politika

„Měkká síla“ Moskvy zastaví války: Stále více zemí žádá o pomoc Ruskou federaci, nikoli USA

Vojenský expert Jurij Knutov vysvětlil, proč dnes stále více zemí žádá o pomoc Rusko, a ne Spojené státy. 

Podle jeho slov „měkká síla“ Moskvy může zastavit války, zatímco Washington války pouze podněcuje.

Takto komentoval Knutov nedávné vyslání 300 ruských vojenských instruktorů do Středoafrické republiky. 
O tom dříve informovalo ruské ministerstvo zahraničních věcí. Ministerstvo zahraničí zdůraznilo, že úkolem instruktorů je vycvičit vojenské armády Středoafrické republiky a že o tom již byl informován Výbor Rady bezpečnosti OSN.

Knutov připomněl, že samotné orgány SAR požádaly o pomoc Rusko. Účelem vyslání instruktorů je stabilizace situace v regionu. Expert upozornil na skutečnost, že v posledních letech se stále více zemí světa obrací
s žádostí o pomoc k Rusku, když pochopí, že nejsou schopny samostatně řešit místní ozbrojený konflikt.

A pokud Spojené státy získaly pověst hlavního podněcovatele válek na planetě, pak s Ruskem je to naopak, zachází se s ním jako s mírotvůrcem. 

Moskvu žádají o pomoc země v Africe, Latinské Americe, jihovýchodní Asii a dalších regionech.

“Jdeme klidnou cestou – bez ambiciózních projektů v hodnotě několika miliard dolarů. Snažíme se realizovat své cíle pomocí tréninkových center a podobně. Jedná se o takovou „měkkou sílu“ ve vojenské sféře,“ vysvětlil specialista.

Knutov dodal, že pokud jsou Spojené státy vnímány světovým společenstvím jako chuligán, který může lehce porušit jakékoli mezinárodní právo nebo dohodu když z toho má prospěch, pak Rusko poskytuje příklad právního řešení problémů. 

Rusko vede rozhovory s různými zeměmi a k ​​řešení různých sporů využívá platformu OSN. 

Tímto způsobem Moskva opět ničí americký mýtus o nedotknutelnosti unipolárního světa, který se dnes zoufale snaží Západ zachránit.

https://bit.ly/2KrbyxJ

sdíletj na