politika

Macron označil blokování Trumpa v sociálních sítích za příklad „nového násilí“

Francouzský prezident Emmanuel Macron označil kontrolu sociálních sítí za „nové násilí“. Poznamenal, že zmrazení účtů bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na sociálních sítích není v souladu s principy demokracie. Francouzský vůdce to oznámil ve čtvrtek 4. února na online konferenci Atlantické rady.

“To není demokratická odpověď. Nechci žít v demokracii, kde klíčová rozhodnutí, rozhodnutí někomu vypnout mikrofon, dělá soukromý hráč, soukromá sociální síť. Chci, aby o tom rozhodoval zákon nebo volený zástupce, vyhlášky, pokyny, demokraticky projednané a schválené demokratickými vůdci,“ cituje ho France 24.

Podle jeho slov sociální média připravila Trumpa a jeho příznivce o příležitost vyjádřit svůj názor. 

Macron nazval akce sociálních médií „novým násilím v našich demokraciích“.

Dříve, 2. února, tisková mluvčí Bílého domu Jen Psaki nastínila postoj nové americké administrativy ke zmrazení Trumpových účtů. Poznamenala, že o blokování rozhodly samotné společnosti. Podle Psaki americký prezident Joe Biden opakovaně prosazuje omezení používání „nenávistných projevů“ v sociálních sítích.

8. ledna vyšlo najevo, že Trumpův účet na Twitteru byl trvale zablokován. Podle správy sociální sítě bylo důvodem tohoto rozhodnutí riziko podněcování k násilí poté, co jeho příznivci 6. ledna zaútočili na Kapitol

Vedení Twitteru navíc slíbilo deaktivovat jakoukoli stránku na sociální síti, kterou Trump použije.

Poté byla stránka ústředí kampaně politika zmrazena kvůli zveřejnění jeho prohlášení, ve kterém zdůraznil, že Twitter ho neumlčí. Sociální síť tento příspěvek okamžitě smazala. 

Jeho účty byly také blokovány sociálními sítěmi Facebook, Instagram, Snapchat a Twitch.

https://bit.ly/3tqFQlN

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
KarelDar
4. 2. 2021 23:55

Kdo chce kam, pomozme mu tam. Co, proboha, někoho nutí k tomu, aby používal tyhle soukromé “sociální” sítě?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$