Merkelová: rovnováha sil ve světě se změnila kvůli Rusku

Německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že Severoatlantická aliance čelí změně v rozdělení moci ve světě v důsledku ekonomického a politického posílení Číny a „částečně velmi agresivního“ chování Ruska.

Poznamenala také, že pandemie koronaviru a ochrana klimatu se staly dalšími výzvami, kterým čelí globální komunita.

Německá kancléřka dodala, že USA jsou dnes nejdůležitějším evropským partnerem a přirozeným a „nevyhnutelným“ spojencem Německa. Podle ní má tento region hodnoty podobné hodnotám evropských států.

„Pouze společně se Spojenými státy se můžeme účinně podílet na globalizaci, jsme mnohem silnější, pokud sdílíme společné postoje,“ objasnila Merkelová.

Borell dříve připustil, že vztahy mezi Ruskou federací a EU se mohou ještě zhoršit.

https://bit.ly/3nSCyVP

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Herodes
6. 5. 2021 07:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Makrela předtim pochválila spolupráci s Ruskem a teď přesedla na židli rektálního alpinizmu s USA. Prodává Evropu migrantům a ničí tak navždy evropskou civilizaci. Patří do klubu neschopných a všehoschopných, kteří velí EU, ale nikdo je k tomu nezvolil.. Ukončeme to, pokud chceme přežít. Co nejdříve.

BB Rad
6. 5. 2021 12:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Vidím to její “otóčo” jako úlitbu k vůli USupí hnojařsko – hnusáckému nátlaku na NS2 , ale z pozorování těch akcí je vidno , že čas se krátí a není jej nazbyt pro rychlé dokončení a následně by mohla amíkovna utřet hubu s tím jejich břidličákem – doufám . Držím všech deset….