Mediální hysterie kolem Ukrajiny připomíná zkumavku Powella – ministerstvo zahraničí RF

Podle oficiální představitelky ruského ministerstva zahraničí Marii Zacharové o tom, že by Rusko mělo zaútočit na Ukrajinu ze všech nejvíc křičí Washington, Londýn.

Hysterie v amerických a britských médiích kolem „ruského útoku na Ukrajinu“ velmi připomíná hysterii kolem Iráku z počátku 21. století.

„Píší o hypotetické možnosti ruského útoku, nějaké plány – nesmysly, nesmysly… Nejvíce ze všech křičí, že Rusko by mělo zaútočit na Ukrajinu, Washington a Londýn. Mluví o tom každý den a podle toho i jejich média,“ řekla Zacharova na brífinku.

Diplomatka poznamenala, že to není poprvé, co je světové společenství svědkem absurdních prohlášení v západním tisku.

„Západní tisk na počátku 21. století stejně dobře všechny přesvědčil, že Saddám Husajn má v Iráku zbraně hromadného ničení. Denně vycházely desítky reportáží, v televizi se bičovala hysterie. Co se ukázalo? Ukázalo se, že od začátku to byly plány USA zaútočit na Irák, potřebovaly záminku. A informační prostředí tomu všemu sloužilo jako forma propagandy. A dnes celý svět ví, že Spojené státy lhaly, že Colin Powell nepřinesl do Rady bezpečnosti důkazy, ale nějaký padělek. To vše bylo plánovanou operací,“ uvedla zástupkyně ministerstva zahraničí Ruské federace.

https://bit.ly/3rzQTds

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
10. 2. 2022 09:55

Anglosasové jsou prostě podvodníci a lháři, proto je zbytečné se k jejich roli v tomto dalším plánu jak vyvolat válku vyjadřovat. Jenom je smutné, že našli tolik ochotných slechů, kteří tomu chtějí a to zdůrazňuji, chtějí naslouchat.