politika

Lukašenko: Souřadnice rozhodovacích center nepřátelských zemí známe na milimetr přesně. Nezkoušejte naši trpělivost!

Lukašenko vytvořil mapu rozhodovacích center nepřátelských zemí.

Před výročím Dne nezávislosti republiky pronesl prezident Běloruska slavnostní projev a učinil řadu politických prohlášení.

Běloruský vůdce pronesl projev na slavnostním setkání věnovaném oslavám Dne nezávislosti republiky.  Lukašenko v projevu k přítomným připomněl události před 79 lety.

3. července, v den osvobození Minsku od německých fašistických okupantů, se Bělorusové, sužovaní nesvobodou, divokým mučením, ztrátou příbuzných a přátel, vrátili k životu, řekl běloruský prezident a připomněl počátky běloruské nezávislosti. 

Podle Lukašenka v současné fázi „nadešel čas naplnit své historické poslání“ pro současníky. Běloruský vůdce řekl, že „nyní bojujeme za tento svět – na informační, ekonomické a politické frontě“.

„Bezprecedentní vojensko-politická krize nabyla globálních rozměrů,“ zdůraznil Alexandr Lukašenko. Vyjádřil přesvědčení, že západní elity nepotřebují k řešení globální krize žádný dialog.

Nyní se stalo módou mluvit o centrech rozhodování. Takže – souřadnice těchto center jsou nám známy na milimetr. A předevčírem byly zřetelně a jasně definovány a mnou schváleny na vojenských mapách, řekl Alexandr Lukašenko. 

Prezident Běloruské republiky uvedl, že všichni nepřátelé Běloruska a Ruska dostanou přiměřenou odpověď, pokud „státnost, nezávislost, územní celistvost a bezpečnost našich národů budou skutečně ohroženy“. 

“Nezkoušejte naši slovanskou trpělivost a svůj osud,” vyzval Alexandr Lukašenko země nepřátelské k svazovému státu.

Hlavní státní svátek – Den nezávislosti Bělorusko slaví 3. července. V tento den roku 1944 Rudá armáda zcela osvobodila Minsk od nacistických okupantů. Za odvahu a hrdinství během druhé světové války získalo běloruské hlavní město čestný titul „Město-hrdina“.

https://t.me/pul_1/9346

https://by.tsargrad.tv/news/lu…

Hlava státu poznamenala, že dnešní setkání se koná v předvečer všech slavnostních událostí, což nám umožňuje nastolit mimo jiné „nesváteční“ témata a oslovit nejen naše občany:

– Znáte situaci. Bezprecedentní vojensko-politická krize nabyla globálních rozměrů. Nacházíme se v podmínkách vojensko-politické krize globálního rozsahu, která nemá v dějinách lidstva obdoby. Dialog o urovnání Západ nepotřebuje. Nepotřebují dialog. Na Ukrajině se i tak vše vyvíjí podle jejich scénáře. Proběhl státní převrat v roce 2014. Začali zabíjet Rusy na Donbasu – také podle tehdejšího plánu. A to, co se dnes děje, je prostě dárek celému západoevropskému establishmentu.

Prezident upozornil na skutečnost, že nyní země Evropské unie, Spojené státy vyzbrojují zrychleným tempem Polsko, to znamená, že z něj dělají další zástupný polygon po Ukrajině v konfrontaci s námi a Ruskem:

– Polská vláda by měla přemýšlet svojí hlavou. A především o svém národě. Pro Západ Poláci byli a zůstávají Slovany.  A to je spotřební materiál. Učte se historii, sousedé.

Pobaltské země, které jsou nám nejbližší, jednoduše udivují svou sebevražednou vytrvalostí ve snaze stát se údernou silou NATO, prohlásil Alexander Lukašenko:

– Zatím jim byla přidělena role přitakávačů a provokatérů. Ano, to jsou reálie. Ale realita je taková, že to jsou naši sousedé. Žijí tam lidé jako my. Proto, nehledě na šílenství politiků v sousedních zemích, jsme povinni s nimi žít i když ve špatném světě.

https://www.sb.by/articles/luk…

sdíletj na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Veny232
30. 6. 2023 22:13

Tak vymazat…a připište si na seznam i nás Parlament a Senát…

Frank
1. 7. 2023 07:21
Odpovědět  Veny232

Nejdříve bruselský parlament. Tam sedí obrovská množina vlastizrádců a kazišuků.

Veny232
1. 7. 2023 14:01
Odpovědět  Frank

A dát nám tak dvě hodinky před dalším uderem,abychom se jim mohli řádně vysmát 😀

David
30. 6. 2023 23:17

Lukašenko udělal majstrštyk, který jednou vejde do učebnic. Během jednoho týdne získal jaderné zbraně a Wagnerovce, čímž nejenom pomohl Rusku, ale zachránil i svoje Bělorusko. Paní “Nikdo” Cichanovská se opět může ponořit do zapomnění.

Pavel
30. 6. 2023 23:41
Odpovědět  David

to víš traktorista ten musí umět orat za něj to nikdo neudělá

David
1. 7. 2023 00:13
Odpovědět  Pavel

Oni sedláci vždycky byli chytří. Pepíci z měst se jim smáli, kolikrát je ošidili, ale sedláci na to šli vždycky jinak, “od lesa”. A jelikož byli závislí na tom, co jim vyroste, tak v tom museli umět chodit. “Dědek”, jak ho nazývají ruští komentátoři, byl na odpis, ale poradit si uměl.

Jaris
1. 7. 2023 03:27

Lukasenko politicky vyrostl. Z temer neznameho politika se stal belorusky vlastenec, ktery vstoupil do mezinarodni politicke hry na tu spravnou stranu.
Hloupa ludra Tichanovska ted breci a bezmocne pestickama busi do podlahy, baba skodliva…

eFPe
1. 7. 2023 07:17
Odpovědět  Jaris

Má ale i Lukašenko stejně silného nástupce? Nikdo tu nebude věčně. a opět západ připravoval do čela loutku s rádobypěknou tvářičkou.Je zajímavé, jak při minulých nepokojích už měli vlajky, demonstrantů tam bylo taky dost- a to je strašně nebezpečné, mezi mladými zblblými lidmi.Měli jim tam do omrzení pouštět ty protesty co jsou ve francii- co je to za bordel? Pokud někdo poruší zákon, dostane pokutu nebo jde k soudu, a ne že se budou hned dělat bordely. je to zkrátka záminka k tomu dělat beztrestně bordel. To by za De Gaulla skoro jistě nebylo. Ne že bych obhajoval francouzská koloniální africká dobrodružství. Hydra nepřestane zkoušet . stejně jako ovád. Je to instinkt i kdyby u toho byl zaplácnut. Musí sát jinak sám nepřežije. To je podstata kapitalismu. Vysávat.Rád sleduju teba Kolera, ale ten jak mluví koho, tak říká, musí se začít odspoda. souhlasím.Ale nosné myšlenky už tady jsou a nic nového nevymyslíte. Kapík nebo socík, zdravý rozum nebo grýndýl, ochrana hranic nebo migranti, eu/nato ano/ne.

Pavel K
1. 7. 2023 07:14

Já nevím ale vidíte tam tu pohodu? Jak jsou sebevědomí, jak si věří. Dá se tohle říci o nás? Já vidím čím dál tím více vystresované lidi a nassraanýý na celej svět okolo sebe. Vždyť nejsme schopni se na něčem shodnou, samé hádky a výkřiky do tmy. Takový život jsem v 89 nechtěl.

eFPe
1. 7. 2023 07:51
Odpovědět  Pavel K

Ano Pavle. Vystresovat, rozhádat, a vyždímat. Nejlépe aby do důchodu neodešli a skapali .
Jenže pokud víme co chceme, jak to, že nedokážeme zvolit takové lidi, kteří by tohle prosazovali?Inu proto, že to je práce strašlivě nevděčná, a málokomu se do toho chce.
A navíc, lidi bývají opravdu hrozní a nepřejícní, a takovým lidem, kteří by chtěli dobro pro co největší vzorek, na úkor oněch vyvolených házejí stromy přes cestu. Mi bylo v 89 16, ale pamatuju dost, a porovnávat taky můžu. Ne. Západ se snažil být před východem jo hodný, skvělý, samé pozlátka a jistoty. A jak socík padnul, šly masky dolů. Dneska ne že patříme na západ, ale patříme západu. Jsme zkrátka kolonie. Nic jiného.

Pavel z Moravy
1. 7. 2023 09:59
Odpovědět  eFPe

Jste jeden z těch moudrých mladších lidí, kteří použijí svůj mozek ke srovnání socialismus – kapitalismus. Nejvíce úsměvné je když socialismus komentují děcka narozená po 89 a nebo ta, kterým bylo 5 a nepatrně více. Socialismus byl prostě pro lidi. Někdo to tak vidět nechce a nevidí a já už jsem to tady rozebíral tolikrát, že už to považuji za zbytečné opakovat. Škůdci zemští a to nejenom ti poslední, ale všichni od roku 89 mi v tom, co je kapitalismus zač dávají za pravdu. Teď je náš stát v poslední fázi likvidace a já se tomu absolutně nedivím, protože jaký materiál to tady celé ty desítky roků řídí, tak musí vypadat i stát s jeho občany. Bude li někdo dlouhou dobu kupříkladu šňupat herák, tak také nemohu být překvapený, že se z něho stal feťák. Tak proč bych se měl najednou divit v čem žijeme. To je přirozený vývoj toho co se za ty dlouhé roky s touto zemí plánovalo a stalo.

Pavel K
1. 7. 2023 10:01
Odpovědět  eFPe

Tak nějak jsi to dopsal za mě. Jen já jsem mluvil o sobě, no a koho lidi volí vidíme sami. Ale pozor, nesmí se zapomínat na tu masírku z ČT, to dělá hodně. Spoustu lidí těmi lži ovlivnily. 🙋‍♂️

Pavel z Moravy
1. 7. 2023 12:42
Odpovědět  Pavel K

Vím dobře o čem mluvíš, ale i ty víš, že masírka mne nemůže zlomit pokud používám to co mám mezi ušima. To je základ každého jedince. A jelikož vymýšlejí jak změnit genom člověka, tak stále více si myslím, že se o to pokusili již aplikací toho svého mrna projektu. Tolik obrácených lidí na jejich víru. To není jen tak, a pro ně to je to nejjednodušší co dnes dovedou. Alespoň já neznám normálního očkovance. S nimi se nedá bavit, už jsou obráceni na jejich víru. Buďme rádi, že jsme sami sebou, kdo ví co na nás chystají. Mojí výhodou je, že já jsem za svůj život už zažil tolik a jsem tak ošlehaný větrem, že je fakt mám v číči. Co mi mohou nejhoršího provést, třeba nějak zlikvidovat? Já nevisím na zdejším.životě za každou cenu a obzvláště ne v otroctví, tak ať mně políbí. My dva si určitě rozumíme. Jdu si dát prcka, ať spláchnu ten bol. Jak říkal náš známý ve vchodě a to mu nebylo ani 60. Měl nemocné srdce a říkával, já už přesluhuji a mám ty dacany někde. Byl to machr přes elektroniku, tak mi teď chybí, když něco potřebuji. Pod okny nám zrovna hulákají mlaďoši, jako kdyby byli po houbičkách. S tímto matrošem z nás starochů už nikdo nehne. Je zbytečné se nasírat. Já už to fakt neřeším

jiří
1. 7. 2023 13:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavlové, “volby” jsou pouhá iluze, že je možné něco změnit.

Pavel K
1. 7. 2023 13:50
Odpovědět  jiří

Ale že nám to trvalo než jsme na to přišli. co?!!

Pavel K
1. 7. 2023 13:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

Příteli ale no táák? Tebe v životě nikdo nenapálil? Neoblafnul? 🤣🤣
Tak já se přiznám, párkrát jsem si životě naběhnul včetně 89, ale to víme fšichni. Máš moc pesimické nálady, zepám se chutná ti? Líbí se ti mladé holky, jestli ju, tak to ještě není tak zlé, na podrobnosti se už radši vyptávat nebudu. 😊😊🤦‍♂️🙋‍♂️

Gales
1. 7. 2023 11:47

Lukašenko se s anglosasy nes.re.A má recht.Potřebují přes držku jako prase drbání.