„Malý sociologický experiment“

Srb přistihl Západ při nestoudné lži zveřejněním nepopsaných fotografií zvěrstev NATO.

Srbský veterán Vladan Milicevič provedl „malý sociologický experiment“: zveřejnil nepopsanou fotografii bombardování Jugoslávie silami NATO v roce 1999 na webových stránkách v USA, Velké Británii a Austrálii a vyzval uživatele sítě, aby odsoudili, co se stalo. 

Miličevič v nedělním rozhovoru pro TASS uvedl, že jeho příspěvky sklidily tisíce lajků a stovky rozhořčených a naštvaných komentářů.  Poté Srb uvedl vše na pravou míru a řekl, že fotografie jsou důkazem západní agrese proti Srbsku.

„Zveřejnil jsem fotky bombových útoků [Jugoslávie] a nikde jsem neuvedl, odkud byly. A oni si samozřejmě mysleli, že z Ukrajiny, a komentáře a odsuzování začaly a pokračovaly. Teprve poté jsem poděkoval a napsal jaké fotografie to opravdu byly. Bylo kolem 3 hodiny v noci a ráno, když jsem se to snažil zkontrolovat, už jsem neměl přístup, buď jsem byl zablokován, nebo vymazán,“ řekl Vladan.

„Nazval bych to malým sociologickým experimentem. Západ je velmi nakloněn odsuzovat někoho, pokud je to v jeho zájmu, na druhou stranu ospravedlňuje činy, které sám provádí, v našem případě je to „Milostivý anděl“ (krycí název pro bombardovací operaci NATO Bělehradu – pozn. red.). Byl jsem vojákem v Bělehradě během bombardování a prožívám to všechno velmi emotivně. Jen mě mrzí, že jsem to nemohl pověsit na stránky NATO. Média jsou jejich největší zbraní, vytvářejí tak obraz nového světa a pravoslaví je jim trnem v očích,“ vysvětlil důvody svého jednání srbský veterán.

Vladan Milicevic také řekl, že se rok učil ruštinu, aby mohl číst básně v originále. 

„Bez ruské literatury by byl tento svět ponurým místem,“ řekl. 

Podle Miličeviče on sám píše poezii a připravuje k vydání svou první sbírku poezie.

V roce 1999 ozbrojená konfrontace mezi albánskými separatisty z Kosovské osvobozenecké armády a armádou a policií Srbska vedla k bombardování Svazové republiky Jugoslávie (v té době tvořené Srbskem a Černou Horou) silami NATO. Vojenská operace byla provedena bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN a na základě tvrzení západních zemí, že orgány SRJ provedly etnické čistky v kosovské autonomii a vyvolaly zde humanitární katastrofu. 

Letecké útoky Severoatlantické aliance trvaly od 24. března do 10. června 1999 a vedly k úmrtí více než 2,5 tisíce lidí, včetně 87 dětí, a ke škodám ve výši asi 100 miliard dolarů.

Kosovo-albánské struktury v Prištině 17. února 2008 jednostranně vyhlásily nezávislost na Srbsku.  Samozvanou republiku neuznávají Srbsko, Rusko, Čína, Írán, Španělsko, Řecko a řada dalších států.

https://bit.ly/3Hu6M9W

sdíletj na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
1. 3. 2022 10:12

Skvělý počin…. inteligentní průzkum toho, o co tu vlastně jde…. bravo !

Jaroslav
1. 3. 2022 11:26

O CO TU JDE ? Rozdělovat lidi,aby štvali jeden proti druhému a zabíjeli se navzájem.Aby nespolupracovali. Všimli jste si jak i u nás za posl. 32 let zmizela slova Spolupráce a Mír ? O to jde globál.prediktorovi a jeho pohůnkům,co chtějí,aby hrstka bohatých měli všechno a ten zbytek (otroci) neměli nic..Gl.prediktorovi slouží jak pres.Zeman,tak i Trump v USA, to lze dobře vysledovat. A vláda u nás slouží svému lidu? Vůbec ne! Vůbec tu není pro nás,naopak persekuuje víc a více a jde proti vlastnímu lidu,nebuduje a nezabezpečuje budoucnost,dokonce ani to,co bude za měsíc,za rok. Co budeme jíst,kde vezmeme teplo,základní potřeby při vypuknutí plánovaného velkého resetu ? Tento Reset přece není vůbec určen pro nás,ale pro absolutní moc hrstky vyvolených .

Jaroslav
1. 3. 2022 11:33
Odpovědět  Jaroslav

Bláboly Q..komu asi slouží? Neurážím čtenáře Tadesca,ale myslete. Jak ven? Odspoda,v každičké obci hlededejme a spojujme se s těmi,co Umí.Zakládejme znovu své zahrady,učme se hospodařit,tvořme.Máme své kořeny a máme to v sobě,jinak zahyneme a zavraždíme i své vlastní děti. Budujme sami,spolupracujme,žijme živým tvůrčím životem doma.

Jaroslav
1. 3. 2022 11:44
Odpovědět  Jaroslav

Uvědomme si,že demonstrace jsou naprosto k ničemu,stejně,jako ponechání určitých vebů,které slouží jen k odvedení energie (vypustění páry) a k dalš.špiclování.Vše musí začít odspodu znova,hospodařením na svém,pro sebe a své rodiny.a spolupracovat navzájem doma,v každé obci.Najít se,probudit.

Pavel
1. 3. 2022 12:18
Odpovědět  Jaroslav

Pane Jaroslave, pěkné myšlenky, ale vidíte jaké hodnoty současná mladá a střední generace ve své většině preferuje? Mít a vlastnit vše, nejlépe bez vlastního přičinění, spekulací na burze apod. Nechci vám v žádném případě vzít optimismus, to bych si nedovolil, ale se současnou generací bez morálních zásad to nepůjde. Oni jsou z velké většiny duševně úplně někde jinde. Myslíte si, že někdo z těchto mladých chce dnes ještě manuálně pracovat. Takových je dnes jako šafránu. Ale budiž, víra hory přenáší.

Albi
1. 3. 2022 14:33
Odpovědět  Pavel

O tom cos napsal o mladé a střední generaci jsou i slova z jednoho článku na OM:
„Člověk dosáhne určitého vzdělání, jistého postavení, vážnosti a prestiže, pýcha naroste a přechází v pád – a tak si ani rozený člověk nevšimne, že ztratil svou lidskou duši. Spoléhá se příliš na své ruce, na svou hlavu, na svou hmotu a nevšimne si, že ztratil po cestě člověka.“
https://outsidermedia.cz/atomova-valka-bliz-nez-si-myslite/?attempt=1
(v kapitole nazvané „Slepý slepého vzal za ruku a…““