politika

Lukašenko nepošle vojáky na Ukrajinu, ale Evropě odpoví tak, že se bude třást

Běloruský prezident znovu prohlásil, že jeho armáda se SVO nezúčastní.

Alexandr Lukašenko to řekl novináři v Jerevanu, informuje PolitNavigator.

„Pokud se zapleteme do tohoto konfliktu s živou silou, nijak tomu nepomůžeme, ale naopak to zhoršíme. To není role Běloruska v tomto konfliktu. I když jsem nikdy neodmítl účast v SVO. Podílíme se v mnoha oblastech, ale neangažujeme se, nikoho nezabíjíme, nezavádíme tam živou sílu, protože to není potřeba.  Naše ozbrojené síly 35-40 tisíc problém nevyřeší. Dnes to není nutné.

Musíme rozumně vyjednávat a mluvit o míru. Je potřeba odhalit Ukrajinu a za ní stojící Poláky a Američany jací skutečně jsou a ukázat to celému světu. Nechtějí žádná mírová jednání. Pro Američany existuje pouze jedno nebezpečí – jaderný konflikt,“ řekl Lukašenko.

Zároveň pohrozil Západu hrozivou reakcí Ruska a Běloruska v případě útoku.

„Pokud nás náhle někdo napadne, ani si nedokážete představit, jak můžeme odpovědět. Koho to zajímá, už jsem řekl. Zde již nebudeme diskutovat o problému špinavé-čisté jaderné bomby. Odpovíme tak, aby se nejen Evropa třásla. To jsou naše dohody s Ruskem a naše společné uskupení,“ řekl Lukašenko.

Prozradil také strategické plány Spojených států.

„Američané chtějí jedním tahem porazit Evropu a přes Rusko se dostat k Číně a Rusko zašlapat. Nereálné věci. Zdá se, že v armádě v Americe nejsou blázni, ale je absolutně nereálné zahájit takovou válku na takové frontě. Voloďa Zelenskij, bez ohledu na to, co říká, nedostal možnost navázat dialog s Ruskou federací. Rusko je na to připraveno, ale musí se pohnout,“ zdůvodnil Lukašenko.

Lukašenko také řekl, že Ukrajina může čelit úplnému zničení.

Lukašenko poznamenal, že konflikt může ohrozit nejen ztrátu státnosti, ale také může znamenat úplné zničení Ukrajiny. Vyzval k jednání a naznačil, že časem budou vztahy mezi národy Ruska a Ukrajiny obnoveny.

K ukončení konfliktu musí strany naléhavě zahájit jednání, jinak hrozí úplné zničení Ukrajiny, řekl běloruský prezident Alexandr Lukašenko.

„Všechno je nyní v rukou Ukrajiny. Pokud nechtějí zemřít, musí přestat. Je třeba to zastavit, protože další bude úplné zničení Ukrajiny.  A to není to, co ruský prezident Vladimir Putin dlouho před operací říkal, že to ohrozí ztrátu ukrajinské státnosti. To bude zničení Ukrajiny! Je třeba přestat,“ řekl Lukašenko.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3AIXhDm
https://bit.ly/3EYVFrt

sdíletj na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
25. 11. 2022 07:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Přeji Bělorusku svobodu bez madam politické prostitutky Svjatlany Cichanouské a vtazení do Říše zla EU. Dopadlo by to jak u nás, liberální fašismus, vše rozkradeno.

Pavel z Moravy
25. 11. 2022 10:54
Odpovědět  Aleš

Aleši, pokud se nestane něco zásadního, na jaře to tady nepoznáme. A mohu ti říci, že ani většině starochů mezi které se počítám to nedochází. Jsou úplně mimo, je možné, že si budou brát půjčky na dárečky pod stromeček, aby podpořili globální predátory. Bohužel, z většiny zde již žije totálně duševně vyprázdněné občanstvo.
.

Frankie
25. 11. 2022 13:26
Odpovědět  Pavel z Moravy

Stačí se podívat na senátní volby a také na panoptikum uchazečů o hrad a je jasno. Voliči asi opravdu musí začít rýt držkami v zemi.

jirik
25. 11. 2022 15:42
Odpovědět  Frankie

patoptikum, které bylo schváleno pro tzv. prezidentské volby české republiky

Kandidáti na prezidentaAndrej Babiš | Jaroslav Bašta | Pavel Fischer | Marek Hilšer | Danuše Nerudová | Petr Pavel | Denisa Rohanová | Josef Středula | Tomáš Zima

zdroj – seznam.cz

Rapa
25. 11. 2022 21:17
Odpovědět  jirik

Sebranka.

jirik
26. 11. 2022 06:19
Odpovědět  Rapa

Pavel Zítko, miliardář Karel Janeček a Karel Diviš se rozhodli obrátit na soud, mají důkazy, že jejich petiční archy byly v pořádku….

Autor
25. 11. 2022 08:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Shodou okolností byl uvěřejněn snímek manželů Lukašenkových na lavičce v parku ze sedmdesátých let. Lukašenko je tu s jeho manželkou Galinou. Hledali byste v tom člověku “Baťku”?

https://aftershock.news/?q=node/1174616

Супруги Галина и Александр Лукашенко на лавочке в парке мечтают о новом польском гарнитуре, СССР, 1970-е.jpg
Pája
25. 11. 2022 17:19
Odpovědět  Peter

Tenhle chlap, skutečný chlap, ne nějaká západní homosračka mluví z duše nejen mě ale myslim, že i většině Ukrajinců. Nevěřim, že tam je ten fašismus stejný jako byl nacismus v Německu. A nakonec je stejně USA i západ zradí, generace jejich potomků budou vlastní rodiče a prarodiče proklínat.

Keller
25. 11. 2022 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Má pravdu.

Rattus
25. 11. 2022 13:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak se tam píše o úplném zničení Ukrajiny tak my.je budeme následovat.Náš ukrajinský
premiér to přece nenechá jen tak,aby když Ukrajina bude kaput,tak Česko stálo.

Per
25. 11. 2022 13:31
Odpovědět  Rattus

Tak, tak. Vzorně a příkladně padneme pro vítězství demokracie, pro větší zisky pánů.
Vítězství demokracie vybojujem my, hrdí čeští a moravští kmáni za velkohubého pokřiku užitečného idiota Fialy. Umírejte, kmáni, pro větší bohatství neokolonialismu.
Ten Fiala je opravdu tak hloupý, ač vzdělán, nebo jej k tomuto dění tlačí tlupa osob ze spolku SPOLU.
Nejpravděpodobnější je, že ve své nadutosti být na chvíli předsedou EU je vydíratelný. To je pro osobu Fialova typu to nejdůležitější. Ukazovat se do kamer při záběrech médií.

Rattus
25. 11. 2022 13:38
Odpovědět  Per

Pokud by u ná skutečně došlo k mobilizaci,tak jsem zvědav jak se k tomu budou
stavět lidé v mém okolí co mají syny 20-30 až budou povolání.Protože titíž lidé
ještě v létě machrovali jak je třeba se obětovat pro vítězství UA.

Rapa
25. 11. 2022 21:28
Odpovědět  Rattus

Všichni se hodí marod a chocholoušek bude mít plno a plno práce až tak,že se nasere a půjde s tou bazukou na čubku.

Rapa
25. 11. 2022 21:25
Odpovědět  Per

Kdo může být vzdělán v politice pohavlovské,to není vzdělanost,jen tupá náhražka vzdělanosti a dnes už i na většině našich školách.Žumpa nemá vzdělání,žumpa je prostě žumpa. A je vidět všude a smrdí a páchne jako čert.

skeptik
25. 11. 2022 18:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Lukašenko je správný prezident, vlastenec.
https://www.youtube.com/watch?v=w3CK_IizNDI