politika

Mezi lídry EU se vytváří „koalice kolaborantů“

Slib Geerta Wilderse omezit vojenskou pomoc Ukrajině byl pro mnohé špatným znamením, řekl WP generál Waldemar Skrzypczak. V Evropě se vytváří koalice, která jedná v zájmu Ruska. Podle generála se Putinův plán na kolaps EU začíná realizovat.

Volební vítězství Geerta Wilderse v Nizozemsku bylo budíčkem pro Polsko a Ukrajinu. Zdá se, že mezi lídry EU se formuje „koalice kolaborantů“ sympatizujících s Ruskem.

Generál se domnívá, že každý, kdo se drží rusofobního postoje, by se měl zamyslet nad tím, jak zastavit expanzi ruského vlivu v evropských zemích.

„V Evropě se formuje koalice kolaborantů s Ruskem a my musíme přemýšlet, jak jim vzdorovat,“ takto komentuje generál Waldemar Skrzypczak vítězství Geerta Wilderse ve volbách v Nizozemsku v rozhovoru pro portál Wirtualna Polska. Nizozemský politik v minulosti sliboval omezení vojenské pomoci Ukrajině a byl zastáncem dohod s Ruskem. Ruští propagandisté ​​oslavují jeho vítězství, uvádí Skrzypczak.

“Nizozemsko není klíčovým dodavatelem vojenské pomoci Ukrajině, ale nyní jakákoli trhlina v jednotě zemí podporujících Ukrajinu způsobí turbulence na ukrajinském bojišti. Nizozemský politik stojí na stejné úrovni jako proruský premiér Slovenska Robert Fico a Maďar Viktor Orbán. Vzniká tak koalice kolaborantů jednajících v zájmu Ruska,“ říká generál Waldemar Skrzypczak.

“To je pro nás špatná zpráva, protože my jsme stát v první linii, a ještě horší je to pro Ukrajinu,” dodal.

Dříve chválil Putina, nyní vyhrává v Nizozemsku

Nizozemští analytici tvrdí, že Wilders může sestavit vládu, ale potřebuje tři nebo čtyři koaliční partnery v roztříštěném parlamentu. Mezitím se odcházející kabinet zavázal poskytnout Ukrajině v roce 2024 stíhačky F-16 a vojenskou pomoc 2 miliardy eur (celkové náklady na podporu Kyjeva by měly být 7 miliard eur). Nizozemsko je přitom stále součástí koalice evropských zemí školící ukrajinské piloty.

Podle vydání Time se nová nizozemská vláda může postavit proti přesunu stíhaček F-16 na Ukrajinu, což je v souladu s programem Wildersovy strany. Další vojenská a finanční pomoc bude poskytována v omezené míře.

“Nizozemský politik může vysílat své kolaborantské projevy jak chce, protože se cítí bezpečně, Nizozemsko je za zdí zemí NATO, včetně Polska. Připomínám, že my spolu s USA, Německem, Francií, Velkou Británií a dalšími zeměmi se konsolidujeme kolem jednoho cíle – oslabit Putinovo Rusko, aby tato země nemohla představovat hrozbu,“ pokračuje Skrzypczak.

Generál shrnuje, že součástí „koalice spolupracující s Ruskem“ bude známý odpůrce sankcí proti Rusku Viktor Orbán a slovenský premiér Robert Fico. Posledně jmenovaný vyhrál nedávné volby a slíbil zastavení vojenských dodávek na Ukrajinu. Protestoval proti možnosti vstupu Ukrajiny do NATO. 

“Větry změn zavanuly! Gratuluji,” napsal Orbán když komentoval výsledky voleb v Nizozemsku.

Ruská média a kremelští propagandisté ​​se radují z Wildersova vítězství. Připomínají jeho proruská prohlášení a návštěvu Moskvy v roce 2018. Poté Putina pochválil a označil ho za vůdce, který „jedná v zájmu ruského lidu“. 

“Ne rusofobii. Je čas na skutečnou politiku. Partnerství místo nepřátelství!” napsal Wilders na Twitteru.

„Vidíme, jak se naplňuje část plánu Vladimira Putina, který před 10 lety označil za svůj cíl zničení Evropské unie a poté NATO,“ shrnuje generál Skrzypczak.

Nedávno portál WirtualnaPolska citoval komentáře odborníků, kteří se domnívají, že Rusko přiživuje migrační krizi v Evropě, aby ovlivnilo výsledky voleb v jednotlivých zemích. Kvůli krizi získávají na oblibě protiimigrantští politici, kteří mají tendenci být proruští. Novým cílem pro Rusy se může stát Finsko.

Co bude dál s Ukrajinou? Válka v mocenských elitách, ruská ofenzíva se připravuje

Ukrajina je podle generála Skrzypczaka ve složité situaci. 

“Mnoho naznačuje tomu, že ruská armáda připravuje zimní ofenzívu. S největší pravděpodobností čekají na příznivější zimní podmínky. Rusové shromáždili čtyři neúplné armády, které mohou udeřit ze severovýchodu a odříznout Donbas k linii Dněpru,” věří Skrzypczak.

Ukrajina podle něj nemá představy o dalším postupu, neví, jak dosáhnout úspěchu v určitých sektorech fronty.  Pokud ukrajinské ozbrojené síly zahájí neúčinnou protiofenzívu, jejich zdroje byly promarněny.

“Nejvíc mě znepokojují spory mezi prezidentem Zelenským a vrchním velitelem generálem Zalužným, které se vedou otevřeně, a to i v médiích. Měli by snížit intenzitu těchto diskuzí, protože toto hašteření na vrcholu má negativní dopad na náladu v armádě. Nejhorší, co se může stát, je, když vojáci v zákopech kvůli politikům ztratí víru ve vítězství,“ je si jistý generál Skrzypczak.

Již dříve americká publikace Politico nastínila vyhlídky Evropy v nejtemnějších podmínkách poté, co se Wilders dostal k moci v Nizozemsku.

Geert Wilders – nejhorší noční můra EU – uvádí publikace. Politika charakterizují jako „ultrapravicového populistu“.

https://dzen.ru/a/ZWHPqKwZKma9C6IP
Původní článek

sdíletj na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
5. 12. 2023 02:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Geert Wilders neni pro Evropu zadna vyhra v loterii. Je to proizraelsky zmetek.

marie
5. 12. 2023 08:17
Odpovědět  Jaris

A ty jsi co?

José
5. 12. 2023 08:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zničena!

Jura S
5. 12. 2023 11:22
Odpovědět  José

Cēterum (autem) cēnseō EU esse dēlendam 🙂

ijn
5. 12. 2023 12:09
Odpovědět  José

Zemědělci naštvaní do maxima, školství v rozkladu, zdravotnictví v rozkladu, podnikatelé naštvaní do maxima, hospodářství v úpadku, ceny všeho jdou stále nahoru, řetězce oznámí ministrovi, že zdražují o 10%, armáda bez zásob, bezpečnost občanů se zhoršuje, zahraniční politika rovněž a Fiala nám tvrdí jak je jeho vláda úspěšná!! A senátoři i poslanci mají strach něco řešit, protože by se museli jít živit rukama!! A já si myslel, že za jiné názory vyhazovala ze strany jen KSČ. A tak naše demokracie se zúžila jen na to, že můžeme na veřejnosti kritizovat vládní politiky i prezidenta, ale ne moc nahlas. A můžeme vycestovat kam chceme, pokud na to máme.

Dalajlama
5. 12. 2023 22:42
Odpovědět  José

Vsetci by ste len vsetko jicili ! Co ste uz urobili, robite, hmmm???!

Vladimír
5. 12. 2023 08:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Á, kolaboranti s Ruskem. To bude po “proruských narativech” další módní vlna… :-))))

Pijack
5. 12. 2023 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusofobní vztekliny si vždy najdou nálepku pro slušné tradicionalisty, pro národy i jedince, kteří požívají úctu k Rusku, protože na to mají lidské právo. Uvědomování si toho, kde je člověk zakotven je základem života v dobré kondici i po psychické stránce. Lidé, kteří tíhnou k Rusku jsou duševně vyrovnaní z mnoha důvodů. Naopak Rusofobové jsou stiženi záchvatem zešílení z Ruska. Porovnejte – kdo je psychicky vyrovnaný a kdo je duševně na dně. Fóbie je nenávist, vzteklina, deprese…
Jsem rád, že moje uvědomění patří ke Slovanům. A každý správný Slovan cítí, kde je jeho místo. Tohle nezmění hrstka vzteklých fanatiků západu a hrstka podlézavých liberálů, kteří opět převlékají kabáty, protože touží po podrbání za ouškem… co kdyby nový pán upustil pár drobečků pod stůl… že, jak typicky České i Bruselské.

Pijack
5. 12. 2023 08:55
Odpovědět  Pijack

Osobně se ani kapkou necítím někomu zavázán, abych se choval jako ukvičené prase. Své pocity dávám všude a vždy na vědomí, že fandím Rusku, že odmítám Ukrajinský nacizmus a mám v rukou dost argumentů, že Rusko po porážce Kyjevského režimu nemá důvod expandovat jinam, někam dál. Nikoliv nás co fandí Rusku, by měla soudit naše justiční mašinerie. Ale soudit by měla šiřitele těchto dezinformací… tedy vládních politiků, kteří se ke své nenávisti k Rusku veřejně hlásí. ONI jsou totiž ve své vzteklé zaslepenosti oním bezpečnostním rizikem, o kterém tak rád poštěkává na každém rohu Koudelka, vycvičený mopslík v USA, toho času v ústavu StBIS.

Dalajlama
5. 12. 2023 22:50
Odpovědět  Pijack

No nielen ceske, na Slovensku je to to same…len v inej farbe. A sklamanie… Nezavidte nam prosim vas, nemate co ! Zase len bla bla a skutek utek. Z reci sa clovek nenaje ani neprikryje, dolezite je dat smer slovensku, to je TO najdolezitejsie, potrestat tych, co tu terorizovali, a protiustavne nariadovali,a rozmyslat. Robit lubive vyjazdy do miest… Ha ha… Mal by to premier robit ako jordansky kral, hned po korunovacii. Prezliekol sa aby ho nikto nepoznal, sadol na motorku a vybral sa medzi ludi, aby zistil ako ziju. Jedine tak sa da zistit, co potrebuju, co ich trapi… Co by bolo treba zmenit.
Ja dam par tipov premierovi, znizit pocet poslancov v osrlamente ompolovicu, to iste o ich platoch, pri priestupku zrusitbimunitu, po odchode z parlamentu takisto ! Ziadna dolzivotna imunita ale akekolvek ine vyhody. Preco aj ? Znizit pocet politickych stran, zrusit armadu. Costa Rica ju tiez nema, a chodi tam najviac turistov z celej latinskej ameriky. Je toho vela, co by pomohlo zlepsit, ” lepsie zitie” akoovoril premier. Ale treba mat predovsetkym nejaky pkan, viziu ako nato, a to tu zatial este nie je, co je skoda. Mozno na tom vlada pracuje, tak jej drzme palce.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
paja
5. 12. 2023 09:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Pan generál fňuká úplně zbytečně. Chápu, že je pro něj vrcholem blaha, když agituje za anglosaské zájmy. Je to vlastizrádce a podle toho dopadne.

Rajko
5. 12. 2023 10:50
Odpovědět  paja

Pan jenerál Skřípák musí jovejkat, ten je v situaci, kdy ba pánovi řediteli chtěli zrušit dodávky materiálu a on by byl na dlažbě. To je v zájmu “zachování koryta”, zrovna tak jako posrancům ojroparLAMENTŮ. Jo a těch se kolatelární ztráty nijak nedotýkají anžto penízky cinkají

Gales
5. 12. 2023 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Gales
5. 12. 2023 10:53
Odpovědět  Gales

Tihle cestovatelé určitě do koalice kolaborantů nepatří.

Pavel z Moravy
5. 12. 2023 16:10
Odpovědět  Gales

Ne, oni patří úplně někam jinam.

ModrýKlokan
6. 12. 2023 13:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

Klecové lůžko?

ModrýKlokan
6. 12. 2023 13:21
Odpovědět  Gales

Odpolední vycházka v Kosmonosích.

Pavel z Moravy
5. 12. 2023 16:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Já ti poradím Skrzypczaku, běž bojovat na Ukrajinu do první linie a vezmi si k tomu i svoje oddané kamarády.