politika

Média: Rusko pravděpodobně nespustí Nord Stream kvůli blokádě Kaliningradu

Rusko může zastavit Nord Stream kvůli blokádě Kaliningradu.

Kvůli nedostatečné reakci Litvy na požadavek Ruska zrušit blokádu tranzitu do Kaliningradu může Moskva zpozdit opravu plynovodu Nord Stream.

Podle prohlášení ruské vlády již Ruská federace vypracovala řadu opatření, která budou použita jako nástroj nátlaku na Evropskou unii. A za jednu z nejúčinnějších metod odborníci označují zdržení údržbářských prací na plynovodu Nord Stream. 

Rozšíření litevského seznamu zboží zakázaného pro tranzit do Kaliningradské oblasti se může ukázat jako velký problém a ne pro samotný Vilnius, píše francouzský list L’Opinion.

Podle autora článku Moskva již varovala před možností použití „tvrdých opatření“ v reakci, pokud se problém brzy nevyřeší. Vilnius přitom tvrdí, že se prostě snaží držet krok s harmonogramem opatření vyhlášených Evropskou unií, určených k „potrestání“ Ruska. Pokud se však Moskva rozhodne reagovat, není to Litva, kdo bude trpět, zdůrazňuje článek.

„Někteří evropští politici a podnikatelé se obzvláště obávají, že Rusko prodlouží pozastavení plynovodu Nord Stream, který přivádí plyn do Německa,“ poznamenal autor článku s tím, že plánovaná desetidenní udržba by se mohla zpozdit.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3O43eP3

sdíletj na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
13. 7. 2022 01:09

Mě by se víc líbilo prostá nas-rat, než ty okecávačky o zdržení oprav.

sizok
13. 7. 2022 08:53

Němci čekají, že se zapne. Podvědomě počítají s možností, že k tomu nedojde.
Celé 4 měsíce jim dodávali, drželi se dohod, ty se neporušují. Ale vyhladovět Kaliningrad?
To už je silné kafe. Jako by jim nestačilo, že jim ukradli peníze a majetky. Nic jiného to není.
Naložili na ně sankce, jaké tady nikdy nebyly. Ať se nediví. Rusové drželi dohody dost dlouho.

Pavel
13. 7. 2022 09:13
Odpovědět  sizok

Helmuti a celá EU přece ruské zdroje nechce, takže vám Rusové vaše přání splní. Ukradli Rusům jejich peníze a majetky, zdroje nechtějí, k tomu se fakt již nedá nic říci. Tady se opravdu zrodil spolek šílenců,to tu ještě v dějinách snad nebylo. Ti Sorosovci vám opravdu vypláchli mozky, jen co je pravda.

Pavla
13. 7. 2022 09:48

Rusko je ještě stále Britskou kolonií jako spousta jiných zemí, oprava je pomoc z vně. Plyn Evropské státy prostě kradly a plnily zásobníky. Hra je mnohem složitější, z kroků od února provedených je jasné, že mýtus všemocného Putina je spíš dílem protivníka. Ozbrojený konflikt je důsledkem vnitřní nestability a tzv. 5. kolony, dosazené v 90. letech. Jinak by to tak daleko nedošlo. Nakonec ty oligarchy seká sám západ, aby Americká j-elita nesežrala globalistům Rusko :-).

Pozor
13. 7. 2022 09:16

Je to viac ako pravdepodobné, že plyn viac do EU cez NS 1 nepotečie a mám obavy že sa zastaví v najbližšom čase aj tok ropy.

konzerva
13. 7. 2022 09:44

Co NS 2 dle rozhodnutí Evropského soudu. Jak to dopadne. https://rusvesna.su/news/1657649691

Gales
13. 7. 2022 10:40

Autor článku ví stejný prd o věci jako já.Takže klídek.Rus si to vyjedná po svém.