Ministerstvo hospodářství Spolkové republiky Německo dospělo k závěru, že certifikace “Nord Stream 2” nepředstavuje žádnou hrozbu

Zároveň bude regulátor pokračovat v analýze souladu “Nord Stream 2” s nezbytnými právními požadavky EU.

BERLÍN, 26. října. /TASS/.

Německé ministerstvo hospodářství a energetiky zaslalo Spolkové agentuře pro rozvodnou síť (německý regulátor) závěr o certifikaci projektu “Nord Stream 2”, který uvádí, že nebude představovat hrozbu pro dodávky plynu, uvedla agentura Bloomberg.

Ministr hospodářství a energetiky Spolkové republiky Německo Peter Altmeier 15. října přislíbil vypracování posouzení certifikace plynovodu zhruba do týdne a půl.

Ministerstvo hospodářství a energetiky Spolkové republiky Německo potvrdilo, že svůj závěr o certifikaci projektu “Nord Stream 2” zaslalo Spolkové agentuře pro rozvodnou síť (německý regulátor) a věří, že vydání licence nebude představovat ohrožení dodávek plynu do Evropy.

“Ministerstvo hospodářství dokončilo analýzu důsledků certifikačního procesu pro “Nord Stream 2″ na bezpečnost dodávek a dnes ji předalo Federální agentuře pro rozvodnou síť,” uvádí se v prohlášení “Ministerstvo hospodářství a energetiky ve svém hodnocení dochází k závěru, že vydání certifikátu neohrožuje bezpečnost dodávek plynu do Německa a EU,” zdůraznil resort.

Je třeba poznamenat, že Ministerstvo hospodářství Spolkové republiky Německo konzultovalo proces přípravy závěru s ostatními členskými státy EU, uvádí TASS.

“Vypracování závěru předcházely konzultace se sousedními zeměmi EU, které se nějakým způsobem odrazily v analýze. Estonsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Rakousko, Polsko, Slovensko, Česká republika a Maďarsko dostaly příležitost prodiskutovat [problém],“ stojí v prohlášení.

“Spolková síťová agentura bude nyní pokračovat v certifikačním řízení a prostuduje další podmínky nezbytné z právního hlediska,” uvedlo ministerstvo.

Upřesnili, že „nezávislost provozovatele [potrubí na dodavateli] nebyla předmětem závěru ministerstva hospodářství.”

“Tento problém bude v budoucnu studovat Federální síťová agentura v certifikačním procesu,” uvádí se v prohlášení.

Ministerstvo hospodářství vysvětlilo, že pokud jde o provozovatele ze třetí země, je závěr součástí certifikačního řízení podle federálního zákona o energetice. Rezort připomněl, že proces podle zákona trvá 4 měsíce. Certifikace začala 8. září. „Návrh rozhodnutí síťové agentury pak musí být předložen Evropské komisi,“ připomnělo ministerstvo.

Komentář regulátora

Regulátor také potvrdil přijetí závěru Ministerstva hospodářství země o “Nord Stream 2” a bude pokračovat v certifikačním procesu. “Ministerstvo hospodářství a energetiky dokončilo zpracování závěru a dnes jej předložilo Spolkové agentuře pro rozvodnou síť,” uvedl a potvrdil, že ministerstvo hospodářství “ve svém hodnocení dochází k závěru, že vydání licence nepředstavuje hrozbu pro bezpečnost dodávek plynu do Německa a EU.“

“Spolková síťová agentura bude nyní pokračovat v certifikačním řízení,” uvedl zástupce německého regulátora.

O situaci kolem “Nord Stream 2”

Výstavba “Nord Stream 2” byla plně dokončena 10. září. Pro zahájení čerpání plynu byl provozovatel projektu povinen předložit úřadu ve Stralsundu osvědčení o splnění technických norem.

Je také nutné získat registraci jako nezávislý provozovatel dopravy – Spolková síťová agentura musí návrh rozhodnutí zveřejnit do 8. ledna 2022 .

Tato agentura nemůže zakázat komerční čerpání plynu, ale pokud čerpání začne před obdržením registrace, bude provozovateli udělena pokuta.

Tato registrace je vyžadována v souladu se směrnicí EU o plynu.

Předtím Pavel Zavalnyj, předseda výboru Státní dumy pro energetiku, řekl, že první řetězec “Nord Stream 2” je už téměř zaplněný.

Německý politolog Alexander Rahr vyzval Evropskou unii, aby nezasahovala do “Nord Stream 2” a “podala ruku” Rusku. 

Německá spolková agentura pro rozvodnou síť již dříve pohrozila provozovateli “Nord Stream 2″, společnosti Nord Stream 2 AG, „okamžitým řízením“, pokud společnost nepotvrdí soulad plynovodu s legislativou EU, včetně otázky „nediskriminačního přístupu k síti“ a integraci infrastruktury do německého trhu.” 

Ve společnost “Nord Stream 2” poznamenali, že “Nord Stream 2” již obdržel všechna potřebná povolení a byl implementován v souladu s národní legislativou a mezinárodním právem.

https://bit.ly/3GoXvAB

sdíletj na

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
paw
28. 10. 2021 20:31

Uz mnoho let provozuji vlady a vrchnosti zejmena Nemecka velmi vtipna predstaveni,ale jejich luteranske dedictvi jim zabranuje aby se germani aspon smali a bavili,na jejich a na svuj ucet..Vse provadeji a mysli smrtelne vazne.Nejdrive si s velkym hysterickym ramusem z plynu udelaji velkeho ideologickeho nepritele a vyhlasi sankce na nej,zavedou a nadrou se moc ,na obrovske byrokraticke prekazky vsech moznych opatreni ,plyn jeste zdrazi do astronomickych sum, ,aby potom rychle zjistili, ze plyn za nic nemuze ,je neskodny a navic kupodivu jeste i kdyz poradne s velkym usilim zdrazeny , potrebny..
Samozrejme, takove veci nemuze udelat nejakej nevzdelanej pitomec..