politika

Lukašenko: Ruská vojska v Bělorusku jsou naše věc s Putinem

Rozhodnutí o stažení ruských vojsk z území Běloruska, které se účastní společného cvičení padne během osobního setkání prezidentů Ruska a Běloruska, které se uskuteční v nejbližší době.

Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko o tom dnes mluvil v Minsku na schůzce s bývalým předsedou Nejvyšší rady Ukrajiny Alexandrem Morozem, informuje PolitNavigator.

“Dnes rozrušeně křičí: kdy stáhnete vojáky. Podívejte, to je naše věc s Putinem. Brzy se sejdeme a rozhodneme se společně s prezidentem Ruska, protože jsou zde pouze naše jednotky. Rozhodneme se, kdy, v jakém časovém horizontu, podle jakého harmonogramu se odtud stáhnout ozbrojené síly Ruské federace. To je naše věc.

Navíc se podívejte, co dělají Američané: přesouvají tisíce (vojáků) na naši hranici přímo do Polska a pobaltských států. Britové a další evropské země přesouvají vojenské síly. Nabízí se rozumná otázka: a vy kdy je odsud stáhnete. O tom ale oni nemluví, tlak vyvíjejí na nás. Stáhneme tehdy, až se to s prezidentem Ruska rozhodneme udělat a až zde skončí cvičení,“ řekl Lukašenko

Běloruský televizní moderátor Igor Tur věří, že na setkání prezidentů se bude rozhodovat nejen o vojenských, ale i politických otázkách.

„Dobře, napíšu to sám. Lukašenko a Putin se sejdou, aby rozhodli, co dál se Zelenským,“ napsal na svém kanálu Telegram.

Uprchlá běloruská opozice v souvislosti s cvičeními neustále prohlašuje, že jde o okupaci Běloruska Ruskem a vojáci se stahovat nebudou.

https://bit.ly/3Bj4YiK

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
15. 2. 2022 14:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Po všech těch narychlo domluvených schůzkách na poslední chvíli, tak až potom se bude lámat chleba a nastane jízda. Jen doufám že se nestane nic z těch temných předpovědí zio- anglosaské VÁLEČNICKÉ BANDĚ HNUSŮ