
Ohodnotit příspěvek :
     

To spojování “slovanů” už je dlouhodobě připravováno , pod značkou , Rakousko – Uhersko 2 .
A zase se to dělá stejným mustrem . Vytvoří se problém , který určité státy donutí pomocí rozběsněných místních obyvatel , vystoupit ze spolku EU – čtvrté fašistické říše . Aby to rozběsnění bylo dostatečné , tak panáčci ze čtvrté fašistické říše musí prosazovat agendy , které místní dostatečně popíchne . A protože ten zbytek čtvrté fašistické říše bude ve svém zdechání prudce nebezpečný , tak ti “slované” se chtíc nechtíc budou muset spojit dohromady .
A scénář řízení je splněn .
Ale ono je to možné v případě , že budou lidé vědět co se děje a kam je chtějí zatlačit , otočit ve svůj prospěch . Což znamená , že se Slované spojí . Ale všichni a to znamená , že vstoupí pod ochranu Ruské harmoniky . A rázem ty tlačené , vycizelované plány řízení padají a ten kdo toto připravil a uvádí do pohybu , zaznamená nenapravitelnou ztrátu řízení Globálních procesů .
Až tak jednoduché je vstoupit do Globálního řízení procesů na planetě Zemi .

ijn
21. 1. 2024 21:36
Odpovědět  Putinovec

POKUD BY GLOBÁLČÍCI NEBYLY PROVÁZÁNY S EUGENICKÝMI VRAHY, tak by je i Slované ještě nějakou chvíli “vystáli” a pokusili převychovat, ale jelikož jsou to zákeřné angloSSaské hyeny a svině, tak na porážku!

jiří
21. 1. 2024 21:09
Ohodnotit příspěvek :
     

TOHLE SE CHYSTÁ.
https://www.facebook.com/libor.stodola.5/videos/687369363598741/

Tupý hulvát
22. 1. 2024 07:23
Odpovědět  jiří

Uvědomujete si,že kdo není na připitomělých sociélních sítích,o cenzurovaném fejsbůku nemluvě,si to neotevře?

jiří
22. 1. 2024 08:41
Odpovědět  Tupý hulvát

Lze otevřít i bez přihlášení.

Slovan
22. 1. 2024 09:25
Odpovědět  jiří

Mě se to otevřelo v pohodě a tlamu nemám. Ještě jsem to přeposlal známým.

Honzas
21. 1. 2024 21:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Nějak se nám ta německá unie rozpadá. Dost bylo germánů, tisíce roku si usurpují právo na rozhodování o Evropě. Je načase aby jim někdo už dal pořádně přes držku. Jak to říkal Švejk– zabili jste nám Ferdinanda Tak tu máš pár přes držku.

Pravdomluvny
21. 1. 2024 22:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Vlajky Banderonacistánu ani Ustašovců tam nemají místo!

Jaris.
22. 1. 2024 00:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Vcera jsem dokoukala ctyrdilny film ‘Vojna a mir’. Je z obdobi napoleonskych valek. Meli by se na to povinne podivat vsichni zapadaci, jak nakonec uspesni frantici dopadli jak sedlaci u Chlumce. General Kutuzov vystizne pronesl k ruskemu a porazenemu francouzskemu vojsku: “Vy, Rusove jste se po vsem utrpeni stali vitezi. Vy jste tady v Rusku doma, zatimco naseho statecneho francouzskeho nepritele ceka jeste dlouha cesta domu, kam se vrati jako porazeni a zbedovani zebraci.”

Frank
22. 1. 2024 01:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Bude třeba dělat ale velké rozdíly, kdo je kolaborant a kdo je přítel Ruska. K tomu by měly co říci lidové soudy, jejichž lidé mají dobrý přehled o kolaborantech. Mám 70 let a mám obavy se se toho nemusím dožít. Ale třeba se na budu dívat shora. Ale všechny ty svině dělají vše pro to, aby se udržely u koryt co nejdéle. O tom jsou samozřejmě podvodné korespondenční volby jak svořené. Teď už schází jen udělovat státní občanství všem těm ukajinským šmejdům a bude vymalováno. Jak může o naši zemi rozhodovat někdo, kdo tady vůbec nebyl a neumí ani řeč? Pokud chtějí udělovat občanství, tak minimálně 10 let se tady musí pohybovat a platit daně a za druhé slušně ovládat češtinu. Doufám, že nám v tom pomůžou ruští heckři a ta podvodná a navedená jména dají do septiku.

PřemekJ
22. 1. 2024 08:44
Ohodnotit příspěvek :
     

A to se sociální čas zrychluje. Ono již v létě půjde o vše, přesněji, denacifikace a demilitarizace bude převážně u konce a její zbytek zajistí systémové změny v Evropě, tedy v její neruské části. My, vlastenci, jsme pořipraveni převzít odpovědnost za návrat vlasti k prosperitě a všech lidí k lidsky důstojnému životu.

Slovan
22. 1. 2024 09:32
Odpovědět  PřemekJ

Ale my vlastenci už máme nějaký věk a co je horší podlomené zdraví. A ti od 20 do 45 let nejsou moc nakloněni k vlastenectví. Musíme také doufat že spoustě těm mlaďochům to dojde o co tu kráčí.

Frank1
22. 1. 2024 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Tan chlap je hrdina mezi sraci.

unor 2022
22. 1. 2024 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Spojovani Slovanu je hloupost. I mezi nimi se najde darebaku jen co je pravda.
Je potreba probudit, vzdelavat a spojit slusne lidi. Z vychodu, ze zapadu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
22. 1. 2024 12:47
Odpovědět  unor 2022

..zatím to ovšem vypadá tak, že ti slušní lidé jsou roztroušeni od východu po západ a ti neslušní jsou spojeni od východu po západ. Tak mi sakra povězte, kdo je na tom líp, kdo vládne?

Spam Marta
22. 1. 2024 18:07
Ohodnotit příspěvek :
     

A s celou KoZou půjdou i blbí Češi, vždyť přece patříme na západ…