politika

Mastil karty na mobilu. A teď je Válkovi v Senátu ještě hůř

10.02.2022 12:51 | Ze sítí

V Senátu se projednává pandemický zákon a vláda si nemůže být jistá, že bude schválen. Do horní komory ho přišel obhajovat i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, který hrozil nouzovým stavem, pokud nebude schválen. Ovšem když hovořili senátoři, ministr začal hrát na mobilu karty. A senátor Horník ho začal peskovat. Ale nebyl sám.

reklama

Dnes se na plénu Senátu probírá pandemický zákon. Přítomný je i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, který hrozí, že pokud zákon neprojde, bude muset vláda situaci řešit vyhlášením nouzového stavu. Ovšem vystoupení ostatních senátorů zřejmě ministra příliš nezaujalo. Podle svědectví hned několika senátorů při projevech na chytrém telefonu hrál pasians, dle Seznam Zpráv na Válkovu zálibu upozornil senátor STAN Horník.

Což senátoři nezapomenuli odsoudit. „Ministra zdravotnictví při projednávání pandemického zákona nezajímáme. Raději hraje karty. A když ho kvůli tomu osloví í kolega Horník, tak lže, že jedná s ministerstvem,“ pustil se do ministra senátor Canov.

„Dneska jsem chtěl s ministrem Válkem v Senátu diskutovat o pandemickém zákoně. Dokonce jsem ho od řečnického pultíku oslovoval. Ptal jsem se. Ale vůbec nereagoval. Jen koukal do telefonu. Myslel jsem, že řeší neodkladné ministerské záležitosti. Ale jak se ukázalo, bylo to jinak,“ vyčetl ministrovi Václav Láska. Ten již v minulosti deklaroval, že i přesto, že varování odpůrců pandemického zákona považuje za přehnaná, nehodlá pro schválení pandemického zákona hlasovat.

Láska se následně omluvil. „Omlouvám se ministru Válkovi za zveřejnění fotky jeho mobilu. Jednal jsem ve zkratu, kdy jsem byl rozčílený z toho, že pan ministr nereagoval na mé oslovení od pultíku. Nicméně zveřejňování fotky něčího mobilu není to, jak bych se chtěl jako politik prezentovat.“

Senátor Hraba karty nezmiňoval. Ale o Válkovi také nehovořil dvakrát přívětivě. „Po dvou hodinách jednání Senátu o pandemickém zákonu a (ne)vysvětlování ze strany ministra Válka musím říct, že to asi nebude tím hantecem…“ odtušil.


Mastíš karty? Odstup, slyšel Válek. Navíc se mu udělalo zle

10.02.2022 13:31

Iniciativa Chcípl PES požaduje okamžitou demisi ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), který v Senátu při projednávání pandemického zákona místo poslouchání argumentů hrál na mobilu karty. „Je to výsměch nejen Senátorům, ale i občanům České republiky!“ má jasno Jiří Janeček z iniciativy Chcípl PES. Schůze Senátu navíc musela být přerušena, protože Válka prý trápí bolesti zad.

V Senátu se projednává pandemický zákon a není jisté, že bude schválen, když i ústavněprávní výbor Senátu v týdnu doporučil nepřijetí novely. Na jednání proto dorazil i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, který se zde snaží přijetí pandemického zákona obhajovat. Ovšem když hovořili senátoři, ministr začal hrát na mobilu karty.

Schytal za to kritiku několika senátorů. Pustil se do něj třeba senátor Michael Canov (SLK). „Ministra zdravotnictví při projednávání pandemického zákona nezajímáme. Raději hraje karty. A když ho kvůli tomu osloví kolega Horník, tak lže, že jedná s ministerstvem,“ kroutil hlavou Canov.

Iniciativa Chcípl PES, která novelu odsuzuje a pořádá proti jejímu přijetí pravidelné demonstrace, dokonce žádá Válkovu okamžitou demisi. „Žádáme Válkovu okamžitou demisi! Tak zásadní zákon, který nese totalitní prvky, je Válkem zcela ignorován. Je to výsměch nejen Senátorům, ale i občanům České republiky!“ prohlásil Jiří Janeček ve zprávě, kterou mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Na jednání Senátu navíc byla kvůli Válkovi s předstihem vyhlášena polední pauza, protože ministra zdravotnictví prý trápí bolest zad, konkrétně si měl Válek postěžovat na vyhřezlou ploténku. Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) byla pauza vyhlášena, protože se ministr zdravotnictví „necítí dobře,“ informuje Česká televize 

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
10. 2. 2022 14:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak, tak užívejme si tuto inteligenci *,kurwa vždyť jsem je *nevolil !!
Banda smažek, onanistů, exhibicionistů ,marasmu (nebo Erasmu-stále se to plete) tito pohrobci známých, ale neslavných osobností ,tvárného Jidášského marastu začína hodovat na pomalu se rozpadajícím těle něčeho co v minulosti bylo nazýváno ČR A LIDÉ BYLI* NA NI HRDÍ