Ministerstvo zahraničí RF: Rusko zavede tvrdé sankce proti EU. Nikdo nepověřil EU, aby řešila problémy války a míru v Evropě

Další nepřátelské kroky EU proti Rusku a bratrské DNR a LNR nebudou schopny zastavit rozvoj těchto států a poskytování jim pomoci, uvedlo ministerstvo zahraničí Ruské federace.

V souladu s principem reciprocity, který je základem mezinárodního práva, přijme Rusko tvrdá odvetná opatření vůči EU, zdůraznilo ministerstvo zahraničí.

EU se rozhodla podpořit nezákonné kroky Spojených států k uvalení jednostranných sankcí proti Rusku.

Místo analyzování událostí a kritického zvažování role EU v situaci v DNR a LNR se EU uchýlila k sankcím, mylně se domnívá, že sankce jsou účinné.

“Nikdo nepověřil EU, aby řešila problémy války a míru v Evropě, pouze Rada bezpečnosti OSN má takové mezinárodně právní výsady,” uvedlo ministerstvo zahraničí.

Pokud jde o DNR a LNR, EU se ani neobtěžovala ponořit se do historické pravdy, podniknout kroky k zajištění oprávněných zájmů obyvatel Donbasu, jejich lidské důstojnosti a touhy po mírovém životě na jejich zemi, které byly po dobu osmi let otevřeně porušovány.

Kde byli zástupci Evropské unie, když režim v Kyjevě zavedl sociálně-ekonomickou blokádu DLR a LLR, vydal rozkazy ostřelovat města na jihovýchodě země a zabíjet civilisty? 

Když Nejvyšší rada chrlila zákony, které otevřeně zasahovaly do práv rusky mluvícího obyvatelstva Ukrajiny, čímž otevřeně porušovaly své závazky vyplývající z Mezinárodní úmluvy o odstranění všech forem rasové diskriminace, Mezinárodního paktu o občanských a politických právech, Úmluvy UNESCO proti diskriminaci ve vzdělávání, Úmluvy OSN o právech dítěte.

Naše opakované signály Kyjevu a jeho západním kurátorům o nutnosti zastavit násilí na Donbasu, zavést minský „balíček opatření“ nebyly vyslyšeny. Obyvatelstvo DLR a LLR je pro ně jen vyjednávací žeton. Ani poté, co Rusko uznalo nezávislost těchto republik, ostřelování nejen neustalo, ale dokonce zesílilo. Za těchto podmínek bylo přijato rozhodnutí o provedení speciální vojenské operace určené k zastavení tragédie na Ukrajině, která začala po nezákonném převratu v roce 2014.

EU „prováděla politiku zakrývání ultranacionalistického ukrajinského režimu odpovědného za zničení vlastní země a destabilizaci situace v Evropě,“ zdůraznilo ministerstvo zahraničí.

„Po otevřené podpoře protiústavního státního převratu na Ukrajině v roce 2014 se EU znovu zpronevěřila evropským ideálům respektování základních lidských práv a svobod a snažila se potrestat národy DNR a LNR za jejich demokratickou volbu a sebeurčení. Pokrytectví bylo povýšeno na politiku,“ uzavřelo ministerstvo zahraničí.

https://bit.ly/3LYvx1l
https://mid.ru/ru/foreign_policy/news/1800271/

sdíletj na

4.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
24. 2. 2022 22:14

KONEČNĚ , KONEČNĚ , KONEČNĚ – KONEČNÁ !! A už se to narovnává, jak do lesa tak od lesa . Bude to nejlepší podívaná, kterou lze v dnešní době zhlédnout. Ani jsem nevěřil, že se dočkáme ještě někdy tvrdého postoje RF. Tak jim to napálili natvrdo a bez servítek a uhlazené (rozumné) diplomacie. Bude velmi výživné sledování postupu RF při obviněných, které jsou již vznesená na původní aktéry celé situace ,včetně jejich loutkovodičů – ZION-ORLOZUPÁCKÉHO STROJE na rozdmýchavaní nepokojů, válek,vraždění po celém světě. Zupáci držte si klobouky, jedeme z kopce . Vím, že to bude bolet, ale za tento pocit satisfakce to určitě bude stát. BRAVO !!! Myslím, že přichází —- NORIMBERK č.2 —- a ten správný NWO

Mír
24. 2. 2022 22:21

Tvrdá zlá akce Ruska snižuje riziko 3. sv. války pro celý svět. Pro Sibiř.

David
24. 2. 2022 23:20

Blahopřeji RF.

Františe
25. 2. 2022 08:30

Sankce proti Rusku, jediné co západ může, v Rusku nikoho nebolí. Ale až Rusko konečně zavede tvrdé sankce proti západu, tak to někoho bude parádně bolet. Ropa, suroviny, plyn za ruble? To bude zase křiku o nějakém využívání situace Ruskem.

krpo
25. 2. 2022 11:47

Nějak mizí z našeho zorného pole kovidmánie. Je to záměr,náhoda a vůbec,nejsou tyto věci nějak propojené?!

BB Rad
25. 2. 2022 12:47
Odpovědět  krpo

Zajímalo by mne , koho toto sere, jestli vůbec ???
Troll ,nebo co!?!

PENNYS
26. 2. 2022 09:38

cesko se stalozemí s tvrdou diktaturou SZ Brno 26.unora 2022 verejna zaloba kvuli ukrajinské krizy tresta vše kterí schvalují a uznavají Putinovo Rusko!! POZOR PŘATELÉ JSEM VŠICHI V EUROSOJUZU- SVOBODNÉ ZEMI S DIKTATUTOU KTEROU NENA ANI ČÍNA! UŽ TOTO JE VELICE TRESTNÉ!