„Mini-Auschwitz“

Sadismus se stal novou etapou rusofobní propagandy.

Vladimír Kornilov

Pravděpodobně jste již slyšeli, že na řece Oskol v Charkovské oblasti byl nalezen lágr – „mini-Auschwitz“. 

Bylo těžké o tom neslyšet, vzhledem k tomu, že na návrh kyjevských úřadů to vytrubovala mnohá světová média. Nejprve ukrajinské bezpečnostní síly rozdaly obrázky „krabice s vytrženými zubními protézami“, které údajně naznačovaly, že ve vesnici Peski-Radkovskie, kterou nedávno dobyly ozbrojené síly Ukrajiny, byla nalezena „ruská mučírna“. A pak bylo toto téma aktivně šířeno v západních novinách a webových stránkách.

  • Ukrajinci tvrdí, že v osvobozeném městě odhalili ruskou mučírnu 
  • Našel se kbelík zubů a zlaté výplně, které byly vytrhány obětem mučení 
  • Podle ukrajinských představitelů byli lidé také nuceni nosit plynovou masku, do které byl nacpaný hořící hadr, zatímco jiní byli pohřbeni zaživa. 

A kdyby jen to! Rusko přímo obviňují z používání nacistických metod! Britské noviny toho neopomněly využít a okamžitě přišly s termínem „mini-Auschwitz“. 

Ukrajinský profesor Roman Šeremeta se dokonce rozhodl použít tento případ v senzačním sporu twitterové komunity s Elonem Muskem: “Krabice se zlatými zuby objevené ukrajinskou armádou po osvobození Pesok. Stejné krabice objevily americké jednotky po osvobození koncentračního tábora Buchenwald. Elone Musku, kolik ukrajinských měst chcete dát pod kontrolu Ruska?”

Ve čtvrtek vyšly téměř všechny velké britské noviny s fotografiemi „zlatých zubů“ nalezených na břehu řeky Oskol. Výrazy byly šílené. „Peklo na zemi,” křičí The Sun. „V Putinově děsivé mučírně ve stylu Osvětimi nalezena krabice zlatých zubů.” 

I bez toho tuhne krev v žilách, ale noviny přidaly další „detail“: údajně tam ruští „okupanti“ pohřbívali své oběti zaživa.

“Ozvěna Holocaustu” pochází ze stránek Daily Mail, který dodává: “Toto je nejnovější příklad mučení a popravování civilistů ruskými vojáky v okupovaných oblastech země.” 

Ale nejen bulvární média se chopila a rozšířila tento hrozný příběh. „Zlaté zuby vytrhané ze zubů živých i mrtvých Ukrajinců,“ zní titulek listu The Independent.

Fejky o „zlatých zubech“ převyprávěl i stálý autor The Times Maxim Tucker, který je opakovaně využíván k šíření provokací ukrajinskými a britskými speciálními službami. Navíc vytvořil paralelu s „objevením masových hrobů v lese poblíž města Izjum“. Připomeňme, že jde o další falešný příběh, ve kterém se snaží vydávat hřbitov za jakýsi tajný masový hrob „obětí mučení a poprav“.

Historku o „zlatých zubech“ ale zjevně zkazil německý deník Bild, který lze jen těžko podezřívat ze sympatií k Rusku. Pokud britští autoři replikovali padělek hlavně z londýnských vydání, pak Němci poslali svého korespondenta Paula Ronzheimera přímo do Peski, aby osobně viděli stopy „ruských zvěrstev“. 

Ale novinář – ke smůle západních rusofobů – našel místního 60letého zubaře Sergeje (jediného v celém okrese). A ten přiznal, že krabice se zuby patřila jemu a zlaté mezi nimi nebyly. Podle zubaře je to výsledek jeho třicetileté praxe. Krabici mu údajně ukradli lupiči.

To znamená, že Bild zcela vyvrátil celý tento hrozný příběh o „mini-Osvětimi“. 

Zvláštní pozornost stojí věnovat době kdy to zveřejnili Němci: článek byl publikován a široce šířen na sociálních sítích ve středu večer. Vzhledem k tomu, že londýnský tisk vychází později než berlínský (je mezi nimi hodinový rozdíl), měli Britové dost času tento do očí bijící padělek odstranit nebo vyvrátit. Ale rozhodli se nevšímat si exkluzivity od Bildu – tento strašný příběh, ať už je jakkoli nepravděpodobný, je velice dobrý k podpoře vlny rusofobie. 

Jenom Daily Telegraph ze všech těchto novin se obtěžoval vložit malou nenápadnou frázi do článku s chytlavým titulkem “Zlaté zuby vytrhané obětem mučení” uprostřed příběhu: “Včera večer německý bulvární deník Bild uvedl, že zuby byly ukradeny městskému zubaři.” 

Lidé si samozřejmě přečetli jen titulek a viděli děsivou fotku, ale na pozadí jiných britských novin se zde alespoň zmínili o verzi Bildu.

Navíc je předem jasné, že Bild bude obviněn z „kremelské propagandy“ za příběh, který nezapadá do oficiálního západního vyprávění. Vlastně na sociálních sítích už z toho byl autor obviněn. Nejtěžší to bude mít nešťastný zubař – příslušné ukrajinské služby s ním zřejmě zapracují tak, aby od své verze ničení harmonické rusofobní propagandy upustil.

A zapojení ukrajinských speciálních služeb do přípravy takových padělků je zřejmé. 

To jasně potvrdila i bývalá komisařka pro lidská práva Ukrajiny Ljudmila Denisová, která našim šprýmařům (v domnění, že mluvila s bývalým americkým velvyslancem  Michaelem McFaulem) vyprávěla o tom, jak rozvědka požadovala, aby šířila fejk o „vězení u jaderné elektrárny Záporoží “

V tomto rozhovoru potvrdila, že všechny její příběhy o „znásilněných dětech“ byly převzaty z anonymních, neověřených zdrojů. 

Koneckonců, tyto hororové příběhy vyprávěl sám Vladimir Zelenskij s odkazem na Denisovou z mezinárodních tribun, byly šířeny světovými médii, vylepeny různými demonstranty na protiruských demonstracích. 

Na nová odhalení Denisové samozřejmě nereagovala ani jedna západní publikace – proč vyvracet padělek, když je rusofobní?

K čemu to všechno je? Proč potřebuje západní tisk tolik naprosto šílených, snadno vyvratitelných obvinění proti Rusku? Obecně ale málokdo skrývá to, že za podněcováním nenávisti vůči Rusům je přání zahájit praktické akce zaměřené na rozšíření teroru, vražd a násilí.

Například příběh o „zlatých zubech“ v Peskach, zmíněný v Daily Mail, je pouze předehrou pro šíření s „exkluzivitou“ z těchto novin s příznačným titulkem: „Lovíme je a střílíme jako prasata. Ukrajinci se brutálně mstí kolaborantům, kteří vydali své sousedy a svou zemi Rusům.“ 

V tomto rozsáhlém materiálu korespondent Ian Birrell otevřeně podporuje teroristické činy proti civilistům, kteří jsou v Kyjevě obviňováni z „kolaboracionismu“, raduje se z vražd „renegátů“, pod které zapisuje každého, koho ukrajinští nacionalisté podezřívali, že je „proruský“.

Takže autor, opakující kyjevskou propagandu, obviňuje dívku z města v Záporožské oblasti ze „strašného zločinu“:

„Na sociální sítě zveřejnila fotky svých dvou synů v sovětských vojenských uniformách.“ 

Představte si tu hrůzu: dívka oblékla své malé děti do uniformy armády, která bojovala proti nacismu. A v tomto ohledu britské noviny ospravedlňují teror a vraždy.

Při analýze tónu protiruské propagandy západních médií můžeme dojít k závěru, že podněcování rusofobie vstupuje do nové fáze. Po několik měsíců byly padělky jako příběhy Buča, Izjum, „mini-Osvětim“ koordinovanou kampaní za dehumanizaci Rusů v očích ukrajinských a západních obyvatel. 

Tato kampaň se však nyní posouvá k vychvalování teroru a dokonce sadismu ohledně „nepřítele“.

Zvláštní misi provádí zvláštní zpravodaj The Times Anthony Loyd. 

Byl to on, kdo se dlouho před zahájením speciální operace zapojil do kampaně za rehabilitaci a glorifikaci ukrajinských nacistů. 

Byl to on, kdo v lednu (tedy opět před) spustil na webu výzvu k „trhání Rusů holýma rukama“. 

Byl to on, kdo pak uspořádal focení s dvaapadesátiletou Marjanou Žaglo z Kyjeva, která ve své kuchyni pózovala se zbrusu novou drahou karabinou a slibovala, že osobně zabije Rusy.

Pak tyto fotografie obletěly svět. Všichni však na tohoto „bojovníka“ zapomněli, když ruské jednotky skutečně stály u hradeb Kyjeva. A nyní se Loyd rozhodl použít medializovaný obrázek a uspořádal nové focení: nyní je Žaglo oblečená do zbrusu nové vojenské uniformy britského stylu (předpokládám, že „novinář“ ji osobně přinesl na focení) a s opotřebovaným automatem Kalašnikov. 

Provokatér The Times publikuje článek pod hlavičkou: “Kuchyňský bojovník: teď zabíjím Rusy” (tak je titulován článek v tištěné verzi novin).

Stačí si přečíst, jaké sadistické fráze jí Loyd vkládá do úst: “Vidím mnoho mrtvých ruských vojáků roztrhaných na kusy: jen ruce a nohy. Po masakru v Buče a Irpenu mi pohled na jejich končetiny dělá potěšení. Není to tak špatné vidět je takto mrtvé.” 

Promiňte čtenáři takové citace, ale toto otiskuje tisk evropského establishmentu. Kvůli tomu se v Buče nebo na břehu Oskolu pořádají mediální provokace.

Není náhodou, že tento článek vyšel pouhý den po zveřejnění podrobné zprávy v The Sunday Times o tom, jak a k čemu se cvičí ukrajinští bojovníci na britských cvičištích. 

Přesně k tomu připravují – zvyknout si na pohled na krvavá těla roztrhaná na kusy, na to jsou najímáni speciální herci a nešetří se prostředky na líčení a filmové speciální efekty.

Britští důstojníci se již netají tím, že jejich hlavním úkolem je zvýšit úroveň „letálnosti“ ukrajinské armády. Aby pokračovali v zabíjení, i když kolem leží utržené končetiny. 

Nejen zabíjet, ale užít si to. Právě na tuto úroveň přechází rusofobie pěstovaná na Západě.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3edbhgK

sdíletj na

3.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Drak
8. 10. 2022 06:20

Kdyby člověk napsal, že jsou ukrajinští, nacističtí propagandisté, řízení z Londýna a Washingtonu prasata, hluboce by urazil ,ta užitečná a přátelská zvířata.

Masunta
8. 10. 2022 06:37

Ozbrojené sily Ukrajiny zabíjajú na okupovaných územiach civilistov.
A západná „slobodná“ žurnalistika to ospravedlňuje…
„Strieľame ich ako prasatá“ je titulok článku britského denníka „Daily Mail“ o zabíjaní proruských obyvateľov ukrajinskou armádou.
Objavili sa dôkazy o niekoľkých desiatkach takýchto masakrov, ktoré spáchali vojaci Ozbrojených síl Ukrajiny, tvrdia novinári.
Odsudzujú Briti takéto akcie? Samozrejme, že nie.
Novinári označujú všetky vraždy civilistov za oprávnené.
Tu sú akékoľvek komentáre zbytočné.

Albi
8. 10. 2022 09:51

“Nejen zabíjet, ale užít si to” = banderovský zvrhlý zvyk – zábava..

jiří
8. 10. 2022 09:52

Historie: Největší tajemství nacistické svastiky.
https://cz24.news/historia-najvacsie-tajomstvo-nacistickej-svastiky/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
8. 10. 2022 10:13
Pavel z Moravy
8. 10. 2022 10:18

Západní degenerace prostě postoupila k vrcholu. Tito lidé nyní vychovávají zde v říších Šoroše a Schwaba nová pokolení. Máte představu zápaďáci co činíte, jaké budou vaše děti vychované v tomto zdegenerovaném prostředí? Já vím, je vám to jedno.

Albi
8. 10. 2022 10:24

Napadla některého z výrobců (případně jejich čtenářů) takových informačních zpráv aspoň malá pochybnost – proč by Rusové trhali zlaté zuby, a pak je nechali pohozené u řeky?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
8. 10. 2022 11:01
Odpovědět  Albi

Na omezence s logikou a argumenty ? Tak jednoduché to u nich mít nebudeme. Pro omezence postačuje zveřejňovat informace odporující logice. A když je k tomu fotka nebo video, už začnou vyvalovat i psychobulvičky a chodit na demonstrace za podporu vlády. Těch je většina a mají i právo volit, vstupovat do armády a pohybovat se volně mezi chytřejšími. Jeden diskutér zde uvedl, že mezi občany je 73 % blbců. Zeman řekl, že o politice se lze bavit jen se dvěma lidmi z deseti. Vysvobozením pro celoživotní duševní naháče a psychopaty je jejich exitus. Ani to nevědí.

Markýza
8. 10. 2022 14:43
Odpovědět  Albi

Vy taky máte na ty informátory nároky.
Já osobně se blížím bodu, kdy se budu hrdě označovat za dezinformátorku všeho, s odůvodněním, že informace do všeho vnášejí jen další zmatek.