politika

„Maxim Gorkij“ – největší supertanker Venezuely přešel pod vlajku Ruska

Největší supertanker plující pod venezuelskou vlajkou bude nyní plout pod vlajkou Ruska.

Již několik let se z redakcí médií ozývají výkřiky, že ruské investice ve Venezuele jsou zbytečné, protože White Mister z Washingtonu se chystá svrhnout Madura.

Spojeným státům se však nepodařilo změnit vládu v latinskoamerické zemi. A sankce, které Trump uvalil na Venezuelu, se neustále obcházejí – novými způsoby. Například převod majetku státní ropné společnosti PDVSA (Státní ropná a plynárenská společnost Venezuely) do jurisdikce Ruska.

Po okouzlující jarní hanbě amerických žoldáků, téma Venezuely ustoupilo do pozadí kvůli epidemii koronaviru.

Mezitím boj USA o svržení Madura nikam nevedl. Jen od pokusů uspořádat další puč se Američané dočasně vrátili k metodám čistě ekonomického teroru.

V čem jim pomáhají další, jako je Británie, která si přivlastnila venezuelské zlato.

Boj proti tomuto teroru je také veden ekonomickými metodami. Například takovými:

“Největší supertanker patřící Venezuele se dostal pod ruskou vlajku, zjistila RBC.”
Tento precedens vyplývá z databáze námořních plavidel Equasis:
z více než 800 plavidel, která někdy plula pod venezuelskou vlajkou, existují pouze příležitostné příklady přechodu k jiné jurisdikci – Libérii nebo Panamě. 

Tanker s nosností 320,8 tisíc tun – tj. Třída VLCC (Very Large Crude Carrier), dříve nazývaný Ayacucho (jedno z venezuelských měst se jmenuje Puerto-Ayakucho), změnil v květnu 2020 název na „Maxim Gorkij“ a v červnu byl znovu zaregistrován v ruském registru a přechází pod ruskou vlajku, vyplývá to z údajů Equasis. Potvrzuje to výpis z ruského mezinárodního rejstříku lodí, který uvádí, že supertanker byl v Rusku zaregistrován 27. května 2020. 

Osvědčení o klasifikaci vydal lodi 20. srpna ruský říční registr, vyplývá to z výpisu.“

Jak vidíte, na nejmocnější akce stále existuje reakce. V podobě převodu hodnotného majetku do aktiv ruského státu, který je schopen ochránit ho silou.

Jedna věc je zaútočit na tanker plující na moři pod venezuelskou vlajkou a druhá věc pod ruskou.
S rizikem, že od ruského námořnictva dostanete ohnivý – v doslovném smyslu slova – pozdrav v podobě „Kalibru“ nebo „Kinžalu“.

Více zde:
https://bit.ly/2RE8dLx

sdíletj na