Matthew Kroenig na CBS News doporučuje, aby USA zabily ruského prezidenta Putina, pokud použije jaderné zbraně na Ukrajině

Matthew Kroenig (americký politolog, spisovatel, stratég národní bezpečnosti a bývalý důstojník CIA. Je profesorem na ministerstvu zahraničí a na Škole zahraničních služeb Edmunda A. Walshe na Georgetownské univerzitě) na CBS News doporučuje, aby USA zabily ruského prezidenta Putina, pokud použije jaderné zbraně na Ukrajině.

Moderátorka: „Napsal jste dopis Atlantické radě*, ve kterém jste nastínil potenciální rizika použití jaderných zbraní a vaše doporučení, jak by měly USA reagovat. Uveďte další podrobnosti.”

Matthew Kroenig: „Ve skutečnosti to byla doporučení vládě USA, jak zabránit Putinovi v používání jaderných zbraní a co dělat, pokud je použije. Doporučil jsem, aby administrativa častěji veřejně hrozila katastrofálními následky, kterým by Putin čelil v případě jaderného bombardování. Je třeba říci, že krátce po zveřejnění mého dopisu začali Jack Sullivan** a další úředníci používat stejnou rétoriku. Ale pokud Putin zahájí jaderný útok, co bychom měli dělat? Musíme ustoupit? Potom bude mít lekce pro Putina opačný význam. Musíme reagovat srovnatelným jaderným úderem? Pak začne jaderná konfrontace. Ve svém dopise jsem doporučil, aby Spojené státy zahájily přímý konvenční úder*** na ruské jednotky, aby ukázaly vážnost následků, ale způsobem, který nepovede k jadernému konfliktu.“

Moderátorka: „Jak to může vypadat? Jak zůstat v mezích?

Matthew Kroenig: „Musíme se podívat na situaci. Řekl bych, že stojí za to zasáhnout konkrétní jednotku ruských ozbrojených sil, která provedla jaderný úder. Odpovědět zničením této jednotky. Ukážeme tedy, že takové akce mají velmi vážné následky. Že použití jaderných zbraní je nepřijatelné. To nebude znamenat, že USA vstoupily do války, protože USA nezaútočily na Moskvu.“

Moderátorka: “Takže velmi chirurgicky vedená rána”

Matthew Kroenig: “Ano, je to tak.”

Moderátorka: “Poslední otázka: Jak důležité je, aby Putin pochopil, že je legitimním vojenským cílem, pokud používá jaderné zbraně?”

Matthew Kroenig: „Myslím si, že pokud Putin pochopí, že on sám a jeho režim jsou ohroženi, přidá to rozhodnost našim akcím. Nestará se o životy civilistů, o životy svých vojáků, ale jsem si jist, že mu jde o vlastní život a moc.“

*Americký think-tank založený v roce 1961 v rámci NATO.
** Mluvčí Pentagonu.
*** Bez použití zbraní hromadného ničení.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

sdíletj na

3.2 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
17. 10. 2022 22:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak nějak mi připomíná členy “naší vlády”. Jinak typický “anglosaský gentleman”. Na pohled huj a v duši fuj. Ostatně Američané nikdy nezachraňují duši, ale svoje zadky. Když nakoukne do místnosti Slovan, řekne – není tu živá duše. Když Anglosasové, tak že tam není žádné tělo.
Copak se o tu vraždu několikrát nepokusili? Myslím si, že kdyby tentokrát, na rozdíl od minulosti kdy Anglosasové zabili zcela očividně několik ruských carů, se jim podařilo Putina zabít, pak by neměl nikdo z odpovědných zdaleka tak klidný spánek, jako předtím. A navíc je to zase zjevně vypočítáno na “domácí americký” prostor – volby se blíží nezadržitelně. A s tím následně nejspíše růst napětí v celých Státech.

Zhroucení hegemonie Washingtonu a pád dolaru je záležitostí samotných USA. Uvedl to politolog, orientalista Jevgenij Satanovskij.
Upřesnil, že klasické západní demokracie, které dříve vynášely k moci zkorumpované politiky, se dnes postupně stávají minulostí. Podle něj nastal čas pro silné vůdce.
Satanovskij konstatoval konec unipolárního světa a dodal, že na vině není nikdo jiný než USA.
“Neměli jste inscenovat barevné revoluce a snažit se nás “porovnat” s Číňany a Peršany. Možná by americká hegemonie trvala o něco déle,” napsal expert na svém kanálu Telegram.
Satanovskij také upřesnil, že byrokraté EU nevytvářejí dlouhodobé plány, protože je pro ně důležitější sedět na svém místě nyní.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
17. 10. 2022 23:03
Odpovědět  Peter

Ti kre-téni si ani nedokáží představit, co by nastalo, kdyby Gosudar, který drží válečné jestřáby Ruska na krátké oprati, náhle zemřel. Stejně tak si to nedokáže představit ani ruská 5 kolona. No, nad ní už se stmívá, ale ještě jim to nedochází. Před chvílí jsem četl analýzu od Chazina, proč muselo Rusko mobilizovat. A čuměl jsem jak čáp do hadice. Ostatně jukněte sám. Taky budete… koukat.
Jo, ještě poznámka. Až si kliknete na odkaz, tak zajisté oceníte vynalézavost ruské páté kolony. Cenzurovat Chazina nemůžou, tak na to šli jinak. Jak, to uvidíte. Zastavíte to tím, že kliknete na tu skákací reklamu a pak ji vymáznete.

http://worldcrisis.ru/crisis/4145351

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Wojciechovsky
18. 10. 2022 06:23

Měl by jim malinko povolit opratě,aby amiokupant viděl,co ruský medvěd dokáže, když ho místo spánku v zimě začnou budit 😀 🤫

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
18. 10. 2022 13:02
Odpovědět  Wojciechovsky

On jim to už začal předvádět Armagedon. Od jeho nástupu sirény v různých koutech Banderstánu neumlkly.

Wojciechovsky
18. 10. 2022 15:29

Joooo a to je teprve začátek, Armagedon….jezdci z Apokalypsy teprve přijdou 😉

Albi
17. 10. 2022 23:55
Odpovědět  Peter

Taky vidím tu paralelu s “naší” vládou. Jen s tím rozdílem, že jsou nejen v duši, ale někteří i na pohled fuj. Mozek jim ale pracuje ve stejném módu bez ohledu na vzhled.

Milan ze Zahrady Čech
17. 10. 2022 22:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Bl-bec v přímém přenosu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Petr
17. 10. 2022 23:57

Slabé to slovo !

Milan ze Zahrady Čech
18. 10. 2022 01:14
Odpovědět  Petr

Mě už dochází ohledně těch dem-entů slovník.

Wojciechovsky
18. 10. 2022 06:23

Nahraď Lipankem 😀

Paulen
17. 10. 2022 22:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Sloboda slova je top prioritou na našom portáli https://cekni.to – našim cieľom je vytvoriť čo najrozmanitejšie záujmové komunity a umožniť v rámci nich aj medzi nimi slobodnú diskusiu bez cenzúry, ako alternatívu k Facebooku na Slovensku a v Čechách.

Navyše sme bez reklamy, podporujeme anonymitu (registrácia je možná bez emailu) a bežíme na open source.

janle57
17. 10. 2022 22:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Američtí ubožáci,kteří melou z posledního,se nezmůžou na nic jiného než
na ubohé vyhrožování,které jim mohou baštit tak akorát slouhové jménem EU,
kteří by na povel hotdoglandu pozřeli i své vlastní exkrementy,dobrou chuť
a dobré zažití pane Fialo,Jurečko,Bartoši a soudružky Pekarová a Černochová.

Velitel
17. 10. 2022 22:30
Ohodnotit příspěvek :
     

USA je jedinou zemí na planetě, která jaderné zbraně použila.
USA je zemíl která použila nejvíce chemických zbraní na planetě. Ve Vietnamu použili přes 70.000 tun chemických zbraní.
USA je s vysokou mírou pravděpodobnosti také zemí, která zabila nejvíce lidí na planetě pomocí biologických zbraní. Je to USA kdo nejspíš stojí za covidem a je to zcela jistě USA kdo stojí za “vakcínami” a tudíž i miliony mrtvol po vakcinaci.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
17. 10. 2022 22:52
Odpovědět  Velitel

Přesně. USA agresor s loutkou Bidenem. Zkáza pro celý svět.

me2d44
18. 10. 2022 09:34
Odpovědět  Velitel

Nejvíc se sice připomíná Hirošima a Nagasaki, ale podotknu: co tahle tankové granáty v Iráku – s ochuzeným uranem, nebo podobná munice – jen v podobě bomb v Srbsku a Černé hoře – to snad není jaderná zbraň? V chemických zbraních USA jsou jediným státem, který neratifikoval smlouvu o jejich zákazu. A v biologických – i v tom Wuchanu: šéf laboratoře Brit, finance (jako ve stovkách dalších laboratoří) USA – a to se dneska objevil “oslavný” článek, že na univerzitě v Bostnu (USA) sloučili původní COVID-19 s Omikronem a dosáhli 80% úmrtnost. Kdo je tedy nepřítelem lidstva?

Aleš
17. 10. 2022 23:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Opravdu USA oplotit.

Albi
17. 10. 2022 23:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadá to, jako by někteří američtí váleční štváči chtěli zopakovat scénář -“jak vyprovokovat Rusko k akci”, který se jim osvědčil, když potřebovali rozběhnout na Ukrajině ten válečný konflikt.
Jenže i v USA budou nejspíš “chladné hlavy”, které vidí a hodnotí situaci střízlivěji.
https://www.armadnymagazin.sk/2022/10/12/izraelsky-analytik-jakov-kedmi-usa-a-europa-nechapu-aka-katastrofa-ich-caka/:
Londýn prostredníctvom Fleminga uviedol, že britské úrady nevidia známky toho, že by sa Rusko pripravilo na použitie jadrových zbraní. Ale bola to britská tlač, ktorá neustále hovorila o jadrovej hrozbe zo strany Ruska. Angličania boli niekoľko týždňov presvedčení, že jadrový útok z Moskvy je realitou. A čo viac, viacerí rečníci dodali, že ako prvá zomrie Veľká Británia. Teraz Fleming hovorí:
“Dúfam, že by sme videli dôkazy takéhoto konania, keby začali. Rusko opakovane vysvetľuje, že jadrový útok je podľa jeho doktríny možný len ako odveta

Rusko prekonalo prognózy NATO. Doktrína aliancie bola založená na skutočnosti, že je nepravdepodobné, že Moskva rozhodne o takej operácii, ako sa deje teraz, a masívnych raketových útokoch. Teraz sú USA a Európa v panike.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
18. 10. 2022 01:17
Odpovědět  Albi

Jo. A my, normálové, v pr-deli.

Petr
17. 10. 2022 23:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Co je to za hlupáka , a jaderku tam odpálí sami ušáci ! Uf !!!!

Veny232
18. 10. 2022 08:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Klasické myšlení Anglossaských vrahů.

Pedro
18. 10. 2022 23:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglosaské myšlení se vyblilo na povrch.

Pedro
18. 10. 2022 23:07
Odpovědět  Pedro

Za korunu by vojel matku, dolar je bezcenný, to by se nchal vojet do držky kokešem.