politika

Lukašenko řekl, že Polsko požádalo Putina, aby se ho „vzdal“

Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko uvedl, že někteří politici vydírali Putina a žádali o odmítnutí pomoci Bělorusům s nabídkou zlepšit vztahy se Západem.

Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko tvrdí, že šéf polské vlády Mateusz Morawiecki plánoval spiknutí proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi za účelem politického vydírání. 

Polský premiér chtěl ruského vůdce přinutit, aby se „vzdal“ svého běloruského kolegy, pro normalizaci vztahů Moskvy se Západem.

“Vláda potřebuje alternativní řešení. Je nutné využít revoluci v Bělorusku ve svých vlastních zájmech. Pokud chce Putin normalizovat vztahy se Západem, musí se vzdát Lukašenka,” cituje Lukašenko polského předsedu vlády ze sdělení, které mu předala běloruská KGB.

Lukašenko upřesnil, že tuto informaci dostal od speciálních služeb. Lukašenko nazval slova polského premiéra za „obzvláště cynická a unikátní“. 

Běloruský vůdce rovněž poznamenal, že nikdy nepožádal ruské vedení o pomoc. Podle jeho slov – Putin poté, co se dozvěděl o událostech v Bělorusku sám nabídl, že mu „poskytne rameno“, protože si uvědomil, že „další bude Rusko“.

https://bit.ly/39kIp17

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
28. 11. 2020 21:32

Lukašenko dost dlouho okopával Putinovi kotníky. Bude si muset vybrat, jestli v klidu zdrhne do Ruska a nechá Bělorusy,, aby zvolili někoho, kdo nebude Rusko pořád nasírat. Většinově Bělorusové tíhnou k Rusku a ne k EU.

Editor
28. 11. 2020 23:25
Odpovědět  Janinna

Mě by děsně zajímalo, jestli ti, co jí řídí opravdu věří tomu, že lidi jsou takoví debilové, že tomu věří. Znal jsem za mlada pár velmi věřících komunistů, jeden byl poměrně vysoko a všichni věřili tomu, že lidi upřímě žerou všechno, co se jim namlouvá. Když jsem mu říkal, že já to nežeru tak vždycky říkal, že bych se k nim měl dát, protože potřebuju lidi, co umějí přemýšlet. Tak jsem mu vždycky říkal, že jsem si toho nějak nevšiml.