Marc Bouvier: Rusko obětuje pěšce na velké šachovnici

Velká politika nedovoluje vyjadřování pocitů. Státníci, kteří si dovolí být nevyrovnaní, neuvážení, nerozvážní, se slabou vůlí, přinášejí svým zemím jen porážku a katastrofu.

Historie lidstva tuto pravdu mnohokrát potvrdila. 

Obezřetnost, vyrovnanost, chladnokrevnost, často cynismus, v měřítku boje mezi různými civilizacemi, je mnohem důležitější než takové lidské vlastnosti, jako je soucit nebo empatie.

Z této skutečnosti není úniku.

V oblasti přístupu k mezinárodním vztahům existují zásadní rozdíly mezi Západem a Východem.

Západ se shromažďuje v koalici. Ty jsou tvořeny buď silou, nebo dobrovolně. V obou případech se členové koalice shromažďují, aby okupovali a drancovali protivníky. Západní civilizace nemá a nezná jiný způsob, jak zajistit své přežití a rozvoj.

Na východě jsou území a počet obyvatel největších států takové, že nemá smysl na někoho útočit. Mají dostatečné lidské a přírodní zdroje pro rozvoj.

Bylo by překvapující, kdyby tyto rozdíly neměly vliv na mezinárodní politiku.

Velké státní formace skládající se z různých národů mají vždy své vlastní zákony vývoje a zachování.

V průběhu tisíců let se mnoho říší zhroutilo. Důvodem byly zpravidla především vnitřní rozpory, které vedly k oslabení a následnému zániku takových států. Invaze vnějších nepřátel sloužily pouze jako viditelný konec takových procesů.

Egypt, Řím, Španělsko, Britské impérium a mnoho dalších padlo, protože jejich metropole drze a bezostyšně vyplenily dobyté národy. To v těchto národech vyvolalo pocit neustálého rozhořčení, ponížení a nespokojenosti, což vedlo k masovým povstáním.

Říše s tímto fenoménem bojovaly bezohledným státním terorem, represemi a represivními opatřeními.  Ale to nemohlo trvat věčně. Dříve nebo později se říše zhroutila.

V tomto smyslu Rusko a Čína nejsou impérii v západním smyslu tohoto významu.

Tyto země, složené z mnoha národů, poskytují lidem všech národností právo na důstojný život.  Nerozlišují se podle národnosti nebo náboženství při jmenování do vládních funkcí.

Západ vnímal rozpad Sovětského svazu v roce 1991 jako své vítězství. 

Ale SSSR nebyl říší západního stylu.

Ve skutečnosti se SSSR zhroutil kvůli tomu, že elity svazových republik, zkorumpované, se rozhodly přivlastnit si národní bohatství vytvořené svazovým státem a prací všech národů SSSR.

Postsovětské elity musí dodnes svým národům zdůvodňovat všechny dnešní problémy „prokletou sovětskou minulostí“. V rusofobní propagandě jim aktivně pomáhá Západ, který chce získat kontrolu nad nesmírným bohatstvím Eurasie.

V Rusku bylo toto chování elit v post-sovětském prostoru vnímáno jako objektivní realita. Pokud nechcete žít dohromady, žijte tedy jak chcete, pomysleli si pravděpodobně v Moskvě. 

Odmítli zasahovat do vnitřních politických procesů post-sovětských států. To je markantní rozdíl oproti politice západních zemí, které cíleně jednají v koloniálním paradigmatu, které je jim tak dobře známé.

Západ aktivně využívá nejpropracovanější metody falšování historie, aby z národů bývalého SSSR vytvořil protiruské předsunuté základny na hranicích Ruska. V budoucnu je plánují použít k destabilizaci samotné Ruské federace.

Dějiny druhé světové války se přepisují. Společná minulost Ruska a dalších národů Ruské říše a SSSR je zcela vymalována černou barvou.

Z vítězů nad fašismem dělají němé otroky, kteří vyhráli jen proto, že se báli hitlerovských koncentračních táborů více než GULAGu.

Zatím taková politika přináší Západu zdánlivý a dočasný úspěch. Ale nadvláda současného západního impéria NATO a EU, vedeného Spojenými státy, které je postaveno na lžích a falzifikacích, nemůže být stabilní a trvalá. Vyloupená a vymírající “předměstí” budou stále více chápat, že je bezostyšně podvedli, uvrhli do chudoby, zániku a vymření.

V boji impérií mezi sebou mají malé národy pouze jedno právo. Musí si vybrat centrum moci, aby si zajistily přežití.

Špatná volba může skončit velmi tragicky. 

Na to by se dalo zeptat mnoha kmenů Evropy, Afriky, Ameriky, Austrálie, jenže mnoho z nich už neexistuje kvůli koloniální represivní nebo kulturní genocidě západní civilizací.

Zástupci elity postsovětských států si zvolili nebo se pokoušejí zvolit Západ jako svého vládce. Tím si sami sobě tedy přiřadili roli pěšců. A jak je známo, kvůli vítězství v celé partii se hráči často obětují.

Rusko nyní poprvé ve své historii si dovoluje přistupovat k Západu z pozice síly.

Vysvětluje se to jeho výhodou ve zbraních, které Západ nemá, a stavem ekonomiky. 

V roce 2020 tedy Rusko obešlo Spojené státy, pokud jde o výrobu oceli, což mu umožnilo vstoupit do čtyřky světových producentů, kde první tři místa zaujímá Čína, Indie a Japonsko. 

Rusko je předním konstruktérem a stavitelem jaderných elektráren, včetně plovoucích elektráren. 

Zaujímá první místo v exportu energií a obilí. 

V tomto seznamu lze dlouho pokračovat. Nevidí to pouze slepý.

Na rozdíl od USA a Západu Rusko vždy používá axiom: hlavní věcí není dobýt území, hlavní je – zajistit tam pořádek a rozvoj.

Samotné rusofobní a protiruské vládnoucí kruhy postsovětských států si pro sebe zvolily roli pěšců, které Moskvě není líto obětovat při konfrontaci s agresí Západu.

To je pochopitelné: kdo by se měl starat o osud služebníků svého nepřítele, pokud hovoříme o smrtelném nebezpečí, které od něj hrozí?

Ovšem druhou otázkou jsou národy, které si pokorně vybírají takové nedůstojné jedince za prezidenty, premiéry a poslance.  Samozřejmě, při analýze takových procesů, je třeba vzít v úvahu západní technologie řízení společnosti, sociálního managementu, vyleštěné téměř k dokonalosti, … ale přesto …

Kam až může zajít proces oblbování národů bývalého SSSR? Co se musí stát, aby začaly rozlišovat pravdu, především historickou, od lži?

Rusko dalo národům republik bývalého SSSR právo utvářet svou vlastní státnost a jejich politickým elitám – formovat národní zájmy a bránit je. Třicet let, které uplynuly od rozpadu SSSR, ukazuje, že se to zdaleka ne vždy a ne všude u nich podařilo.

Z toho vyplývá, že kvůli matu geopolitickému nepříteli, pěšci mohou být obětováni.

Autor: Marc Bouvier, Docteur en sciences économiques
https://bit.ly/39TRSvs

sdíletj na

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dany
2. 10. 2021 09:47

To je teda pitomej článek.

krtek
2. 10. 2021 10:34
Odpovědět  Dany

Když tomu nerozumíš, nebo nechceš, tak to nekomentuj.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Juraj
2. 10. 2021 12:45
Odpovědět  Dany

…no a ty si pitomá prisluhovačská piata kolóna USA – troubo

paw
2. 10. 2021 17:43
Odpovědět  Juraj

U rusu je to v pohode nepritel je nepritel a pritel je pritel. A neni mozny svindlovat.Vysokou politiku jsme videli nedavno,kdy na navsteve Turecka, Leyno pobihala jako odkopnuta slepice sem a zase tam..
Eunuchove a feminove nevi co delat, kdyz nemaji prikaz od sve vrchnosti.
Jsou hejna tech co musi slouzit do roztrhani vseho. Treba tri doktoraty si poridi,aby upozornil na sebe a si vrchnost vsimla a mela sluhu.
Svyho casu byly ty akademicky symposia o marx-leninismu.Tam se resil problem,ze co kapitalista vydela nebo ukradne strci si do kapsy.
Druhej byl problem jak delnici a rolnici vladli ,tak ze si poridili to nejhorsi otroctvi vubec,clen vlady Pavka K. kalil ocel a nemel ani boty , v Rime otrok dostal sandaly.
Byly casy,kdy nebyli ti v bilych plastich ani sverci kazajky jako dnes. Hamlet vedel ze je silenej a v sileny situaci.Pokr.

paw
2. 10. 2021 17:54
Odpovědět  paw

Hamlet tak nemel reseni.Neveril sobe ani jinym z ty vyssi politiky. Tedy Hamlet, bejt nebo nebejt a kulomet a jak se to vyrymuje. Kde je rozhreseni.
V Usa hamletovali az k 9/11. Uz skoro nebyli a to se ted opakuje. Zkratka nechteji bejt. Potrestani civilni populace nic nevyresi..
Jejich nejvetsi nepritel uhlavni byl Taliban do minulyho tejdna. Byla na to vydana uredni certlicka.Aby se vedelo. Na vanoce tam v Afg. neveri,ale Jezisek tam pribeh s opravdu v historii sveta,nejbohatsi nadilkou /85 bilionu/vubec, v historii sveta.. Asi opravdu nechteji bejt v ty Americe..

paw
2. 10. 2021 18:25
Odpovědět  paw

Na strane druhy je pres sto let jiz uhlavni pritel Usa a spojenec , Tramtarie. Nejuhlavnejsi.
A stada akademiku stale dodnes pobihaji do symposii..
Dostane take spoustu zbrani jako Taliban ,ale s rozdilem ze je musi je vsecky zaplatit do posledniho halire a s urokem.. /asi 90 tech bilionu/.O cem se nepise,ze Taliban dostal navrch palety dolaru. Paleta je drevenej podstavec asi 150×150 cm a na tom je do vysky150-200cm naskladano v uhlednych baliccich mnoho bilionu nove natistenych dolaru.
Ty se pak hojne rozdavaji, ale pouze nepriteli.
Jak tohle muze bejt a neprijde to lito. Jak se ted rozeznava pritel od nepritele. Skrabe to v mysli.
Videl jsem ty letiste v Afg. plne modernich stihacek a bombarderu navic.
Sveraci kazajka dluhu , ktery je jako vesmir nekonecny..
Mozna jeste vice nekonecnejsi..
Pro pritele nejoddanejsiho. Kdyby to aspon bylo uz vsechno. Kdyz neni.
Narodi se talibanskej kojenec v ty zemi a je bez dluhu.
Sotva se narodi kojenec v jiny zemi a vyspely a ma na konte uz desitky tisicu dolaru dluhu.
Dluh vzroste nez kojenci dospeji a ve veku kdy si chteji zalozit rodinu je sveraci kazajka dluhu obrovska i s urokama, aniz by si stacili aspon trochu penez vypujcit.
A Jezisek ani vidu ani slechu ,nikde.
My muzeme dnes presne a jasne videt, kde se Hamlet dohamletoval. Na otazku byt ci nebyt je odpoved jednoducha , byt a nebyt zaroven a pak snad nebudes mily ctenari, bit.