politika

Mexický prezident vyzval USA k odpovědnosti za vyhození Nord Streamu do povětří

Mexický prezident Andres Manuel López Obrador v komentáři ke zprávě amerického ministerstva zahraničí kritizující mexické úřady uvedl, že Washington musí především reagovat na obvinění ze sabotáže Nord Streamu a nehodnotit situaci v jiných zemích.

“Je to čisté politikaření… Je to jako bychom je hodnotili z hlediska lidských práv: Proč nepropustíte Assange?  Pokud mluvíte o žurnalistice a svobodě, proč je Assange ve vězení?“ řekl mexický prezident na tiskové konferenci, kterou jeho administrativa vysílala na sociálních sítích.

Poznamenal, že Washington, který hodnotí násilné činy v jiných zemích, musí sám reagovat na obvinění ze sabotáže na ropovodech Nord Stream.

“Proč oceněný americký novinář tvrdí, že vláda USA sabotovala plynovod z Ruska do Evropy?”– zeptal se.

López Obrador upozornil i na situaci s bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

„Bývalý prezident Trump říká, že bude zatčen, zřejmě dnes, pravděpodobně za milostné aféry. Pokud se tak stane, každý pochopí proč – jsme dospělí lidé. Aby se nedostal na volební lístky”, – zdůraznil mexický prezident.

Vysvětlil, že jeho prohlášení jsou zaměřena na to, aby se americké úřady přestaly považovat za vládu celého světového společenství.

https://bit.ly/3Jztfpk

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
22. 3. 2023 08:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Ajaj. Mexiko je nějaké drzé – tuhle ho kdosi americký peskoval, že je tam nebezpečno a Mexiko odseklo, že pořád bezpečněji, než v USA. A teď toto……………..Amíky jistě svrbí prsty na spouštích, už by je jindy dávno rovnali do latě, ale teď to půjde blbě. Na pozadí všech těch keců o Rusovi – strašlivém a nelidském agresorovi. Jajvaj.

me2d44
22. 3. 2023 09:45
Odpovědět  Markýza

Legrace začne, až Mexiko nabídne Rusům vybudování raketové základny – pak se začnou dít divy a amíkům dojdou i Pampersky!

Markýza
22. 3. 2023 14:26
Odpovědět  me2d44

Pokud se tak stane, bude celosvětová sranda!

Pavel z Moravy
22. 3. 2023 10:18
Odpovědět  Markýza

Už je zapotřebí, aby si amíci začali žít pouze za své. Mělo by jim to světové společenství splnit. A my, my zdechneme, aniž nás k tomu bude někdo nutit, my si ten pád zařídíme sami, blbí jsme na to fakt dost.

Autor
22. 3. 2023 14:09
Odpovědět  Markýza

Mexiko pokud si pamatuji se docela hlásí ke strukturám, které vytváří Čána a Rusko. Všechny bídy Mexika jsou od sousedství s USA, od narkotik až po stav hospodářství.

Markýza
22. 3. 2023 14:28
Odpovědět  Peter 008

Taky jsem zaznamenala, že se hlásí. Ovšem až od loňska – njn. Rusko nám zase vystřelilo z nějaké pomyslné Aurory.

Vladimír
22. 3. 2023 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Hodit zničení Nord Streamu na Ukrajince s mrňavou jachtou, to je jedna z nejubožejších a nejtrapnějších lží Američanů. Ani bych se nedivil, kdyby ho Ukrajinci museli po válce splácet… 😀

janle57
22. 3. 2023 10:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Odpovědnost odporného Popcornlandu za zničení ruského plynovodu Nord Stream
bude někdy v budoucnosti stvrzena pouze přátelskou návštěvou rakety Sarmat ve
Washingtonu,případně vodní deratizací tohoto zapráskaného města tsunami vlnou
z ruské prskavky jménem Poseidon.

Autor
22. 3. 2023 14:13
Odpovědět  janle57

Odpověď už dává sám Bůh.
Protože v Americe vybuchují nejen plynovody, ropovody, ale i továrny a neustále roste počet vykolejení vlaků. To poslední probíhá teď, ostatní už nějakou dobu.
Uvědomte si, jak je tam prostředí pro podnikání spolehlivé, když se tam přestěhují podniky z kolabující Evropy. Říká se tomu česky – z bláta do louže …

aamater
22. 3. 2023 18:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečne niekto kto má aspoň trochu rovnú chrbticu.

Standa
22. 3. 2023 21:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak znovu!
Tak na to koukám , jako vrána nebo čerstvě vyoraná myš!
Nově ,, zvolený “….( byl zvolen agentůrou H@ P sowt. v se sídlem v Belgii , která byla pověřena min. MV.Rakušanem(bez výběrového řízení na řešení voleb!) a předala to k vyřízení své pobočce k vyřízení na Kajmanské ostrovy( ( nedělám si legraci)president toho času jenerál P.P.(toto je to současně možné pouze v jižní Americe ) oznámil , že proti,(, demonstracím se musí zasahovat tvrdě,…. prý bourají systém”)-ČT1-zprávy.!!!
Kam jste se to dostali?

A důchodci drží …pysk.
Nebo napochodují těžkooděnci z Krakovské.Možná, že i jejich vnuci.
Nní třeba je poplácat doma po ramenou a něco jim vysvětlit a dovychovat.?