Maďarsko, Rakousko, Itálie … jeden “ruský šváb a agent Kremlu” vedle druhého … nebo u nich to neplatí?

Pracovní návštěva ministra zahraničí Ruské federace Sergeje Lavrova v Maďarsku

24. srpna ministr zahraničních věcí Ruské federace Sergej Lavrov uskuteční pracovní návštěvu Budapešti na pozvání ministra zahraničních ekonomických vztahů a zahraničních věcí Maďarska P. Szijjárta.

Plánuje se pokračování diskuse o aktuálních otázkách dvoustranných vztahů s důrazem na implementaci dohod dříve dosažených na úrovni prezidenta Ruské federace Vladimira Putina s maďarským premiérem Vladimirem Orbánem a výměnu názorů o mezinárodních otázkách, včetně boje proti důsledkům pandemie nové koronavirové infekce, vztahů Ruska s EU a NATO, situace na Ukrajině a v Náhorním Karabachu.

Ministr zahraničních věcí Ruské federace Sergej Lavrov má podle plánu oslovit účastníky setkání maďarských velvyslanců a stálých zástupců s mezinárodními organizacemi.

Pracovní návštěva ministra zahraničí Ruské federace Sergeje Lavrova v Rakousku

25.-26. srpna uskuteční ministr zahraničních věcí Ruské federace Sergej Lavrov pracovní návštěvu Vídně, v jejímž rámci proběhne rozhovor se spolkovým kancléřem Rakouské republiky S. Kurzem, rozhovor s ministrem pro Evropské a zahraniční věci A. Schallenbergem, setkání s aktivisty a účastníky jsou plánována na rusko-rakouském veřejném fóru „Dialog v Soči“ se zástupci rakouské podnikatelské komunity. Naplánována je také návštěva sídla Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE).

Má diskutovat o klíčových otázkách dvoustranné agendy, zejména o perspektivách a hlavních směrech rozvoje obchodních, ekonomických, kulturních, humanitárních a mezilidských vztahů s důrazem na provádění dříve dosažených dohod, jakož i nejrelevantnější témata mezinárodní agendy.

Pracovní návštěva ministra zahraničí Ruské federace Sergeje Lavrova v Italské republice

26.-27. srpna uskuteční ministr zahraničních věcí Ruské federace Sergej Lavrov pracovní návštěvu Italské republiky.

Plánována jsou jednání s ministrem zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce Itálie Luigim Di Maiem a také rozhovor s předsedou Rady ministrů Italské republiky M. Draghim.

Plánuje se důkladná výměna názorů na aktuální témata mezinárodní a regionální agendy, včetně interakce v G20 a dalších mezinárodních formátech, vztahů s EU a NATO, situace na Ukrajině, v Afghánistánu, osídlení v Libyi a Sýrii, stav věcí ve středomořské oblasti.

Rovněž bude diskutován stav a vyhlídky bilaterálních vztahů v politické, obchodní, ekonomické, kulturní a humanitární oblasti.

https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4842371#2

sdíletj na