politika

Medveděv se setkal se Si Ťin-pchingem

Medveděv navštívil Peking, kde se setkal se Si Ťin-pchingem. Předal osobní zprávu od Putina.

Dmitrij Medveděv, se v Pekingu setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, kterému předal zprávu od ruského prezidenta Vladimira Putina. V rozhovorech se hovořilo také o mezinárodních otázkách, včetně krize na Ukrajině, uvádí TASS.

Zatímco Zelenskij ve svém zeleném tričku letí do Spojených států za Bidenem, Medveděv už stihl odletět do Číny za Si Ťin-pchingem.

Čína návštěvu prezentovala jako setkání dvou stranických vůdců. Další otázkou je, že na fotografiích není vlajka Ruské federace ani vlajka Jednotného Ruska.

Seřídili jsme své hodinky a kurzyabych tak řekl – Medveděv.

Podle neoficiálních informací předal Medveděv Si Ťin-pchingovi nějakou zprávu od Putina.

Čína již prohlásila, že je připravena usilovat o sblížení s Ruskem.

Elena Panina

Samozřejmě v pozadí vedle vlajky ČLR není vlajka SSSR, ale Čínské komunistické strany (mimochodem má srp a kladivo, ale bez hvězdy). A přítomnost takové vlajky je pochopitelná: vůdce Jednotného Ruska Dmitrij Medveděv byl pozván do Pekingu prostřednictvím Ústředního výboru Komunistické strany Číny.

▪️Další otázkou je, že na fotografii není vlajka Ruské federace ani vlajka „Jednotného Ruska“. 

Tak výmluvná „zpráva“ od čínské protokolární služby, která by v žádném případě nepřipustila chybu protokolu, musela dojít napjatým pozorovatelům od Washingtonu po Kyjev.

Američtí gerontokraté, kteří začali svou kariéru za Brežněva, si dokonale pamatují symboly sovětské vlajky. A ze dvou rudých vlajek mnohým z nich vyskočil tlak.

▪️Pokud jde o zprávu od Vladimira Putina, kterou Medveděv doručil do Číny a nad jejímž obsahem si nyní ukrajinská veřejnost láme hlavu, obsah nikdo neví. Oficiálně prezident Ruské federace „pouze“ připomněl prezidentovi Čínské lidové republiky nebývalou úroveň rusko-čínského politického dialogu a praktické spolupráce. 

A Medveděv k tomu přidal „důkladnou výměnu názorů na širokou škálu problémů“ – včetně konfliktu na Ukrajině. A soudě podle prohlášení soudruha Si o připravenosti Číny „přiblížit se Rusku“ a „společně s Ruskou federací pomoci zajistit, že globální správa bude prováděna spravedlivěji a racionálněji, se zpráva z Moskvy setkala v Pekingu s plným pochopením.

Obecně jde o výjimečnou a velmi vzácnou situaci, kdy se s lídrem jedné ze tří nejvlivnějších zemí světa formálně nesetkává nejvyšší představitel jiné země (Medveděv je místopředseda Rady bezpečnosti). 

Za Medveděvem odletěla do Pekingu ruská transportní letadla. Co si odtud odvezla – můžeme jen hádat. Mimochodem, tato letadla létají do Číny pravidelně.

Po setkání Si Ťin-pching dnes učinil nejdůležitější geopolitické prohlášení:

“Čína je připravena přiblížit se Rusku v zájmu spravedlivějšího globálního řízení.” 

Zdůrazním poslední slova – „spravedlivější globální řízení“.

Blíží se docela vážné události, které se s největší pravděpodobností odehrají po Novém roce. Možná se Čína přímo nebo nepřímo zúčastní konfliktu. Možná – podle íránského scénáře.

Konstantin Dvinskij

Pro Pokec24 přeložila Janinna

sdíletj na

26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
21. 12. 2022 23:04

Že by tah koněm?
P.S. Tak mě napadá – a do Číny letěla ta transportní letadla prázdná?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
22. 12. 2022 00:11

Šachy neumím. Co naznačuje tah koněm?

Milan ze Zahrady Čech
22. 12. 2022 01:24
Odpovědět  Albi

Koněm se skáká do “L” tedy jaksi za “za roh”,abych tak řekl. Taková klamavá figura to je. Možná Gosudar se Si něco šijou. Nebo naopak vůbec nic. A zatímco bude “svět” mudrovat co za tím je, Gosudar si bude stranou pozornosti “dělat svý věci”. Původně jsem chtěl napsat “že by Gosudar pustil pejsky?” ale to by každej nepochopil. Zlodějskej trik:
Jste zlodějka a vyrazíte “dělat peníze”. Vezmete si proto svůj houfek roztomilejch pejsků a vyrazíte. Dorazíte na místo – park, náměstí, nádraží atd. kde jsou lavičky. Sednete si vedle zjevně zazobané paničky (ohoz, boty atd.) a pustíte pejsky. Ti si hrají, skotačí, perou se, zkrátka dovádí. No a zatímco pejsci skotačí a odvádějí pozornost vaší sousedky, vy jí vyluxujete kabelku. Hm… Třeba se VVP kvůli “dělání svejch věcí” potřeboval Jidáše zbavit, aby mu nečučel do karet. Nebo… atd. atd. Tak či onak, je to dle mého finta.

Albi
22. 12. 2022 02:05

Jsi dost nebezpečný, koukám. Myslím tím věrchušce a jejím “nástrojům” (ideologům kazíš jejich “práci”) 🙂 A díky za vysvětlení.

Milan ze Zahrady Čech
22. 12. 2022 12:53
Odpovědět  Albi

No, minulá věrchužka mě dotlačila na převýchovu a co se týká téhle… Když jsem před hodinou nastartoval de-bila a najel na Gargamela – to dělám jako první – vyjukla na mě na dolní liště ikona, kterou jsem ještě nikdy neviděl. Takový kolečko v kolečku; terčík. Tak jsem si na to kliknul a vyskočilo okénko, kde stálo: “Je zjišťována vaše poloha”. Nojo, ale kým? Operátor ji přece zná, ne? Takže kým? A za jakým účelem? Večer nastartuju druhého de-bila a najedu na Gargamela. Schválně co se bude dít.

Markýza
22. 12. 2022 09:12

No já mám takový dojem, že světové šachy se hrají jenom koňma 🙂
Osobně pevně doufám, že se Putinovi povede nějak ukotvit nová pravidla na mezinárodním hřišti, než to tu zabalí. Protože v rovnováze to drží hlavně on a bojím se představit, co by bylo, kdyby se do toho pustila banda jestřábů z víceméně rovnocenných států.
Ta myšlenka o rovnovážném vlivu je úžasná: vyžaduje ovšem jeden velmi, velmi sofistikovaný postoj – nebudem si měřit pindiky.
A to jsem tedy zvědava, je-li na tohle svět už zralý.

Rapa
22. 12. 2022 09:44
Odpovědět  Markýza

Rusko to tu díky vládě hujerů už zabalilo a nečeká nás nic dobrého,tady jde o tvrdá fakta,vždyť nás důkladně 33 let západ vysával a čekají nás ty nejhorší časy.Rusko s Čínou nás vůbec nepotřebuje a západu jsme dali všechen majetek i s otroky.Navíc planeta se velmi rychle transformuje a ČR,SR,bude v pásu přírodních změn někde uprostřed,takže budeme vyhledávaným ůtočištěm pro miliony běženců,no to bude něco,co tu tak asi vznikne? Přitom jak bychom se mohli mít,kdyby to tu politici a jejich neziskovky s cizáky tak nedojebali.Bohatí u nás si kupují nebo pronajímají domy v již.americe,africe,všude kde bude bezpečněji a my tady zůstaneme napospas tomu dění. Tohle je skutečnost,fakta,tohle se děje,tohle bude už ,,zítra”.

Milan ze Zahrady Čech
22. 12. 2022 13:24
Odpovědět  Markýza

Vzájemné poměřování pindíků – a sexapealu, aby to bylo genderově vyvážené – je lidstvu vrozené, odtud soutěživost. Je to prostě danost, s tím se nic nenadělá. Bylo, je, a bude. Vždyť i ta odvěká revolta mládí vpřed proti stávajícím pořádkům otců a matek není ničím jiným. Jenže jde o vyváženost. Ohlídat, aby velký pinďík nezačal menší pindíky podřizovat své vůli a utlačovat napřed ty nejmenší a postupně, salámovou metodou, všechny pinďoury. Anglosionisti nejsou první. Ale dá se to. Ohlídat. Nakonec první velká revolta pinďíků proti Pinďourovi se odehrála u nás. Vzpomínáme na ni jako na husitskou revoluci. Pak to bylo, co se týká dělby moci, pár generací vyvážené. A nebýt lakotnosti a haštěřivosti stavů, mohlo to tak vydržet po další generace. Jsem se nějak rozkecal.

Markýza
22. 12. 2022 14:51

Jo, tak. Ohlídat. Jasně, že ne likvidovat, to bychom dopadli 🙂
Ad ti husité a stavy – no, právě, že stavy už zase začaly poměřovat natvrdo. A od té doby je to takhle furt – někde někdo nastolí rovnovodováhu a pak se nahrnou Velkolepí poměřovači.

Lubomír
22. 12. 2022 09:20

Kdo jiný než Medvědev by mohl poslat jasný vzkaz americké státní elitě, pro kterou vždy pracoval: ,,Pátá kolona RF je deaktivována. Nepočítejte s vnitřní zradou ruských elit.” Navíc si může zachránit kůži tím, že dostal možnost ze sebe udělat pravého patriota.

zdena
22. 12. 2022 11:18
Odpovědět  Lubomír

Já myslím, že sdělení Merkelové o Minských dohodách, Medveděva nadobro a navždy vyléčilo i z posledních zbytků dávných iluzí o Západu…. a teď to bude “poturčenec horší Turka”, čili naprosto oddaný, protože vnitřně přesvědčený, Putinův stoupenec.

Milan ze Zahrady Čech
22. 12. 2022 13:34
Odpovědět  zdena

Možná bude sloužit, ale ve vnitřní proměnu nevěřím. Spíš sebezáchovnému pudu. Jak říkal strejda: “Jednou svině, vždycky svině.”

Autor
23. 12. 2022 17:18
Odpovědět  zdena

Ne. Medveděv byl sice prezidentem, kterého měli raději než Putina, ale právě on zvyšoval platy v armádě (asi aby se zbavil vojáků, ne), on to byl kdo “usmířil” vojensky “dobrého souseda”, on to byl kdo sice pořád mluvil o spolupráci se západem, ale nic pro něj ve skutečnosti neudělal, on to byl, kdo pomáhal uskutečnit “Krymský zázrak”.
Vážně si někdo myslí, v souvislosti s tím co se děje, a co v Rusku de facto očekávali, protože již tehdy neměli moc iluzí na samém vrchu, že Medveděv byl odstaven na roli zástupce vrchního velitele? Tohle nemůžete svěřit nikomu, pokud trochu myslíte a to se Putinovi připisuje, kdo by byl sabotérem, jen okrasou, či opozičníkem? Tohle může dělat jen osoba kompetentní a schopná.
Prozřel mnohem dříve.

Milan ze Zahrady Čech
23. 12. 2022 18:03
Odpovědět  Peter 008

A ruský zbrojní průmysl zlikvidoval kdo? V čí prospěch? Válku v Čečensku nezvládl kdo? V čí prospěch?
Obojí po něm pak zachraňoval Putin.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
25. 12. 2022 19:55

Armádu začal likvidovat již Gorbačov, vrcholu to dosáhlo za Jelcina. Ostatně i již Chruščov neměl armádu rád, byť jej dvakrát de facto podpořila v podobě především G. Žukova, který mu dvakrát zachránil kariéru. Ale vděku se nedočkal.
První Čečenská válka byla v letech 1994 – 96 za Jelcina. Tu druhou Rusko vyhrálo. Takže při čem je tu Medveděv?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
26. 12. 2022 03:35
Odpovědět  Peter 008

Psal jsem o likvidaci zbrojního průmyslu (včetně leteckého), ne o armádě. Co se týká války v Čečensku, RF ji vyhrála ji až na přímý zákrok Putina. Respektuji vás a nerad to takhle blbě píšu, ale zjistěte si o tom víc. Například jak Medveděv nereagoval na vraždění Rusů a RF díky Medveděvově sabotérství – jinak to nazvat nemůžu – by, nebýt zákroku Putina, válku s islámskými teroristy (poštouchnutými tam Pentagramem) působícími v Čečensku prohrála.

Milan ze Zahrady Čech
22. 12. 2022 13:31
Odpovědět  Lubomír

Ještě není. Bohužel. Deaktivována. Ale postupně, chapadýlko po chapadýlku, odsekávána od moci jo. Jsem zvědav, kdy bude odseknuto chapadlo centrální banky a ministerstva financí. Ten zbytek pak už půjde rychle.

Pavel K
22. 12. 2022 06:26

…..si z nich už dělají prdelky né?A z toho mám radost a velikou. 👍👍🤣🤣

Frank
22. 12. 2022 09:04

Představitelé Číny si dávno spočítali, že jít do holportu s Ruskem je pro ně nejpřijatelnější variantou. Přece se nebudou bratřit s americkými šmejdy, kteří na ně uvalují sankce a mají jediný cíl, zlikvidovat Čínu jako velmoc a ekonomického konkurenta. Brzdy zůstane USA s holou prdelí a z pozadí jim bude čouhat EU. A vyhulený skřet v zelené teplákovce jel somrovat k Bidenovi a mezitím jeho squaw nakupovala v Paříži. A to docela slušně. Celkem za 40 000 Euro. A tady stále někdo somruje pro dary na Ukrajinu.

Markýza
22. 12. 2022 09:17
Odpovědět  Frank

Já vám nevím – kdybych byla Čína, asi by mi bylo vcelku fuk, jestli na mě Amíci uvalujou sankce a snaží se mě zlikvidovat.
Co by mě ovšem opravdu naprdlo by bylo, že se mnou jednají jako s nějakým usmrkancem – tuhle sedni, Číno, dones, Číno, lehni! Mně! Jedné ze dvou nejstarších civilizací světa! Mně, která jsem vám kovbojům vymyslela střelný prach!

Rapa
22. 12. 2022 09:54
Odpovědět  Frank

Čína potřebuje mít ,,zatím” kolem sebe spojence,než ,,západ dodýchá a zdechne”. Ví se to.A až se to stane,svět bude natolik zcela jiný,že jediná možnost,aby život na planetě pokračoval,bude spolupráce a pochopení smyslu života.Až potom nás vesmír přijme a vše bude jinak.

Jan
22. 12. 2022 09:39

Rusko uz dlouho uzce s Cinou spolupracuje. Cim vetsi bude tlak na obe zeme, tim hlubsi bude jejich spoluprace.
MH17, Litvinenko, Skripal, Navalny, Vrbetice, NS-1 a 2, ruske ponorky u Svedska, atd. vsechny podlosti byly namirene proti Rusku, ktere bylo okamzite obvineno bez dukazu a potrestano vyhostenim diplomatu, sankcemi a poblito lzemi a nenavistnou propagandou. Ackoliv zlociny postihly i ruske obcany a majetek, Rusko bylo pokazde okamzite a bez dukazu obvineno jako pachatel. Nikdy nebylo Rusku dovoleno, zucastnit se vysetrovani.
Ta prolhanost, podlost a zkurvenost zapadu je dana vztekem, ze se mu Rusko nechce podridit. Je to vyraz bezmoci a zoufalstvi, protoze obvykla sablona zapadu k ovladnuti zemi v pripade Ruska nefunguje.
Podplaceni a prevrat 5 kolonou zradcu uvnitr Ruska se nedari a silu na zniceni zeme zapad nema. Vedle toho mu hrozi atomova valka, napadne-li Rusko. Zbyva mu jenom Ukrajina a podla a lziva rusovobni hybridni valka, ktera ma Rusko rozleptat.

Jan
22. 12. 2022 09:49

Co ty letadla transportuji si muzete domyslet. Treba: USA hrozi Cine kvuli Tajvanu a obranu proti Zirkonum a Kinzalum jejich Navy nema. Bude jimi vyrizena behem nekolika hodin. Vedle toho ma Cina i svoje Kinzaly. A tak zustane jen u provokaci. Zlosynove je pouzivaji stale u vedomi, ze druha strana nepotrebuje a nechce valku.

janle57
22. 12. 2022 09:50

I ten největší blbec,jako je ministryně války Černochová, dobře ví,jak by byly,
v případě světové války,karty rozdané,návštěva Medvěděva v Číně to jen a jen
potvrzuje,alespoň má agresivní banda jménem NATO se zfanatizovanými
Poláky v čele,o čem přemýšlet.

Markýza
22. 12. 2022 14:53
Odpovědět  janle57

No…….když tohle není o blbosti, ale o tom, jak moc máte rudo před očima. A Černoška má hodně rudo. Nevím, kdo jí co kdy provedl – ale ta píše.

Gales
22. 12. 2022 11:33

Zřejmně se temnota chystá na větší šturm a Medveděv přinesl Si Ťin-pchingovi doporučení od Putina jak ji společně zakroutit krkem.I Fialenkovi se z toho stáhla pr.del.