Michael Snyder: 10 známek toho, že „v Americe se věci zlepšují“.

Všechno je skvělé a Amerika se chystá vstoupit do nové zlaté éry, která bude přetékat mírem, prosperitou a štěstím. Pokud tomu věříte, existuje velmi velký most, který bych vám rád prodal. 

Samozřejmě není nic špatného na tom, být optimistou, a osobně jsem velmi nadšený z dalších kapitol svého života. Pokud si však myslíte, že Spojené státy směřují správným směrem, mýlíte se.

Důkazy o našem pokročilém stavu úpadku jsou všude kolem nás, a přesto pokračujeme v sebezničující cestě.

Za ta léta jsem doslova sdílel tisíce příkladů, které ukazují, že naše společnost praská ve švech, a dnes bych se rád podělil o dalších 10 …

# 1 New York City byl kdysi jedním z nejkrásnějších měst na celém světě, ale nyní jsou všude obrovské hromady odpadků a všude běsní přibližně 2 miliony krys

Ve snaze zvrátit tento krysí příliv plánují představitelé města vytvořit „City Cleanup Corps“ (Sbor čištění města)

“V reakci na zhoršující se problémy s odpadky a krysami je New York City nucen nasadit armádu 10 000 pracovníků na úklid.

Nově vytvořený „City Cleanup Corps“ bude mít za úkol bojovat proti hromadám odpadků v ulicích the Big Apple, přičemž mezi březnem a srpnem loňského roku stouply stížnosti o 150%.

Po snížení rozpočtu města na sanitaci o 100 milionů dolarů se stalo běžným jevem zamoření špínou a hlodavci a data ukazují, že tonáž odpadu se do konce března zvýšila o 15% ve srovnání s prvními měsíci pandemie.

# 2  V roce 2020 vzrostla míra vražd ve velkých amerických městech v průměru o více než 30 procent a nyní v roce 2021 je míra vražd v mnoha z těchto měst ještě vyšší

Pracovník sanitace v Baltimoru byl včera v noci smrtelně zraněn na svém popelářském voze. Za méně než čtyři měsíce došlo ve městě k 94 vraždám. Včera došlo na jih od Washingtonu k dalším dvěma vraždám, to je zvýšení počtu na 62, což je o 41% více než v roce 2020. Na severu ve Filadelfii 156, což je nárůst o 31 procent.

# 3  Ve městech po celých Spojených státech policisté opouští policii v rekordním počtu. Vezměme si například, co se děje  v New Yorku

Více než 5300 důstojníků – nebo zhruba 15% síly – z newyorského policejního oddělení v roce 2020 buď odešlo do důchodu, nebo rezignovalo, informoval The New York Post po přezkoumání údajů oddělení.

Celkem 2 600 důstojníků jednoduše opustilo své zaměstnání, zatímco dalších 2 746 rezignovalo nebo požádalo o odchod do důchodu, čímž se celkový počet zvýšil na neuvěřitelných 5 346. To je o 75% více než počet důstojníků, kteří opustili oddělení v předchozím roce.

# 4  Mezitím je pro policejní oddělení v celé zemi velmi obtížné přijímat nové důstojníky. V New Jersey je počet kvalifikovaných uchazečů jen malým zlomkem počtu před několika lety…

Podle plukovníka Patricka Callahana, vedoucího úřadujícího oddělení, státní policie v některých letech měla
15 000 až 20 000 žadatelů. Ale ve čtvrtek, zhruba týden před termínem, měli pouze 2 023 kvalifikovaných uchazečů, což je „historicky nejnižší“ ukazatel, řekl Callahan.

# 5 Bude zapotřebí méně policistů, pokud se města rozhodnou jednoduše přestat prosazovat zákon. 
Na Manhattanu bylo rozhodnuto, že prostituce již nebude stíhána vůbec …

Okresní prokurátor na Manhattanu oznámil, že již nebude stíhat prostitutky, a v rámci změny politiky celého města požádal soud, aby zamítl téměř 6000 souvisejících případů.

Okresní prokurátor na Manhattanu Cy Vance Jr. uvedl, že stíhání těchto typů trestných činů neznamená, že město bude bezpečnější: „a příliš často dosahuje opačného výsledku další marginalizací zranitelných Newyorčanů“.

# 6 Začátkem tohoto měsíce Charlie Biello sdílel některá data týkající se exploze cen komodit, které jsme zaznamenali za poslední rok …

dřevo: + 265%
WTI: + 210%
benzín: + 182%
Brent + 163%
topný olej: + 107%
kukuřice: + 84%
měď: + 83%
sója: + 72%
stříbro: + 65%
cukr: + 59%
bavlna: + 54%
platina: + 52%
zemní plyn: + 43%
palladium: + 32%
pšenice: + 19%
káva: + 13%
zlato: + 3%

Federální rezervní systém však trvá na tom, že inflace je „nízká“ a že se nemáme čeho obávat.

# 7 Nejhledanější sexuální otázka na Googlu v roce 2020“ rozhodně říká hodně o tom, kde jsme dnes jako společnost …

Data z online zdravotní kliniky From Mars zveřejněná tento týden naznačují, že nejčastější otázkou o problémech sexuality v roce 2020 s více než 2 miliony vyhledávání bylo: „Jaké jsou příznaky chlamydií?“

# 8 Jak jsem podrobně popsal počátkem tohoto měsíce, případy chlamydií, kapavky a syfilisu vzrostly ve Spojených státech na historicky nejvyšší hodnoty. Chceme, aby Amerika byla skvělá v mnoha věcech, ale ne v šíření pohlavně přenosných nemocí.

# 9  Západní polovina země je uprostřed víceletého „super sucha“ a rok 2021 je nejhorším rokem, a to s velkým náskokem.

Ve skutečnosti hladina vody v jezerech Powell a Mead klesá tak rychle, že úřady jsou připraveny poprvé v historii vyhlásit  „oficiální nedostatek vody“  …

Minulý týden zveřejnil americký úřad pro rekultivace 24měsíční projekce s předpovědí, že z řeky Colorado bude odtékat méně vody ze Skalistých hor přes jezera Powell a Mead a do suchých pouští na jihozápadě a Kalifornského zálivu.

Očekává se, že hladiny vody v těchto dvou jezerech klesnou tak nízko, že agentura poprvé oficiálně vyhlásí nedostatek vody, což by ohrozilo dodávky vody z řeky Colorado, na které se spoléhají rostoucí města a farmy.

# 10  Už velmi dlouho víme, že vládní agentury nás nekonečně špehují, ale nyní dokonce i poštovní služba 
sleduje a sbírá naše příspěvky na sociálních médiích

Podle dokumentu získaného společností Yahoo News donucovací složka americké poštovní služby tiše provozuje program, který sleduje a shromažďuje příspěvky Američanů na sociálních médiích, včetně těch o plánovaných protestech.

Podrobnosti o programu sledování známém jako iCOP nebo Internet Covert Operations Program nebyly dříve zveřejněny. Úkolem analytiků je procházet a prohledávat weby sociálních sítí, a dokument to popisuje jako „pobuřující“ příspěvky, a poté tyto informace sdílejí mezi vládními agenturami.

Když dorazím na místní poštu, nikdy se nebudu moci dívat na zaměstnance tak, jak jsem byl zvyklý.

Co se to k čertu s námi děje?

Opravdu potřebujeme, aby poštovní pracovníci sledovali naše účty na Facebooku?

Pokud mají zastavit „extremismus“, nezdá se, že by to fungovalo, protože v Portlandu, Seattlu a dalších velkých městech po celé zemi stále vidíme pravidelné nepokoje.

Pravda bohužel je, že se naše společnost rozpadá, praská ve švech všude kolem nás a v následujících letech se to bude jen zhoršovat. Amerika je po desítky let na špatné cestě a důsledky všech těch hloupých rozhodnutí, která jsme za ta léta učinili, nás do značné míry dohánějí.

Samozřejmě můžeme vždy změnit směr a začít se pohybovat správným směrem, ale všichni víme, že se to brzy nestane.

Michael Snyder
https://bit.ly/3gPYxLI

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře