politika

Maďarská ministryně spravedlnosti: EU nemá žádné vedení, pouze nevládní organizace a think-tanky, které jí říkají, co má dělat

„Dnes v Evropské unii nevládní organizace, nadace a think-tanky diktují, jak má být Evropa řízena”.

Evropu si dnes nikdo netroufá a nemůže ji vést, to znamená, že EU, zejména Evropská komise, nemá žádné politické vedení, řekla ve čtvrtek na konferenci v Budapešti maďarská ministryně spravedlnosti Judit Vargaová.

„V poslední době z asymetrických důvodů vznikla krize důvěry mezi vedením EU a maďarskou vládou. Je to dáno tím, že maďarská vláda na rozdíl od institucí EU říká, co si myslí, a dělá, co říká,“ dodala.

Vargaová řekla, že Evropa se na jevišti dějin potácí jako nemotorný přihlížející, pluje od krize ke krizi a po migrační krizi se snaží prosazovat politiku zcela odtrženou od skutečných potřeb svých občanů. 

Řekla, že institucionální systém selhal během krize Covid a poté se po začátku rusko-ukrajinské války EU střelila do nohy sankcemi proti Rusku.

Varovala, že migrace je krizí, která nadále ovlivňuje Evropu a nadále stojí maďarský rozpočet velké peníze.

„Zároveň při ochraně hranic Evropy musíme neustále bojovat proti rozhodnutím a řízením Evropského soudu,“ řekla. “Čekání na další facku místo jakéhokoli dobrého skutku je osud Maďarska.”

Vargaová poznamenala, že během koronavirové krize EU uzavřela dohody o vakcínách, ale tyto smlouvy nebyly nikdy zveřejněny, s odkazem na nejasný případ týkající se předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové.

„Netajíme se tím, že chceme, aby fungování institucí Evropské unie bylo odpovědné z hlediska právního státu. Pojďme se bavit o tom, zda Evropská komise, Evropský parlament, evropské instituce dodržují pravidla, zda v institucích funguje právo,“ řekla ministryně.

Co se týče otázky předsednictví Maďarska v EU – Evropský parlament nemá v této věci slovo, řekla a zdůraznila, že před více než 10 lety jednomyslné rozhodnutí Evropské rady stanovilo pořadí členských států, které lze změnit pouze jednomyslně. Předsednictví je nejen právo, ale i povinnost a opozice proti Maďarsku ničeho nedosáhne, ale může způsobit velkou škodu.

Evropský parlament chce podle ministryně zablokovat předsednictví Maďarska v EU právě proto, že se obává, že Maďarsko bude bilancovat nefunkční stav unijních institucí, udělá závěry a požene orgány EU k odpovědnosti.

rmx.news

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
5. 6. 2023 19:44

Ostatně se domnívám, že Fialova vládní ukrajinská mafie musí být zničena. Nejlépe generální stávkou. Někteří dokonce chtějí fialové pětizmrdy oběsit na kandelábrech na Václaváku a Staromáku,s čímž nesouhlasím. Chci vidět pětizmrda před soudem, ne oběšeného na lampě.

Standa
6. 6. 2023 06:59
Odpovědět  Teuton

Když ovšem Sředula je dokonale neschopný. Pouze lavíruje na své pozici! Jenom,, budeme jednat”!
O čem nikdo neví! Nevyjádřil postoj !Stávka nebude ! Pouze pohotovost a nic!Fiala si s ním vytírá prd…el.
Měl by tam být Skála!

eFPe
6. 6. 2023 18:57
Odpovědět  Standa

Stando. Generál bez odhodlaného vojska je cool. Tedy kůl. V plotě.Jak já vidím tu připosranost kolegů v práci, jsou rádi, že to mají za humny remcají zpoza rohu, ale za lepším nepůjdou. Není kam. A tak prostě míra nasranosti není větší než míra posranosti. A Středula tohle ví.Já bych mu to úplně sežrat nedal. Ono mu trochu vítr z plachet vzal Babiš a taky Rajchl. Jasně že si nepomohl prezidentskou kandidaturou a výroky poté, co vypadl. Ale ono je to napytel celkově.

Pedro
5. 6. 2023 20:18

Je to tak, všude dosazení blbové američany.

skeptik
5. 6. 2023 20:25

EU se nám utrhla z řetězu, EU byrokrati si dělají co chtějí právo neprávo, a poslušně plní zadání z USA jak co nejvíc poškodit Evropu.
Byla doba, kdy se za vlastizradu považovaly menší prohřešky než co páchají dnes.
Bylo by třeba obnovit trest smrti jen za vlastizradu.

primak
6. 6. 2023 05:51
Odpovědět  skeptik

Vlastizrada v Česku? Když špióni – agenti chodci – co posílal bývalý náš generál František Moravec (vyznamenaný od CIA a i u Nás má pomník) škodit republice, mladé uteklé chlapce do záp. Německa, co většinou pak byli u nás stejně pochytáni – jsou prezentováni jako hrdinové, ne jak jinde vlastizrádci? Viz případ ve spojení s Milanem Kunderou…

primak
6. 6. 2023 05:52
Odpovědět  primak

Ne jen jeden příklad, kdy je mnohé u Nás převrácen o na ruby?

Autor
5. 6. 2023 20:30

Nevládní organizace a think-tanky mají jen jedno vedení a to je “liberální marazmus” ať už v podobě Sorose a podobných, nebo Anglie a USA, ty dvě země jsou sídlem těch nejhorších “odrůd idiocismu značky liberální”. Jsou o ti, kteří dosud ovládají svět pomocí financí a akcií, prostě paraziti.Již jsem to několikrát psal: zrušte akcie a posaďte banky na jejich místo a vyžadujte osobní odpovědnost celým jejich rodinným majetkem a bude klid. Žádný zloděj, podvodník se nebude prát o moc.
Ostatně už tolikrát ukázali, že v EU se nedodržuje nic, co se jim – byrokratickým ou(d)řadům – nehodí, že určitě něco ještě vymyslí.
Možná je na čase začít uvažovat o tom, že vzdor technologiím by bylo třeba zajistit skutečnou průzračnost všech voleb. Třeba tím, že každý člověk bude mít právo SÁM spočítat všechny hlasy jako ověření výsledků. A že všechny hlasy musí mít papírovou podobu. Tresty za nedodržení např. skladování hlasů a jejich případné poškození? Celý majetek VŠECH těch, co za to odpovídají. Nekompromisně. Kam by se pak hrabaly Lidové milice! Ouřadové by hlídali ve dne v noci i myši!! Natož potkany a krysy.
No a samozřejmě všechno vedení skutečně provolit a to tak, že nesplnění slibovaného – odvolání. Joj, to by padlo u nás za těch 33 let vlád …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
5. 6. 2023 20:44

EU řídí CIA a ta je taky v zadku.Jenom blblbečci a primitivové,jako je naše vláda,ji poslouchá.

Aleš
5. 6. 2023 20:48

EU je zločin a musí být zničena.

unor 2022
5. 6. 2023 22:20

Tak to muze byt radovy Madar hrdy na to, ze je Madar.
To se radovemu Cechovi nemuze prihodit.

Tom
5. 6. 2023 23:22

Vono Lejno stejne pujde do hajzlu. Tak, jako kazde lejno! Je to zakon prirody…

Standa
6. 6. 2023 07:03

Udělal bych s Černochovou , jako z Horákovou!

primak
6. 6. 2023 10:52
Odpovědět  Standa

Horáková, jež se pachtovala se zahraniční velmocí proti své vlasti, je prohlášena jako svatá…