nezařazenépolitika

Maďarská média: Západ bude litovat posměchu nad ruskou vakcínou proti koronaviru

Arogantní přístup Západu k ruské vakcíně proti koronaviru by mohl vyjít draho. 

K těmto závěrům dospěl maďarský publicista Zsolt Bayer v článku pro Magyar Nemzet.

Podle odborníků může Evropa ve velmi blízké budoucnosti čelit druhé vlně pandemie. Zároveň mnozí začali zapomínat na pravidla života v éře karantény a izolace. Zsolt Bayer uvedl, že za padesát až sto let se současná situace stane historií – stejně jako epidemie španělské chřipky. 

Jaro se již dnes zdá vzdálené, distanční vzdělávání a opuštěné ulice se staly téměř historií.

“Jaro se teď zdá být vzdálené a léto proběhlo a zdálo se, že virus navždy zmizel z našich životů, opustil nás a zanechal po sobě jen špatnou vzpomínku. Zdá se mi, že letos v létě jsme byli trochu na Titanicu, který se už potápěl, zatímco orchestr stále ještě hrál na palubě <…> Nyní opět čteme alarmující zprávy. Třicet nových infikovaných předevčírem, devadesát nových včera a sto třicet nových infikovaných dnes,“ říká Zsolt Bayer.

Každý doufá, že se vyhne nejhoršímu scénáři. Nikdo nechce znovu zavírat školy, restaurace, muzea, kina, divadla, protože takový krok by způsobil obrovské škody. Opět vyvstává otázka léčby COVID-19.

“Vakcína je nebo není?, to je hlavní otázka,” řekl by dnes Hamlet. 

Maďarský publicista upozornil na skutečnost, že na tomto pozadí se Západ snaží ze všech sil popřít úspěch ruské vědy, demonstruje aroganci v souvislosti se zprávami z Ruska, kde se objevila první vakcína proti koronaviru na světě.

“Nechutná západní arogance však dělá vše pro to, aby popřela a zesměšnila úspěch ruské vědy, kritizuje publikace o řadě ruských vakcín. Stoletá mantra se musí opakovat znovu a znovu:
„Rusové nemohou nic vymyslet a nic udělat,“ řekl autor Magyar Nemzet.

Západ nikdy nebyl tak daleko od práva smát se ostatním; nyní nastal čas, aby začal ironizovat sám sebe. 
Čím blíže je druhá vlna COVID-19, tím rychleji ztrácí iluzi své vlastní nadřazenosti a brzy začne litovat.

“Zdá se mi, že ten Západ je čím dál neadekvátnější <…> Pojďme tedy “Maďaři”, buďme chytřejší a přiměřenější,” uzavřel Zsolt Bayer.

https://bit.ly/2Z4wuia

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dlabes
5. 9. 2020 23:40

Zapad niceho litovat nebude, protoze covid a jeho smrtici nasledky jsou uz jen fantazie. Zapad ho pouziva pouze jako nastroj strachu a manipulace a rusove si mohou svoji vakcinu uzit. Ovsem pokud nesmrdi ve vzduchu uz podobny virus a Ruskono tom vi. To by bylo jine kafe.