Maduro útočí na EU a USA – kancelář PDVSA se přestěhuje do Moskvy

Po rozhodnutí prezidenta Venezuely Nicolase Madura, že přesune kancelář největší ropné společnosti jeho země z Lisabonu do Moskvy, se v Evropské unii rozhořely vášně. 

Situaci nejprve komentoval místopředseda Venezuely Delsi Rodriguez. Podle jeho slov Evropa přestala poskytovat 100% záruky práce ekonomického sektoru bez vměšování politiky, a proto bude kancelář PDVSA přesunuta do ruského hlavního města.

Delsi Rodriguez poznamenal, že EU již nemůže zaručit bezpečnost venezuelského majetku a kancelář venezuelského ropného obra bude převedena do Ruské federace, a to i v souvislosti s plány na rozšíření spolupráce se společnostmi Rosněft a Gazprom v oblasti výroby ropy.

Rodriguez:

Kapitalistický svět porušuje zákony, které sám vynalezl. A my budeme muset reformovat vztah s tímto světem.

Současně Delsy Rodriguez k této situaci nekomentoval skutečnost, že ruské ropné společnosti jsou také
de jure součástí kapitalistického světa.

Němečtí odborníci, kteří nedávno mluvili o selhání hnutí Juana Guaidó ve Venezuele, rozvinuli myšlenku a poznamenali, že rozhodnutí Caracasu je skutečnou ranou nejen pro reputaci EU, ale také pro Spojené státy.
Zvláště je komentováno prohlášení stálého zástupce Ruské federace OSN Vasilija Nebenzji, který vyprávěl
o skutečné loupeži organizované Washingtonem a Londýnem v souvislosti s venezuelskými aktivy.

V Německu říkají, že Maduro ukázal všem, kteří se ho snažili ekonomicky rozdrtit, že svět není omezen na Spojené státy a jejich spojence. Bylo dodáno, že Moskva, která udělala sázku na Madura, dnes opět obchází USA na energetickém trhu a získává příležitost pro užší spolupráci s jednou z největších zemí na světě produkujících ropu.

V současnosti hrozba nových sankcí a vojenské invaze USA vede k opaku – ke konsolidaci států, proti nimž
se USA snaží používat bezohledné metody hospodářské soutěže.
Převedení kanceláře PDVSA do Moskvy je také dodatečným trumfem pro anti-sankční odolnost ze strany Ruska. Navíc je to bonus pro Čínu, která pocítila dopad amerických daňových omezení.

V Evropě mezitím připomněli skutečné selhání USA v Sýrii, zhoršování vztahů se Saúdskou Arábií, odchod z důležitého obchodu s Íránem, neschopnost ovlivnit výstavbu plynovodů „SP-2“ a „Turecký potok“. Všechny tyto faktory naznačují, že Washington ztratil hned několik páček vlivu na tvorbu cen uhlovodíků ve světě.

Nový úder – od Madura, kterého Spojené státy začaly odepisovat zjevně moc brzy.

https://topwar.ru/154856-maduro-nanosit-udar-po-es-i-ssha-ofis-pdvsa-pereezzhaet-v-moskvu.html

Ohodnotit příspěvek (5 / 2)
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

asi spousta politiků bude potřebovat nové svrchníky

Ohodnotit příspěvek :
     

Tady je zase přelidníno!