politika

“Máme odposlech”!!! … Frau dostala od Lukašenka políček

Putin se tím neobtěžoval a dovolil Lukašenkovi rozcupovat německou autoritu, a bylo to provedeno takovým způsobem, že nyní Merkelová buď musí položit na stůl železobetonové důkazy o Navalného otravě „Novičokem“, nebo začít účtovat s těmi ve svém vnitřním okruhu, kteří jí takové informace poskytli.  

Zdá se, že cynický pokus Západu svrhnout Lukašenka a neuznat volby, ho nakonec přiměl rozhodnout o svém postoji a opustit sezení na více židlích. Nyní Putin řeší problémy Běloruska v mezinárodních záležitostech a Lukašenko mu v tom přihrává a vytváří informační příležitosti. 

Dnes běloruský prezident učinil silné vyjádření a uvedl, že k otravě Alexeje Navalného nedošlo. 
Podle něj to může běloruská strana potvrdit dekódováním dialogu mezi Berlínem a Varšavou, který byl zachycen speciálními službami běloruské republiky.…   

Prohlášení německých úřadů, že Alexej Navaľnyj byl otráven, jsou padělkem, uvedl běloruský prezident Alexandr Lukašenko během setkání s ruským premiérem Michailem Mišustinem.

“Všiml jsem si, při sledování ruských událostí, že oni – Západ – mají nový trik. Opět „Novičok“, opět otrava. 
Musím vám tedy říct, že včera nebo předevčírem, před projevem Merkelové (řekla, že mu – Navalnému – chtěli zavřít ústa) jsme zachytili rozhovor. Pochopili jsme, že to Varšava mluví s Berlínem…. dva předplatitelé ve styku,“ řekl Lukašenko. Jeho slova cituje BelTA.

Podle něj byl tento rozhovor zachycen elektronickou vojenskou zpravodajskou službou Běloruska.

“A zachytili jsme zajímavou konverzaci, která (dám vám ji přečíst, připravíme ji a pošleme do Ruska na FSB) jasně naznačuje, že se jedná o falzifikát. K otravě Navalného nedošlo,“ dodal běloruský vůdce.

Vyjádřil předpoklad, že prohlášení německé kancléřky Angely Merkelové a její administrativy připravila skupina odborníků.

 “Udělali to, … cituji,.. «aby odradili Putina strkat nos do záležitostí Běloruska»
Citoval jsem ten rozhovor. Rozumíte tomu, nakolik tito lidé jednají jak jezuité“, – přidal Lukašenko.
________________________

Předtím, než začala svou árii s bohatým vektorem (“Kancléřský akt” nikdo nezrušil), Merkelová řekla, že vše co se stane, by se nemělo týkat Nord Stream-2. 

Teprve poté svým obvyklým způsobem vylila na Rusko kýbl špíny. 

Putin s ní očividně souhlasil, pokud jde o vyjmutí Nord Stream-2, a pak:
– „Ve válce, jako ve válce!“ Angelo, ty sama jsi to začala. 

A pak již náhle Alexandr Grigorjevič zachytil rozhovor mezi dvěma evropskými hlavními městy. 
Ukazuje se, že je odposlouchává … Kdo by si pomyslel …

Na druhou stranu, co byste chtěli od „posledního diktátora Evropy“?

Dokážete si představit, kolik ještě zajímavého se můžeme dozvědět z „odposlechů běloruských čekistů“!?! 

P.S.
Je stále obtížné posoudit spolehlivost údajů, které je běloruský vůdce připraven předat příslušným ruským útvarům k analýze. Lze předpokládat, že mluvíme o odposlechu hlasové komunikace na mobilním telefonu ve Varšavě. Lukašenko odkazuje na běloruské jednotky elektronického boje (EW), které jsou nyní rozmístěny v regionu Grodno.

V Grodnu, Lidě, Ošmjanu a Vilejce jsou nyní soustředěny téměř dvě třetiny běloruské armády. Cvičení začíná. Ale ve Vilejce, ještě před zahájením cvičení, existovalo velké vojenské zařízení související s elektronickým bojem. Kromě toho se zde nachází 43. komunikační centrum ruského námořnictva, které komunikuje s ponorkami na velmi dlouhých vlnách. 

Není žádným tajemstvím, že středisko ve Vilejce také vede rádiové zpravodajství a elektronickou ochranu v zájmu nejen ruské flotily, ale také jiných typů vojsk. Jeho antény stoupají mezi poli několik desítek metrů do nebes a za dobrého počasí jsou viditelné velmi daleko. V Gervjaty, na zvonici známého gotického kostela, pozorují lidé při exkurzi: ty stromy na západě jsou Litva a ty antény na jihovýchod jsou Rusko (600 hektarů půdy poblíž Vilejky bylo převedeno do Ruské federace k dlouhodobému pronájmu). 

Pokud však vycházíme z emotivního projevu Alexandra Lukašenka, centrum ve Vilejce nemělo s případem nic společného. Soudě podle jeho slov můžeme hovořit o odposlechu provedeném přímo ve Varšavě, i když se zmínil o jednotkách EW umístěných poblíž Grodna. A to už situaci trochu mění. Je to v zásadě možné a řekněme, že Alexandr Grigorjevič nepřeháněl. 

Stačí si připomenout události roku 2014 v Kyjevě:
slavný telefonický rozhovor mezi tehdejší státní ministryní zahraničí Victorii Nulandovou a velvyslancem Jeffreyem Pyattem. Který bylo úspěšně zachycen. 
Všechno je tedy možné. Pokud existuje přání a příležitost, můžete poslouchat mnohé. 
Ne všechny, ale mnohé.

Představit si, že běloruské jednotky EW nějak dosáhly systému ve Varšavě, dekódovat a zaznamenat konverzaci, je poněkud fantastické. Tam samozřejmě není daleko, ale ve skutečnosti je zaznamenán bílý šum, který produkují čtyři (to je minimum!) ochranné systémy najednou. 

K dešifrování bude potřeba spousta superpočítačů a – nejlépe – znalost zdrojového kódu. Varšava má čtyři plnohodnotné mobilní operátory a další dva virtuální, stále potřebujete vědět, ke komu se připojit. 

Alexandr Lukašenko tvrdí, že je připraven předložit původní nahrávku (i s hlasem) do Moskvy. To znamená, že se předpokládá, že hlas lze identifikovat, což znamená, že teoreticky by tento hlas měly znát ruské speciální služby.

Tyto hlasy musí být identifikovány jako hlasy patřící osobám známým v úzkých kruzích, které mají přístup k zajímavým informacím. To předpokládá, že musí být k dispozici ukázkové hlasy. To samozřejmě vede ke konspiračním teoriím, ale hlasy existují. Jako otisky prstů a další biometrické soubory.

To vše dává smysl, pouze pokud Alexandr Grigorjevič neblafuje. 

Pokud skutečně předá počáteční data (nikoli dešifrování a interpretace, zejména zdrojové kódy) do Moskvy, pak se tam rychle ukáže celá pravda. Mimo jiné bude snadné zjistit, zda došlo k manipulaci se zdrojem. 
To není nedůvěra v běloruského vůdce, je jen nutné zvážit všechny verze. 

Nikdy nevíte, možná někdo projevil přehnanou tvůrčí iniciativu. Toto je standardní postup, nic osobního.

Bude velmi zajímavé zjistit, co se Lukašenkovi dostalo do rukou a do jaké míry to všechno odpovídá realitě. Jinak nevědomky (nebo vědomě) odhalil schopnost Minsku provádět speciální operace ve Varšavě. 

Poláci o tom budou muset přemýšlet.

https://bit.ly/2Dq0ey7
https://bit.ly/2QYukvH

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavla
4. 9. 2020 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Říkala jsem si, že ten převoz Navalného je součástí “operace Bělorusko”. Vypadalo to, že se Merkelka obětuje, aby tandem Rusko/Bělorusko posílil. Babiš sice zabojoval za zájmy USA (V4 + UKR), ale Ostatní na západě se do toho nehrnuli. Ostatně Německo ten ruský plyn fakt potřebuje, jejich soustava se v současnoti (bez možnosti akumulace) nemůže opírat jen o tzv. zelené zdroje, takto je soustava neřiditelná.

Dan
5. 9. 2020 17:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Bože, jak si mohl vytvořit takovou nestvůru?