politika

Ministerstvo zahraničí Číny: Pokus rozdrtit jiné země poškodí USA

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian řekl, že pokus rozdrtit jiné země a destabilizovat svět nakonec jen poškodí vlastní zájmy USA.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí zdůraznil, že USA neustále uvalují sankce v rozporu se základními principy mezinárodního práva, včetně suverénní rovnosti a absence mandátů OSN, ve snaze ochránit svou hegemonii. To je v rozporu s obecnými zájmy mezinárodního společenství, jde to proti veřejnému mínění a představuje to protiprávní jednání.

Lijian dodal, že americké sankce místo řešení problémů poškozují nevinné a způsobují humanitární katastrofy. Venezuela není jedinou zemí, která trpí. Obětí následků amerických sankcí jsou také Kuba, Severní Korea, Myanmar, Írán a Rusko. A existuje mnohem více zemí, na které se vztahují sekundární sankce. Tato opatření Spojených států také poškodila globální ekonomický blahobyt a globální energetickou a potravinovou bezpečnost, což dále zhoršilo potíže světové ekonomiky.

“Spojené státy musí okamžitě zrušit nezákonné jednostranné sankce a přestat se vměšovat do vnitřních záležitostí jiných zemí,” uzavřel Zhao Lijian.

https://bit.ly/3Pgag4X

P.S.

Rekordní počet sankcí uvalených proti Rusku – Volodin.

Od roku 2014 bylo proti Rusku uvaleno 10 128 sankcí, řekl Vjačeslav Volodin, předseda Státní dumy Ruské federace. To je více než proti kterémukoli jinému státu za celou historii jejich existence.

„Vše, co nás nezabije, nás posílí,“ napsal na svém kanálu Telegram.

https://bit.ly/3L7R4TD

sdíletj na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
skylla
11. 5. 2022 06:31
Ohodnotit příspěvek :
     

my jsme přece emeričané my můžeme všecko

oldo
11. 5. 2022 06:55
Odpovědět  skylla

I ty jeden,nelíbí se ti svobodný svět s pravdou a láskou na každém kroku?

Albi
11. 5. 2022 09:06
Odpovědět  oldo

Líbit se mu to musí, ať chce nebo nechce – tak zní příkaz doby.
Ale někdy aby takovou přemíru lásky kůň vydržel. 🙂

Pavel K
11. 5. 2022 10:55
Odpovědět  Albi

Lásky se ještě nikdo nepřejedl. ??

Vladimír
11. 5. 2022 11:02
Odpovědět  Pavel K

Místo Lásky dávám přednost vepřovému. Prase vypadá lépe.

Ladislav
12. 5. 2022 11:00
Odpovědět  skylla

Ale stejně si ti vypatlaní amíci pitomci nemůžou vše pamatovat! Jim se musi nejméně pět krát vše opakovat, jedna a ta samá věc aby to pochopili!

11. 5. 2022 06:37
Ohodnotit příspěvek :
     

A proč ty ostatní státy ty sankce dodržují?

zdena
11. 5. 2022 09:15
Odpovědět  primak

protože mají podobné vlády jako my.

Helena2
11. 5. 2022 09:15
Odpovědět  primak

Protože je dodržují brutálně a striktně aby se vlk nažral a koza zůstala celá:)

Janka
11. 5. 2022 10:32
Odpovědět  primak

pretoze ak nedodrzuju, uvalia na ich podniky ci staty sekundarne akcie a teda odrezu im pristup k dolaru (pricom vacsina medzinarodneho obchodu sa stale realizuje v nom), pristup na americky trh ci pristup na medzinarodny trh s dlhopismi, takze si firmy/staty nemozu pozicat. A kedze vacsina z nich nema prebytkovy statny rozpocet ci firmy, ktore nepotrebuju peniaze na rozvoj, tak sa musia podrobit. Odpor si mozu dovolit bud bohate staty alebo tie, ktore sa zapoja do inej “menovej zony”

Helena2
11. 5. 2022 08:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Samozřejmě, že to Ameriku poškodí, to je té emerické vládě ale šumák. Americkým elitám jde o udržení jejich bohatství a moci – nic víc v tom není. Obyčejný Američan je nezajímá. Obyčejného Američana už nepotřebují ani u voleb, jak bylo vidno minulé volby. Americká zbrojní apod. elita je po.. strachy, že jim jejich dolárky budou k h.vnu. Protože jich celý svět už má plné zuby. Po celé planetě rozsévají jen války, bídu, zmar a smrt, aby ty jimi obsazené zbídačené země mohli vyrabovat – ale teď už jen pro své soukromé zisky. Obyčejným Američanům z toho nehodí ani drobek. Dříve kolonie sloužily také pro rabování, ale nerostné bohatství šlo do širokého průmyslu-užitek mělo celé hospodářství. Dnes už jim nic nechtějí dát ani ty vyrabované kolonie. A ta absolutně neproduktivní elita to ví. Ví, že jejich konec je na dohled. Proto taky ten pokus o válku s Ruskem.

Pavel
11. 5. 2022 08:47
Odpovědět  Helena2

Už aby I ty naše tzv. elity vypadly z likvidace řízeného rozkladu. Je opravdu načase.

Pavel K
11. 5. 2022 11:00
Odpovědět  Pavel

Však víme odkud vítr fouká, vždyť je to neustále dokola už po tisíciletí. Ale bylo by moc hezké tomu udělat konec, bychom se zapsali do historie, jestli ještě tedy nějaká budoucnost bude.

Helena2
11. 5. 2022 11:15
Odpovědět  Pavel K

Myslím, že si Amerika užije velmi krutou odplatu za to, že její “American dream” pochází z krve, bídy a zmaru mnoha vyrabovaných zemí všech světadílů. Už i americké dítě Izrael se od Ameriky odvrací, zrovna tak i Saúdové. No a Anglie a záp. Evropa, která také zbohatla jen a pouze na vydrancování svých kolonií, také okusí vlastní meducíny. Jestli se podaří ty Pyjalová smrdutá hovna svrhnout u nás, jsme za vodou.

Pavel K
11. 5. 2022 11:34
Odpovědět  Helena2

Kéž by!! Ale za vodou nebudeme, spíše skoro pod vodou a bude nám čouhat jenom nos. Budeme i tak v pěkné šlamastice. Ale to je furt ta lepší varianta, může být daleko hůř.

Gales
11. 5. 2022 11:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Už jim ubývá sil. Kdyby začala Čína na ně aktivně tlačit,tak se rozsypou.

zuza
11. 5. 2022 12:17
Odpovědět  Gales

lenže Čína až taký záujem momentálne nemá, pekne zarobila na covid šialenstve západu a aj teraz jej to prinesie pekné sumičky, keď pre Rusko bude takmer jediných veľkým odberateľom surovín. Takže vyčkáva, aký prospech jej ešte táto šialená dnešná doba prinesie. A zatiaľ sa usilovne pripravuje na konfrontáciu s hnUSAkmi, lebo vie, že po Rusku je ďalšia na rane.
A okrem toho Čína drží obrovské sumy v dolárových dlhopisoch, keby dolár padol naraz, tak ich to veľmi poškodí.

GALES
11. 5. 2022 23:31
Odpovědět  zuza

Verabože hej.

Milan h
12. 5. 2022 08:41
Ohodnotit příspěvek :
     

ony ty sankce SSA to je jejich takova hra a kdo si hraje nezlobi jak znamo