Ministerstvo obrany RF: Západní žoldáci na Ukrajině nebudou mít status válečného zajatce

Žoldnéři vyslaní západními zeměmi na pomoc Kyjevu nebudou mít právo na status válečného zajatce, uvedl oficiální představitel ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

„Chci oficiálně zdůraznit, že všichni žoldáci vyslaní Západem na pomoc kyjevskému nacionalistickému režimu nejsou bojovníky podle mezinárodního humanitárního práva. Nemají právo na status válečného zajatce,“ uvádí jeho slova TASS.

Připomeňme, že prezident Volodymyr Zelenskij dříve prohlásil, že první z 16 000 zahraničních žoldáků brzy dorazí na Ukrajinu bojovat proti Rusku.

https://bit.ly/3Cf9ZJt

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
3. 3. 2022 23:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Naše hrdinné bojovníky za pravdu, lásku, EU a NATO ochrání premiér Fiala. Už veřejně slíbil.

„Fiala po jednání se Zemanem: Češi bojující za Ukrajince nebudou potrestáni“.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-fiala-po-jednani-se-zemanem-cesi-bojujici-za-ukrajince-nebudou-potrestani-191738#source=hp&seq_no=6&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=xd7vVgJ7qHT-202203032154&dop_id=191738&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Pokud ovšem Ministerstvo obrany RF nebude mít námitek, protože Fialova jediná pravomoc se určitě vztahuje jen na území ČR.

(Taky to je asi jediná pravomoic, kterou má a za kterou možná dostane i pochvalu od protektora.)

KarelDar
4. 3. 2022 00:25
Odpovědět  Albi

Takže Fiala i Zeman můžou obcházet české zákony?

Okolo
4. 3. 2022 00:43
Odpovědět  KarelDar

Karle! Vždyť už to běžně dělají! Nebo si myslíš, že to blokování webů (svoboda slova) je zákonné? Kriminalizace občanů kvůli jinému názoru, než je názor vlády, je zákonná? Atd., atp.

Pavel
4. 3. 2022 10:28
Odpovědět  Okolo

Vždyť jsme kolonie pod kuratelou západu, takže o čem je řeč. Jedinou možností je změna systému, k tomu ale musí být národ vzdělaný a duševně vyzrálý. Většina je ale manipulovatelná bez vlastních názorů a pohodlná myslet. S nimi se toho již moc dělat nedá. Je to smutný fakt.

Kolem
4. 3. 2022 10:19
Odpovědět  KarelDar

A co se tady více než 3 dekády děje ??? Politický organizovaný zločin si ono povídání „co by kdyby“ že sentimentu zvané zákon vykládá po svém, tedy ve svém zájmu. A pro ty prostší – všechny tzv.zákony „vyrobené či posvěcené“ místním patlamentem a odpadním senátem obsahují „zadní vrátka až vrata“, umožňující či přímo vybízející ( vždy je třeba dávat do souvislosti, což tupý plebs nedělá, a proto je tam, kde je, a kde bude, a právem ) obcházení či použití vhodných zkratek, navíc je v nich zašit pro vyvolené laicky řečeno „pardon“. V zemi, kde je možné, aby ústavně-právní výbor patlamentu vedl podvodník, lhář, plagiátor, a celoživotní lehkoživka v tom nejhorším slova smyslu – co chcete.

Albi
4. 3. 2022 16:47
Odpovědět  KarelDar

Nejen oni.
Dokonce i právníci a to i „Ústavní“. A jak si to užívají!

KarelDar
4. 3. 2022 00:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže Fiala i Zeman můžou obcházet české zákony?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Okolo
4. 3. 2022 00:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti „západní“ žoldáčkové, včetně našich pomatenců, až se setkají z bojovníky od Kadyrova (nejen), tak teprve zjistí, že to skutečně není žádná bojová hra, žádný paintball, žádné dobrodružství, plné adrenalinu. A jak říkal M. Koller, až blízko nich vybuchne 1. granát, budou mít v trenkách hnědo i žluto ze setkání s realitou!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Okolo
4. 3. 2022 12:41
Odpovědět  Okolo

Dopl.:
A pokud tihle válečníci nebudou, alespoň, vycvičení záložáci, tak budou mít hodnotu bezcenného „kanonenfutru“. Co s dobrovolníkem, který drží samopal poprvé v rukou, granátem nikdy nehodil? Jak se z tohoto odpadu vytvoří bojová jednotka, schopná operovat na frontě? Uvědomují si Zeman s Fialou a další, co podporují?!
Přitom i figurce Škrholovi Lipavskému to došlo. Cituji: „Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) není nakloněn tomu, povolit českým dobrovolníkům zapojit se do bojů na Ukrajině. Lipavský to řekl v rozhovoru pro Novinky.“
Mnoho dalších otázek mě napadá, ale žádnou relevantní odpověď na ně stejně nenacházím!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
4. 3. 2022 18:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Jasný vzkaz pro idioty,kteří budou se zbraní v ruce hájit banderovce,
postavíme Vás ke zdi a zmáčkneme spoušť,nic jiného si nezasloužíte,
tak to prosím vyřiďte všem tam u Vás doma !!