politika

Medveděv: Anglosasové se snaží dát dohromady právní základ pro krádeže ruského majetku

Hlasování v OSN o reparacích

OSN hlasovala o výzvě, aby Rusko zaplatilo Ukrajině reparace.

Rusko předem oznámilo, že rezoluci považuje za neplatnou.

Pro – 94
Proti – 14
Zdržel se – 73
Nehlasoval – 11

Hlasování bylo doporučující.

Samozřejmě, že tato otázka nebude v Radě bezpečnosti OSN brána vážně kvůli zjevnému vetu Ruska a Číny.

https://bit.ly/3Exdhuz

Medveděv komentoval rezoluci OSN o náhradě škod Ukrajině

Medveděv: Anglosasové se snaží dát dohromady právní základ pro krádeže ruského majetku.

MOSKVA 14. listopadu – RIA Novosti. Západní země se snaží dát dohromady právní základ pro krádeže nelegálně zabaveného ruského majetku, uvedl místopředseda Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv, když komentoval doporučující usnesení Valného shromáždění OSN, podle kterého by Rusko mělo Ukrajině zaplatit reparace za způsobené škody.

“Valné shromáždění OSN přijalo nezávaznou rezoluci, aby Rusko zaplatilo Ukrajině reparace za škody. Závěry: Anglosasové se zjevně pokoušejí dát dohromady právní základ pro krádeže nezákonně zabaveného ruského majetku,” napsal na Telegramu.

Místopředseda Rady bezpečnosti zdůraznil, že země OSN měly přijmout podobnou rezoluci, aby odškodnění zaplatily Spojené státy za škody způsobené zemím bývalé Jugoslávie a Korejského poloostrova a také Vietnamu a Iráku. Jinak současné doporučení „vypadá jako začátek agónie OSN jako hlavní instituce mezinárodního usmíření,“ řekl.

“Konec bude bolestný pro celé mezinárodní společenství. Přežijeme bez takové organizace “spojených národů,” dodal Medveděv.

Valné shromáždění OSN dnes většinou hlasů přijalo návrh rezoluce o náhradě škod pro Kyjev. Iniciativu podpořilo 94 členů organizace, 14 bylo proti, zástupci dalších 73 zemí se zdrželi hlasování. 

Hlasování iniciovaly KanadaGuatemalaNizozemsko a Ukrajina.

Západní země po zahájení speciální vojenské operace na Ukrajině zpřísnily sankce proti Rusku.  Zmrazena byla zhruba polovina devizových rezerv země, asi 300 miliard dolarů. 

V dubnu šéfka centrální banky Ruska Elvira Nabiullina řekla, že ruské úřady napadnou rozhodnutí evropských úřadů u soudu.

Vladimir Putin řekl, že politika zadržování a oslabování Ruska je dlouhodobou strategií Západu a sankce zasadily vážnou ránu celé globální ekonomice. Spojené státy a Evropská unie podle jeho slov ve skutečnosti nesplnily své závazky vůči Rusku a zmrazily ruské devizové rezervy.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Aj4vxB

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
15. 11. 2022 00:04
Ohodnotit příspěvek :
     

RF by měla Evropu ignorovat.
Sankce na celý blok.

Všechno vypnout a začít odstraňovat plynovody a ropovody, energetické sítě, žádné hnojivo ani potraviny. Žádné drahé kovy ani nic jiného. Starý svět je třeba zničit, aby byl znovu vybudován lépe a prosperoval bez cizích zásahů globalistických mafiánských onfiltrátorů a uzurpátorů. To, co se stalo ruskému impériu, se nyní stane Evropě. Stojí za tím stejné zlé jew-ruce. Evropa by se měla připravit na genocidu vlastního obyvatelstva. Stejně jako chazarské falešné židovské vedení SSSR vyvraždilo více než 20 milionů etnických Rusů, než se ruská armáda valila na Moskvu a násilím je odstranila.

Stejně tvrdou lekci musí dostat i Evropané. Cenou za svobodu je věčná bdělost. Nezahrávejte si se zjevným zlem.

Frankie
15. 11. 2022 08:55
Odpovědět  RASputin

Ale ono to k tomu bodu spěje.

janle57
15. 11. 2022 10:53
Odpovědět  RASputin

RF,Ćína a Irán společně s dalšími svobodnými zeměmi by měli co nejdříve OSN opustit
a založit si vlastní ekonomické a hlavně obranné společenství,stvrzené smlouvou
o vzájemné vojenské pomoci v případě napadaní agresivní bandou jménem NATO
a podobnou bandou s Austrálií v Pacifiku,pak si můžou v téhle světové žumpě pod
vedením hotdogů podávat rezoluce třeba o tom,že bude popcorn povinným národním
jídlem v zemích,které v tomhle zapráskaném chlívu zbyly.

Jan
15. 11. 2022 16:21
Odpovědět  janle57

Jakmile zapad zkolabuje bez surovin a v bide, pak k tomu dojde. Nebude uz moci nic, ani ekonomicky, ani vojensky hrozit a skodit.

Pijack
15. 11. 2022 09:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglosasové se dostávají do úzkých. Celý svět zná jejich metody rabování pod záminkou demokracie. Anglosasové si uvědomují, že tyto drastické metody už nemohou uplatňovat, tak jako v minulosti, protože to mnohdy už přeháněli. Takže začali blafovat. Přecházejí postupně z agresivního chování do rádoby “právního rámce” a doufají, že touhle beránčí “mírotvornou” strategií uchlácholí třetí svět. Je otázka, zdali jim na to slabší země opět skočí. Těch úskoků a slibů bylo ze strany západu také hodně. Tento proces znamená, že je západ v kleštích a neví si rady. Představitelé mnoha zemí varují – nenechte se ošálit západní mystifikací. A geopolitická situace je ještě horší než se zdá – protože metodu drancování chtějí zachovat demokraté, nikoliv republikáni. V USA se jim to už začíná bořit, protože do roku 2014 jeli v této strategii republikáni společně s demokraty. Kradli obě dvě strany společně. Po nástupu Trumpa se postoj republikánů k nemilosti demokratů změnil. Ukazují to jasně fakta o zfalšovaných volbách a útocích na Trumpa. Tady ta demokratická kobyla už pouze kope a to je nebezpečné. Snad se podaří slušným Američanům tyhle demokratické zrůdy zkrotit a paralyzovat.

Pavel z Moravy
15. 11. 2022 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropa už skončila. Debilizace proběhla, teď se již bude čekat pouze na konec, protože s těmi, kteří to zde řídí si tento globalistický neoliberální systém sám podřezal pod sebou větev. Kdyby tady Rusové vše vypnuli tak jak říká jeden zdejší komentář, položí se to zde v mžiku, protože to zde řídí banda neschopných, ale také všehoschopných lidiček.

Jaris
15. 11. 2022 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Tabulka ukazuje, ze vetsina statu hlasuje proti Rusku a zada, aby zaplatila skody na Ukrajine.Takova neskutecna drzost! Pokud je mi znamo, tak za vetsinu znicenych domu, nemocnic, skol a infrastruktury je vinna ukrajinska tlupa banderovskych vrahu. Rusti vojaci postupovali opatrne, aby nenicili civilni prostory a nezabijeli civilisty. Mirili pouze na vojenske cile. To se snad uz svet uplne pomatl, ze odmita videt pricinu valky na vychodni Ukrajine. Nikoho z tech jmenovanych statu nezajima, jake Ukrajina pachala valecne zlociny a terorizovala Donecko a Lugansko od r. 2014 az do unora 2022 na civilni obyvatelstvo. Ze se tam utocilo na civilni obyvatelstvo vcetne deti! Vsechny tyhle hnusne staty, ktere hlasovaly proti RF, tak tem bych uprimne prala, aby zazily stejny teror, jaky si prozilo Donecko a Lugansko nez jim Rusove prisli na pomoc.
Krucinal, kde se ta pravda zase poflakuje, kdyz se rika ze pravda vitezi? No uprimne, nevitezi. Je to stale ta sama lez, ktera ma stale navrch nad pravdou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
15. 11. 2022 12:35
Odpovědět  Jaris

Tuto západní společnost již není možné zachránit. Můžeme zde sledovat degeneraci v přímém přenosu. Snad ještě nějaké země východu mohou něco kvalitního pro svoji budoucnost udělat. Ztráta lidskosti, násilí, ztráta empatie, korupce a zlodějna za bílého dne, to vše jsou znaky totálně rozložené společnosti, tedy přesně takové jaká je zde nyní na západě a v našich středoevropských zemích. Neúcta ke stáří a starým lidem to vše podtrhuje. Prostě lidský genom se vyčerpal a můžete si to jakkoliv omlouvat, prostě končíme. Ale možná, že se na troskách této žumpy potom zrodí za nějakou dobu lepší svět, ale pochybuji, že bude mít nějaké dlouhodobější trvání. Lidskému jedinci asi není dáno, aby upřednostnil lidskost a spolupráci před ničením a likvidací.

Markýza
15. 11. 2022 19:04
Odpovědět  Jaris

No hlavně by se tedy o reparace měli přihlásit všichni – dejme tomu WW2 počínajíc. To by najednou bylo křiku a mrzení, kdyby se – ať nežeru – přihlásil Vietnam, Korea, Irák, Afghánistán……..a pak i my. Naval, Německo reparace, naval!

Jan
15. 11. 2022 16:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglosas = Zlodej, lhar a podla krysa, parazitujici na lidech vsude ve svete. Jeho valky a prepady slabsich zemi maji na svedomi 20 milionu obeti na civilistech a detech. Pritom se povazuje za neco vic jak jsou ti, ktere okrada.

Jan
15. 11. 2022 16:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Eurasie se dava dohromady, BRICS a SOS exploduji o nove cleny. Suroviny tecou uz timto smerem. Ze zapadu jen sankce, hrozby a ponizovani a proto se musi udelat pro sebe. Spolupraci na vzajemne ucte a vyhodach. Reseni konfliktu pouze diplomacii. Sportovni mistrovske souteze si organizovat sami a bez politickych vlivu a vylucovani ucastniku. Se zapadem jenom to, co je pro Eurasii vyhodne, jinak na ne kaslat! Zadne ceny surovin zapad nemuze diktovat.
Zima ukaze, ze je to nutnost. Rusove uz Bohudiky ztratili veskere iluze.

Boomer
15. 11. 2022 17:50
Odpovědět  Jan

.. a my se bohužel ocitneme v té části světa, k níž bude “chaloupka na kuří nožce” otočena zády.

Markýza
15. 11. 2022 19:02
Odpovědět  Boomer

Njn. Dlouho jsme byli k lesu čelem, k Ivanovi zády……..nic netrvá v světě věčně.

Martin
16. 11. 2022 20:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Pred časom som si na základe dvoch udajov uverejnenych nezávisle na sebe spočítal , že keby Rusko malo takú spotrebu ropy na obyvateľa ako USA, ropu by nevyvažalo, ale ešte by muselo 10 % svojej ťažby dovážať ! Putin nedávno povedal že USA používajú svoju ekonomiku ako zbraň ! Prečo Rusko nepoužíva svoju ekonomiku ako zbraň ? Lebo socialna a regionalna nerovnosť brani masívnemu tlačeniu peňazí !