politika

Mafie byla připravena zaplatit 5 milionů eur za atentát na prezidenta Srbska

Šéf mafiánského „klanu Kavać“ Radoe Zvicer vyčlenil pět milionů eur na svržení vlády v Srbsku, což zahrnovalo i atentát na prezidenta Alexandra Vučiće.

Uvedl to srbský mafián Srdžan Lalić na soudním jednání v Bělehradě, informuje PolitNavigator.

Radoe Zvicer vyčlenil pět milionů eur na svržení současné vlády v Srbsku a přivedení k moci lidí, kteří by pracovali v zájmu „klanu Kavać“. Tento klan považoval prezidenta Alexandra Vučiće za největší hrozbu poté, co vyhlásil válku mafii.

Na zasedání zvláštní rady Nejvyššího soudu v Bělehradě to uvedl Srdžan Lalić, jeden z obžalovaných v případu zločinecké skupiny Veljko Belivuka a Marko Milkoviće.

„Zabití Vučiće bylo zmíněno jako poslední možnost. Jejich plánem byly bouřlivé nepokoje v ulicích. Pokud by byl někdo z nás zatčen, mělo dojít ve městech k sabotážím, zmiňovali umístění výbušných zařízení na veřejných místech a v budovách,“ řekl Srdžan Lalić.

Podle jeho slov Veljko Belivuk a Marko Milković navíc po návštěvě Černé Hory, kde byli hosty Radoe Zvicera, nadšeně hovořili o tom, že část černohorské policie je ve službách „klanu Kavać“.

Po zatčení Veljka Belivuka a jeho zločinecké skupiny srbský prezident Alexandr Vučić v květnu 2021 veřejně prohlásil, že skutečným šéfem těchto mafiánů je Radoe Zvicer, který podle Vučiće připravoval čevabčiči z masa svých obětí a jedl je s hořčicí a cibulí a zbytky házel svým psům. 

Koncem září 2022 se v srbských médiích objevila informace, že Radoe Zvicer byl zabit v Panamě, jeho právník to ale popřel.

Jak informoval PolitNavigator, v květnu 2020 byl v Kyjevě spáchán ozbrojený pokus o atentát na Radoe Zvicera šéfa „klanu Kavać“, připravený za účasti ukrajinských policistů. Mafián utrpěl několik střelných zranění, ale přežil.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3TobE6B

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
9. 11. 2022 22:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes už není možné rozpoznat kdo je mafián a kdo “politik”. Jak se říká správně, všechno souvisí se vším.

Gales
10. 11. 2022 09:46
Odpovědět  Peter

U nás jsou mafiáni všichni politici. Babiš to vyjádřil jednou větou. – ,,Všeci tuná kradnů”

Jan
10. 11. 2022 09:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Vucic je vlastenec a hrdina. Srbsko je obkliceno koloniemi USA a stale vzdoruje jejich snaham o ovladnuti. Uz nekolik atentatu prezil, jako Castro.

Pavel z Moravy
10. 11. 2022 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Mladí chlapci, rozum vám do hlavy nikdo nenalije, ani vaši neoliberální aspeňáčtí přátelé, ti vás pouze využijí, tedy vaší hlouposti a naivity. Není lepší stát se důstojným tvorem a používat svůj mozek a tím zabránit tomu, aby mne mohl někdo ovládat a řídit? To je jenom taková moje malá rada pro vás trolíci. Já jinak ale proti vám nic nemám, byli jste vychováni, aby jste sloužili globálu, zatím to plníte, ale přijde den, kdy se budete sami sebe ptát proč jste to dělali. Snažím se vám ten den přiblížit, víte, není nad životní zkušenosti, ty jsou nenahraditelné.

Mirka
10. 11. 2022 11:47
Ohodnotit příspěvek :
     

to je ta klanovo-korporatna mafia v kazdom state. napr na SR = Penta, ESET …