Michail Chazin představil novou mapu Evropy

Michail Chazin představil novou mapu Evropy. Podle jeho názoru přichází velké přerozdělování území a nebude se jednat pouze o Ukrajinu. 

Země jako Rumunsko a Chorvatsko mohou také přijít o část svých zemí.

Jak poznamenal ekonomický zpravodaj Jurij Pronko v programu Cargrad, maďarský premiér Viktor Orbán 14. dubna hovořil o Ukrajině. Podle názoru Orbána Ukrajina ve skutečnosti neexistuje, podíváme-li se na situaci z hlediska financí.

Maďarský premiér si je jistý, že až kyjevský režim přestane dostávat obrovské částky peněz z EU a Ameriky, ozbrojená konfrontace okamžitě skončí, protože ukrajinské jednotky rázem padnou pod náporem ruské armády.

V Kyjevě reagovali na Orbánova slova podrážděně a zdůraznili, že ozbrojené síly Ukrajiny dnes údajně plní globální misi a odstrašují „agresora“, který ohrožuje celou Evropu.

Michail Chazin ve vysílání hodnotil situaci na mezinárodní scéně. Přiznal, že sdílí pozici maďarského premiéra. S hodnocením Orbána je podle experta těžké polemizovat, jakkoli se Kyjev snaží hrát roli obránce celé Evropy. Na Ukrajině samozřejmě s nepříjemnou pravdou nemohli souhlasit a okamžitě zaujali obranné postavení.

Promiňte, ale co k tomu ještě dodat? Ukrajina opravdu žije z milodarů. Neexistuje na účet vlastních zdrojů. A mohou si tam říkat, co chtějí, ale realita je neúprosná a kardinálně se liší od kyjevské rétoriky, – řekl Chazin.

Dodal, že Budapešť ale neučinila jen tak nějaké prohlášení. Při sledování toho, co se dnes děje, Maďarsko uvažuje strategicky.

Ukrajinskou a západní politiku si lze představit jako masu plazů, červů a hadů, kteří sedí ve stejné nádobě a vzájemně se požírají, poznamenal Chazin.

A to všechno by nebylo tak hrozné, ale pod touto nádobou hoří oheň. V Maďarsku si dobře uvědomují, že síly, které dnes sponzorují Kyjev, již zítra nebudou mít prostředky na poskytování další pomoci.

Evropu čeká rozdělení

Když Ukrajina zůstane sama, řada jejích východních území se může stát součástí Ruska. Západní regiony se v té době stanou snadnou kořistí pro sousední země. Ale tím se Budapešť zřejmě nezastaví.

Nad tímto Orbán přemýšlí: znamená to, tak jako tak, že je možné zmocnit se Zakarpatské oblasti Ukrajiny.  Rumunsko se naváží do Ruska a snaží anektovat Moldavsko…. Takže na tomto pozadí bude možné, po dohodě s Moskvou, odříznout Transylvánii. 

A bylo by hezké zachytit i Chorvatsko. Pokud Bělehrad Rusko nezradí, pak bude možné prostřednictvím [ruského prezidenta Vladimira] Putina dosáhnout dohody se Srbskem, rozmotat Chorvatsko a získat zpět mořské pobřeží,“ vysvětlil Chazin.

Bude třetí světová?

Ekonom si je tedy jistý, že „mumraj se spustil“. Kromě Maďarska může velmi aktivní roli v globálním přerozdělování Evropy sehrát samozřejmě Polsko, které si dělá nárok na západní Ukrajinu.

“Seriózní lidé přemýšlejí o tom, jak něco získat. A hloupí lidé přemýšlejí o tom, jak zachovat liberální hodnoty, které už nikdo nepotřebuje,” vysvětlil host studia.

V souvislosti s tím se Jurij Pronko zeptal, zda lze tuto dynamiku na mezinárodní scéně nazvat začátkem třetí světové války. Přes všechny tyto procesy lze podle Chazina jen stěží mluvit o velké hrozbě globálního vojenského střetu. 

Dnes se toto rozdělení území vyvíjí už podle jiných zákonů.

Hlavní událostí není šarvátka mezi hráči A a B, nejde o zjišťování, kdo je silnější, ale jde kolaps slabých.  Možná, že až se některé země rozpadnou, začnou nějaké lokální války. Ale řekněme, Maďarsko přijde a řekne, že, prý… Transylvánie je naše. A vy myslíte, že zbytky Rumunska budou bojovat o tato území? Já myslím, že ne,“ uzavřel Chazin.

https://bit.ly/3mQsm48

sdíletj na

4 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jozef
20. 4. 2023 22:13

Ja, neskromný, som očakával od článku trochu viac informácií. Toto všetko je už nejaký čas známe.

David
20. 4. 2023 23:19
Odpovědět  Jozef

Chazin na to přišel až teď a my to víme už dávno. Mohli bychom mu poradit, kdyby chtěl…

Albi
21. 4. 2023 02:01
Odpovědět  Jozef

Do přerozdělení toho území má ještě co mluvit Rusko. Možné je všechno, ale nemyslím, ýže by byl Putin velkým příznivcem rozparcelování Ukrajiny.

Milan ze Zahrady Čech
21. 4. 2023 07:01
Odpovědět  Albi

Dyk to říkám – Orbán v předstihu strategicky špekuluje o nějaké variantě Trojmoří. Akorát bych rád věděl, kde v tom svém špekulování vidí velkomožné pšonsko. Nebo že by nějaké skromnější středoevropské Bezmoří? No, možností je habaděj.
S tím rozparcelováním ukrajiny těžko říct. Možná by to Gosudarovi i vyhovovalo – s výjimkou přifaření kusu Banderstánu k pšonsku, takže by měl NATO tak jak tak za humny. Pokud by ovšem denacifikoval a deamerikanizoval Evropu, pak by mu to možná mohlo i vyhovovat.
Kdybychom to přeformátovávání tak neod-sírali, bylo by napínavý to sledovat. Tedy ono je to napínavý i takhle, akorát by bylo lepší to pouze sledovat a ne od-sírat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
José
21. 4. 2023 07:31

My jsme moc malí na to, abychom mohli jen pozorovat. My to musíme při tom pozorování právě i od-sírat, jinak to nejde.

Milan ze Zahrady Čech
21. 4. 2023 14:27
Odpovědět  José

Jo. Je to k pos-rání.

aamater
21. 4. 2023 09:34

Tára a ani nemá potuchy o tom čo sa vlastne deje. RF nenechá aby niektoré štáty zločineckej teroristickej organizácie NATO si delili zvyšky Ukrajiny!!! Tá bude celá patriť RF ako víťazovi v tomto konflikte. O tom totižto tento konflikt je!!!Putin nedopustí už za žiadne cenu aby sa hranice zločineckej teroristickej organizácie priblížili k RF!!! Toto sú iba mokré sny debilov zo západu!!! Mysleniu zdar!!!

José
21. 4. 2023 09:51
Odpovědět  aamater

Co by Rusko s Ukrajinou dělalo? Má svých problémů dost a vzít si na krk tento megaproblém? Kdyby to chtěl, tak Ukrajinu dobyl již loni v dubnu, jenže by stál před ohromným problémem, všichni vojáci a příslušníci dobrovolnických praporů by sundali uniformy a dali se na partyzánskou činnost, západ by tam dál posílal zbraně a Rusku by nezbývalo nic jiného, než utéct s ostudou, jako Američané z Afganistánu. Je to možná cynické, ale ruskému velení vyhovuje, když Ukrajinci běží proti jejich dělům, obyčejných vojáků je mi líto, ale počet nácků klesá. Navíc vojáci jsou pořádně naštvaní na tu kyjevskou bandu a jednou s ní zametou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
21. 4. 2023 13:02
Odpovědět  José

Proti zdebilizovaným a zfanatizovaným to není tak jednoduché. Je to tak, jak to říkáte, co mi je platné území, když nemám za sebou lid toho území. A Ukrajinci jsou ve většině totálně zfanatizovaní a zbanderizovaní, vždyť tam s nimi amíci a celý západ již pracuje od roku 2014, aby jim stvořil temno v kebuli. Toto je opotřebovávací válka a s Ukrajinci bude konec tak jako tak. Ale když chtějí být blbí, tak meze se jim nekladou. Je to jako u nás. Nemyslíte, zaplatíte.

Gales
21. 4. 2023 13:20

Chazin,asi,porcuje medvěda který ještě běhá po lese. Ještě nenastal ten správnej čas na porcování.