politika

Maďarský ministr zahraničí Szijjártó ukázal americkému velvyslanci kde je jeho místo

Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjártó komentoval prohlášení amerického velvyslance Davida Pressmana, který kritizoval postoj Budapešti k protiruským sankcím a vyzval amerického diplomata, aby se nevměšoval do vnitřních záležitostí země.

Pressman obvinil maďarské úřady, že se „staví proti“ evropským sankcím proti Rusku.

Není vaší věcí zasahovat…

“Nemá s tím nic společného, nemá co zasahovat do našich vnitřních záležitostí” – Szijjártó poslal drsný vzkaz americkému velvyslanci

“Žádáme více respektu, dokonce i od velvyslance!” – Péter Szijjártó poslal tvrdý vzkaz Davidu Pressmanovi. Řekl: “Není jeho úkolem zasahovat do vnitřních záležitostí Maďarska. Pokud chce svého pobytu v Maďarsku využít ke kritice činnosti maďarské vlády, „bude pro něj velmi obtížné efektivně pracovat na zlepšení spolupráce mezi oběma zeměmi“.

Jak poznamenal Szijjártó, prohlášení amerického představitele je „absolutně nezajímavé“, protože Pressman „nemá nic společného“ s vnitropolitickými procesy v Maďarsku a „není jeho úkolem“ do nich zasahovat.

“Pokud jde o vyjádření velvyslance Spojených států v Budapešti, mohu říci, že to, co si on nebo kterýkoli jiný velvyslanec myslí o vnitropolitických procesech v Maďarsku, je nezajímavé, úplně nezajímavé, protože s tím nemá nic společného,” dodal. 

“Když přijímáme velvyslance, myslíme to doslova: přijímáme velvyslance. Lidi, kteří, jak věříme, sem byli vysláni, aby zlepšili a rozvinuli vztahy mezi oběma zeměmi na základě vzájemného respektu,” uvedl ministr v komentáři pro televizi ATV.

Podle jeho slov éra „guvernérů a regentů“, kteří přijížděli státům říkat, jak mají žít, skončila.

“Nikdo nám nemůže zvenčí říkat, jak máme žít, takže není zajímavé, co si občan jiné země – ať je to velvyslanec – myslí o vnitropolitických procesech v Maďarsku,” zdůraznil Szijjártó.

Dodal, že kroky maďarské vlády jsou určovány výhradně národními zájmy země.

Tato vláda se nikdy nevzdá maďarského národního zájmu

Kroky maďarské vlády jsou určovány pouze jedním aspektem, a to maďarským národním zájmem, „ať se vám to líbí, nebo ne,“ prohlásil ministr a vyjádřil to takto: tato vláda se nikdy nevzdá maďarských národních zájmů.

“Chápeme, že existovaly vnější pokusy, aby Maďarsko mělo vládu, která nereprezentuje maďarské zájmy, ale pokus nevyšel,” řekl a zřejmě opět narážel na miliardové prostředky poskytnuté Péteru Márki-Zayovi z Ameriky. 

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3jxQJ55

sdíletj na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
3. 2. 2023 19:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Markýzo, to se vám bude hezky usínat, žejo? Ale jo, je to frajer.
Jojo. Někde maj frajery, jinde jenom frajírky.

Markýza
3. 2. 2023 20:43

Nebude, Milane milý, nebude….budu příšerně závidět Maďaronům! Tenhle jejich kluk je ovšem výjimečná persona, to momentálně nemají nikde – nepočítám Lavrova.

3. 2. 2023 21:55
Odpovědět  Markýza

Lavrova jsem si zrovna před chvílí doposlechnul. Ted mám v plánu Bystroně, ale tam budu asi proklikávat. Kde na to taky brát furt čas. A zejtra politruka Pjakina, jestli ho Irena stihne otitulkovat. Já ho původně poslouchal u Yvety nadabovanýho, ale pak jsem přišel na to, že titulky jsou lepší. Jak začne politruk s propagací tlustejch knih a že jinak neporozumíme řízení supersystémů, nebo běsnit s rudou vlajkou a lízáním zadků, tak to proklikám a zkrátím si to tak o cca pětinu. A taky se chci ještě juknout na Yvetu, co novýho přilípla. U ní se taky musím proklikávat. Ta má zase nějakej vysvetlovací syndrom nebo co. Někdy uvažuju, že by mohla psát takový ty vysvětlovací doslovy, jako byly u některejch knih za komárů. Tak. A ted jdu vzít lázen (zkrátka si dám sprchu, ale ta lázen zní tak vznešeně snobsky, že jsem si to pro jednou chtěl vychutnat).

delnas
4. 2. 2023 00:29

Diky za prispevek….Pjakin je velky patriot a emocionalni clovek… rika zajimavy veci….ale mel by si uvedomit, ze ne vsichni co pracuji maji cas to vsechno poslouchat…zvlaste ty pasaze kdy uleti””
snad by to slo zkratit na polovinu…. mene je nekdy vice…….

Standa
4. 2. 2023 10:22
Odpovědět  delnas

Nevím, že by ,,uletěl”
https://email.seznam.cz/?hp#inbox/44250

4. 2. 2023 13:34
Odpovědět  Standa

Dobře. Tak jsem na svým mailu. A co s tím?

Zmatený
4. 2. 2023 12:30

Někdy obrázek řekne víc, než deset videí…

FoBfI0eXoAAF8A5.jpg
Markýza
4. 2. 2023 20:41

Jen hezky berte lázeň, úplně kolem toho lítají srdíčka a hvězdičky! :-)) Hele, objevila jsem dalšího – Džajšankár, zamini Indie. Vypadá jako jeden náš pan profesor češtiny, ale možná to taky bude frája.

Gales
4. 2. 2023 10:03
Odpovědět  Markýza

Pravej opak Jidáše Lipavského.

Markýza
4. 2. 2023 17:20
Odpovědět  Gales

Ani mi nehovořte. Takové protiklady aby pohledal – co do inteligence, diplomatických schopností, ba i zjevu.
Mám strašlivé podezření, že vesmír se báječně baví.

Albi
3. 2. 2023 23:28

Ále – však my taky máme frajera – jeetě je brzy, ale uvidíš, že uvidíme. 🙂
Budoucí generální prezident se už začal zviditelňovat!
První týden Petra Pavla po volebním triumfu zaváněl potřebou vymezit se proti vlastnímu předchůdci ve všech možných směrech a tak trochu za každou cenu.

Albi
3. 2. 2023 23:29
Odpovědět  Albi

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-komentar-prezidensky-sok-jako-kdyz-se-vrati-tep-225098#
Z prvního týdne působení nově zvoleného prezidenta bylo víc než patrné, že Česko zažije při výměně na Pražském hradě šok svého druhu. Částečně to bude ze strany Petra Pavla marketingový i politický záměr, částečně je to jistě dáno i jeho autentickým osobnostním nastavením, ale výsledek je jasný – rozdíl mezi třetím a čtvrtým českým prezidentem bude velký. Spíš obrovský. A celkově máme důvody doufat, že půjde o výraznou změnu k lepšímu..
Poskytl kolem dvacítky rozhovorů tuzemským i zahraničním médiím, stihl pohovořit s ukrajinským prezidentem i tchajwanskou prezidentkou, potěšit Ukrajince, naštvat Číňany, potkat se s šéfem BIS, slíbit mu generálství, potkat se s šéfem Nejvyššího kontrolního úřadu, poděsit končící hradní suitu slovy o trestním oznámení a nutnosti vyčistit Hrad od odposlechů, oznámit plán cest do regionů, vyhlásit novou mediální politiku a tak dále.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
4. 2. 2023 10:00
Odpovědět  Albi

Kdosi Vám dal mínus za pravdu. Já teď čekám, že po složení prezidentského slibu a inauguraci na něj Rusi – otevřou archivy a z nich vytáhnou jeho materiály, včetně vázacího aktu – podepsaného, jinak by se ani nestal rozvědčíkem. I podle jeho otce měl vzdělání na úrovni Vorošilovy akademie – prostě studovaný špion. To teprve začne legrace. Za co ho drží USA, to nevím, ale mám pocit, že Rusko ho drží za kulky, akorát mu je ještě nezačalo utahovat do svěráku.

Standa
4. 2. 2023 10:20
Odpovědět  me2d44

Myslíte , že to mentalitu voličů Pavla něco změní.I kdyby byly zveřejněny dokumenty o jeho hajzlovstvý???
Hajzl k hajzlovi.
Začne udávání, restrikce,trestní soudy a nápravné tábory!
KDO, KOHO DRŽÍ ZA KOULE , KDYŽ TO UŽ NIC NEZMĚNÍ,?
Zajíma to veřejnost, ….ta má jiné starosti.A bude mít!

zuza
4. 2. 2023 14:24
Odpovědět  Standa

bohužiaľ, máte pravdu

katango
4. 2. 2023 11:05
Odpovědět  me2d44

Usa mu zarazej příděl šampónu na šediny.

4. 2. 2023 14:29
Odpovědět  Albi

Ááále howno. Na sesli budeme mít akorát bl-býho frajírka. Ale frajera?

Lotrando -eman, když ještě byl Zemanem, byl, ať už si o něm myslím cokoli, jediný frajer v Eurosajuzu, který poslat do pr-dele amerického bukvíka ve funkci velvyslance, že nemá co kecat do vnitřních věcí státu, a lotrando Klaus byl v Eurosajuzu jediný frajer, který odmítal podepsat Lisabonský vázací akt a podepsal ho (jako poslední) jen proto, že to byla dle článku 63 Ústavy jeho ústavní povinnost.

Ne vždy frajeři, ale frajerských činů schopni. Ostatně frajerskými činy byly i ten opoziční pakt a toleranční patent. Sice jim to voliči podnes vyčítají, ale neudělat to, kavárna by rozvrátila republiku o čtvrtstoletí dřív. Sice oba lotrandové, ale zároveň frajeři.
Umíš si představit, že by se jenerál Ken postavil proti Eurosajuzu a objížděl svět s protizelenými přednáškami, nebo že by brojil proti migraci? Já tedy ne.
Ani aspoň bl-bej frajer jako Bradavice z Lidu se seximozkem to není. Ani jen frajírek bez přívlastku ne. Jen bl-bej frajírek. Vyklepej ho z jenerálskýho mundůru a zůstane ti prázdnota rezonující bl-bostí.
To jsme dopadli…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
3. 2. 2023 19:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Bravo.

Pavel K
3. 2. 2023 20:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Jj, to je to nabouchané americké ego, když mám druhé za podlidi.
Madaři výborně a hodně štěstí.

Markýza
3. 2. 2023 20:45
Odpovědět  Pavel K

Já se té jejich pýše nedivím, je vlastně zákonitá. Ale přes pazourky dostat musejí.
To je jako když je maminčin mazánek vržen do krutého světa: chvíli mu to funguje, ale jednou to začne škaredě drhnout.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
3. 2. 2023 20:56
Odpovědět  Markýza

Ti to potřebují jako koza drbání. A makat, ne si jen užívat nakradeného zboží.

3. 2. 2023 22:06
Odpovědět  Markýza

Oni maj problém s tím, že když je zbavíte pýchy, zůstanou hambatý jak ten císař v novejch šatech. Tak holt chrastěj zbraněma, aby si toho nikdo nevšim.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 2. 2023 23:39

Ale měli bychom si přece jen dát trochu pozor, aby Maďaři samou chválou nakonec taky nezpychli.
Nezapomínejme, jak poddanskou a nesamostatnou máme vládu.
A nedá se věřit, že by to v blízkém budoucnu mohlo být jinak,
Důvěřuj, ale prověřuj!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
4. 2. 2023 15:28
Odpovědět  Albi

U Maďarů je už od dob knížete Bořivoje opatrnost vždy na místě. Nakonec padl v bojích s nimi, žejo. Na což naši moravští bráškové rádi zapomínají. Pak je ale Boleslav I. s Oťasem co válečníky krutě zdecimovali, takže se ten zbytek dal raději na zemědělství. Na což naši moravští bráškové rovněž rádi zapomínají. A pryč od toho, než se toho někdo blbě chytí a začne housti že atd. atd., aniž mu docvakne, že právě o tom je ona pověst o prutech Svatopluka a že Přemyslovci byli s vysokou pravděpodobností (osobně to mám za jisté) rodem Mojmírovci.
Zkrátka předběžná opatrnost je provždy na místě. Nakonec Rakousko-Uhersko a nově rýsující se alternativa Trojmoří, že. Kde by rádi hráli prim jak potomci pánů velkomožných, tak potomci grófů, zatímco potomci rakouské šlechty k nám vyslali své emisary, kteří pronikli do vlády i do parlamentu a po dnešní dny se čile tumlují.
A žádnej Boleslav, ani Jiřík na obzoru…
P.S. Bral bych i Krvavýho Klému. Nestálo by nás to do budoucna tolik krve, jako nás to bude stát, pokud se nic nestane.

Albi
3. 2. 2023 23:50
Odpovědět  Pavel K

Ale pro vyvážení nálady nad domácí scénou jedna – doufám, že pozitivní zpráva – dokonce z mainstreamu!
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-video-ukazuje-tanky-a-vakuove-bomby-v-akci-rusko-je-nasadilo-na-donbase-225069#
„Ruské síly na Donbase metodicky ničí ukrajinské obranné pozice. Primárně používají těžkou techniku a dělostřelectvo – a to tak dlouho, dokud oblast z velké části nesrovnají se zemí. Obráncům pak obvykle nezbývá nic jiného než se stáhnout“.

František
4. 2. 2023 00:45
Odpovědět  Albi

A co ty velkorážné houfnice USA, Francouzů, Němců, co střílejí úmyslně na civilní města DLR!! To jako nic není? Rusko střílí na vojenské cíle. To, že si tam ukrofašisti drží civilisty jako štíty, a schovávají se za ně, není chyba Rusů. Rusko bojuje proti NATO a nebude si už na to brát rukavičky..

Pavel K
4. 2. 2023 12:03
Odpovědět  František

František, Albi. Nevím ale to vraždění lidí by mělo skončit. Já být Gosudarem, tak udeřím tam kde je to bude hodně bolet i za cenu ať je to kdekoliv. Mám tím na mysli odkud přichází pokyny zabíjet lidi. I kdyby to mělo znamenat Ende. Však nás tam stejně chtějí nahnat. Jak říká jeden můj kamarád, když přide téna o smrti. Má na to takovou hlášku, “o týden dřív nebo o týden dýl, vždyť je to jedno.

Markýza
4. 2. 2023 17:23
Odpovědět  Pavel K

Nezapomínejte, že Rusové se rozhodli odzbrojit a dostat do klinče celý Západ.

Editor
3. 2. 2023 20:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Maďaři si nenechali nic líbit od Rakouska, tak dlouho se vzpouzeli, až došlo k vyrovnání.

milan h
4. 2. 2023 14:33
Odpovědět  scipio

ovsemna ukor Ceskeho kralovstvi a markrabstvi Moravskeho

4. 2. 2023 16:19
Odpovědět  milan h

Přesně tak.

Pavel z Moravy
3. 2. 2023 20:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo, je to frajer, ukázal jim kde je jejich místo. Takhle podobně vždy shořeli i na Kubě. My můžeme opravdu jen tiše závidět. Ale ukazuje se jedna zásadní věc, Maďaři hájili svoje zájmy neúprosně i za Habsburské monarchie. Prostě je to jiná sorta vlastenců.

Aleš
3. 2. 2023 21:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Za to u nás státní puč vyšel a máme tu instalovany gang SPOLU a všeho schopného komunistu brzo na Hradě.

Eda
3. 2. 2023 23:03
Ohodnotit příspěvek :
     

1

Frank
4. 2. 2023 08:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Je třeba ukázat té americké pakáži, kde je jejich místo.

miro
4. 2. 2023 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

víte co je zajimavé,ten posun,před dvaceti léty by si to nikdo nedovolit a dneska si z usa dělají srandu nejenom mocnosti ale i pidi státy a to je dobře