politika

Michail Chazin: Putin přiměje Západ zaplatit v plné výši

Ruský prezident Vladimir Putin může poskytnout podporu Evropské unii. K tomu však bude muset Brusel nabídnout Moskvě něco opravdu zajímavého.

Evropské elity pochopily (pro ně zcela nečekaně), že dřívější sázka na Spojené státy se naprosto nevyplatila, řekl ekonom Michail Chazin ve vysílání kanálu Solovjev LIVE. 

V EU si postupně začínají uvědomovat, že vytáhnout své spojence z krize rozhodně není v plánech Američanů. Washington se zabývá pouze svým vlastním osudem.

V tomto ohledu není divu, že lídři Evropy začali „kmitat neuvěřitelnou rychlostí“ ve snaze najít nové centrum moci, ke kterému by se mohli připojit. Výběr není velký – Rusko a Čína. 

Spolupráce s Čínou je podle odborníka plná určitých rizik. Ve skutečnosti se to dá přirovnat k dobrovolnému vražení ruky do tlamy krokodýla. Při neúspěšném scénáři – mínus končetina.

“A Vladimir Vladimirovič je laskavý a lidský člověk, ale má dobrou paměť. Z tohoto důvodu budou muset zaplatit v plné výši,“ zdůraznil Chazin.

Ani modlitby Evropanům nijak nepomohou. Moskva bude s EU jednat striktně za všechny rusofobní výstřelky a podporu nacistického režimu v Kyjevě. Kromě toho má, podle experta, vedení Ruské federace všechny důvody požadovat stažení Bruselu z Ukrajiny, přivést k rozumu Polsko a uznání pobaltských republik jako sfér ruského vlivu.

„Ale tohle nebude za to, že je zachrání – to jsou podmínky, které musí být splněny, aby s nimi začali mluvit. A samozřejmě všichni lidé, kteří veřejně říkali o Rusku ohavnosti, musí být z funkcí uvolněni,“ uvedl ekonom.

https://bit.ly/418actx

sdílet na

53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
14. 4. 2023 00:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Chachachacha! Už vidím Fialu jak letí ve formaci čápů, aby se kál, do Moskvy, už vidím Koláře jak vlastnoručně (celá rodina) sochá sochy osvoboditelům a pak odhaluje osobně sochu Koněva na Kulaťáku … jak Babiš sám čistí Vrbětice a říká – “Hle – americká výbušina! Byli jsme oklamáni!” Už vidím, jak Rakušan skládá účty v FSB spolu s Koudelkou (z Kutné Hory synem), nebo třeba Berboková čistí cestičku na zahrádce Kremlu, by se Putinovi lépe chodilo, Leyenová se osopí na Bidena a na firmu Pfizer … a pak se všichni dobrovolně odstavují do důchodu a do vězení, che che che.
Aby se něco takového stalo, myslím ten “prvotní “kontakt”, muselo by se odstranit celé to proamerické smetiště ze všech vlád v Evropě! A volby sčítá pořád ten samý program po celém světě … pokud jen trochu může.
Chápu, co Chazin říká i souvislosti a souhlasím, ale tohle je naprosto nezbytné – ta změna osob. Navíc by to zamenalo ještě odstranění vlivu Anglie (a nebudu psát Velká Británie a nebudu! 🙂 ) na kontinentální Evropu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
14. 4. 2023 00:57
Odpovědět  Peter 008

Chazin používá skvělé a neotřelé obraty. To se mi líbí. 🙂 🙂 🙂
“V tomto ohledu není divu, že lídři Evropy začali „kmitat neuvěřitelnou rychlostí“
(Čína): “….Při neúspěšném scénáři – mínus končetina”.

Ty tvoje taky nemají chybu. Oboje si budu pár dní několikrát za den předčítat. Kdypak se to zas něco takového naskytne. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
14. 4. 2023 03:54
Odpovědět  Albi

Já měl kdysi odkaz na nějaký rusweb, na kterém se Chazin pravidelně vyskytoval, jenže jsem si ho nějakým nedopatřením vymáznul. Nevíš čirou náhodou který rusweb to byl – tedy na jakém se pravidelně vyskytuje? Já si to pak srovnával s politrukem a Iščenkem a byl jsem díky tomu celkem v obraze.

Autor
14. 4. 2023 04:27

https://khazin.ru/
Jednoduché. Stačilo napsat rusky Chazin (хазин) a toto je výsledek – jeho oficiální stránka.
Jeho stati a video oddíl má 382 stran.. kruci, to se mu to mluví a píše.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
14. 4. 2023 04:58
Odpovědět  Peter 008

Já jsem počítačový analfabet a nevím co všechno musím zmačknout abych mohl psát na de-bilovi v azbuce. Ten váš odkaz je sice moc fajn, jenže jenom videa – nevyšťoural jsem tam ani jediný článek – a rusky už nestíhám. Když jsem před lety coural Litvou, tak jsem se ještě rusky jakž takž domluvil, ale takhle z videa to nestíhám. Bohužel.

tupý hulvát
14. 4. 2023 07:54

Zdravím,dříve jsem používal klávesnici na ploše,teď co nemá v nastavení ruštinu používám překladač a zkopíruji do vyhledávače.Některé výrazy,třeba jména přepsat na překladači nejdou.

14. 4. 2023 09:10
Odpovědět  tupý hulvát

Dík za snahu, ale já mám na mysli přímo na klávesnici, bez pomoci překladače.

Boomer
15. 4. 2023 15:23

..pokud používáte Win 10…vyberte tlačítko Start a pak vyberte Nastavení > Čas a jazyk > Jazyk. V části Preferované jazyky vyberte jazyk, který obsahuje požadovanou klávesnici, a potom vyberte Možnosti. Vyberte Přidat klávesnici a zvolte klávesnici, kterou chcete přidat.
Akorát rozložení kláves v azbuce je zouplna jiné, tady pomůže vyhledat obrázek ruské klávesnice na netu, vytisknout, umístit u klávesnice a při psaní čučet do taháku.
Nebo stáhnout prográmek, kde je vše vysvětlené, funkční a zadara.. stačí zadat do vyhledávače “ruská klávesnice ke stažení”. Odkaz na sluneční kytku neprošel, tak to píšu jináč.. aby se nám systém nepo*ral.
To platí pro PC nebo noťas, blbofón nepoužívám, tudíž neporadím..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
14. 4. 2023 12:30

chcete se zasmát? Já když na počítači potřebuji psát azbukou, tak sice vím jak přepínat (byl to nějak hodně starý program, no funguje, ale musel jsem “nějak hokus pokusem” naistalovat fonty písem), ale využívám překladače ru.globes, kde v řádce zadání je klik na klávesnici – jak říkám prosté a jednoduché – když pak rovnou klikám na písmena 🙂 🙂 🙂 . Jasně, že je to jen na podobné případy, jako když vyhledávám.Ale ve spojení s jiným hledáním jsem našel postupně několik zdrojů přímo textů (ne teď a ne kvůli němu, jen jsem tam zadal jeho jméno)
https://riafan.ru/tags/hazin
****
Zde dále sedná se o vyhledávání na daném webu! – https://deita.ru/search (zde je nutno zadat jméno rusky)
https://rueconomics.ru/search (zde je také nutno zadat jméno rusky)
****
Ale pokud chcete být v kurzu událostí nelze číst naše “kanály”, ale např. https://ria.ru/ (jsou i jiné kvalitní, ale zde je ode všeho dost) Prostě kvalitní a “běžná” novinařina. Zde také pravidelně publikují nejen Chazina.

14. 4. 2023 13:52
Odpovědět  Peter 008

No paráda. Stačí mi bohatě ke štěstí ty první dva odkazy, už takhle mám těch ruswebů nějak moc a Riu mi de-bil stejně blokuje.
No zasmát – to spíš sám sobě. Když říkám počítačový analfabet tak nekecám, vždyť já ani nevím co jsou to nějaké fonty písem – tedy teď už vím, de-bil mě poučil. A vůbec, jsem už stár a líný se učit – zni to líp než blbej na učení -, tak se radši usnesu že takhle mi to stačí. A za toho Chazina dík, je to totiž přesně ten odkaz, který jsem si vymáznul.

Albi
14. 4. 2023 09:18

Nevím, bohužel.
Tohle jsou hlášky z dnešního článku, jinak bych sama ráda dostala doporučení na nějaký důvěryhodný ruský zdroj, protože jich bývá tady v diskuzích odkazovaných tolik, že nevím, který vybrat a všechny časově nestihnu projít.
Rusky jsem už víc než značně zapomněla, takže při textu delším než 2 – 3 řádky se raději spolehnu na strejdu Googla a to časově vyjde sice o dost lépe než 1:1, ale zas to musím nechat přeložit po částech, takže taky nic ideálního.

14. 4. 2023 13:14
Odpovědět  Albi

Tak to máš nějakýho de-bila na howno. Já si kliknu na pravou klapku a objeví se mi tam rámeček a mezi jinými “přeložit do jazyka čeština” a přeloží se mi komplet celý článek. Jo, už si vzpomínám, někdy před půl rokem jsem tu o tom tvém problému už klábosili. Já chodím ponejvíce na Politnavigator, že tam je přehled titulů, tak stačí jen nakliknout, když tě nějaký zaujme, a pak na Alternativu, že tam jsou ty články hezky seřazený, takže jenom roluju a nemusím blbnou s tou vracecí šipkou a pak zase klikat a vracet se. A občas si zprávy z tama ověřuji na Rusvesně a když mi něco přijde nějaký šišatý, tak na asi dalších dvaceti ruswebech co tu mám právě kvůli ověřování. Myslím tím když narazím na nějakou senzaci co mi smrdí, tak jestli to není kec. Ten politnavigator ti sem hodím, že by ti to kvůli těm titulkům mohlo pro tu přehlednost vyhovovat:
https://www.politnavigator.net/vse-novosti-za-segodnya
Nakonec proč ne i Alternativu, když už jsem v tom, ale ta ti asi nesedne: https://alternatio.org/events/all
Jééé. Teď sem si vzpomněl. V noci jsem se flákal po francouzkých webech a schoval jsem si něco pobavení a na odlehčení. Tak já ti to sem přilepím.

14. 4. 2023 13:15

Vonu lejnu říkaj frantíci Von de La Hyène a mikronovi Náš kapesní führer (hnedka jsem si vzpomněl na mý oblíbený kapesní Napoleony). Malá ukázka gaelského ducha; je to závěr článku jako reakce na to, že elektřinu vynalezli černoši:

“A musíte mít odvahu říct pravdu jako já: Evropu vždy obývali černoši. Všichni naši králové a královny byli černí! Bílí lidé přišli z Asie ve 30. letech 20. století, aby založili nacismus. A nebyli to Židé, ale černoši, kteří byli vyhlazeni v koncentračních táborech. Proto na konci druhé světové války už v Evropě žádní černoši nebyli.
Ať žije pokrok a věda, kterou černoši po tisíciletí přinášeli na evropský kontinent, který jim vždy patřil. Ať žijí černí rytíři, Lancelot a ostatní. Hanba bílým, kteří vyhnali černochy z Evropy aby zaujali jejich místo, ukradli všechny jejich technologické vynálezy a vydávají je za své!
Štěpán Fatrov, napůl hloupý humorný autor – o druhé polovině stále pochybuji…”

A tohle by se mohlo jmenovat: “Jak si Musk namazal BBC na chleba.” Jak Muska nemusím, tak mě potěšil. Je to asi desetiminutovka, ale nudit se nebudeš.

https://rumble.com/v2i1o26-elon-musk-v-rozhovoru-zniil-reportra-bbc.html

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
14. 4. 2023 19:52

Co máte za prohlížeč? Já jedu na Mozille a ta to neumí, překládta rovnou z textu.

15. 4. 2023 11:43
Odpovědět  Markýza

Když si stáhnete Yandex.com, tak ten rovnou překládá ruské (i jiné) weby.

Boomer
15. 4. 2023 15:39
Odpovědět  primak

..tož yanďáka jsem tu doporučoval přednedávnem, ale lidi z něho asi mají strach či čo.. voni ty rusáci určitě zase přídou, povídala to mařka co uklízí na byťáku, a to je směroplatný!!

Autor
15. 4. 2023 20:29
Odpovědět  Markýza

Je to prosté, jen je třeba trošičku hledat. Vypadá to složitě, al není, jedná se jen o pár kliků.
Když si otevřete v Mozille nabídku aplikace – úplně vpravo nahoře hned pod tlačítkem zavřít, pak se objeví nabídka. Zde kliknete na doplňky a vzhledy. Objeví se stránka Správce doplňků. Zde máte celkový přehled cca ve sloupci uprostřed co máte za doplňky zapnuté a pokud sjedete dolů, pak jsou tam doporučené. Pokud tam není Google překladač nebo jiný (pak stačí jen kliknout na přidat a je hotovo), kliknete ve sloupci úplně dole – Najít další doplňky.
Pokračování

Autor
15. 4. 2023 20:29
Odpovědět  Peter 008

Pak na stránce, která se vám objeví kliknete na Rozšíření a pak se objeví další stránka, kde je ikonka Podpora jazyků (je to všechno česky). a obvykle se jako první návrh objeví To Google Translate, dá se pro stejné účely použít i Simple Translate (každý se chová trošku jinak, jestli chcete jednoduchost, pak je lepší ten G.). Na vámi vybrané kliknete a pak na další stránce odkliknete Přidat do Firefoxu. Počkáte až se objeví hláška – možná o potvrzení, že tak chcete udělat, nebo rovnou že je to přidáno.
Pak už jen buď vyberete někde na webu kus textu a necháte to přeložit a nebo si ve vyhledávacím řádku kliknete na ikonku Přeložit tuto stránku – levé tlačítko myši a stisknete přeložit tuto stránku.
Hotovo.

Pavel z Moravy
15. 4. 2023 09:37

Jenom se snaž, snaž, já si alespoň mohu něco opsat.

Markýza
14. 4. 2023 19:52
Odpovědět  Albi

A co tohle? https://www.deepl.com/translator Teda román vcelku jsem na tom nezkoušela, ale poměrně dlouhý text ano a překládá inteligentně. Když potřebuju něco napsat azbukou, taky to ženu přes něj, protože sice si azbuku nastavím jedním klikem, ale ježto nevím, pod kterým písmenkem se schovává které azbukové, je mi to platné jako mrtvému zimník.

15. 4. 2023 11:41
Odpovědět  Markýza

Tak třeba na https://russian.typeit.org/ je ta azbuka na keybordu vidět.

Markýza
15. 4. 2023 14:45
Odpovědět  primak

Na čemže to?? Není to něco plaveckého, že ne? 😀

Janka
14. 4. 2023 11:34

dost casto davaju nejake casti jeho vyjadrenia na dzen.ru……na mobile si treba pri prvom pokuse nastavit preklad z rustiny a celkom pekne to ide. A ked sa neprelozi cela stranka, tak len treba dole kliknut v riadku rustina-cestina najprv na rustinu a potom na cestinu a dopreklada zvysok

Markýza
14. 4. 2023 19:56
Odpovědět  Janka

Mně to sviňák gůgl nepřeloží, vůbec to nenabízí.

Boomer
15. 4. 2023 15:01
Odpovědět  Markýza

..používáte-li chytrotelefén, zkuste tohle:

https://1url.cz/Wr8tp

ZRX1200
15. 4. 2023 09:20

Tady ho máš na YouTube, jdou nastavit i české titulky. První odkaz ekonomika.
https://www.youtube.com/@politekonomiya/videos

Jaris
14. 4. 2023 03:05
Odpovědět  Peter 008

Joj! To by se mi libilo. Ono to vsak neni daleko od pravdy pokud Evropa nechce byt totalne znicena USA.

14. 4. 2023 04:01
Odpovědět  Peter 008

Jojo, bude to hemžení. A my budem u něj. Myslím co pozorovatelé.
S tou británií mám taky problém. Už víc než rok nemůžu přijít na nějaký vystihující pejorativum a Anglie mi zní pro ty skunky až moc slušně.

PavelM
14. 4. 2023 06:04

Perfidní Albion – viz Wikipedie

Albi
14. 4. 2023 09:23
Odpovědět  PavelM

Albion není pejorativní, spíš básnický výraz – viz Hrubín:
“….Francie sladká, hrdý Albion – a my je milovali….”

Albi
14. 4. 2023 09:21

No – jestli ti to není málo nápadité, dost běžně se jí říkává Malá Británie.

jiří
14. 4. 2023 17:07

Britanistán.

Jaroslav
14. 4. 2023 07:57
Odpovědět  Peter 008

Petře, přisuzujete Fialovi větší místo v Evropské hierarchii než mu náleží. On je slouha, který se snaží zavděčit páníčkovi. Ratlik, neboli anglicky lapdog. Když nesplní nové příkazy, budou sankce již proti ČR, a hlavně až splní své současné zadání, bude odstraněn. Je to jako s hlupákem. Všichni kolem to dávno vědí, jenom on to netuší

František
14. 4. 2023 09:17
Odpovědět  Peter 008

Tak piš malinká Británie nebo Anglie.

Gales
14. 4. 2023 09:42
Odpovědět  Peter 008

Při představě toho všeho se musím smát.Veselosti není nikdy dost a proto dík za ni.

JKkklkkkkk
14. 4. 2023 10:49
Odpovědět  Peter 008

Hovno bude! Ti rusofobni kreteni musi zmizet a pripravit se na bicovani lidmi, ktere poskodili! Jejich loutkovodici uz prestrihavaji nitky.

Rosťa
14. 4. 2023 07:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Politici se musí napřed oprostit od Pavlovova reflexu vůči Bruselu a DC aby mohli patřičně kmitat svému lidu ku prospěchu. 😎

Jaroslav
14. 4. 2023 08:04
Odpovědět  Rosťa

Rosto, ti lidičky jsou tvrdě vyselektovani, řečeno vinařskou mluvou “výběr z blbců”. Ten reflex u nich je silný a jediná pomoc je “výměna” věrchušky. Každý ponechany původní papalas by působil jako nákaza

František
14. 4. 2023 09:31
Odpovědět  Jaroslav

Musíme počkat. Ty vyselektovaní blbci jsou jen ta očkovaná zombie. Už dochází jejich čas a začínají, po celém světě, masově odcházet k Luciferovi. Brzy jich bude menšina, Pak bude naděje na nějakou změnu.

tupý hulvát
14. 4. 2023 08:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Ne,že by se mi to nelíbilo,ale myslím,že Chazin upadl do vlastního zajetí a tak jednoduché to nebude.

Janaz
14. 4. 2023 08:54
Odpovědět  tupý hulvát

Asi ťažko. Stačí si uvedomiť, že pre Rusko už žiadne kompromisy a polovičaté riešenia nie sú reálne, teraz ide o jeho ďalšiu existenciu, takže aj riešenia budú musieť byť radikálne a nedvojznačné. A prebudovanie Európy /nie EU, to nie je možné/ je toho podmienkou.

14. 4. 2023 09:16
Odpovědět  Janaz

Zajímavé je, že o tom mluví Gosudar už od samého počátku – vlastně to bylo obsažené už v tom bezpečnostním ultimátu – a ne tak dávno k tomu ještě přidal deamerikanizaci Evropy, bude-li to nutné, a přesto na to lidi zapomínají. Nebo to nevnímají?

Janka
14. 4. 2023 11:36

ale vnimaju, ale neveria…..myslia si, ze to su len kecy……potom stale lustia, co vlastne Putin chcel a na konci zistia, ze len to, co cely cas tvrdil, ale oni mu neverili. A potom sa budu rozculovat aky je vierolomny….kto to mohol tusit:-)

Markýza
15. 4. 2023 08:43
Odpovědět  Janka

No to jste shrnula úplně přesně 😀

14. 4. 2023 09:20
Odpovědět  tupý hulvát

Pochybuji, že by si člověk, který se před dvaceti lety rozhodl postavit Rusko na nohy a vydobýt mu místo jaké mu patří, byť i jen na okamžik myslel, že to bude jednoduché.

Pavel z Moravy
14. 4. 2023 10:04

Myslím si, že věděl, že to nebude jednoduché. Je to ale jako v šachové partii, těch možností jak se dobrat k matu jsou miliony. Ale kdo má rád tuto hru, tak ví, že uspokojení vždy přichází s tím, když se dokážu dostat ze zdánlivě nevýhodné pozice nakonec k vítězství. Možná, že to i Vladimíra baví, i když být stále ve střehu není nic moc, ale zato to posiluje.

Janaz
14. 4. 2023 08:48
Ohodnotit příspěvek :
     

NIelen uvoľnení z funkcií ale súdení a potrestaní!!!! Žiadne “nie sme ako oni”!

JKkklkkkkk
14. 4. 2023 10:57
Odpovědět  Janaz

To dala do huby cinkacum klici sama STB. Potrebovali se dostat beztrestne z tyrani lidi. Podarilo se diky pravdolaskarum a Lahvonovi kulisakovi.

JKkklkkkkk
14. 4. 2023 10:46
Ohodnotit příspěvek :
     

To je prilis humanisticke posouzeni situace. Za vsechnu tu rusofobii a ponizovani Rusu na zapade a Ruska, za vsechny sankce, zbrane a penize pro Ukrajinu? To nemysli Chazin snad vazne! Ze se zapadni degenerati odstrani a bude vse ok?
Nikdy!!!! EU musi tvrde zaplatit a jeji politicka pakaz a loutky musi pred soud!

eS. starý pes
14. 4. 2023 13:01
Ohodnotit příspěvek :
     

“””Bohouši, sedni na vlak, jeď do Pejřimova a tam si prohlédni místní krematorium, to, abys věděl, do čeho deš””” pravil doktor Hrušínský ve Vesničce mé střediskové
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

“”” Předsedo, vem si, ssebou, ministra financí a ministra hospodářství, vemte si na hlavy čepice (to, na žmoulání v rukách v Kremlu), sedněte na vlak, cestu do Kyjeva už

 znáš z kraje roku, cestu do Kremlu ti, místní, ukážou. Tam předstoupíte před toho malého Velkého muže a spustíte … Odpusť nám gosudare, , letitých, levných a 

spolehlivých dodávek Tvé černé ropy a a Tvého modrého plynu, pro naši zem, jsme si, dostatečně, nevážili,  nechali jsme se svést špatnými kamarády k podlým 

nepředloženostem, poškodili jsme naši zemi a její lid. Prosíme, pusť obé, znovu do potrubí, ať naše země, pod naším ničemným vedením, definitívně, nezahyne. Za to Ti, 

gosudare, slibujeme, že se, se špatnými kamarády, ihned a řácky, rozloučíme a my, po návratu do vlasti, sami nastoupíme za volanty náklaďáků, traktorů a kombajnů, , 

každé ráno, včas, odpočinutí a řádně upraveni, 

do našich Poldovek, Barumek a dalších, abychom tak odčinili, co jsme a to nejen za poslední rok, 

stačili doma i v zahraničí, napáchat.”””

Pozor
15. 4. 2023 01:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Len ako to chce Rusko dosiahnuť, keď má vo vedení láskavého človeka? Nejak sa to navzájom vylučuje. Ale vážne, ako to chce Rusko dosiahnuť?

Pavel z Moravy
15. 4. 2023 10:07
Odpovědět  Pozor

Podle mne, oni to tady nechají doslova a do písmene vyhnít. A tento proces bude mít rychlý spád. A pokud budeme něco od Rusů chtít, bude s nimi muset jednat úplně jiná sorta lidí, a tito, kteří nás likvidují se budou muset ze své činnosti zodpovídat. A omluva Rusům stačit nebude, to by s nimi mohli potom případně další zaprodanci provést to stejné. Druhá možnost je, že na nás hodí úplný bobek, protože jim nebudeme vůbec k ničemu. Malý ratlík na kterého kouknu a vidím, že s ním nemá cenu diskutovat.

Gales
15. 4. 2023 18:31
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pokud utlučeme ty kteří to zavinili,tak,možná, s námi hodí řeč.