politika

Maďarsko odmítá „hanebné“ prohlášení von der Leyenové o zákazu LGBT propagandy

Maďarská vláda považuje za „hanebné“ prohlášení předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové o maďarském zákoně zakazujícím podporu homosexuálních vztahů mezi nezletilými. Uvádí se to ve středu zveřejněném prohlášení úřadu pro mezinárodní vztahy maďarské vlády, uvádí TASS.

„Prohlášení předsedkyně Evropské komise je hanebné, protože vychází z falešných obvinění. Nedávno přijatý maďarský zákon chrání práva dětí, zaručuje práva rodičů a nevztahuje se na práva sexuální orientace osob starší 18 let, proto neobsahuje žádné diskriminační prvky,“ uvádí se v prohlášení maďarské vlády.

Budapešť také nazvala „prohlášení předsedkyně komise ostudným, protože maďarské právo je založeno na čl. 14 odst. 3 Listiny základních práv Evropské unie“. 

„Prohlášení předsedkyně komise je hanebné, protože vyjadřuje zaujatý politický názor bez předběžného nestranného prošetření,“ uvedla ve svém prohlášení maďarská strana.

„Maďarský zákon je ostuda,“ řekla Ursula von der Leyenová a potvrdila, že zadala komisařům, aby Maďarsku poslali oficiální dopis, ve kterém vyjádří znepokojení nad zákonem ještě před tím, než vejde v platnost.

To v podstatě znamená, že Evropská komise zahájila řízení „o nesplnění povinnosti“. Jedná se o proceduru, která zjišťuje případy porušení práva EU. 

https://bit.ly/3zTLL5R

sdíletj na