politika

Ministerstvo vnitra Ruské federace ukázalo, jak si Navalného asistentka na letišti koupila láhev

Ministerstvo vnitra Ruské federace v rámci oznámení výsledků vyšetřování příběhu s Alexejem Navalným ukázalo fotografie, které zpochybňují verzi, že příznivci opozičního blogera přepravili údajně otrávenou láhev do Berlína. 

Podle některých zpráv v médiích byla v Německu provedena toxikologická studie láhve vody, kterou pro analýzu poskytla blogerova asistentka Marija Pevčich. 

Novináři napsali, že tento předmět byl přepravován autem a letadlem z Tomsku do Německa. 

Podle Sergeje Potapova, zástupce vedoucího odboru vyšetřování Ředitelství dopravy Ministerstva vnitra Ruska pro Sibiřský federální okruh, bylo zjištěno, že Pevčich spolu s Georgem Alburovem po hospitalizaci Navalného odjeli autem z Tomsku do Novosibirsku a poté letadlem do Omsku.

Když Marija Pevčich procházela předletovou bezpečnostní kontrolou na letišti v Tolmačevo, v jejím kufru a batohu nebyly žádné nádoby s vodou, o čemž svědčí fotografie zveřejněné policií. 

Současně PO absolvování předletové kontroly Pevčich v automatu na nápoje ve sterilní zóně letištního prostoru koupila 500 ml láhev vody „Svatý zdroj“. S touto lahví odletěla do města Omsk.

Na webu bylo zveřejněno video, které ukazuje, jak poté, co byl opoziční blogger hospitalizován, jeho asistenti zabavili tři lahve s vodou z hotelového pokoje. Anton Timofeev říká, že zadržené předměty předal Georgymu Alburovovi, který letěl s Marií Pevčich z letiště v Omsku. 

Při prohlídce věcí Alburova na letišti také nebyly nalezeny lahve o objemu více než 100 ml. 

Jaké lahve s vodou tedy analyzovali v Německu?

Podle informací zveřejněných v médiích byla na území Německa provedena toxikologická studie láhve vody, na které byla údajně zjištěna přítomnost nervové látky. Lahev pro analýzu předložila Marija Pevčich.

Vedení odboru vyšetřování divize Tomsk Ministerstva vnitra Ruska zaslalo celkem čtyři žádosti o právní pomoc příslušným orgánům Spolkové republiky Německo, jednu žádost příslušným orgánům Švédského království a jednu žádost příslušným orgánům Francouzské republiky. Zahraniční kolegové Ruska na žádnou z nich neodpověděli.

K dnešnímu dni bylo za účelem získání informací, které by pomohly sestavit obraz o tom, co se stalo, vyslýcháno více než 230 lidí, kteří měli během pobytu v Tomsku a Tomské oblasti kontakt s Navalným nebo byli svědky cesty jeho pohybu.

S ohledem na šíření různých videí, komentářů, rozhovorů se stanovisky k incidentu v médiích provádějí policisté další ověřovací činnosti zaměřené na zjištění všech okolností incidentu.

Mnoho otázek zůstává nezodpovězených zaměstnanci Nadace pro boj proti korupci a dalšími osobami, které Navalného během cesty doprovázeli. Vyšetřovatelé zjišťují, co přesně dělali v místnosti, ve které Navalný bydlel, proč z ní vzali předměty, které by mohly sloužit jako hmotný důkaz v rámci vyšetřování (včetně lahví s vodou), a jak je přepravovali.

Vyšetřovatelé analyzují obdržená vysvětlení, znalecké posudky a další informace a dokumenty.

“Vyšetřování pokračuje“ uvedl Sergej Potapov, zástupce vedoucího odboru vyšetřování odboru dopravy Ministerstva vnitra Ruska pro Sibiřský federální okruh.

https://bit.ly/33F9EAi

Kdo je Marija Pevčich, více zde:
https://www.pokec24.cz/politika/temny-kun-z-londyna-lucrezia-borgia-nebo-tajny-agent-mi6/

sdíletj na