politika

Ministerstvo zahraničí Ukrajiny: Pořádání takových sabatů ve středu Evropy je nepřijatelné

Ukrajinská diplomacie odsuzuje víkendové demonstrace ve městech Evropské unie, na kterých účastníci požadovali, aby jejich vlády zastavily dodávky zbraní Ukrajině a dohodly se s Ruskem o dodávkách energetických zdrojů.

Napsal o tom na sociální síti mluvčí ministerstva zahraničních věcí Ukrajiny Oleg Nikolenko.

Ocenil oficiální představitele Kolína a Prahy, že nepodpořili protesty, které se konaly o víkendu.

„Dovolte mi připomenout, že demonstranti požadovali zastavení podpory Ukrajiny a zrušení sankcí proti Ruské federaci. Zazněly výzvy, které zpochybňovaly územní celistvost našeho státu a byla vyhlášena sbírka na podporu nelegálních ozbrojených skupin na Donbasu.

Pořádání takových sabatů pod trikolórami státu agresora ve středu Evropy je nepřijatelné. Tato shromáždění neměla nic společného se svobodou slova a skutečným sentimentem v Německu a České republice.  Odsuzujeme pokusy účastníků proruských akcí ospravedlnit válku Ruska proti Ukrajině a ponížit čest a důstojnost Ukrajinců, kteří brání svobodu v Evropě za cenu svých životů,“ napsal Nikolenko.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3esa0SG

sdíletj na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
JURA
6. 9. 2022 20:08

To drzost a sprostota , co si osobě myslí , nechávají zabíjet své občany za zájmy USA a ještě chtějí řídit Evropu .

Milan ze Zahrady Čech
6. 9. 2022 23:28
Odpovědět  JURA

To ukrajinský nevzdělaný hovado má naši trikolóru za trikolóru státu agresora?! Ona ta ubohost nerozpozná ani ruskou ruskou trikoloru od české?!
Fialo, ty zbabělý, prodejný zmetku, doufám, že tě o příští demošku trefí šlak!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
7. 9. 2022 09:36

To taky. A i kdyby to byla ruská trikolóra? Jak řekl Jura: co si ten zmetek o sobě vůbec myslí??

Milan ze Zahrady Čech
7. 9. 2022 18:37
Odpovědět  Markýza

Přesně tak.

josef
6. 9. 2022 20:32

Jen dva prstíčky tam strčíme, jen co se ohřejeme … . !

Lev Prch
6. 9. 2022 20:37
Odpovědět  josef

Kulový 💩💩💩💩💩 , přibouchnout jim tam pazoury!!!!!!

Albi
6. 9. 2022 21:31
Odpovědět  josef

….. jen co se ohřejeme, hned se natrvalo zabydlíme. 🙂

jiří
6. 9. 2022 20:32

comment image

Lev Prch
6. 9. 2022 20:38
Odpovědět  jiří

Ať tam táhnou,nikdo jim nebrání, naopak!!!!!

all
6. 9. 2022 21:26
Odpovědět  Lev Prch

Přesně tak,tady tyhle vlastizrádce nepotřebujeme,navíc bezmozky s ůrovní hmyzu,který jen bzučí, saje a ssaje.Ropáci svými motory oteplují celou planetu a tak se hmyz přemnožil. No,stačila by jedna tuhá zima a pořádný mráz,ten na hmyz platí,ten hmyz zredukuje.

Helena
6. 9. 2022 22:01
Odpovědět  Lev Prch

Přesně, budeme jedině rádi.

sizok
6. 9. 2022 20:43

Ať si nase-re.

Mike
6. 9. 2022 21:43
Odpovědět  sizok

Chtěl jsem napsat ať jde do p.dele, žvaní tady o cti a důstojnosti a přitom osm let sřílel civilisty na Donbase, prase.

Lev Prchala
7. 9. 2022 09:12
Odpovědět  Mike

Banderonacistický vrah o morálce káže……

Lubek
6. 9. 2022 21:21

“…je nepřijatelné”, resp. “Odsuzujeme pokusy účastníků…”
Úplne spontánne, podprahovo s uvedenými formuláciami ma napadla alegória na nejakú loď, ktorá svojho času viezla otrokov nalapaných v Afrike do ameriky. Isteže, afričania nepoznali angličtinu, veď prečo, načo, ale aj tak. Predstavte si hovorcu otrokov, ruky v železných okovách s reťazami a požiada kapitána lode o vypočutie. Je neprijateľné, že nás veziete do ameriky, odsudzujeme otrokárstvo a Váš prístup, že kôli Vášmu zárobku Vám je jedno, čo s nami bude.
Ako by sa zachoval taký kapitán? Napríklad : Neodsudzujte! V záujme budúcich generácií černochov v USA, budú môcť američania aspoň raz vyskúšať vojnu na svojom území. Veď o čom by potom písali srdcervúce romány a točili filmy? Stále iba o pasákoch kráv, lotroch čo strieľajú bez súdu, gangstroch a genocíde indiánov? Poďte do ameriky, po vojne zažijete diskrimináciu KuKluxKlanom, Only for white a podobne, ale Vaše pra-pra-pra vnúčatá sa dočkajú, že futbalisti v 21vom storočí si budú musieť pred zápasom kľaknúť na koleno a povedať, že ako len im na Vás strašne, ale ozaj že strašne záleží! To bude Váš triumf! To si to užijete! Tak a teraz drž hubu, dostaneš 50 rán bičom a pakuj k veslu. Je neprijateľné, aby si odsudzoval čo Ti prikazujem, ak sa Ti nepáči, dostaneš ešte bičom a máme aj laná na rahnách so slučkami, máme aj pušky.

Albi
6. 9. 2022 21:28

Mám problém s pochopením slov:
Pořádání takových sabatů pod trikolórami státu agresora je nepřijatelné….
Může někdo vysvětlit, co tím básník míní? Copak jsme agresor? A je vůbec možné, aby vojáci RF bojovali pod českou vlajkou?

A taková podotázka, ale měla by být důležitá. Vládne nám tu pořád náš německý protektor, nebo jsme už byli předáni pod pod ukrajinské řízení?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
6. 9. 2022 23:34
Odpovědět  Albi

Ten ukrajinský nevzdělaný kretén totiž nerozpozná ruskou trikoloru od české!

Nadia369
6. 9. 2022 21:30

Slusny clovek si respekt zaslouzi a hlupak si ho vynucuje. Pane velvyslance, az nastave opravdovy sabat, naplnite si pampersku.

Pedro
6. 9. 2022 21:54
Odpovědět  Nadia369

Blbec, ne velvyslanec, nezná českou vlajku od ruské

Lev Prchala
7. 9. 2022 07:55
Odpovědět  Pedro

Vevysranectví Banderonisstů OKAMŽITĚ ZRUŠIT A BANDEROODPAD VYHÁZET ZA HRANICE EVROPY,VŠECHEN I TEN VLÁDNÍ ODPAD!

Administrátor
P.A.Semi
6. 9. 2022 21:55

Že zrovna Žido-Nacistická Ukrajina nás obviňuje ze “Sabatů” ?!

Jakou “Demokracii” to tam na Ukrajině brání, jakou Svobodu, když zakázali Opozici a zakázali opoziční Média? Tam je čistý Fašismus a žádná Demokracie…

Jakou “Čest” mají Ukrajinci, když velkou část té “pomoci” z Evropy rozkradou a prodají ?

πα½

sizok
6. 9. 2022 22:12
Odpovědět  P.A.Semi

Nacistickou čest. Všichni to ví. Zloději, kriminálníci, násilníci.
Mají to za ta léta v krvi. Svoloč.

Lev Prch
6. 9. 2022 22:17
Odpovědět  sizok

Dirlervangerovy brigády se kamarádí s brigádou Kaminského stejně, jako prapornAzov a Pravý sektor…….oba i s jejich osazenstvem by měli být zlikvidováni stejně,jako jejich velitelé!!!!

Helena
6. 9. 2022 22:00

Ukrajinců a hlavně Zelenského už máme plné zuby. Jak si dovolí kritizovat, co se děje u nás.

Lev Prch
6. 9. 2022 22:18
Odpovědět  Helena

Přesně,ty jejich zkurvený parchanty by měli třískat Češi 6x denně místo jídla!

Albi
6. 9. 2022 23:14
Odpovědět  Helena

Jak si ho anglosaský svět vychoval, tak se projevuje.
Když si od něho nechají vynadat vysoce postavení EU politici a ještě mu za to zatleskají, proč by se necítil pánem světa a co proti tomu může dělat český premiér, než se postavit do haptáku a hezky vojácky řízně prohlásit: Provedu!
(A dodat: Pane prezidente, dovolte mi odejít.)

Karel
6. 9. 2022 22:11

Drzé, roztahovačné a bezohledné ukrajinské kobylky vyžírají Evriopu a ještě si velkopansky diktují co chtějí žrát. Nacistický nacionalistický ukrajinský národ podobný Hitlerovskému Německu se snaží vládnout Evropě, potažmo světu. Hloupá Evropa se neubrání ale svět má ještě šanci.

M.Š.
6. 9. 2022 22:49

Židé by si měli uvědomit,zda činnost Zelenského nečiní pro židy miimořádně špatnou pověst,zvláště pak k tzv.“holocaustu“…….

ModrýKlokan
7. 9. 2022 02:06

Trochu si dovolím Jeho Veličenstvu Velkomožnému panu Nikolenkovi oponovat… kdybyste dovolil, Vaše Blahorodí… zatím, již nedlouho, naše republika, dříve Československo, ještě dříve České království, dříve také sídelní země panovníka Svaté Říše Římské… je nyní po dlouhých útrapách opět v milující náruči našich pánů IV. Říše Národa Německého… jako protektorát Bohmen und Mahren… již brzy 17. spolková země

takže povolení ke konání sabatů opravdu nemůžete ani udělovat ani zamítat… tato provilegia uděluje Landesamt des stellvertretenden Protektors im Prag… najděte si pro Ukrajinskou říši jiný zatím volný protektorát

se soudružským pozdravem Sláma u kravína… Heroinu Salva

Markýza
7. 9. 2022 09:24

Nevím, ke komu se tady připojit, protože bych musela ke všem. Takže za sebe – ukrajinská diplomacie, polib si prrrrrrrrrdel!!!

Lev Prchala
7. 9. 2022 10:04
Odpovědět  Markýza

Ukrajinská strana je vděčná obyvatelům Kolína a Prahy, kteří se v neděli postavili proti proruským shromážděním. Připomínám, že demonstranti požadovali ukončení podpory Ukrajiny a zrušení sankcí proti Ruské federaci.
Byly podány výzvy, které zpochybňují územní celistvost našeho státu, a vyhlášena byla i sbírka na podporu nelegálních ozbrojených formací na Donbasu.
Je nepřijatelné pořádat taková shromáždění pod trikolórou agresorského státu ve středu Evropy. Tato opatření neměla nic společného se svobodou slova a skutečnými náladami v Německu a České republice.
Odsuzujeme pokusy účastníků proruských akcí ospravedlnit válku Ruska proti Ukrajině a urazit čest a důstojnost Ukrajinců, kteří brání svobodu v Evropě za cenu svého života.
Nepochybujeme o solidaritě naprosté většiny Němců a Čechů s Ukrajinci, kteří stovkám tisíc z nich poskytli dočasné útočiště a také podporují Ukrajinu a politiku jejich vlád proti ruské agresi.
Akce, které proběhly v neděli, nebudou moci otřást přátelstvím mezi Ukrajinou a Německem a Českou republikou, jejíž podpory si velmi vážíme.
Oleh Nikolenko, mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí

Lev Prchala
7. 9. 2022 10:05
Odpovědět  Lev Prchala

Tohle degeneráta by měli prohlásit za škodnou a také s ním tak naložit!!!

Markýza
7. 9. 2022 14:49
Odpovědět  Lev Prchala

Jako bych to neříkala od začátku. Nesnáším to (tohle “já to říkala”) a jde mi na nervy, že jsem to říkala. Že je Ukrajina hnusný malý fracek, který na školním hřišti pořád okopává a mučinkuje toho velikého, co vypadá takovej pomalejší. Okope a běží se schovat velkému spratkovi za záda.
No, tak teď to konečně vidí i ta Evropa, která vykřikovala “chudinka majej, nechte ho, nebožátko”.
Víte co? Ono je vlastně dobře, že se tohle jejich ministerstvo takhle projevilo; zase ubude ochránců “ubohé Ukrajiny.”

Lev Prchala
7. 9. 2022 14:54
Odpovědět  Markýza

Po sté opakuji:
Banderostán musí dostat za vyučenou jako Kartágo!!!!
Pak se už nikdy neopováží jen křivě podívat,natož někomu dělat naschvály!

Pavel z Moravy
7. 9. 2022 18:02

Musel bych odpovědět všem, takže za sebe. To je nehorázná drzost tohoto mluvčího velvyslanectví, který zasahuje neuvěřitelně sprostě do vnitřních záležitostí státu. Naše orgány měly již reagovat, ale vzhledem k tomu, že podporují tu banderovskou demokracii, chápu, že nic dělat nebudou. Skutečně doufám, že na ně velmi brzy dojde. Toto je neúnosná situace a ponížení republiky,