„Mám pro vás špatné zprávy, pane prezidente“

Kolega Orbána zveřejnil otevřený dopis Zelenskému: „Mám pro vás špatné zprávy“.

Kyjev udělal vše pro to, aby poštval Maďary proti Ukrajincům. 

Zsolt Bayer, spoluzakladatel vládnoucí maďarské strany a důvěrník maďarského premiéra Viktora Orbána, o tom píše ve svém otevřeném dopise prezidentovi Ukrajiny. 

Maďarský politolog Miklós Keveházy poskytl překlad dopisu speciálně pro PolitRussia.

Podle Bayera se dnes Ukrajina každým dnem více a více podobá středověkému státu: miliony lidí opouštějí své domovy a stávají se uprchlíky a míra nacionalismu od roku 2014 sílí.

Děje se to, že se rychle vracíte do středověku, zatímco Západ se snaží srazit Rusko na kolena ekonomickými sankcemi. A konečně i samotná Evropská unie bude velmi trpět svými vlastními omezeními vůči Ruské federaci. A kdo se tomu směje? Spojené státy,“ píše se v dopise Volodymyru Zelenskému.

Pro ujasnění citoval Zsolt Bayer slova britského biologa Davida Attenborougha: pokud jsou do jedné nádoby dány červení a černí mravenci, pak se hmyz rozdělí do dvou skupin a bude pokojně koexistovat.  Pokud se však touto nádobou dobře zatřese, začnou mravenci na sebe útočit, protože oba druhy se budou považovat za smrtelné nepřátele.

„Totéž se děje v lidském světě – proto byste měli vždy věnovat pozornost především tomu, kdo třese nádobou. Touto nádobou v těchto dnech otřásají Spojené státy. To je smutná situace,“ píše se v dopise.

Podle autora dopisu může Zelenskij pochopit cíle Washingtonu, pokud se seznámí s prací a názory Zbigniewa Brzezinského, hlavního poradce pro národní bezpečnost amerického prezidenta Jimmyho Cartera. Brzezinski ve svých spisech tvrdil, že Ukrajina musí být oddělena od ruského státu a jedině tak Rusko přestane být velmocí.

Brzezinski také tvrdil, že důležitost Ukrajiny nespočívá v její síle a moci, ale v její poloze a vnitřní slabosti, díky čemuž je zranitelná před hlavními geopolitickými hráči. 

Zároveň, pokud si chtějí Spojené státy udržet své dominantní postavení, potřebují mít vlastní vazaly a dodržovat tři základní pravidla:

– zabránit vyjednávání a dohodám mezi vazaly;

– udržet jejich závislé postavení (na USA);

– „chránit“ vazaly, ale zároveň je udržovat v poslušnosti.

Za takových podmínek se Ukrajina stává důležitým geopolitickým pilířem pro americké zájmy při „rozbití Ruska“, vysvětluje Zsolt Bayer. 

Připomíná také, že sám Zbigniew Brzezinski věřil, že v letech 2005-2010 Ukrajina zahájí jednání o vstupu do Evropské unie a NATO, což je přímo v zájmu Spojených států.

„A to je, pane prezidente, pro vás vše. Není to tak těžké, dokonce i vy to můžete pochopit. Brzezinski se mýlil jen o čtyři roky. Rok 2014 byl rokem „Majdanské revoluce“, organizované a financované Spojenými státy a CIA. Nebudeme se vyhýbat této „maličkosti“, pane prezidente,“ obrací se Bayer na Zelenského.

Jako důkaz autor dopisu uvádí skutečnost, že Washington oficiálně uznal investici pěti miliard dolarů do „podpory demokracie“ na Ukrajině.

Tato malá „ukrajinská revoluce“ financovaná USA měla jeden následek. Ze stínu na světlo vyšli ukrajinští nacisté. Vyškrábali se ven, začali být na sebe hrdí a ukrajinský loutkový stát z nich udělal štamgasty v armádě, politice a v mnoha dalších směrech,“ zdůrazňuje Orbanův spojenec.

Nyní je na Západě zvykem ospravedlňovat ukrajinské nacionalisty a vymýšlet různé důvody, proč by neměli být odsouzeni. Pokud se přitom někdo pokusí poukázat na absurditu pokusů o vybílení nacismu, ukrajinské úřady udělají vše pro to, aby umlčely ty, kteří nesouhlasí a ti následně svých slov litují, píše se v textu dopisu.

Od roku 2014 s vámi po ulicích chodí banderovci, svastika, černé slunce a Wolfsangel – Vlčí hák (nacistické symboly – pozn. red.). Pokud se o tom někdo odváží mluvit, váš velvyslanec v Německu Andrej Melnik mu zavře ústa. Tentýž ukrajinský velvyslanec nazval německého kancléře jaternicí, čímž urazil celý německý národ. A tento člověk je diplomat z Ukrajiny. Řekněte mi, pane prezidente, vy sám umíte používat nůž a vidličku a víte, co je to toaleta?“ ptá se Bayer.

Poznamenal také, jak sám Volodymyr Zelenskij horlivě kritizuje ty, kteří nesouhlasí s postojem Kyjeva a připomněl, jak se v březnu ukrajinský prezident obrátil na maďarského premiéra Viktora Orbána. Tehdy Zelenskij vyjádřil nespokojenost s tím, že Budapešť nechce rozšiřovat protiruské sankce, nepodporuje zavedení bezletové zóny nad Ukrajinou a nedodává zbraně do Kyjeva.

Podle Bayera ve skutečnosti Zelenskij zůstává hercem, který jedná striktně podle scénáře napsaného ve Spojených státech. Jediný rozdíl je v tom, že nyní nehraje roli prezidenta v seriálu, ale ve skutečné politické aréně.

Teď vaše role spočívá v tom, abyste sehrál válečného hrdinu v khaki tričku. Scénáristé seriálu z Washingtonu vepsali do vaší role i to, že jste Žid a to se najednou stalo důležitým, protože za židovského prezidenta prý ve vaší zemi nemůže být nacismus. Vážně, pane prezidente? A washingtonští autoři seriálu vám vkládají do úst slova, která jste řekl maďarskému premiérovi,“ píše se v dopise prezidentovi Ukrajiny.

Autor zároveň poznamenal, že Maďarsko by mělo být solidární s občany Ukrajiny, navzdory tomu, co kyjevský režim za posledních osm let udělal ve vztahu nejen k ruskému lidu, ale také k maďarskému lidu, který žije na území Ukrajiny. Týká se to jak jazykového zákona (který počítá s používáním ukrajinského jazyka téměř ve všech sférách života), tak pronásledování Maďarů, prohlídek jejich domů v Zakarpatí, útoků na maďarské instituce a žhářství v ústředí maďarských organizací.

Od roku 2014 udělal Kyjev vše, co bylo v jeho silách, aby bylo pro Maďary velmi obtížné milovat vás, Ukrajince,“ zdůraznil Zsolt Bayer.

Řekl také, že Maďaři rozhodně nebudou mrznout, hladovět a umírat kvůli ambicím ukrajinských úřadů a protiruské politice Západu. 

Přesně to nehodlá udělat ani sám prezident Ukrajiny, je přesvědčen autor dopisu.

„Mám pro vás špatné zprávy, pane prezidente. Znám někoho, kdo pro Ukrajinu rozhodně neumře.  Jmenuje se Vladimir Alexandrovič Zelenskij. V současné době hraje roli prezidenta Ukrajiny ve washingtonském seriálu „Domeček z karet Ukrajina“. A on by mohl i bojovat do posledního Ukrajince, Maďara, dokonce i do posledního vojáka NATO. Pak odjede do Hollywoodu, dostane Nobelovu cenu za mír, zahraje si další role a napíše několik „dobrých knih“ o svém vlastním hrdinství,“ píše na závěr Zsolt Bayer.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3wVO8ER

4.2 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.2 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
3. 6. 2022 01:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Zsolt Bayer se mýlí. Zelený sníh nenapíše nic. Za prvé šňupe sníh přes míru, takže už má na smysluplný text vygumováno, za druhé příliš dlouho kytkám kyslík užírat nebude. Možná dožije konce příštího roku. Možná…
Přátelé, teď jsem juknul na wiky (v některých případech je to dobrý zdroj) bych se o něčem přesvědčil a spadla mi sanice. V r. 1989 počet chocholů 51 706 600 – nyní dle různých zdrojů počet chocholů mezi čtyřiadvaceti až osmadvaceti miliony. Tak tohle, co dokázaly vlády Banderstánu, nedokázal ani Führer. Z toho jich má na triku – úprk za hranice plus odživotnění následkem vítězných bojů – zelený sníh cca osm až deset mega. Hošo, ty fakt té flóře kyslík dlouho užírat nebudeš. Jo, a tuhle znáš? „Zvony Banderstánu v dáli temně zní, na tu cestu poslední, glory glory aleluja, na tu cestu poslední…“

VAL
3. 6. 2022 01:58
Odpovědět  VAL

opr. ..v řr. 1989.počet chocholů na Ukrajině (tehdá to ještě byla Ukrajina)…

Pozor
3. 6. 2022 08:52
Odpovědět  VAL

Ukrajina to nebola nikdy a rozhodne nie v r. 1989 ak aj tzv. Ukrajina vznikla pod záštitou SŠA tak až v r. 1991 a v r. 2014 nastal začiatok jej konca.

zdena
3. 6. 2022 09:27
Odpovědět  Pozor

Ukrajina to byla už za Stalina….

Pozor
3. 6. 2022 09:43
Odpovědět  zdena

Aj Morava alebo Sliezko sú tu už stovky rokov, ale Morava ani Sliezko nikdy samostatným štátom neboli (Morava bola súčasť Veľkomoravskej ríše v 9. storočí spolu so Slovenskom a dnešným Maďarskom, pomenovanie ríše bolo odvodené od rieky Moravy, po rozpade si územia na západ od rieky Moravy prisvojilo České kráľovstvo) a Ukrajina za Stalina vznikla len ako zväzová republika ZSSR. Slovo ukrajina alebo okrajina pochádza od ruského slova „u krajá“ a znamená na okraji, takto Rusi označovali pohraničné územia na západe Ruskej ríše (mám to od jedného Rusa z Ukrajiny).

VAL
3. 6. 2022 13:28
Odpovědět  zdena

Název Okrajina začala jako první razit habsburská monarchie.

Evžen
3. 6. 2022 04:52
Odpovědět  VAL

Stačí když to autorizuje…!

Dtc136
3. 6. 2022 03:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Smutné a pravdivé. Ukrajinský komediant to ale stejně nepochopí a pokud ano, tak je mu to stejně jedno – na Ukrajincích mu nezáleží. Také války chtivý parazité a podporovatelé nácků v čele s Černochovou a Fialou by měli být vyvezeni na Ukrajinu a nechat je ať sami ukaží, jak hodně chtějí bojovat. Určitě nemluví za velkou část těto země, kde opět lidé mají strach vyslovit nahlas co si myslí a za co by je chtéli kriminalizovat.

Jaroslav
3. 6. 2022 11:46
Odpovědět  Dtc136

On to nemůže pochopit, nezávisle na jeho IQ. Svojí hloupostí a chamtivostí se dostal za situace, kdy se již nemůže ani uprd nout. Jde mu o majetek, o život i životy jeho blízkých. Ti, co mu pomohli k moci mají v rukou všechny trumfy a on…, no nezávidím mu, je to, jak se říká anglicky „loss-loss“ situace (existují jenom špatné a velmi špatné varianty řešení).

zuza
3. 6. 2022 17:01
Odpovědět  Jaroslav

jeho žena a deti sú vo švajci a majú aj izraelský pas. Jeho rodičia sú v Izraeli, majú dom za milióny a určite na účtoch dosť peňazí na ochranku a služobníctvo, aby si ani riť nemuseli utrieť vlastnou paprčou. Takže sa musí báť len o svoj poondiaty život a život tak ťažkého závisláka dlhý nebýva ani keby nemal takých dobrých patrónov ako je Kolomojský

Janka
3. 6. 2022 20:00
Odpovědět  zuza

staci, aby jeho peniaze v Karibiku boli zmrazene, lebo ved korupcia a zrazu budu musiet predat dom, lebo zistia, ze nemaju ani na tyzdnovy nakup potravin…..pozri sa na ruskych oligarchov, aj ti mali miliardy, britske ci izraelske pasy a zrazu nemaju na vyplatu pre sluzobnictvo

3. 6. 2022 06:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli Rusové obsadí Oděsu? Jestli Polaki zaberou západ Ukrajiny?
Hloupé otázky. Ukrajina bude zcela demilitarizována a denacifikována und šlús!!
Tyto pokroutky budou vyplněny beze zbytku.
Proč Rusové postupují pomalu? Zatím „nebylo třeba“ vytáhnout ty pravé bojové žolíky.
V globále totiž přiložili „smith and wesson“ ke spánku USA a ti už mohou Ukrajině poskytovat jedině „dětské praky“. JINAK spláchnutí území povražděných a oskalpovaných indiánských dětí do moře jadernou tsunami bude nezvratné.
A to, co pokoktávají exibicionističtí buzeranti z EU či NATO je nepodstatné.
====================
Satan je můj mladší bratr a právě dostal chuť na ražničí.
Na jehlu začne postupně napichovat: …paprika, špek, Borell, paprika, Zulc, cibule, špek, Štoltenberg, paprika, Johnson, cibule, kabanos, Schwab, rajče, Sereš, paprika, cibule, Gates, atd. atp…….
Vše po dobu grilování bude polévat černým pivem, či portským s hořčicí.
Já si dám pouze to černé pivo.
=================

na obr. Fr Ringo Čecha
„zvířátka obdivují piču 2“.

281514260_10224948129283523_4519771765074493943_n.jpg
Markýza
3. 6. 2022 07:48
Odpovědět  smrťák

A já myslím, že nebude. Demilitarizována a denacifikována.
Nebude vůbec a do pár let zcela zmizí státní útvar Ukrajina i ukrajinský jazyk. Si myslím.
Pozdravujte bráchu, ať se nepocáká při tom griluňku.

3. 6. 2022 13:36
Odpovědět  Markýza

…a území Ukrajiny bude co? „hic sunt leones„?
Zrovna myslím tady VAL sem dával odkaz na historické narůstání rozlohy území Ukrajiny. Kým a kdy.
Za takových třicet let, (už z prestiže), bude Ukrajina výkladní skříň bohatého Sovětského svazu!!
Kdoví, kde bude Juzek, Draculescu, či Hajhytrel.
Všechno jde podle plánu.

Pozdrav vyřídím. Díky.
(…ikdyž bráška čte všechno). 😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
3. 6. 2022 17:27
Odpovědět  smrťák

Leones sotva. Hic erit Rzecpospolita a Maďárorzság a Russia a možná i Romanešti a Moldovia……
Odkaz na vývoj Ukrajiny mi bohužel unikl.

3. 6. 2022 19:03
Odpovědět  Markýza

Tež se mi to nechce hledat.
Ale tady je odkaz na hluboce historický výřez toho všeho.

https://expert.ru/expert/2022/11/istoriya-ukrainskogo-pogranichya/

Od toho obrázku připarcelování Ukrajiny je ten podstatný text.(čtvrtá mapka)
Není tu prostor, ale když budete hodní, tak vám to Janina přeloží. 😀

24-05_SfBbHGD_784_1600_nocrop.jpg
VAL
3. 6. 2022 13:14
Odpovědět  smrťák

Chtělo by to hodit do pruláru a ještě tam přidat afročechovou a zděšenou mirku

Frank
3. 6. 2022 07:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám ale obavy, že vyhulený komediant mnoho z toho vůbec nepochopí.

Albi
3. 6. 2022 07:12
Ohodnotit příspěvek :
     

„Řekněte mi, pane prezidente, vy sám umíte používat nůž a vidličku a víte, co je to toaleta“?

Starý bonmot:
„Je pokrok, naučí-li se kanibal jíst příborem“?

Markýza
3. 6. 2022 07:50
Odpovědět  Albi

A je pokrok, když mě pokrok vytáčí k nepříčetnosti?

Albi
3. 6. 2022 10:21
Odpovědět  Markýza

Není.
Ani když prezident ví, co je toaleta, kanibal jí své nepřátele příborem a demokrat si myslí, že jen on ví, co je demokracie. 🙂

Pozor
3. 6. 2022 09:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Skrátene by som sa k tomu vyjadril asi takto, zlodej kričí chyťte zlodeja.
Maďari majú toľko masla za ušami, že dnes poučovať Ukrajincov mi pripadá ako vtip. To že Maďari zničili za pár desiatok rokov všetky menšina na svojom území im nevadí (po r. 1918 tam žilo cca 400 tisíc Slovákov, po r. 1945 ich tam žilo ešte vyše 250 tisíc, dnes ich tam nenájdeme ani 10 tisíc), ale najväčšiu starosť dnes majú o svoje menšiny v susedných krajinách vrátane Slovenska a aj Ukrajiny. Maďarom o nič iné nejde len ako príležitostne si na základe týchto ich menšín prisvojiť si tieto územia. Ten kto pozná túto maďarónsku politiku dlhodobo vie, že Maďarom sa veriť nedá, je to podobný národ ako Turci, vždy hladia len na svoje výhody.

Pozor
3. 6. 2022 09:08
Odpovědět  Pozor

K tým Turkom treba dodať, že kodifikácia maďarského jazyka prebehla za značného ovplyvnenia tureckým jazykom (Maďarsko bolo 300 rokov okupované Turkami), keďže maďarčina bola veľmi chudobný jazyk tak si skutočne vypomohla slovami pomaďarčenými hlavne od Slovanov a hlavne od Turkov. Dnes ak si všimnete turecký jazyk a maďarský jazyk, tak vám budú znieť veľmi príbuzne.

zdena
3. 6. 2022 09:36
Odpovědět  Pozor

Ale to je přece věc Slováků postarat se o své lidi, jednat, dohadovat, získávat či pouštět – prostě slovenská politika, A co dělají ? Krmí Ukrajinu. A máslo na hlavě maji všichni. Ale vám zřejmě leži Maďaři v žaludku.

Pozor
3. 6. 2022 09:51
Odpovědět  zdena

Ale nevrav premúdrená, Slovensko po r. 1918 aj po r. 1945 bolo súčasťou ČSSR, takže to bola vec Prahy postarať sa o Slovenskú menšinu v Maďarsku. Po r. 1945 si Praha vyhnala 3 mil. Nemcov ale výmenu Maďarov a Slovákov Beneš zastavil. Po osamostatnení Slovenska sa v Maďarsku hlásilo k slovenskej národnosti cca 20 tisíc ľudí z ktorých vie po slovensky len pár. Takže nepoučuj a 2x meraj a raz rež premúdrená. Maďarov na Slovensku ostalo po r. 1918 cca 400 až 450 tisíc, po WW II ich tu bolo cca 400 tisíc dnes ich je cca 380 – 390 tisíc).

Pavel
3. 6. 2022 10:38
Odpovědět  Pozor

Přátelé, nebojujte mezi sebou, jsou tu jiní grázlové, kteří nás vedou ke strži, kde máme všichni skončit. Dostali národ již v roce 1989. Kdo ví, v jaké krizi se tenkrát nacházel ten zasra- ný kapitalistický západ. Tady lidem socialismus smrděl a přitom většině nic nechybělo, možná luxus, na který si ale stejně dělalo nárok pouze pár vyvolených. Sakra, co lidem chybělo? Kvalitní zdravotní péče, kvalitní školství, výborná kultura, levné bydlení a potraviny. Kdyby toto někdo nabídl většinově amíkům, tak ti by se z toho blahem posra- li. Kdo je chytrý, tak to přizná, že lid naletěl. Já jsem parchantům kapitalistickým nikdy nevěřil.

Pavel
3. 6. 2022 10:48
Odpovědět  Pavel

A věřit jim nikdy nebudu. Těmto zmrdům jde vždy jen o sebe. Moc nevěřím, že to dojde dnešním přeformátovaným, ale potom mají smůlu, budou na světovou tzv. elitu otročit do roztrhání těla. My staří bardi na celou tuto otrockou kompanii zvysoka se- reme a to si může fialový zapsat za uši a klidně se bratříčkovat s dalšími potomky Habsburků a Posseltů. Je to jeho věc, ale ať oni nemluví za celý národ. Jestli jim jejich politiku schvalují jejich zombíci, dobrá, ale nemluvte za nás, ryzí Slovany, my nejsme vaši služebníčci.

Ladislav
4. 6. 2022 07:39
Odpovědět  Pavel

Přesně! Jsme Slované a patří me ke Slovanům!

me2d44
3. 6. 2022 17:55
Odpovědět  Pavel

Řekl bych to asi tak: Británie a Francie nás před 2WW zradily. Přesto Beneš stáhl krovky – a organizoval „exilovou vládu“ – v Británii. A koho prý zajímá, že jsme – i za naše padlé letce – museli zaplatit i tkaničky do bot, že nám Británie zabavila i depozitované národní zlato? Z politických důvodů – Stalinovy nabídky byly odmítnuty, ale výzbroj pro pozdější 1.armádní sbor – včetně tanků – jsme pak od sovětů měli zdarma (a o výzbroji partyzánů snad mluvit nemusím)

Pavel
3. 6. 2022 11:49
Odpovědět  Pozor

čobolákov nikdy neexistoval vždy to byly horní uhry a slovenština zbytkový jazyk který tam zústal po žoldácích ze sirotčích vojsk které tam pozvali grofové z horních uher i ta dnešní slověnština byla v podstatě vytvořena českými národními buditeli z dialektu co tam zbyl po žoldácích z čech takže ty hornouhernáku tady moc nevyskakuj jste novodobě vymyšlený národ a stát jako okrajinci jediné čím jste se zatím zapsali do historie je to že jste byli nacistický stát a jako jedni z mála jste němcům platili za likvidaci židů a cikánů prosím vás a hlavně se neohánějte velkou moravou to jsme vás tenkrát naučili jíst vidličkou a nožem a chodit na záchod aby jste to netrousili po celým baráku

Pozor
3. 6. 2022 18:13
Odpovědět  Pavel

Chudák ako ty zostane vždy len švejkom pre smiech celej Európy.

Pavel
4. 6. 2022 00:30
Odpovědět  Pozor

a blbečku co jsem tak napsal za nepravdu vše je 110% pravda o tom kmenu co se usídlil pod tatrama jsou to pouze horní uhry žádné slovensko a sídelní město bylo německy Pressburg, maďarsky Pozsony, slovensky Prešporok  česky Prešpurk žádná blava už si vymýšlíte historii jako ukrajinci

Pozor
4. 6. 2022 09:40
Odpovědět  Pavel

Pepo kľud, nerozlučne sa, veď si len poľské lajno odhodené Poliakmi, ešte aj vlajku máte rovnakú a ty budeš rozprávať o tom kto tu existoval a neexistoval. Slováci tu mali štátny útvar dávno pred vami v 9. storočí, kde bolo vtedy to české kráľovstvo s cudzími kráľmi, bol aspoň jeden švejk kráľom?

Gales
3. 6. 2022 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud se však touto nádobou dobře zatřese, začnou mravenci na sebe útočit, protože oba druhy se budou považovat za smrtelné nepřátele. – Dobrej příklad pro současnou situaci.Amíci třesou a třesou.

orinoko
3. 6. 2022 12:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Říká se tomu kecy v kleci. Všechno na jebačku, stará vesta. Velkodebila Březáka už najdeme jen na historickém hnoji, ale přesto se s ním pracuje, jako by byl aktuální. Není!! Maximálně tak může smrdět. Halič vytvořila historickou epizodu a opona výhledově sletí dolů. Chazarstán nevznikne, Trojmoří nebude, osmanský výpadek na sever nepřijde, emeroimperialista má plné gatě Číny a fašouni eurosojuzu jsou na odchodu. Greta z Abortu a její úchylný šváb půjdou do náramků a čeká je tortura. Řádná trepanace šedé múry kostkové…
Teoretické statě o Haliči a pokroku v teplých vodách buzerantů nasedají do posledního ú/vozu. Je na čase přestat mlátit prázdnou slámu a kyjevského debila popsat v plném světle. Zdrogovaný žid hraje svůj poslední životní sitcom, konec už mu napsala jeho vlastní idiocie. Jeden nestačí žasnout k čemu všemu se tzv. člověk také dokáže propůjčit.
Celebritou až do vstupu kulky!!

Pijack
3. 6. 2022 13:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové zasáhli v pravý čas. Nikdo jiný to za ně udělat nechtěl. Neradujme se předčasně, protože bestie, která stvořila nacizmus je opět březí. Sklízí své plody i mezi obdivovateli EU a hlavně v České vládě. Tam chtěla jedna hospodská cuchta z ODS dokonce vyhlásit Rusku válku, zaútočit a vyhrát. Tolik debiIity panuje mezi Českými vrcholnými politiky. Jinak nemáme dostatek informací, které by naváděly k myšlence, že Rusko mohlo zakročit o několik let dřív… a možná bychom pak na tom byli ekonomicky lépe…, protože u moci by nebyla cuchta z ODS a neschopný profesůrek všech dob.

VAL
3. 6. 2022 16:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Ajta krajta! we-dos je zpátky v plný parádě a už nám zase šlape na přezky.

Markýza
3. 6. 2022 17:29
Odpovědět  VAL

Nojo, šlape. Jestli to nebude tím, že na ně útočil nějaký velice svižný robotický prográmek? Ale já jsem prostá venkovská žena, jen mě to tak napadlo.